• 4 stycznia 2003
  • wyświetleń: 1996

Grand Prix Old Smuggler – triumf Dominika Żu

Czwarty turniej o Grand Prix Old Smuggler odbył się 21 grudnia w klubie Ringówka. Bardzo atrakcyjne nagrody dodatkowe ufundował właściciel pubu Old Smuggler Aleksander Wierzbicki. Pakiet gadżetów z browaru Tyskiego zasponsorował Bolesław Żupa. Zawody miały jeszcze inną, niespodziewaną oprawę – jednemu ze stałych uczestników – Jarkowi Parko dzień wcześniej urodził się syn. Wszyscy zawodnicy i kibice świętowali to wydarzenie.
Pomimo tego faktu emocji sportowych nie brakowało. Do walki o punkty włączył się Krzysztof Czerwiński i pierwsza kobieta – Sylwia Tołyż. Właściciel pubu Old Smuggler Aleksander Wierzbicki zdobył także pierwsze punkty po wyeliminowaniu Grzegorza Kani. Bez porażki awansował do finału Dominik Żupa (na co dzień grający w Ringówce). Jego finałowym przeciwnikiem był Adam Czernecki. Walka zapowiadała się bardzo atrakcyjnie i finaliści nie zawiedli swoich kibiców. Pierwsza gra zakończyła się zwycięstwem Adama 2:1 i do rozstrzygnięcia turnieju potrzebna była dogrywka. Ponownie doszło do trzeciej partii. Tym razem lepszy okazał się Dominik. Dzięki temu zwycięstwu Dominik Żupa awansował na drugie miejsce (ze stratą tylko 1 punktu) tuż za Jarosławem Parko. Powyżej 50 punktów zdobył już także gracz z Brzeszcz – Waldemar Zoremba. Adam Czernecki jeszcze nie wygrał w żadnym turnieju z cyklu Grand Prix, lecz widać już, że wraca do swej świetnej formy sprzed kontuzji ręki – na razie 40 punktów w klasyfikacji generalnej. W ścisłej czołówce znajduje się jeszcze Mariusz Kania z 36 punktami. Ta piątka zdecydowanie prowadzi przed resztą zawodników, lecz system punktowy Grand Prix jest tak skonstruowany, że przy dobrej formie 3 lub 4 turnieje mogą całkowicie zmienić stan tabeli.