Forum

Temat: Rzecznik Praw Czł. stanął na wysokości zadania. Brawo!

ton

Niedaleko

Data: 26.01.2010; 19:35

No i wreszcie stało się to, na o co Naród cały czekał od dawna, tj. na publiczne i państwowe uznanie wielkiego wyczynu, jakiego rokrocznie od wielu już lat dokonuje na rzecz nas wszystkich i nie bez naszego gremialnego udziału - nasz naprawdę jedyny Wielki Rodak - Jerzy Owsiak!

/ O tym fakcie każdy może się dowiedzieć z mediów, ale warto to tutaj odnotować, ponieważ tamto zniknie niebawem, a tu w archiwum pozostanie dla zainteresowanych./.

Oto Rzecznik Praw Obywatelskich..., /no ale dalej niech wkleję już oryginalny fragment tekstu z Onetu/:

Jurek Owsiak prezentuje odznakę honorową "Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka".
PAP
Rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski odznaczył założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka honorową odznaką "Za zasługi dla ochrony praw człowieka". Odznaka została przyznana po raz pierwszy.
- O randze odznaczenia nie decyduje jego nazwa, lecz wielkość i znaczenie osób, które je otrzymują. Z tego punktu widzenia jest pan osobą najbardziej do niego predestynowaną - powiedział Kochanowski. - Należy pan bez wątpienia do najwybitniejszych postaci życia publicznego. Nie sposób przecenić pana dorobku i zaangażowania w budowanie solidarności społecznej oraz rozwój kultury obywatelskiej. A co najważniejsze, jest pan człowiekiem czynu, mającym nie tylko wspaniałe idee i pomysły, ale potrafiącym wprowadzić je w życie i porwać za sobą innych - dodał.

Kochanowski zaznaczył, że WOŚP prowadzi aktywną działalność na rzecz ratowania życia osób chorych, w szczególności dzieci, akcje profilaktyczne i edukacyjne, a od 1992 r. zbiórkę społeczną, która jest przeznaczana głównie na zakup specjalistycznego sprzętu dla placówek medycznych./.../"

--------------------------------------------------------------------------

Prawda, jak pięknie to ujął Pan Rzecznik? Aż mnie nawet zaskoczył tym peanem. A kogo tym może zezłościć? Czy to ma jakieś znaczenie wobec tej jedynej i bezsprzecznej prawdy o wielkim dziele wielkiego Polaka? Z udziałem nas wszystkich, których serca tak pięknie potrafi zawsze do swojej akcji zapalić, pomimo wielkiego zimna na zewnątrz!

Popieram/y i życzymy dalszej równie skutecznej i owocnej działalności Pana Jurka na rzecz podtrzymywania nas nas w lepszym zdrowiu, kiedy publiczna służba zdrowia nie może nam tego zapewnić dzięki transformacji, jaka się dokonała od czasu PRL.

Nad tym faktem nie ma nawet co dyskutować, tak on jest oczywisty i słuszny.

No może poza osobistą ciekawością, która mnie intryguje:

ciekawe, kiedy to sam Pan Prezydent RP uzna to wielkie dzieło Polaków, jakie się dokonuje za sprawą Jurka Owsiaka i odznaczy go ze swej strony jakim stricte państwowym odznaczeniem?
Albowiem to odznaczenie byłoby uhonorowaniem także nas wszystkich Polaków, biorących w tym szlachetnym corocznym zrywie udział. Udzial dający zdrowie i życie, a to są wartości dla narodu nadrzedne, jak się nie mylę.
Na razie cicho sza z tej strony. Może jednak o. Rydzyk kiedyś pozwoli?...

tomek23

Czechowice

Data: 26.01.2010; 21:10

Jeżeli czytujesz Onet , cytujesz go , to słabo z tobą.

leo68

Pszczyna

Data: 26.01.2010; 21:17

A skąd by brał te pomysły na tematy :)

qr_d_ebalance

Pszczyna

Data: 27.01.2010; 08:36

może z forum mojetychy.pl? :D

ton

Niedaleko

Data: 27.01.2010; 09:48

Jak ze mną jest słabo, bo cytuję, to co dopiero z tobą, koleś, jak ty jesteś ŚLEPY!!
Komentarza tam mojego nie dostrzegłeś? A twój/wasz gdzie? Przygadywania tylko? He...

Że Pszczyniacy niektórzy są zawistni, to już gdzieś słyszałem, ale żeby jeszcze ślepi i czytać przy tym umieli? No no, ciekawostka ornitologiczna to zaiste wielka, bo to może przez tego "ptoka"? Jak to gdzie? W głowie takich wiele się pomieści.

Każdy wasz głupi odzyw nie przysparza chwały tej ziemi, oj nie. W oczach mądrego, oczywiście, bo głupi to zawsze się będzie tymi waszymi dennymi przygaduszkami niezdrowo podniecał i nawet się przyłączy.
Nie potrzebuję tu ani recenzentów moich postów, ani chwalców, ani nawet ślepych zawistników.
Oj, Książę Pan pokazał by wam stajnię, oj pokazał...Może i chlewy, gdzie miał sporo miejsca jeszcze...

Niepotrzebnie kalacie ten wzniosły i chwalebny wątek o naszym wspólnym dziele Polaków i geście uznania za to.

Jak widać inteligencja nie zawsze idzie w parze z kulturą i mądrością.

A załóż sam,.... jeden i drugi wątek jaki konkretny , a zobaczysz jak łatwo ci zmyć za to głowę, to nic nie kosztuje i żadna sztuka, ale ma się to, czego wam brakuje, ... skończone!

(:-[)
To nie zaczynaj, prowokatorze i imperialisto, wrogu ludu pracującego miast i wsi.
(>:-/]

qr_d_ebalance

Pszczyna

Data: 27.01.2010; 11:00

Zatem wróć drogi Tonie na swoją tyską ziemię ojczystą, skoro tak ci Pszczyniacy zawistni śmierdzą. Sami niekulturalni i poddający w wątpliwość słuszność Twoich jakże głebokich przemyśleń się z Tobą wykłócają i ośmieszają zamiast przytakiwać i chwalić Twą mądrość i przenikliwość.
Siedzisz tu bo tylko na tym forum chce się komukolwiek podejmować polemikę z Tobą, co sprawia Ci najwyraźniej masochistyczną przyjemność.

p.s. Jakże to tak - bojownik o socjalistyczną równość i wolność mas pracujących straszy burżuazyjnym księciem? a feeee...

p.s.2 Miło, że RPO docenił Owsiaka, ja mam jednak nieodparte wrażenie, że to tylko gra pod publiczkę mająca na celu zatarcie pamięci o jego ostatnich "występach" ze szczepionką na AH1N1.

Seinfeld

Cwiklice

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 29-01-2010 godz. 15:05 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie forum: §1, §2

ton

Niedaleko

Data: 27.01.2010; 14:26

"qurdebelansie" - Pan Rzecznik lubi być tak samo niedorzeczny czasem, jak my tu, qurdebelans, nikt nie jest ani lepszy, ani gorszy, bo każdy ma swoje na nosie i za uszami.

Rzecz w tym, aby jak dany człek postąpi znakomicie, to go pochwalić, a jak żle, niewłaściwie, to go zganić kulturalnie, bez wyzwisk ma się rozumieć, bo my tu ludzie kulturalne som.(:_).

A co do mojego odgryzania się, to jest to bardzo na miejscu, bo ja nie czynię tego jako pierwszy, a i tak wiele znoszę, zanim się obrócę... I też wcale nie uogólniam, lecz kieruję do wybranego grona osób, co łatwo sprawdzić nie czytającym po łebkach, lecz studiującym z największą uwagą moje dzieła...

Co do naszego "laktacji", no to każdy ma swoich idoli, których podziwia za bystrość umysłu, i dla mnie ów był takim m ,o ile stanowił on ciągłość "warana" i "kibica997", a na końcu "kule na mole", ale kto go tam wie, może to i była spółka małżeńska jaka, jak w moim przypadku, he he i dowalacie tu czasem damie szpetnie a nieprzystojnie, że aż się nie godzi tego czynić potomkom sobotniej nocy księcia pana...(:-)))
A jak nas tu już tak wzięło, na te wspominki, Seinfeldzie, to dziwne, ale...hm..., jakby Ci to powiedzieć..., a pal sześć!! - bardzo jesteście do siebie podobni pod pewnym względem, nie uwierzysz.. Bardzo, czyżbyś zatem siebie aż tak mocno nienawidził.

Różnica pomiędzy Wami jest jednak taka, że o ile Ty jesteś na przeciwległym do mojego biegunie, to raczej On był gdzieś bliżej mojej strefy umiarkowanej, tak.

W sumie nie wygląda to najlepiej, jak się tak niszczą talenty z tej samej ziemi pszczyńskiej, bo mogłoby być o wiele korzystniej, gdyby tu było więcej takich wraz z nim, zapewniam Cię.

Mnie też nie musi nikt stąd przeganiać, bo nie wie nikt, na ile jestem stąd, a na ile z... niedaleka. Każdy gdzieś musi pracować /musi nie musi, ale pracuje/ i gdzieś do tej pracy dojeżdża.../.

No tośmy sobie pogadali, a tu nasze odznaczenie śniedzieje i trza nam na nie od czasu do czasu chuchnąć. I wobec tego powiem tak /ch cha, znowu po swojemu.../:

dziwię się, po kie licho stawia się pomniki JAKIEMUŚ człowiekowi..., który niewiele tak na dobrą sprawę w o wiele mniejszym stopniu się dla naszego Kraju zapisał, niż ten Owsiak np., i to jeszcze za swego życia, po co więc czekać z tym, aż umrze?
Bo czym tak na dobrą sprawę specjalnym wyróżnił się TAMTEN , oprócz tego, że Pinocheta odwiedził i jeszcze ze setkę innych krajów? J anie wiem czym, ja tylko pytam, więc mi to znowu wytłumaczcie, ale tak, wiecie po ludzku żeby mi to było.

Pomnik dla Owsiaka!!!

Pozdrowienia dla "laktacji"!!

ways

Pszczyna

Data: 27.01.2010; 16:26

cyt. "ton":
"Bo czym tak na dobrą sprawę specjalnym wyróżnił się TAMTEN , oprócz tego, że Pinocheta odwiedził i jeszcze ze setkę innych krajów?"

Tym mianowicie, że pokazał Polakom , iż nie musimy się uginać pod wschodnim reżimem.
Był duchowym przywódcą naszego uciśnionego narodu.
Wykorzystując swoją pozycję wywierał nacisk na możnych tego świata, aby Ci nie stali obojętnie.
DAŁ NADZIEJĘ, która była zapalnikiem przemian.
Można by tak bez końca

ton

Niedaleko

Data: 27.01.2010; 17:16

O!

Seinfeld

Cwiklice

Data: 28.01.2010; 18:26

i Olo Bologoleniowicza przewiozl Papamobilem i TW Bolka uwiarygadnial czyli przyczynil sie do tego co sobie tak chwalisz czyli ze zamiast komunistow na drzewach dalej wisialy liscie hehe!

plk

pszczyna

Data: 04.02.2010; 09:58

Tychy. niestety z tamtąd jeszcze nic dobrego nie wyszło. wiadomo jak powstało miasto, jaki spęd tam zamieszkał.

Nowi klubowicze

beata76

PSZCZYNA
w klubie od: 2023.01.29

KATDAM

JANKOWICE
w klubie od: 2023.01.25

Lena2012

Pszczyna
w klubie od: 2023.01.05

Andy77

Pszczyna