Forum

Temat: POpulistyczny POlityk PO POwiedział....

tango

pszczyna

Postów: 2138

Data: 19.05.2010; 10:49

Wczoraj znowu mieliśmy okazje zobaczyc w TV "zatroskaną" twarz Premiera Tuska gdy oglądał szkody dokonane przez wielką wodę.Smutek i wywinięty niczym emota grymas na twarzy nie jest czymś dziwnym w obliczu klęski i osobistych tragedii jakich doznali mieszkancy zalanych terenow.Jednak to co powiedzial Premier,lider parti mianującej się partią liberalną i nowoczesną,trąci WIELKIM KŁAMSTWEM,by nie powiedziec probą złamania Konstytucji.Poszkodowanym,ktorzy nie byli ubezpieczeni Tusk deklaruje pomoc z kasy Panstwa.Nie wie jeszcze ile,ale twierdzi publicznie ,ze nawet gdyby to były dziśiatki miliardów zł pieniądze na ten cel będą.Pytam wiec Pana Tuska i Rostowskiego na jakiej zasadzie bedą rozdzielane pieniądze? czy w formie ryczałtu na każde poszkodowane gospodarstwo w celu zaspokojenia jakiegos minimum socjalnego,czy na odbudowanie utraconego dobytku tak jak miedzy wierszami można było wyczytac z wypowiedzi Donalda Tuska?
Jako czlowiek sympatyzujący z lewicą pierwsza opcja wydaje mi sie słuszna,jednak sądzę ze przekaz Premiera dotyczył opcji drugiej.Powodzie i podtopienia to dla nas nie sa zjawiska anormalne i każdy rozsądny człowiek mieszkający w strefie zagrożonej powinien ubezpieczyć sie na okoliczność powodzi.Nie mówie o innych kataklizmach jak chocby niedawna "traba powietrzna" w częstochowskim.To trudno było przewidziec i pomoc Państwa byla jak najbardziej zasadna.Jednak ta zdrowa zasada ,że Przezorny Zawsze Ubezpieczony po klęsce Cimoszewicza, stała sie dla polityków szeroko omijanym sloganem.Pytam wiec Pana Premira skąd beda pieniądze na wielomiliardowe odszkodowania ,skoro brakuje ich na podstawową opiekę medyczną i inne gwarantowane przez Konstytucje świadczenia?

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 19.05.2010; 11:32


Tango, pomimo, iż pan premier Tusk bardzo mi się podoba jako premier i człowiek, to muszę Ci przyznać całkowitą niemal rację.

To "niemal" odnosi się głównie do starych gospodarstw rolniczych, wybudowanych jeszcze zanim powodzie nastały, bo pogorszyły się charaktery ludzkie z powodu narastających podziałów w społeczeństwie i braku wzajemnej sympatii międzyludzkiej. A robią to głównie ci, którym najbardziej to nie pasuje z racji ich przynależności do pewnej wspólnoty wyznaniowej głoszącej miłość i bezwarunkowe przebaczenie he he.
Mimo to - im był dał nawet tę pomoc niezależnie od ubezpieczenia się, bo litościwy jestem i naiwny czasem jak diabli.

Jednakże pozostałej reszcie, wybudowanej na tych terenach, jak piszesz, tango - wbrew zdrowemu rozsądkowi i przykrym doświadczeniom - guzik bym dal, tak - mieli się ubezpieczyć, jak ich było stać na wybudowanie domu. Poza tym ci najbardziej przezywali na "stare czasy" niedawne, więc mają, co chcieli, bo za fest widać krzyczeli.

Bardzo mądrze to napisałeś, tango; musi być jakaś różnica pomiędzy ubezpieczonym-przezornym, a nieprzezornym, liczacym na to, że władza MUSI pomóc.
Nie wolno nam zapominać, że to zdemoralizowanie tych ostatnich wypracowane jest w pewnym stopniu przez obecne prawoskrętne media, głównie TV /reżimową, jak powiedziałby pan Korwin Mikke/, bo dobrze pamiętam, jak te słowa b. premiera Cimoszewicza były przez nie na wszystkie sposoby negatywnie przedstawiane, byle obśmiać, byle zdyskredytować lewicowego premiera. No to mają teraz wszyscy za swoje.

Pozdrawiam.



galerianka

Pszczyna

Postów: 83

Data: 19.05.2010; 11:57

Ojojoj...
Populistyczny premier to się nie zgodzę...
Ale z resztą TAK !
Jakim prawem nieubezpieczeni powodzianie maja czelność skomlić o jakiekolwiek pieniążki ?
Co oni sobie wyobrażają, że nie płacąc będą na równi traktowani z tymi którzy uczciwie płacą co miesiąc za ubezpieczenie ?
Czy jeśli ktoś nie płaci AC za samochód,to po kradzieży dostaje od państwa nowy ?
To jest skandal że słowa o pomocy dla nieubezpieczonych padły z ust premiera !
Miejmy nadzieję że mówił to tylko po to aby dodać im w tej trudnej sytuacji otuchy, bo pieniądze im się na pewno nie należą.

POzdrawiam !

tango

pszczyna

Postów: 2138

Data: 19.05.2010; 12:18

Niestety przed chwilą słyszałem wypowiedź Pawła Grasia,który potwierdził wskazując nawet źrodła finansowania.Prawde mówiąc nie wierze,że jakies znaczące zapomogi zostaną wypłacone dlatego też w tytule użyłem słowa "populistyczny".

Seinfeld

Cwiklice

Postów: 392

Data: 19.05.2010; 12:32

A mi się wydaje że to tak nie jest do końca. A wiesz Ton dla czego? Ano dla tego że to są w większości biedni ludzie których na to ubezpieczenie nie stać! W miejscach zalewowych ubezpieczyciele windują ceny ubezpieczeń do horrendalnych kwot.
Nie można powiedzieć że jak stać Cię na dom to powinno Cię być stać na ubezpieczenie Nie można powiedzieć tak w tym przypadku. Ton a co ty byś powiedział kiedy nagle ubezpieczyciel by ci powiedział ok ubezpieczymy pana ale płać pan składkę 100 razy wyższą lub nie ubezpieczymy pana bo nam się to nie opłaca. Ci ludzie płacą podatki za nieruchomości etc. A to nie ich wina że państwo je pożytkuje nie na to co trzeba. Za Twojej ulubionej "komuny" i tak bardzo znienawidzonej przez innych- udrażniało się rowy, byli wałowi doglądający wały, prowadziło się ogólne prace melioracyjne etc państwo więc w jakimś sensie dbało i zapobiegało jak umiało takim katastrofom. Ci ludzie zazwyczaj wtedy (wlasnie w tamtym czasie)
budowali te domy a teraz są karani za nieudolność rządzących.
Oczywiście Tango i Ton macie rację że co teraz skąd zabrać i przede wszystkim jakim prawem zabrac pieniądze ale był czas na to wcześniej więc można było albo prowadzić prace melioracyjne albo pomyśleć nad innymi rozwiązaniami np dopłatami do ubezpieczeń dla tych ludzi.
A winnych tej sytuacji będziemy zawsze szukać i nikogo nie z najdziemy bo sie dowiemy że winne są zaniedbania wszystkich ekip rządzących! A nie jest to prawda bo mogę wskazać winnych od razu jest to Elżbieta Bieńkowska (minister rozwoju regionalnego w rządzie PO) i Tusk jako jej szef.
To Bieńkowska odrzuciała w całości projekty przeciwpowodziowe dla Polski południowej opracowane między innymi przez świętej pamięci panią Gęsicką
tutaj możecie poczytać więcej i nie jest to PISowska propaganda "wyprodukowana " wczoraj tylko wywiad udzielony 08.07.2008 roku

http://www.pis.org.pl/article.php?id=15456#

Oczywiście zwolennicy PO zaczną ironizować że oczywiście to wina PO bo to PO odkręciła kurki z wodą w chmurach.
Ubiegając wasze riposty geniusze z PO podkreślam raz jeszcze że winę PO ponosi za to że nie zrobiło NIC w tym kierunku żeby zmienić sytuację mimo że mieli już wszytsko przygotowane przez PIS i że były pieniądze na to między innymi z UE!!!
I taką samą winęalboi większą ponosić będzie kolejna ekipa jeśłi nic nie zacznie robić mimo tylu dolesnych doświadczeń.

No ale ważniejsze było budowanie "orlików" bo wały przeciwpowodziowe nie są takie spektakularne i nie moża na tym zbić kapitału politycznego.

Dlatego uważam że nie ważne kto rządzi ale nie można dreptać w miejscu bo te same sytuacje będą sie powtarzać za rok za dwa i tak dalej. Trzeba zabrać się za robotę a nie winić ludzi którzy budowali swoje domy w czasie w którym państwo zapewniało minimum bezpieczeństwa.

Widzisz Ton ja ten wstrętny prawoskrętny kapitalistyczny krwiopijca mam poglądy bardziej lewicowe i prospołeczne jak Ty co to się dzieje? Chyba świat sie chyli ku upadkowi.
Pozdrawiam Cię serdecznie funfel.

tango

pszczyna

Postów: 2138

Data: 19.05.2010; 13:06

He he!!! Widzicie sa tematy przy ktorych Galerianka i Seinfeld nie skaczą sobie do gardeł!
To ,ze Ton i ja działamy jak balsam gojący rany walczących o tym chyba wszyscy wiedzą.Prawda? ;)
Powaznie jednak.To prawda ze firmy ubezpieczeniowe skladki na terenach zagrozonych windują do horendalnych wrecz zaporowych wysokości.Tu widzę możliwość zaistnienia polityków chcących zrobić coś pożytecznego.Po pierwsze można by zamiast,niewiadomo komu i niewiadomo ile wypłacać po fakcie,dofinansowac część skladki ubezpieczeniowej poprzez obniżenie podatku gruntowego jeśli teren zagrozony jest powodzią,a płatnik zechce sie ubezpieczyć.Albo,bardziej odważne,stworzenie możliwości do powstania Narodowego Funduszu Kryzysowego.Fundusz przy okazji pobierania podatku gruntowego pobierał by niewielką kwote na okoliczność kataklizmów.Fundusz nie byłby ubezpieczeniem w pełnym tego słowa znaczeniu a w miare znacząca zapomogą nie obciążającą budzetu i wypłacaną wszystkim,tym ubezpieczonym i nie.

Seinfeld

Cwiklice

Postów: 392

Data: 19.05.2010; 13:15

Tango przecież właśnie o tyn napisałem ( o tych dopłatach) ale to jest tylko doraźne rozwiązanie. Uważam że należy leczyć a nie zaleczać. Najpierw tamy retencja melioracja a potem orliki. Zwłaszcza że są środki!!!

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 19.05.2010; 13:58


--->Seinfeldzie, pozdrawiam!

wyjątkowo trafna i dojrzała społecznie jest tym razem ta Twoja wypowiedż, powiedziałbym nawet, że jedyna w dotychczasowej Twojej karierze na tym forum!
Tak, głęboki szacunek wyrażam za to co napisałeś tym razem.
My z "tango" - ja przynajmniej - też z głębi serca tak myślimy, jak Ty, Seinfeldzie, ale o suchych faktach pisaliśmy tylko /o ile o suchych idzie teraz coś pisać.../ i ku przestrodze nieubezpieczających się, bo tak to POWINNO WYGLĄDAĆ, a tak nie jest, bo ktoś skąpi parę złotych na składkę, licząc na naszą litość za każdym razem i nie przeliczyli się, jak widać, spryciarze.


Każdy ma jak ma, ale jak się ma dom, to - tak jak Galerianka napisała - to tak jak samochód, albo i lepiej, a mimo to samochód na pewno ubezpieczyli, myślisz, że nie? To by nim nie pojeżdzili.

Gdybyśmy tango i ja, i Galerianka /szacunek/ nie napisali tego w takim uświadamiającym duchu, byłoby to aspołeczne i niemoralne, bo jednak kto zawczasu nie potrafi myśleć o "czarnej godzinie" losu, ten kiep i nie wart naszego prezentu, zwanego tu odszkodowaniem; pomocą słusznie.


Jest jeszcze jeden aspekt sprawy, z gatunku filozoficznego, rzekłbym, a o którym tu
przebąknąłem zaledwie.
Chodzi o miejsca, gdzie "nowi" stawiają swe domy. I nie tylko mi chodzi o to, że w miejscach zalewowych, czyli bez wyobrażni, ale że zajmują gremialnie tereny ukradzione /tak - ukradzione, zabrane!/ przyrodzie!!

Przyroda, Natura to wie i co jakiś czas upomina się o swoje. Jak o tym zaborze się dowiaduje?

Cha! Sam mógłbyś to Seinfeldzie równie dobrze poetycznie ująć, to wiem, ale dla mnie nawet i taki temat może być zabawą:

Nie stawiaj się człowieku!

Gdy powodzie nam szaleją,
i do domów fale się wdzierają,
człowiek zastanawia się nad przyczynami:
kto naturze naskarżył, że się na nas gniewa?
I od tygodni jak nie deszcz, to ulewa?
A może to skarżą się Naturze ptaki,
może zwierzęta, a może tylko robaki?
Może chmury Jej zwiadowcami są,
co po niebie nad głowami naszymi mkną?
A może przestrzeń z dawna ma wyliczoną,
i wie, ile człowiek ma obrabiać broną,
a ile pozostawić pozostałemu stworzeniu,
i nie być poddawaną żadnemu kupczeniu?

A co człowiek wyprawia?
Jak grabieżco ją traktuje i ograbia?
Jakim prawem uznaje ją za swoją?
jakby tylko on tej ziemi był ostoją?
I buduje swoje domy nie bacząc na przyrodę,
przeżywając potem smutną z nią przygodę,
bo choć przyroda hojna jest i łaskawa,
to jednak upomina się o swoje prawa;
raz na jakiś czas, ale ona nie zapomni
o wszystkich swoich dzieciach, bądżcie tego pomni
i nie czujcie się, jak ten książę udzielny
bo i jemu wróg urządził koniec piekielny.
Ustępujcie zatem miejsca innej obok istocie,
bo tylko współmieszkańcami jesteście w istocie
tej planety i tej ziemi, co wam niby jest oddana,
lecz tak naprawdę wszystkim stworzeniom dana.


-----------------------------------------------

Tak więc w sumie - powinniśmy odróżnić, Seinfeldzie, odszkodowanie od pomocy społecznej, bo ta się faktycznie - i tu masz rację - każdemu od nas należy. Po to jesteśmy ludżmi, aby sobie w biedzie pomagać.

Jest tylko jedno ale: najlepiej pomagać takiemu, co sam potrafił wcześniej o swej ewentualnej biedzie pomyśleć, wzorując się na innych.

Bo jedni to wolą nieraz przepić, przejeść, /zobacz, jakie mieli rodzinne imprezy w rodzaju: komunia, ślub - wesele, imieniny-urodziny itd./, kupić coś drugorzędnego,jakieś LCD prądożercze, itd., nic mi do tego, ale jak mam teraz dopłacać do ich pomocy, to mogę też o tym wspomnieć, prawda? Choćby temu, aby nikogo nie demoralizować na przyszłość, bo najpierw się ubezpiecz, a potem trać pieniądze na co chcesz.

A czy ja się , cholewcia, ubezpieczyłem? Zaraz to muszę sprawdzić przy okazji, a nie liczyć tylko na gołębie serce Seinfelda, bo on czasem jastrzębiem jest i mogę figa dostać.

Pozdrowienia dla Was.

























ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 19.05.2010; 14:07

Może wyciągnę tu sam wierszyk marny, aby tym co lubią, lepiej się go czytało, dobrze?


Nie stawiaj się człowieku!

Gdy powodzie nam szaleją,
i do domów fale się wdzierają,
człowiek zastanawia się nad przyczynami,
i zgaduje kto i czemu zagrywa tu z nami:
kto naturze się poskarżył, że się na nas gniewa?
I od tygodni jak nie deszcz, to ulewa?
A może to skarżą się Naturze ptaki,
może zwierzęta, a może tylko robaki?
Może chmury Jej zwiadowcami są,
co po niebie nad głowami naszymi mkną?
A może przestrzeń z dawna ma wyliczoną,
i wie, ile człowiek ma obrabiać broną,
a ile pozostawić pozostałemu stworzeniu,
i nie być poddawaną żadnemu kupczeniu?

A co człowiek wyprawia?
Jak grabieżco ją traktuje i ograbia?
Jakim prawem uznaje ją za swoją?
jakby tylko on tej ziemi był ostoją?
I buduje swoje domy nie bacząc na przyrodę,
przeżywając potem smutną z nią przygodę,
bo choć przyroda hojna jest i łaskawa,
to jednak upomina się o swoje prawa;
raz na jakiś czas, ale ona nie zapomni
o wszystkich swoich dzieciach, bądżcie tego pomni
i nie czujcie się, jak ten książę udzielny
bo i jemu wróg urządził koniec piekielny.
Ustępujcie zatem miejsca innej obok istocie,
bo tylko współmieszkańcami jesteście w istocie
tej planety i tej ziemi, co wam niby jest oddana,
lecz tak naprawdę wszystkim stworzeniom dana.

Seinfeld

Cwiklice

Postów: 392

Data: 19.05.2010; 15:04

Ton ja mówię o starych domach a te są w większości. Jeśli ktoś stawia nowy dom stać go na składki. Poza tym sprawdź ile te składki wynoszą na terenach zalewowych i to jest jawnie niesprawiedliwe ze względu zwłaszcza na tych starych posiadaczy domów. Ton sam mam dom nowy i jestem w tej szczesliwej sytuacji ze nie naleze do osob biednych ale wlasnie dzieki temu mialem wybor gdzie stawiac tak samo place pelne ubezpieczenie mimo ze jedyna wielka woda to jest u mnie w basenie ale mimo to uwazam ze zwalanie wszytsko na wine ludzi nieubezpieczonych jest niesprawiedliwe!

tango

pszczyna

Postów: 2138

Data: 19.05.2010; 15:17

Istotnie Seifeld pisałes jakoś mi to umknęło :( W kazdym razie w kwesti ewentualnych dopłat sie zgadzamy.Choć doplaty do ubezpieczen nie zapewnią bezpieczenstwa jak drożne rowy, czy mocne wały przeciwpowodziowe to dostępności do polis ubezpieczeniowych czas rozwiazac.

Seinfeld

Cwiklice

Postów: 392

Data: 19.05.2010; 15:41

pełna zgoda Tango!
P.S.
zaraz się dowiemy że jesteśmy karłami moralnymi ;o)

tango

pszczyna

Postów: 2138

Data: 19.05.2010; 22:25

Przejrzyjcie poniższe linki.
Populizm i zaklamanie.Tyle można powiedziec o PO. Z poniższych linków wynika ,ze Desygnowany przez PO Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk zwrócił w przeciągu ostatnich trzech lat do budzetu centralnego prawie 230 milionów zł.W tym znaczną częsć stanowią środki na Rolnictwo i łowiectwo, Prace geodezyjno-urządzeniowe na potrzeby rolnictwa, Melioracje wodne, Program rozwoju rolnictwa, Poprawa infrastruktury rolnictwa i leśnictwa przez gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi ,ktore tylko za rok 2009 wyniosły blisko 20mln.zł
Zapytanie poselskie Poseł Bożeny Kotkowskiej (lewica)
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/744496DA
Odpowiedź na zapytanie poselskie
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/2F0E4AA3

Seinfeld

Cwiklice

Postów: 392

Data: 19.05.2010; 22:35

To jest coś nieprawdopodobnego!!!
227 435 952,88 zł
Nie wiedzieli na co je spożytkować, ale mamy prężnego posła Ziemi Pszczyńskiej bez którego nie można by nic sfinansować w Pszczynie jak twierdzą jego wyznawcy! Ta cała PO to jest jedna wielka zakłamana granda!

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 20.05.2010; 17:57

Oczywista oczywistość,jakby rządził wasz guru Jarosław to by powodzi nie było.
Polak jest mądry po szkodzie i Wy takimi wypowiedziami idealnie się wpisujecie w te przysłowie.
Za przeproszeniem g... by zrobili ,żywioł to żywioł i nie ma na to rady.W Niemczech wydali miliardy euro na melioryzacje i też ich zalało.Takiego gadanie to tylko przedwyborcze bicie piany oszołomów.

Seinfeld

Cwiklice

Postów: 392

Data: 20.05.2010; 18:43

Tak to wina PO!!!

08.07.2009 | Wywiady | źródło: Nasza Polska
„ Rząd PO bez wahania odrzucił wszystkie projekty przeciwpowodziowe...”

Kaja Bogomilska: Czy rząd PiS zajmował się przeciwdziałaniem skutkom powodzi?

Grażyna Gęsicka: Oczywiście. W sierpniu 2007 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego przygotował listę strategicznych inwestycji, które miały być finansowane ze środków unijnych. Umieściliśmy na niej wiele projektów przeciwpowodziowych, w tym projekt dla środkowej Wisły o wartości 200 mln euro. Chroniłby on tereny z obszaru pięciu województw. Przewidywaliśmy obwałowywanie od Koszyc do Płocka, jego umocnienie i naprawę. Była też zaplanowana naprawa zbiornika na Nysie Kłodzkiej, który co prawda jeszcze funkcjonuje, ale dno mu się rozchodzi. Jeśli to się stanie -kilkumetrowa fala wody zaleje Nysę.

K.B.: Co się stało z tymi projektami?

G.G.: Zostały skreślone przez rząd PO. Była to jedna z pierwszych decyzji, którą nowa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podjęła po objęciu stanowiska. Bez wahania odrzuciła wszystkie projekty przeciwpowodziowe dla województwa podkarpackiego w tym budowę istotnego dla zarządzania przeciwpowodziowego zbiornika Kąty-Myscowa na Wisłoce. Nie jestem specjalistką od powodzi. Wiem tylko, że stale wylewa Wisła i Wisłoka. Gdyby te projekty zostały przyjęte, powodzi na pewno nie udałoby się zapobiec, ale skutki katastrofy byłyby o wiele mniej bolesne.

K.B.: Dlaczego te projekty zostały skreślone?

G.G.: To jest pytanie, które wszyscy sobie zadają i na które nie sposób odpowiedzieć. Może jest to w ogóle kwestia różnicy w podejściu do rządzenia. My uznaliśmy, że skoro mamy od Unii ogromne środki, które w inny sposób nie byłyby osiągalne, to trzeba użyć je na projekty niezbędne dla bezpieczeństwa publicznego, w tym na zabezpieczenie przeciwpowodziowe, zbiorniki retencyjne i tym podobne. Rząd właśnie od tego jest. Musi zabezpieczać potrzeby społeczne. Pani minister Bieńkowska rozumie to chyba inaczej. My, uznając te projekty za strategiczne, chcieliśmy realizować je bez konkursów. Elżbieta Bieńkowska wszystkie pieniądze chciałaby dzielić w trybie konkursu, bo to znakomicie usprawiedliwia urzędnika. A przecież to rząd dysponuje pieniędzmi i odpowiada za bezpieczeństwo ludzi.

K.B.: A może te konkursy były jednak konieczne?

G.G.: Jak pani sobie to wyobraża? Czy przeprowadzić konkurs na to, gdzie postawić zbiornik, a gdzie nie? Byłby to konkurs na to, jakie tereny będą zalane, a jakie nie. To niehumanitarne. Podobnie nierozsądne byłyby konkursy na to, które autostrady budować, które lotniska. To rząd musi określić strategię transportową państwa, a jeżeli władze samorządowe chcą zbudować własne drogi czy lotniska, muszą same znaleźć środki.

K.B.: A może projekty nie były odpowiednio przygotowane?

G.G.: Tego właśnie pretekstu użyła minister Bieńkowska, wykreślając je z listy 1 lutego 2008 r. Przyjmijmy, że nawet tak było. Co w takim wypadku powinien zrobić rząd? Zrezygnować z budowy instalacji przeciwpowodziowych czy opracować dokumentację i zrealizować projekty? Przedstawiciele rządu mówią, że przygotowanie takiego projektu trwa ok. 2 lat. Gdyby więc projekty realizowano, właśnie teraz byłyby gotowe do prac technicznych.

K.B.: Ostatnio jednak przywrócono jakiś projekt dotyczący regulacji Wisłoki.

G.G.: Tak, dotyczący pierwszego etapu tej regulacji, wart 20 mln euro. Skreślono zaś środki na inwestycje chroniące przed powodziami na Podkarpaciu warte ok. 400 mln euro, w tym zbiornik Kąty-Myscowa. Na drugi dzień po tych decyzjach, mój były zastępca Władysław Ortyl (obecnie senator PiS) zwołał konferencję prasową, na której ostrzegał przed skutkami zaniechań inwestycji w przypadku powodzi. I właśnie dzisiaj, niemal dokładnie w rok później, doświadczamy jej na własnej skórze.

tango

pszczyna

Postów: 2138

Data: 20.05.2010; 21:34

Leo! Przeczytaleś chociaż co pod linkami można znaleźć? Gdyby tak bylo to zauwazylbyś ,ze zapytanie Poseł Kotkowskiej jest z końca lutego ,czyli nie tak jak próbujesz nam wcisnac "Polak jest mądry po szkodzie i Wy takimi wypowiedziami idealnie się wpisujecie w te przysłowie"
Ty Leo zaś wpisujesz sie idealnie w inne przysłowie:
"nowe przysłowie Leo sobie kupi,że przed szkodą i po szkodzie głupi" Z jednym sie zgodze,ze własciwie spożytkowane pieniadze i odpowiednie projekty działan przeciw powodziowych o ktorych pisze Seinfeld nie zatrzymają zjawisk pogodowych.Pozwolą jednak na zminimalizownie strat jakie mogą one wyrządzic zrozumiał? czy napisac Ci to z użyciem caps locka?

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 21.05.2010; 17:34

Szkoda że nie przytoczył tu nieżyjącego Gosiewskiego ,jakie on miał wtedy na to wytłumaczenie.
A może powiecie gdzie te pieniądze poszły co?Wy myślicie że długie łapy związków zawodowych nie kosztują.Może powiecie ile z budżetu trzeba wydawać rocznie na tzw. przywileje.To jest właśnie złodziejstwo a potem brakuje na ważne sprawy chociażby zapobieganiu powodziom.Ale o tym ani słowa tylko że winna PO.

Seinfeld

Cwiklice

Postów: 392

Data: 22.05.2010; 15:43

Pier... Hipolicie! Pieniądze przekazywane na inwestycje celowe z UE nie trafiają do rąk związkowców! Tylko ze PO miała ważniejsze rzeczy do roboty niż wały przeciwpowodziowe. Robiła wały ale finansowe. Trzeba było rozwalać zakłady żeby je tanie oddać swoim kolesiom, więc nie było czasu na działania przeciwpowodziowe. Ważniejsze były spotkania na cmentarzu i kombinowanie jak przejąc za friko budynki po szpitalach przychodniach etc.

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 22.05.2010; 15:57

Oczywiście trafiały w ręce PO.
Jakby tak było to każdy z Platformy jeździł by Maybachem.Typowe myślenie takich ludzi na chama wmówić że wszystko będzie rozkradzione.To jest słaby argument.Przytaczacie jedne i te same sprawy które już dawno są nieświeże.

Seinfeld

Cwiklice

Postów: 392

Data: 22.05.2010; 16:02

Nie kazy ty jeszcze nim nie jeździsz i dlatego tak skomlesz.

Misiak Sawicka Grad Chlebowski Sobiesiak Drzewicki można by wymieniać tak kilka godzin.

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 22.05.2010; 16:04

I gdzie oni teraz są baranie nie reformowalny.To są trupy polityczne.Wymyśl coś nowego a nie jedno i to samo.

Anunak

Nibiru

Postów: 952

Data: 22.05.2010; 16:07

Dyskusja z Leo?? Dobre!!! NA argumenty uslyszysz za chwile inwektywy. Dostawal czarno na bialym fakty, fakty go zabijaly ale on rzucal puste haselka typowo Powskie typu malskacz kurdupel etc. Z tymi oszustami dyskusja nie ma sensu bo nie dosc ze zaklamane to to to jeszcze agresywne kiedy nie maja argumentow. Ten slugus PO twierdzi ze zadnej afery hazardowej nie bylo ze to PIS wymyslil.
Mowie ci to jest albo urzedas albo jakis 'przedsiebiorca' ktory prosperuje jedynie dzieki PO.

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 22.05.2010; 16:13

A gdzie dane Z GUS-u co mi obiecałeś.Lepiej się przymknij.

Anunak

Nibiru

Postów: 952

Data: 22.05.2010; 16:17

Przymknij sie to sobie mozesz do tomczykiewicza chamie mowic jak ci pozwoli i cie nie wyrznie w ten glupi osli pysk.
Przytaczam ci dziesiatki danych razem ze zrodlem poswiecam na to mnostwo czasu zebys ty skwitowal to haselkiem a kaczynski jest zly bo tvn tak powiedzial. Bo dane swiadcza doskonale przeciwko PO. Prestepczej Organizacji ktora doprowadzila Polske do ruiny.

Seinfeld

Cwiklice

Postów: 392

Data: 22.05.2010; 16:21

Nie kłóćcie się! Jedno wiem na pewno że PO doprowadziło fakycznie gospodarkę do ruiny a będzie jeszcze gorzej. Za dużo złodziei jest w PO a to zawsze niszczyło gospodarkę.

koscielny

P-na

Postów: 558

Data: 22.05.2010; 16:43

Leo ty jesteś nawiedzony, ogłoś się może Chrystusem tak jak Palikot.

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769