Forum

Temat: wątpilwość

shin

piasek

Postów: 239

Data: 17.11.2010; 19:55

Zastanawiam się czasem co musiało być sie stać w Polsce Aby Patria PO, została usunięta od władzy
-Mam aferę hazardową
- życia na kredyt
- licznych zaniedbań oraz Zwykłych "wałów"


Przypominam sobie jak SLD została zmieciona z sceny politycznej, jednym artykułem w Gazecie Wyborczej "przychodzi Rywin do Miichnika" opublikowana kilka miesięcy po cały zajściu.

SLD nie potrafiło 5 lat skutecznie poradzić sobie z tym "reliktem z przeszłości" i balansowała na granicy progu wyborczego, dopiero niedawno nowe twarze, przywróciły dwu cyfrowy słupek poparcia,

PSI także miało swoją niechlubną rolę w Aferach
-afera gruntowa
- Afera 50 piętra hotelu mariot

Została zmieciona z polityki a Jarosław Kaczyński musiał podać się do dymisji


a co z PO, jaka afera musiała by zmieść tą partię z sceny Politycznej.


Celowo Młody Polak mimo dostępu do informacji, nieporównywalnie większej niż młody człowiek z lat 70- i 80.

Celowo Historia współczesna jest przemilczana na Historii, aby nie wiedzieć jakie prawdziwe mechanizmy rządzą krajem.


Wiemy o chrzcie Polski, bitwie Pod grunwaldem, oraz że złe Niemcy w 39 roku napadły Polskie. Ale nic nie wiemy o Polsce wspołczenej, co to jest okrągły stół, co to SB ORMO. Edukacja uczy nie samodzielnego myślenia lecz tworzy kolejne uśmiechnięte buzie głodne aby gotować i jaka tu Druga Irlandia ( Irlandia to już zły przykład... plajtuje) dobrze to jaka tutaj Abudawia (przynajmniej mają tor F1)

Śmieszni Politycy, śmieszny świat z niby problemami oraz dbaniem o obywatela....

nicko303

i

Postów: 106

Data: 17.11.2010; 20:12

wiez chyba na to pytanie nie ma odpowiedzi ale jest jedno ale - gdyby frekfencja wyborcza była przynajmniej 80% (bo o taką wolną Polskę walczono i demokrację) wyniki wyborów mogły by się znacznie zmieniać i różnić od sondaży - i tu niestey większość młodych ludzi ale i starszych zamiast kożystać z przywileju woli w domku siedzieć a potem na forum narzekać! ot cały problem! a co do afer - pis się poddał bo niedawał sobie rady i ktoś musiałpo nich posprzątać.
afera rywina - dzisaij niktórzy obiecują lub obiecywali RM odwirty geotermalne ciekawe za co?

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 26.11.2010; 09:07

Mam wątpliwość co do pozytywnych wyników kontroli Wojewody w pszczyńskiej Straży Miejskiej, o czym tu było głosno, aczkolwiek, zgoda. w kwestii dot. fotoradarów.

Bo oto znalazłem na "naszemiasto.pl" taka informację:

"Wśród straży, które nie wypadły najlepiej podczas tegorocznej kontroli, znalazły się także Straż Gminna w Mykano-wie i Straż Miejska w Pszczynie. Niewykluczone, że materiały z tej ostatniej kontroli zostaną przesłane do prokuratury. Nie ma za to żadnych uwag do działalności straży w Jaworznie i w Czerwionce-Leszczynach.".

Mam nadzieję, ze owe "niedociągnięcia" nie dotyczą jednak tematu fotoradarów, bo pozytywne info na ten temat poszło już "w świat"...

Być może "tango" tę wątpliwość mi wyjaśni? Wiesz, "tango", jak bardzo temat ten leży mi na sercu, prawda?
Pozdrawiam.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 26.11.2010; 19:21

Nie dowiem się już chyba, czy rzeczywiście wyniki kontroli urzędników Wojewody, tak jak tu podawano, były naprawdę pozytywne; szkoda, bo by mnie to bardzo interesowało, ze względu na te fotoradary, o które w całym kraju tyle wrzawy.
A choćbym miał napisać do niego...Bo mi się nie chce wierzyć,żeby taki fajny chłop i urzędnik mógł myśleć tak samo, jak ten Wikliński, czy Piechociński - posłowie z mojej oślej ławki.
/Nie sprawdziłem, czy ten temat na "naszemiasto.pl" jeszcze tam jest, ale był./.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 27.11.2010; 07:42

Zaniemówiliście w tym temacie, ale już wiem chyba, skąd ta plotka o złych jakoby wynikach - tu chodzi o drobne niedociągnięcia: przyłapali podobno strażnika, jak szedł przy 30. stopniowym upale bez czapki /a może i w klapkach?/. Zdaje się, że z Łodzi przyjechał i to nie był Wasz, a od Kropy.

Zemsta jurysty

Szedł sobie strażnik bez czapki,
na nogach zamiast butów miał klapki,
czysty pech po prostu - akurat kontrola!
Ciężka jest stróżów w upał ich dola.

Na szczęście to był tylko turysta,
o czym nie wiedział wojewódzki jurysta,
turysta z miasta Łodzi,
a tam strażnik bez czapki sobie chodzi,

jak wiemy, bo ten, no jak on się to nazywał,
co tego strażnika od chu..ów zwyzywał?
Na K jakoś tak, a może to był Kropa?
nieważne, i tak dali mu za to ludzie kopa.

Komuś się coś pomieszało widać,
mapy pomylił i zamiast o Łodzi napisać,
Pszczynę wymienił, może też z zemsty za to,
że jak z pociągu wysiadł, to nie miał się gdzie załatwić w to lato?






ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 27.11.2010; 07:51

Tak, ze już wiecie - to pytanie było po to, żeby ten wiersz napisać.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 28.11.2010; 11:24

Shin - masz rację - wiele współczesnych i lekko do tyłu prawd jest przemilczanych, zafałszowywanych, zakłamywanych, przemilczanych.
Odbywa się to według schematu: to, co dla nas dzisiaj złe - przemilczmy, zakłamujmy, nie ujawniajmy.

To, co dla przeszłości, zwłaszcza peerelowskiej, takie same, czyli złe, niekorzystne - ujawniajmy, demaskujmy.

Chwalmy się tym, co nam się nomen omen udało, z czym dobrze wypadamy /lecz nie z gry/,

- ale nie chwalmy tych, którym w takim samym przedziale czasowym, czyli okresie, udało się o wiele więcej, a jeszcze bez niczyjej pomocy i nazywajmy to ich propagandą sukcesu, którą my się brzydzimy, bo piać po swojemu umiemy.

Dzięki takiemu to zakłamywaniu, a raczej zaklinaniu rzeczywistości - istniejemy wciąż i istnieć będziemy długo, bo ludziska są tacy sami jak my, krew z krwi, kość z kości - miłośnicy bajek od niemowlęcia zlewanego wodą, po ostatnie namaszczenie; jednako to kochamy, jednako temu dajemy wiarę i wielu innym jeszcze wpojonym nam teo-info, więc czemu nie mieli by nam ufać, to proste, jak świński ogon, który wiadomo, jaki jest, żeby nie powiedzieć - mocno skręcony lub pokrętny, jak to nasze myślenie.

Oto odpowiedż na Twoje wątpliwości, panie autorze.
A SLD upadło, bo lepsi w tym okazali się "sami swoi" jednak, bo profesjonaliści zaprzedani obcej ideologii, a nie jak SLD - już niemal wyzwoleni, no prawie. I może to mieli za karę, że "prawie". Za religię w szkołach, za konkordat, za komisję majątkową, za, za i za wiele jeszcze innych rzeczy, którymi naród zawiedli, bo też widocznie chciał być wyzwolony, czyli - zbawiony. Naród ie lubi ciepłe kluski, które mu parzą język i zalegają kitem w żołądku.
Masz wszystko, albo też - prawie /?/.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 28.11.2010; 20:36

Mam wątpliwość, czy tu mogą w ogóle być jakieś wątpliwości?
Po braku odpowiedzi myślę, że nie, a więc należy sądzić, iż poruszane tu sprawy trafiają w samo sedno. Brawo autor wątku wraz z pozostałymi autorami!

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769