Forum

Temat: Czy górnicy zarabiają za mało?

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 05.12.2010; 12:47

http://biznes.interia.pl/news/czy-gornicy-zarabiaja-za-malo,1566668

anty_PO_kemon

raj wedlug tuska

Postów: 1156

Data: 05.12.2010; 13:03

czy POwcy kradna za duzo?

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/299797,zona-ministra-i-milionowe-zlecenie-bez-przetargu.html


nie szukaj tematow zastepczych! tutaj masz skad sie wziela dziuram POtem tunele takie jak w Pszczynie kosztuja 50 milionow zamiast 25! By zylo sie lepiej!

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 05.12.2010; 13:19

Zaś nie na temat i jeszcze ten sam link co poprzednio.Zaciąłeś się pisuarze czy co?

anty_PO_kemon

raj wedlug tuska

Postów: 1156

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 05-12-2010 godz. 20:59 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie forum: §1

usher

Pszczyna

Postów: 2193

Data: 05.12.2010; 13:26

Jest cisza wyborcza wiec awanturnika POwskiego roznosi. Musial cicho siedziec kilka dni i nie pluc na PIS bo takie byly rozkazy ale nie strzymal!

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 05.12.2010; 14:57

Podałem link z zarobkami górników którzy wiecznie narzekają.Każdy widzi kto wiecznie zaczepia i pluje na innych.usher i anty podajcie sobie rękę.Należycie do największych trolli na tym forum.Szkoda z wami dyskutować.

usher

Pszczyna

Postów: 2193

Data: 05.12.2010; 15:28

ale i tak nam delko do ciebie bardz daleko hehe!
nie ma tutaj wiekszego politycznego awanturnika od ciebie.
skaczesz do kazdego kto nie kocha twojej umilowanej PO!

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 05.12.2010; 15:30

Właśnie widać kto.Śmiechu warte.

usher

Pszczyna

Postów: 2193

Data: 05.12.2010; 15:31

do admina maszeruj hehe

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 05.12.2010; 15:32

Co znaczy za mało, albo za dużo?
Płaca to nic innego jak umowa między stronami.
Gdyby się jeszcze darmozjady zwane szefami związku zawodowego w to nie wtryniali, to każdy wynegocjonowałby sobie umowę indywidualną.
Za tą samą robotę cwańszy wziąłby więcej, a durny mniej. Życie jest brutalne. Jesteś cwany, mobilny, doświadczony to masz więcej, a dupki niech płacą frycowe lub szybko dojrzewają.
Każda praca pracownika najemnego jest wyceniana poniżej, bo w przeciwnym wypadku pracodawca musiałby mu dopłacać. Z czego? Z westy czy może obcinając innym?
To jest podstawa kapitalizmu. Jesteś właścicielem środków produkcji, włożyłeś swój kapitał w ten interes (oby się tylko niejakiemu Tango to zdanie z jakimś sexem nie skojarzyło, bo widać z jego innych wpisów, że mu się wyposzczonemu takie zdania tylko z tym kojarzą), to chcesz go odzyskać i na tym zarobić. Czy to źle?
Jeśli tak myślicie, to kupcie sobie kopalnię, wyposażcie ją w maszyny i cała resztę, płaćcie pracownikom więcej, niż wg was na to zasługują i ....... wioooo do sukcesu. Plajta gwarantowana. A jak sobie pozwolicie na to, aby wam związki zawodowe mieszać zaczęły, to się wam jeno ... czas do plajty skróci. A tego coście włożyli nikt wam nie zwróci.
No to teraz ludkowie mili:
Maszeruj albo giń!!!!

Udanego popołudnia,
smacznych nudli,
w rosole,
modrej kapusty,
rolady
i klusek na stole.

A na deser bonkawa
i bonbonów bez liku.

No a rano?
Przed szichtom:
Dla zarobku na boku,
dobrych trafień!

W hasioku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


shin

piasek

Postów: 239

Data: 05.12.2010; 15:48

o leo Zamieściłeś bardzo drażliwy temat z którym się ciężko dyskutuje, już ci mówię dlaczego:

- Jeśli chwalisz Polskie górnictwo to wszytko jest ok możesz pogadać o wydobyciu o węglu wysoko lub nisko koksującym oraz o ogólnej sytuacji na kopalni

- Jeśli nie chwalisz polskiego Górnictwa to zaczyna się problem... A uwierz mi że z tą kastą ludzi bardzo ciężko się dyskutuje już mówie dlaczego


* Po pierwsze Jeśli powiesz że za dużo zarabiają... kontr argumentacja będzie zabójcza "cza było iść na gruba, nikaj ni ma miódu, myślisz ze jo leża w robocie", ściana nie do przebicia gdyż na warunki pracy oni uważają ze jeszcze za mało zarabiają

* Jeśli powiesz iż jest to jawna niesprawiedliwość gdyż bardzo dobrze zarabiając, nie patrzą na resztę społeczeństwa która zarabia za groszę

* Oczywiście To grupa ludzi którzy swoim fedrunkiem ratują cały świat, gdyż Polski przemysł zawaliłby się gdyby nie nasze czarne złoto


No i pytania pomocnicznicze:

- Jeśli cała Kopalnia potrafi dzielić się w lutym Zyskami to dlaczego nie podzielą się stratą gdy jakiś jest kopalina nie rentowna??
- co Z resztą społeczeństwa?? mają swoje święto??

* dzień handlarza dostaje Pralkę, dzień kierowcy Auto, dzień pijaka Wódkę

* traktujmy wszystkich według równego podziału, a nie równych i równiejszych. Oczywiście każda złotówka odebrana z pensji to Górnika to niesprawiedliwość, Organizuje Autobus i jedzie na Warszawę porzucać w Złą Policję Krawężnikiem oraz Śrubą....

xxx

Pszczyna

Postów: 432

Data: 05.12.2010; 20:06

at Shin: równo to było w socjalizmie.

shin

piasek

Postów: 239

Data: 05.12.2010; 20:22

Ale tylko klasa Robotnicza w postaci Górników, może być na tyle Bezczelna mając wysoki zarobek dopominać się o jeszcze więcej, nie żądam równości bo ale Sprawiedliwości, oraz umiaru

work1er

Sucha bez kicka

Postów: 1445

Data: 05.12.2010; 21:06

shin najczęściej to chodzi o związkowców, którzy mają wypłaty jak prezesi kopalni i żeby wykazać się przed szeregowymi górnikami, że coś tam robią to kupia za ułamek wypłaty parę petard zawyją syrenami, poskarżą się mediom jak to na kopalni źle, że kradną "oni" ale nie ONI i tak do następnej zimy. a zarabiamy wszyscy za mało. nie rozumiem jak ma się wzrost gospodarczy do wzrostu płac skoro do tej pory nie było gospodarczego a wypłaty ponoć rosły.

ryl

pszczyna

Postów: 38

Data: 05.12.2010; 21:09

jestem ciekaw czy ktoś z was był na dole! gdzie pracujesz w temperaturze powyżej 30 stopni,zapyleniu z widocznością na pół metra, metanem w powietrzu, ciśnieniem zaciskającym uszy, nad głową kawałek drewna albo metalu i kilometr nacisku ziemi, na czworaka przeciskasz się przez szczeliny a w myślach prosisz Boga o szczęśliwy wyjazd i powrót do ukochanej rodzinny! i tak dzień w dzień!!! najpierw zjedzcie,popracujecie w tych mega harcorowych warunkach a później się wypowiadajcie!!!

mnb

Pszczyna

Postów: 1299

Data: 05.12.2010; 21:24

ryl
napisałeś tak jakby praca na kopalni była za karę , nikt nikogo nie zmusza a twierdzenie że trzeba rodzinę wyżywić świadczy tylko o braku inteligencji, trzeba było zastanowić się przed założeniem rodziny za co ja się wyżywi .

sija

niedaleko

Postów: 297

Data: 05.12.2010; 21:25

popieram ryla -Polak to zawistny człowiek i każdemu tylko liczy a nie popatrzy na siebie!!

shin

piasek

Postów: 239

Data: 05.12.2010; 21:36

Do ryl

Ale co to za argumentacja myślisz że mi w życiu nie jest ciężko, że nie pracuje??? tak jak mówiłem zaczęła się retoryka "Zjedz na dół a zobaczysz" nie zjadę , nie będę pracował jak Górnik, Mam całkowicie inną profesje i dobrze mi w niej.

Ja nie jestem osobą zawistną gdyż jestem zdania iż za ciężką prace należy się solidny i dobry zarobek, ale nie przesadzajmy, że Górnik ratuje Cały naród zawód jak każdy inny.

work1er

Sucha bez kicka

Postów: 1445

Data: 05.12.2010; 21:37

sija znasz li Ty kraj gdzie ryl zarabia więcej od nauczyciela???

ryl

pszczyna

Postów: 38

Data: 05.12.2010; 21:45

mnb
po Twoim komentarzu sądze że czytanie tekstu ze zrozumieniem sprawiało ci ogromny problem .
moja rodzina ma się dobrze i panuje w niej uszanowanie wartości drugiego człowieka .
przedstawiłem tylko w szczegółach warunki jakie panują na kopalni i myśli człowieka który zmaga się z niebezpieczeństwem.
ja wybrałem taką drogę w życiu i nie narzekam choć prace mam bardzo niebezpieczną,ale to moja pasja:))
SZCZĘŚĆ BOŻE

not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 05.12.2010; 21:54

znam np usa hydraulik zarabia lepiej niz nauczyciel w high school

alan2000

Pszczyna

Postów: 834

Data: 05.12.2010; 21:56

Pasja,górnik ,górnikowi nie równy.Czekasz dziadu na emeryturkę w młodym wieku a my dopłacamy.Te wasze narzekania, rzygać się chce.

mnb

Pszczyna

Postów: 1299

Data: 05.12.2010; 21:59

ryl
tekst czytam ze zrozumieniem nie jestem górnikiem więc nie mam z tym problemu.
co do ciężkiej pracy górników, w zakładzie w którym pracuję byli górnicy to największe cwaniaki a nowo przyjęte byłe ryle wymiękają po tygodniu bo nie po to zwalniali się z kopalni żeby teraz zapier..ać .


ryl nie mieszaj nieistniejącego niby boga do kopalni bo jak coś nie jest zrozumiałe lub nie chce się zrozumieć to zwala się na boga

ryl

pszczyna

Postów: 38

Data: 05.12.2010; 22:06

mnb
nie interesuje mnie twoja wiara
akurat skończyłem Politechnikę Śl. górnictwo i geologie i z wyższym zapieprzam na ścianie:)) takie nieuki robią na kopalni!!
tylko mi nie mów że nie wiedziałeś: każdy jest kowalem swego losu!!

mnb

Pszczyna

Postów: 1299

Data: 05.12.2010; 22:14

ryl no i po co ci były te wszystkie nauki żeby teraz zapier...ać jak gość po szkole zawodowej

nicko3O3

j

Postów: 435

Data: 05.12.2010; 22:17

no ja mogl zrobic wyzsza zaoczna jakas prywatna i zostac jednym z 40 tysiecy urzedasow tuskowcyh chwalacych ten chory rzad!
ty sie leo zapytaj kiedy te wszytskie darmozjady ktore tylko w robocie maja wypisywac pochwaly dla tuska zostana zwolnione i czy oni za duzo nie zarabiaja/
z jego pracy jest wegiel a z twojej co? oprocz ciaglych klotni i awantur?

ryl

pszczyna

Postów: 38

Data: 05.12.2010; 22:17

PASJA przyjacielu:)))

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769