Forum

Temat: NA CO PÓJDĄ PIENIĄDZE Z NOWYCH ZASAD PARKOWANIA? - opinie.

citizen P-na

Data: 13.07.2004; 15:35

Na pewno przyznają sobie podwyżki z opłat za parkowanie.
opracowanie nowych zasad parkowania w mieście to było bardzo ciężkie i wymagające dużo pracy zadanie. Na pewno więc radni i zarząd przyznają sobie podwyżki. No słowem należy im się. A nie tam jakieś dziury w drogach, poza tym po co łatać dziury skoro na ulicy Słonecznej asfalt już jest. (a kto mieszka na ul.Słonecznej...? - QUIZ) A co to kogo obchodzi że są drogi gdzie nie ma asfaltu, jest błotny żurek?, o kanalizacji nie wspominam. Z lupą szukać drugiego miasta które by bylo tak źle zarządzane. Mit uroczej Pszczyny powoli przemija, bo miasto sie nie rozwija. Kto stoi w miejscu ten sie cofa. Ale władze miasta ciągle żyją hasełkiem \"Pszczyna - perła G.Śląska\" i niewiele więcej widzą poza widoczek z okna RATUSZA. Jaka perła się pytam???
2004-07-13, 15:29, 2004-07-13, 15:06, mój podpis.

e-mail

Data: 13.07.2004; 15:37

nic dodac, nic ując.

dziadek.

Data: 13.07.2004; 16:02

przecie w p-nie parkometry sa bardzo potrzebne a to dlatego ze potrzebny jest kazdy grosz skad wezmiesz kase na utrzymanie burmistrza dwoch wice burmistrzow i sekretarza gminy przeciez w koncu pszczyna to dwu milionowe miasto szkoda ze magister od przysiadow nie wpadl na to by zostac prezydentem i zatrudnic 30 wiceprezydentow kolesi.
rzygac sie chce jak sie patrzy na tych prymitywow ktorzy z kasy podatnika robia kase zapomogowa swoich rodzinek.

logika

Data: 13.07.2004; 16:04

ta historia z parkometrami to nonsens. Te porównania do Krakowa czy Katowic też. Bo jak by nie było te miasta znacznie różnią się wielkością i liczbą ludności. Już same Tychy są znacznie większe i nie ma tam takiej sytuacji jak w Pszczynie. Owszem są też płatne parkingi przy miejscach szczególnie często uczęszczanych ale nie płaci się za godzinę tylko dajmy na to 2 złote za cały czas parkowania... Pszczyna to nie jakieś przepiękne, odwiedzane często przez turystów i robiących zakupy ludzi miejsce... To małe miasteczko..które niewątpliwie ma tak skomplikowane potrzeby i problemy że potrzebuje oprócz burmistrza jeszcze 2 ZASTĘPCÓW!!! to chore!!! zastępca Sławomir K. kupuje swojej rodzinie po dwie pary nart, co chwilę zmienia samochody... to wszystko za nasze pieniądze. A on oczywiście opłat parkingowych uiszczać nie będzie. Ludzie uciekajcie z tego miasta albo zróbcie coś żeby je uleczyć, bo moze być za późno..

radny

Data: 13.07.2004; 17:40

Te synek sluchej jo ni mom wygodnych czterech liter.Ale mam babcie schorowana wiec trza ja bylo zawiezc do lekarza ktory przyjmuje w Panaceum.I co kaj do miasta nie 600 ani nie 800 metrow.Z kilometr jak nic i co musiolem zaplacic za parkowanie.Czy to jest normalne?????pytam sie schorowani ludzie nie moga podjechac autem do lekarza?????jakby byly autobusy miejskie to moze by i nie musieli ale jak narazie w pszczynie rzadzi Tomczykiewicz.co on jako posel ma do pszczyny????dlaczego w kazdy poiedzialek jest w ratuszu i ustawia ludzi????zygac sie che ta pszczynska polityka.ech.....

netoperek

Data: 13.07.2004; 17:55

CZAS ażeby ex.PZPR p.burmistrz H.St. ustąpił. Zrobił, napisał i powiedział już wszystko... Temu panu już dziękujemy. Ale czas na prawdziwe zmiany, bo T.T. choć go nie ma to nadal jest...

versatis

Data: 13.07.2004; 23:01

nie zeby mi na tym zależalo ale chyba walnoles lekki plagiat ( patrz watek parkometry)

dziadek.

Data: 13.07.2004; 23:33

Tak jak magistrowie prezydentowie i burmistrzowie pewnych miejscowości lub krajów.(opcjonalnie) [patrz ich prace magistreskie]

hm

Data: 14.07.2004; 02:06

Do plessiak [ech.....]
IP: 212.244.107.162
2004-07-07 21:40

Te synek sluchej jo ni mom wygodnych czterech liter.Ale mam babcie schorowana wiec trza ja bylo zawiezc do lekarza ktory przyjmuje w Panaceum.I co kaj do miasta nie 600 ani nie 800 metrow.Z kilometr jak nic i co musiolem zaplacic za parkowanie.Czy to jest normalne?????pytam sie schorowani ludzie nie moga podjechac autem do lekarza?????jakby byly autobusy miejskie to moze by i nie musieli ale jak narazie w pszczynie rzadzi Tomczykiewicz.co on jako posel ma do pszczyny????dlaczego w kazdy poiedzialek jest w ratuszu i ustawia ludzi????zygac sie che ta pszczynska polityka.ech.....

..... [Logika...]
IP: 83.30.3.73
2004-07-07 22:00

ta historia z parkometrami to nonsens. Te porównania do Krakowa czy Katowic też. Bo jak by nie było te miasta znacznie różnią się wielkością i liczbą ludności. Już same Tychy są znacznie większe i nie ma tam takiej sytuacji jak w Pszczynie. Owszem są też płatne parkingi przy miejscach szczególnie często uczęszczanych ale nie płaci się za godzinę tylko dajmy na to 2 złote za cały czas parkowania... Pszczyna to nie jakieś przepiękne, odwiedzane często przez turystów i robiących zakupy ludzi miejsce... To małe miasteczko..które niewątpliwie ma tak skomplikowane potrzeby i problemy że potrzebuje oprócz burmistrza jeszcze 2 ZASTĘPCÓW!!! to chore!!! zastępca Sławomir K. kupuje swojej rodzinie po dwie pary nart, co chwilę zmienia samochody... to wszystko za nasze pieniądze. A on oczywiście opłat parkingowych uiszczać nie będzie. Ludzie uciekajcie z tego miasta albo zróbcie coś żeby je uleczyć, bo moze być za późno..

do; wszystkich przeciwko [pl]
IP:
2004-07-09 17:54

i co , napyszczycie się, nabiadolicie, że wszystko be, do d...upy, i co wam to da???? A jak trzeba się zjednoczyć, powołac jakiś komitet --np - przeciwko rozwiązaniu przedszkola, dziurawej drogi, to jakoś ni ma nikogo chętnego......

... [bumelantt]
IP: 80.50.189.166
2004-07-09 18:48

pl - przecież każdy ma, a przynajmniej mówi że ma własne zdanie, natomiast jeżeli mi się coś nie podoba to nie muszę od razu działać w tym kierunku, od tego są inni. czasy zjednoczenia klasy robotniczej miejmy nadzieję - minęły. natomiast dezaprobate należy wykazać w wyborach i tyle. przecież mamy demokracje, czyli każda decyzja jest słuszna, bo poparta legitymacją ludu. natomiast jak się komuś nie podoba, to na boga, niech głosuje na kogoś innego, ot co

pl .... uju [jebus]
IP: 83.30.34.176
2004-07-12 20:51

Komitety to już były!
Najnowszy komitet stworzył Tomczyk i Ewicz. Nazywa sie z byle kim do Ratusza, do Sejmu, do Europy! I to skutkuje w tym durnym społeczeństwie. Mata co chceta gmine kmioty!

ciąg dalszy dezorganizacji ruchu [Bolek powiedz..]
IP: 83.30.27.218
2004-07-13 17:01

Proponuję, aby wadze miasta pokrywały z własnej kasy nietrafione eksperymenty zwane dezorganizacją ruchu. Teraz przyszła pora na ul. Kilińskiego! Cały ten ambaras to próba przywrócenia durnych decycji inżyniera melioranta TT - ostatnio .osła POpulistycznej AWS-UW bis. Szkoda, że to jedyna rzecz , jaką Dudzie się dotychczas udało zrobić, pomimo iż nas poseł ciągle w poniedziałki odbywa na ratuszu.

!!! [Dee]
IP: 83.30.34.227
2004-07-14 01:59

zmieńmy władze!!! W USA mają w tym celu instytucję tzw "Recall" żeby móc odwołać "niewygodne" lub po prostu nieodpowiedznie osoby (urzędników, radnych, burmistrzów etc) z ich stanowisk.. I chyba w Polce tez by się przydało miec możliwość zmienienia obsady takich stanowisk w drodze głosowania. Tylko z drugiej strony: ciekawe ilu obywateli poszłoby głosować? I czy da się owe władze na lepsze zmienić. Póki co trzeba chyba czekać do wyborów... chyba że proponujecie pikietę, strajk, przemarsz...
no i święta racja ludzi, którzy tu komentują na co przeznaczone zostaną pieniądze z parkomatów.. W końcu radni i nadprogramowi burmistrze muszą mieć kase na rozrywki...


Qr d`Ebalance

Data: 14.07.2004; 08:09

Narzekacie na naszych samorządowców, posłów, burmistrza - a ja się pytam - A KTO ICH WYBRAŁ??
odpowiedź jest prosta - MY!!
Frekwencja w wyborach samorządowych o ile dobrze pamiętam wyniosła coś około 50% (mogę się mylić). Burmistrza wybieramy w końcu głosując na konkretną osobę. Nie wiem jakie kryteria oceny wyborcy przyjęli wybierając obecnego Burmistrza - chyba po prostu - "a tego to już znam, to zagłosuję na niego". Przecież wygrał dość dużą ilością głosów, podobnie jak poseł TT. Oczywiście zaraz odezwie się 100 głosów - "ja na nich(niego) nie głosowałem" - ja też nie. Plujecie na radnych, urzędników, burmistrza, posłów, a przy następnych wyborach i tak albo nie pójdziecie do urn albo znowu wybierzecie tą samą klikę. I tak w koło macieju...

lg

Data: 14.07.2004; 14:01

Problem w tym, że kazdy ma robić swoje. Tomczykiewicz skoro jest posłem, to niech robi co do niego należy w sejmie i niech przestanie nachodzić urząd, bo to dawno już przestała być jego działka. Efekt taki, że Tomczykiewicz jest, choc go nie ma, Studzieński jest pionkiem (ale uciążliwym) i odpowiedzialność jest rozmyta. No, w takich okolicznościach niczego dobrego spodziewać sie nie można.

eu

Data: 14.07.2004; 14:16

najpotrzebniejsze inwestycje - skanalizować Pszczynę! Nie mówię o modernizacji (choc to też szalenie wazna sprawa), ale o skanalizowaniu tam gdzie nie ma. A takich miejsc jest wciąż wiele. Obecny stan rzeczy nie spełnia żadnych standardów. A jak na razie to w Pszczynie ogólna stagnacja, nic sie nie dzieje. Tychy z Unii wyciągają co chwila ogromne pieniądze, a w Pszczynie wyciąga sie pieniądze od ludzi za parkowanie.

Qr d`ębalance

Data: 14.07.2004; 14:21

Masz rację. hehehe. TT jest sprytny. Bo faktycznie odpowiedzialność za jego decyzje i działania ponosił będzie kto inny. Po d**** dostanie Burmistrz (oby stało się to już w nast.wyborach), a poseł zapewne zostanie na kolejną kadencję.
Vide rząd Buzka... to samo tylko w miniaturce mamy w P-nie.

CmG

Data: 14.07.2004; 17:28

BUZEK był dobrym premierem który musiał często pracować z amatorami bo takie było rozdanie.

Qr d`Ebalance

Data: 15.07.2004; 07:28

hahaha. dobrym premierem do czego? do dymisji chyba. Człowiek bez własnego zdania nie powinien był piastować takiego stanowiska. To nie on podejmował decyzje tylko sławetny Maniuś K. - i tutaj widoczna analogia do układu panującego w P-nie...

Patrz na...

Data: 17.07.2004; 13:22

Nie czepiajcie się BARmistrza - to pionek na szachownicy.

xywka unknown

Data: 17.07.2004; 18:37

WIEMY TEŻ JUŻ ŻE PIENIĄDZE TE NIE PÓJDĄ NA ŚCIEŻKI ROWEROWE, bo
- cytuję V-CE BARmistrza Dudę "Rowerzyści może kierowcom przeszkadzają, jednak w tak starym mieście jak Pszczyna, na tak wąskich ulicach starówki trudno zmieścić jeszcze alejki rowerowe". Natomiast na ulicach poza Starym Miastem parkują samochody, dlatego również i tam nie ma specjalnego miejsca dla rowerzystów - tłumaczą urzędnicy w pszczyńskim Ratuszu. OK, tu już wiemy na co nie pójdą. Czekamy na następne wypowiedzi władz miasta odnośnie tego czego nie będzie, bo ostatnio tylko jest mowa w Pszczynie o tym czego sie NIE DA zrobić. I to jest początek i koniec pracy władz naszego uroczego (coraz mniej) miasteczka...

bumelantt

Data: 18.07.2004; 01:00

mam nadzieje że pójdą na fundusz reprezentacyjny, nie mam ochoty mieszkać w mieście, gdzie moi przedstawiciele się nie prezentują dobrze!

SCEPTYK

Data: 22.07.2004; 13:51

fundusz reprezentacyjny??? Masz na myśli służbowe półlitrówki dla najwyższego piętra (z balkonem) na RATUSZU?

bumelantt

Data: 22.07.2004; 17:01

jezeli dla gości to jasne :) imprezy, bankiety. jak sie nie potrafi rządzić miastem, to niech przynajmniej inni widzą że u nas dobrze się dzieje :)

wiedzma...

Data: 06.08.2004; 21:59

Najlepiej niech sie wypowie ktos od wewnątrz na co pójda te pieniadze.

bumelantt

Data: 07.08.2004; 00:36

albo niech one idą na wynagrodzenie burmistrza, rajców, ewentualnie pszczyńskiej ratuszowej magnaterii. nie chciałbym mieszkać w mieście, w którym burmistrz sprzedaje butelki z piwa. niech mają kase,żeby było wiadomo...!!!

YANOOSH

Data: 12.08.2004; 18:24

A JA MAM PYTANIE. MIESZKAM PRZY RYNKU I KUPUJE ABONAMENT NA PARKOWANIE. KAZDEGO DNIA KIEDY WRACAM Z PRACY PO GODZ. 17 STOJA SAMOCHODY BEZ "WINIETKI" CZY BILETU ZA PARKOWANIE. ZGODNIE Z INFORMACJA NADZORUJACYM OPLACANIE PARKINGU JEST STRAZ MIEJSKA. RAZ ZDARZYLO MI SIE NAWET DO NICH ZADZWONIC I POWIADOMIC IZ PRZY ULICY NA KTOREJ PARKUJE, ZADEN Z SAMOCHODOW NIE OPLACIL ZA PARKOWANIE A JA NIE MAM GDZIE STANAC. CZYM SIE SKONCZYLO? .... PAN STRAZNIK POINFORMOWAL MNIE ZE NA TEJ ULICY NIE MA PARKINGU (WOW! ULICA PRZY RYNKU A PAN STRAZNIK NAWET NIE WIE CZEGO PILNUJE..) ALE PRZYJADA I ZOBACZA... NIE PRZYJECHALI I NIE ZOBACZYLI. NIE BEDE JUZ PLACIL ABONAMENTU .POZDRAWIAM

'

Data: 13.08.2004; 01:01

wreszcie zmądrzałes.

grisza

Data: 19.01.2005; 18:49

są już dostępne pierwsze informacje na co te pieniądze idą?

przechodzień

Data: 23.01.2005; 18:28

może to nie popularne, ale odkąd parkowanie jest płatne to przynajmniej można w mieście znaleźć miejsce na samochód. Inna sprawa to sposób zorganizowania systemu opłat-jest beznadziejny.Może ratusz pochwali się kto personalnie odpowiada za zorganizowanie parkingów,za zbieranie kasy z parkowania,za wydawanie jej. No i w dobie internetu poda adres na którym każdego dnia wpisywana jest zebrana kwota.Chyba że nasi rajcy boją się kontroli wyborców.

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769