Forum

Temat: Artykuł do działu "AKTUALNOSCI"

dfg

Data: 19.07.2005; 22:01

artykuł pod tytułem "Policyjna dola" podobnie jest z górnikami w naszym kraju, średnia wieku górnika wynosi 62 lata a przechodzą na emeryturę w wieku 60 (jeśli oczywiście dozyją)

szarak

Data: 19.07.2005; 22:03

chyba ci sie cos pokobylilo moj szwagier pracuje na kopalni ma 43 lata i idzie sobie na emeryturke, gdzie tak szybko jeszcze ida na emeryturke i to z taka kasa (znowu te biedne ryle)

re

Data: 20.07.2005; 09:51

dokladnie i ci pseudofunkcjonariusze i ryle ida max po 25 latach pracy na emeryture to jest k! skandal i jeszcze za taka kase,
ludzie pracuja niekiedy ciezej jak ci tu wymiennieni i za mniejsze pieniadze do 65 to jest obled

beret

Data: 20.07.2005; 14:20

było trzeba iść na kopalnie jak były zapotrzebowania a nie teraz pociskać pierdoły jak temu dobrze a drugiemu żle bara__nie

zola

Data: 20.07.2005; 20:43

Szarak chyba nie wiesz o czym mówisz.Ojakiej wielkiej kasie ty mówisz?Chyba raczej nalezałoby tu powiedzieć o pylicy,problemach z kręgosłupem itd. itp,bo z tym idą górnicy na emeryturę zasłużoną zresztą po 25 latach.Większość swej emerytury tak wydają na lekarzy i leczenie.Jestem pewna,że ty po kilku zjazdach na dół miałbyś kopalni dość,więc nie czepiaj się tych co pracowali tam 25 lat.A jeśli ktoś uważa,jak np.re..że praca ta jest łatwa no to dlaczego nie pracuje na dole?Każda praca jest potrzebna i na swój sposób ciężka,ale nie porównujmy pracy pod ziemią z pracą na powierzchni.Wrazie niebezpieczeństwa nie zapominajmy,że na powierzchni możemy uciec lub sami się ratować,a górnicy nie mają tego luksusu i skazani są na to,że albo ktoś pomoże ,albo zginą.Szarak wiesz ja nie chciałabym tych niby pieniędzy za taką ryzykowną prace.Wole ciężką do 60-ki,ale na powierzchni,gdzie napewno nie zabraknie mi powietrza.

zola

Data: 20.07.2005; 20:45

Szarak chyba nie wiesz o czym mówisz.Ojakiej wielkiej kasie ty mówisz?Chyba raczej nalezałoby tu powiedzieć o pylicy,problemach z kręgosłupem itd. itp,bo z tym idą górnicy na emeryturę zasłużoną zresztą po 25 latach.Większość swej emerytury tak wydają na lekarzy i leczenie.Jestem pewna,że ty po kilku zjazdach na dół miałbyś kopalni dość,więc nie czepiaj się tych co pracowali tam 25 lat.A jeśli ktoś uważa,jak np.re..że praca ta jest łatwa no to dlaczego nie pracuje na dole?Każda praca jest potrzebna i na swój sposób ciężka,ale nie porównujmy pracy pod ziemią z pracą na powierzchni.Wrazie niebezpieczeństwa nie zapominajmy,że na powierzchni możemy uciec lub sami się ratować,a górnicy nie mają tego luksusu i skazani są na to,że albo ktoś pomoże ,albo zginą.Szarak wiesz ja nie chciałabym tych niby pieniędzy za taką ryzykowną prace.Wole ciężką do 60-ki,ale na powierzchni,gdzie napewno nie zabraknie mi powietrza.

zola

Data: 20.07.2005; 20:55

Szarak chyba nie wiesz o czym mówisz.Ojakiej wielkiej kasie ty mówisz?Chyba raczej nalezałoby tu powiedzieć o pylicy,problemach z kręgosłupem itd. itp,bo z tym idą górnicy na emeryturę zasłużoną zresztą po 25 latach.Większość swej emerytury tak wydają na lekarzy i leczenie.Jestem pewna,że ty po kilku zjazdach na dół miałbyś kopalni dość,więc nie czepiaj się tych co pracowali tam 25 lat.A jeśli ktoś uważa,jak np.re..że praca ta jest łatwa no to dlaczego nie pracuje na dole?Każda praca jest potrzebna i na swój sposób ciężka,ale nie porównujmy pracy pod ziemią z pracą na powierzchni.Wrazie niebezpieczeństwa nie zapominajmy,że na powierzchni możemy uciec lub sami się ratować,a górnicy nie mają tego luksusu i skazani są na to,że albo ktoś pomoże ,albo zginą.Szarak wiesz ja nie chciałabym tych niby pieniędzy za taką ryzykowną prace.Wole ciężką do 60-ki,ale na powierzchni,gdzie napewno nie zabraknie mi powietrza.

wuefista

Data: 20.07.2005; 21:00

A nauczyciele? Zapieprz do roboty na ósmą rano, przerwy w pracy zaledwie co 45 minut i to tylko na 10 minut, 18 godzinny tygodniowy czas pracy, ale przecież trzeba oprócz uczenia klasówki sprawdzać, dziennik pouzupełniać bo na lekcji nie zawsze się zdąży a uczniom nie można kazać na każdej lekcji cale 45 minut czytać podręcznika i samodzielnie punkty pisać do zeszytu. Nawet zapalić się nie zdąży na tej 10 minutowej przerwie. Nie mówiąc już o tym, że palarnie polikwidowali i trzeba czaić się z paleniem po kuchni żeby dyrektor i uczniowie nie zobaczyli. Pensje wypłacane zaledwie miesiąc do przodu. Roczny urlop na poratowanie zszarpanego zdrowia i zżartych przez nieznośną młodzież nerwów też nie wystarcza na zregenerowanie sił. Więc niech mi nikt nie wmawia że tylko górnicy i policjanci mają ciężko.

szarak

Data: 20.07.2005; 22:38

co ty pleciesz zabral bym gline do roboty na tydzien to wiedzial by co to problemy z kregoslupem ,pracowal zemna jeden gornik to wysiadal taki byl zmeczony moja praca biedaki.

kermit

Data: 21.07.2005; 16:26

wuefisci najgorzej mają.

PePe

Data: 22.07.2005; 01:14

jaki wlasciwie jest los bezrobotnych?
Ilu nie umie a ilu nie chce pracy?
ilu pracuje na czarno?
ilu jest wykształconych a ilu niewykwalifikowanych?

niebiznesmen

Data: 22.07.2005; 15:26

Ludzie najcięższy zawód w naszym kraju to "biznesmen" ten to pracuje do końca życia i jeszcze pobiera emaryturę,lub rentę.
W mediach czytam czy słucham jak to "biznesmen" oszukał Skarb Państwa na ileś tam milonów złotych,przeciesz to pospolity złodzie,bandyta nie ubliżając tylko nielicznym.Ile on potrafi oszukać biednych rodzin nie płacąc pracownikom słusznie zarobionych pieniędzy,lub za niegodziwe pieniądze.
W razie wpadki on ma tylko to co na tyłku,reszta to żony,dzieci a on jest biedny.Takich paru ludzi ciężko pracujących mamy w samym centrum Pszczyny,między dwoma kościołami, ewangelickim a katolickim.Tacy to by mogli tam pracować do końca swego życia,tylko te cholerne kadencje i nowe wybory co niektórych doprowadzają do obłędu.

niebiznesmen

Data: 22.07.2005; 15:32

Ludzie najcięższy zawód w naszym kraju to "biznesmen" ten to pracuje do końca życia i jeszcze pobiera emaryturę,lub rentę.
W mediach czytam czy słucham jak to "biznesmen" oszukał Skarb Państwa na ileś tam milonów złotych,przeciesz to pospolity złodzie,bandyta nie ubliżając tylko nielicznym.Ile on potrafi oszukać biednych rodzin nie płacąc pracownikom słusznie zarobionych pieniędzy,lub za niegodziwe pieniądze.
W razie wpadki on ma tylko to co na tyłku,reszta to żony,dzieci a on jest biedny.Takich paru ludzi ciężko pracujących mamy w samym centrum Pszczyny,między dwoma kościołami, ewangelickim a katolickim.Tacy to by mogli tam pracować do końca swego życia,tylko te cholerne kadencje i nowe wybory co niektórych doprowadzają do obłędu.

nikt

Data: 22.07.2005; 20:10

sugerujesz ze burmistrze cos narazrabiali??????? bo jak inaczej czytac twoj watek, jezeli jestes tak sflustrowana to prosze o jakies konkrety, jak powiedzial "pewien Pan" gazeta mozna zabic polityka, tylko wpierw trzeba miec "argumenty" kolerzanko!!!!!

zola

Data: 24.07.2005; 16:08

Ciekawa jestem jak ty poradziłbyś sobie z pracą na dole.Narazie widze ,ze potrafisz tylko ostro krytykować-bez urazy.Pozdrawiam

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769