Forum

Temat: Czy Temida jest ślepa?

baba_jaga

Data: 23.09.2005; 10:08

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Ponoć przez tą opaskę na oczach nic nie widzi. Nawet własnej świątyni.
Dowód:
Miejsce: Sąd Grodzki w Pszczynie
parter - ślepy korytarz z którego są wejścia do sal rozpraw.
Czas: 22 września 2005 r godz. ok. 11.00
Niemi świadkowie: niezawiśli sędziowie, protokolantki, "groźny" ochroniarz udający Rambo z pałą, kajdankami i czymś jeszcze u boku.
Wystrój wnętrza: ławki dla petentów, białe ściany, a na ścianach...
WYMALOWANE 2 SWASTYKI (czarnym ołówkiem). Jedna na wysokości oczu, druga tak wysoko, że bez wejścia na ławkę, nawet koszykarz by tego nie dokonał. Dla dodania powagi tej instytucji - na ścianie pod oknem - też ołówkiem wykonany napis: "CHWDP".
Reakcja moja: wpadam do sekretariatu (parter) z pytaniem: kto zarządza tym obiektem i kto zapewnia bezpieczeństwo + informacja dlaczego pytam.
Panisia urzędowa - oczęta w słupek, minka nie... i słówka, które mogą ... "i cóż się takiego stało???"
Podziękowałem i wyszedłem, utwierdzony w przekonaniu jak w tytule wątku.
Moja uwaga: Panie Rambo - mniej prężenia muskli w czarnym mundurku, wiecej pracy gałkami ocznymi. Przy takiej ochronie, Panie miej nas w opiece, bo ta ... naprawdę ślepa.

kinia

Data: 23.09.2005; 10:10

i to nie tylko przez swastyki, 'chwdp' czy inne mazy na ścianach, wystarczy spojrzec jak funkcjonuje sąd, nie tylko nasz pszczyński, a 'ważnych'panów z pałami juz tez spotkałam, w głowie pusto ale jaki ważny jestem... szkoda gadac, polskiemu wymairowi sprawiedliwosci niestety duuuzo brakuje

Przemcik

Data: 23.09.2005; 10:18

Może to nie temida ale też ciekawe. Od pewnego czasu w P-nie aby umieścić na słupach ogłoszeniowych należących do "Zieleni Miejskiej" - plakat, ogłoszenie itp. należy uiścić stosowną kwotę, oraz wręczyć ogłoszenie, które zostanie naklejone wraz ze stosowną pieczęcią potwierdzającą uiszczenie opłaty. Wczoraj wieczorem szedłem sobie przez P-nę i z ciekawości sprawdzałem, plakaty wyborcze których kandydatów mają stosowną adnotację. Otóż w 100% (a widziałem 3 słupy) adnotacji takich nie mają plakaty Pana Tomczykiewicza i Pani Nykiel (oboje z PO). Pozostali kandydaci zwykle mają stosowną pieczątkę. Jak to jest?
p.s. dla cenzorów z Plessa - ten wpis nikogo nie obraża, nie stanowi reklamy ani antyreklamy, jest to po prostu zwykłe zapytanie więc proszę sobie oszczędzić zapędów cenzorskich.

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769