Forum

Temat: Brawura za kierownica - kilka przemyslen

Zasmucony

Data: 10.11.2005; 21:34

Nie wiem jak wy, ale ja bedac za granica, zauwazylem ze tam jest inna kultura jazdy na drodze. W terenie zabudowanym (miasto 300 tys.) wszyscy 50-60 nie wiecej. Moze dlatego ze wszedzie pelno fotoradarow (u nas tez by sie to przydalo chyba, bo patrzac ostatnio na liczbe wypadkow w naszej gminie az sie plakac chce) A w Polsce ? Rurraaaa!!! Ile sie da ! I jeszcze w oczach kolegow wielki bochater bo on jechal tak szybko. Nie zdajemy sobie sprawy ze skutki wypadkow sa tragiczne, ze gina niwinni ludzie, a taki idiota wychodzi bez zadrapania. Niejednokrotnie tak jest ze gina mlodzi ludzie. Przeciez oni mieli cale zycie przed soba. W jednym momencie, jednej sekundzie czyjes zycie legnie w gruzach. Ginie chlopak, ginie dziewczyna, narzeczy(a) maz, zona, ktos bliski. Cierpia ludzie najblizsi i Ci ktorzy wiazali nadzieje z ta osoba ktora zginela. Kosztem czego ? Kosztem pospiechu, kosztem glupoty, kosztem tego ze bedziemy gdzies 5 minut wczesniej. Zycie zbyt piekne i kruche jest, szanujmy je ! nie rujnujmy zycia innym.

Mysle ze sprawcow tragicznych wypadkow powinno sie brac do prosektorium i pokazywac co zrobili. Ja wiem ze to kontrowersyjny pomysl, ale glupota kosztuje, boli i za glupote powinno sie poniesc kare. A nastepnie zaprowadzic do dzieci ofiary, niejednokrotnie malych dzieci...
Ciekawe czy mialby odwage powiedziec tym maluchom ze lzami w oczach...
Tak to JA! Ja zabilem waszego tate, wasza mame.....

zorientowany

Data: 10.11.2005; 21:36

Apropos przekreczoń nie tak dawna podawano że w Polsce średnio kierowca przekracza o 30 do 45 km/h natomist w Niemczech od 5 do 15 km/h. Przyczyna jest prosta z tego co się orientuję w Niemczech przy przekroczeniu o 20 i więcej km/h odbiera się za pierwszym występkiem prawo jazdy na miesiąc. Więc może i u nas by to było dobre????

zaraaaza

Data: 11.11.2005; 12:04

W Niemczech nikt nie musi zapierniczać po mieście może sobie pykać pomalutku staruszki na pasach przepuszczać bo on jak wpadnie na autostradę to sobie trzy razy nadrobi ten stracony czas bo może sobie sypać ile fabryka dała . A druga sprawa to fotoradarów i strasznie wysokie mandaty wiec moim zdaniem to tez taka forma sankcjonowania prawa za granicami, a w Polsce to wiadomo ze jak na suszarkę kogoś złapią to zawsze się idzie dogadać.

rusałka

Data: 11.11.2005; 13:49

hihi..niedaleko rynku w Pszczynie, przy parkingu co tydzień jest słupek potrącony przez samochód- przejeżdżałam dwa dni temu i znów jeden leży...ale spewnością to kierowcy jechali z ograniczoną prędkością hihi..

Brak slow

Data: 12.11.2005; 09:30

A gdyby zamiast tego slupka stal czlowiek ? To kierowca powie przepraszam nie zauwazylem ? (...)

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769