Forum

Temat: POLICJA SPOWODOWAŁA WYPADEK!

Ten, który...

Data: 19.11.2005; 20:40

W dniu 16.11.2005 na głównym skrzyżowaniu w Pszczynie doszło do bardzo poważej kolizji. Ruchem przez jakiś czas kierowali /?/ policjanci. Robili to we dwójkę, jednak w sposób zupełnie nieskoordynowany. Jeden pokazywał co innego, drugi z tyłu też co innego. I stało się! Mało tego, że aby przepuścić jakichś "oficjeli" spowodowali kilometrowe korki w stronę Ćwiklic i przejazdu kolejowego, to gdy jeden z nich za wszelką cenę kazał skręcać kierowcy jadącemu w stronę Ćwiklic, drugi w tym czasie "puścił" wolną drogę dla trasy Bielsko - Katowice. Kierowca jadący w stronę Ćwiklic bał się jechać, skręcał bardzo powoli, ale gdy policjant trzykrotnie kazał mu jechać przejechał / policjant stał w ogóle z boku, nie na środku drogi/. W tym samym czasie od strony Bielska nadjechał samochód... Reszta tym, którzy widzieli dwa rozbite niemal całkowicie auta jest znana. Inni się domyślą. I tak cud, że kierowcy wyszli cało z tego, co się stało. To co pokazała policja wozu /rej 040/ to skandal, nie tylko żałosny "popis".

J.P.

Data: 19.11.2005; 20:42

brawo barany jednak to jest prawda mozgi wam odebrano z chwila przyjecia do policji.Mundur niebieski orzel zelazny zabiles dziecko jestes odwazny jestes odwazny jestes szczesliwy polska policja to sku...

szarak

Data: 19.11.2005; 22:56

widzialem jak gornicy sie niecierpliwili i wyzywali policjantow w sposob odpowiedni do sytuacji hehehe

kierowca

Data: 20.11.2005; 00:24

...pełno w porach bo Kwach jechał do Bielska. A stali na tym skrzyżowaniu już od rana i mogli przynajmniej przeczytać jakiś podręcznik o kierowaniu ruchem.Przypuszczam, że podobne sytuacje zdarzyły się, tego dnia, na wielu skrzyżowaniach na trasie przejazdu kolumny z naszym prezydentuniem, gdzie jak sądze równie sprawne patrole "kierowały" ruchem. Jestem przekonany, że patrole stały na wszystkich skrzyżowaniach na "jedynce" od samej Warszawy, bo to chyba taka praktyka przy takich przejazdach... Tylko dlaczego muszą cierpieć niewinni ludzie, którzy na dodatek dokładają do tego ze swoich podatków?!

szufarek

Data: 20.11.2005; 12:09

Wg mnie to fatalny system szkoleń okresowych dla policjantów. Szkolący udają że szkolą, wymyslają durne tematy szkoleń które nijak sie mają do tego z czym na codzień policja sie spotyka, a policjanci udają że sie czegos uczą. Jedni wypisują sobie delegacje ze przeprowadzili szkolenie a policjanci maja w aktach papierek z odbytego szkolenia.
A ze nikomu nie potrzebne to wszystko to kogo to obchodzi. Byle statystyka sie zgodzila.

andy

Data: 20.11.2005; 13:15

Niestety nikt drogówki nie szkoli z kierowania ruchem. Widzieliście kiedyś praktyczne ćwiczenia policji na skrzyżowaniach? Nie! Dzisiejsze drogi szybkiego ruchu to nie miedza w jankowicach! Ten brak praktyki widać było podczas ubiegłorocznej awarii prądu.

Neutralny

Data: 20.11.2005; 13:17

To dobrze ze kazdy co innego pokazywal. Bo powinni dzialac tak jak swiatla drogowe. Swiatla drogowe dla innych kierunkow jazdy pokazuja inne sygnaly. Dla jednych stoj a dla innych jedz. Druga strona medalu jetst taka ze ludzie nie potrafia odczytywac znakow dawanych przez policje (sam bylem tego swiadkiem). A ciekawe jak ty odczytujesz (czy potrafisz) znai dawane przez policje, i jakie faktycznie znaki dawali. A pozatym co za baran siedzial za kierownica ze nie popatrzyl czy ma droge wolna ? Nawet jakby mi policja kazala jechac a widze ze jada auta z przeciwka to bym nie jechal. Ja nawet jak mam zielone swiatlo to patrze czy nie jedzie jakis baran na czerwonym. I niejednokrotnie mi to zycie uratowalo. Nie bylem tam i nie bede obwinial policji bo nie widzialem tego. A duzo ludzi jezdzi na pamiec albo juz wogole o zgrozo zapomniala o znakach.

claudiusz

Data: 20.11.2005; 14:31

wystarczy spojrzec na to jak wprowadzono nowe kryteria naboru do policji... hehehe tylu oblalo proponuje tylko przeprowadzic weryfikacje wszystkich policjantow ... trzeba bedzie wymienic 3/4 ekipy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

claudiusz

Data: 20.11.2005; 14:44

pytanie tylko na kogo???? pamietacie taki film "PSY 2" tam Pazura kierował ruchem...i padł taki tekst ....."ales se pan k..... narobil"..... i to jest o naszej policji.... ja sie ich w ogóle nie boje bo mam czyste sumienie i nikt mi nie zaszkodzi radze innym to samo a wtedy niebiescy "SUPERINTELIGENCI" :-) odejdą w piz....... pozdrawiam całą pszczyńska polucję!!!!! hehehehe

Peja 997

Data: 20.11.2005; 15:42

myślę że jeśli to ich wina, powinni być ukarani ostrzej niż przeciętny kierowca, który spowoduje kolizję, gdyż oni odpowiadali w tym miejscu za utrzymanie ruchu i to od nich zależało bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Gdybym to ja (kierowca) spowodował wypadek to byłby mandat, punkty, odebrane prawko a może i nawet dołek lub areszt. Ale znając życie to uważam, że pewnie rozejdzie się to im "po kościach" a cała sprawa zostanie uciszona, albo i tak "udowodnią", że nie ich wina - przecież to Polska. PS: www.policjainaczej.prv.pl - polecam!!!

mocno...

Data: 21.11.2005; 11:46

ciekawe dlaczego pless.pl nic o tym wydarzeniu nie pisał? Cisza jakby makiem zasiał!!!

claudiusz

Data: 21.11.2005; 11:50

a jest sie czyms chwalic??? przeciez to wstyd dla policji........ to po co maja o tym PISać??????????

mocno...

Data: 21.11.2005; 12:15

No tak! Zgadza się! Ale pless.pl powinien być obiektywny. Powinien pisać prawdę bez względu na to, jaka ona jest! A tak nie wiadomo, czy zmowa milczenia, czy są niedoinformowani lub czy to prawda!

...

Data: 23.11.2005; 00:49

cieszcie sie że wątku nie skasowali...

mloda_87

Ćwiklice

Postów: 369

Data: 28.02.2006; 16:17

bardzo nieciekawa sytuacja...ale niestety i też takie sie zdarzają :(

Invictus

Pszczyna

Postów: 530

Data: 28.02.2006; 23:35

Hmm, tacie w warszawie straz miejska tira przybrała ... Auto strazy miejskiej w stanie tragicznym, a my mamy strzaskany reflektor. Straznik miejski przyznal sie do winy. brawo.

delfinek-a

Ocean

Postów: 42

Data: 01.03.2006; 11:57

No nieźle. Wstyd dla policji!!! Facet w mundurze powinien sobą coś reprezentować!!
Ciekawe dlaczego tacy niewyszkoleni ludzie pracują w policji skoro takie trudne i skomplikowane testy trzeba przejść, żeby sie dostać w szeregi policji.

mloda_87

Ćwiklice

Postów: 369

Data: 06.03.2006; 20:14

a było sie na miejscu i wie o co chodzi?????

mloda_87

Ćwiklice

Postów: 369

Data: 06.03.2006; 20:15

bo tak bez wiedzy to nie bardzo plotkować :P

mloda_87

Ćwiklice

Postów: 369

Data: 06.03.2006; 20:16

hmm dlatego sie nie wypowiadam na ten temat ;)

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769