Forum

Temat: nie wstyd Wam PeOwiaki za Bartoszewskiego?

cirka

Pszczyna

Postów: 4425

Data: 01.03.2011; 11:35

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Bartoszewski-nie-balem-sie-Niemcow-tylko-Polakow,wid,13178173,wiadomosc_prasa.html


1. nie kala się własnego gniazda
2. dlaczego wysiłek na rzecz budowy dobrego wizerunku Polski i Polaków jest Bartoszewskiemu obcy?
3. czy Bartoszewski mógłby z siebie wydusić coś pozytywnego? - niech to nawet będzie pochwała polskiego krajobrazu

Od kliku lat obserwujemy już nawet nie tyle zachwianie równowagi pomiędzy dobrym słowem o Polakach a szkalowaniem - mamy do czynienia z procesem relatywizowania historii. Nie mówi się o cierpieniu Polaków, o ofiarach, o wkładzie w pokonanie faszystów, o stratach materialnych i ludzkich jakie nam zafundowali Niemcy. Na okrągło mówi się o Polakach grabieżcach, przestępcach, kolaborantach, potworach.

coś jest wyraźnie nie tak
i mnie osobiście boli, że sami Polacy są tacy aktywni w tym procesie - że odbierają nam godność


olsen

P-na

Postów: 1759

Data: 01.03.2011; 12:36

Partia ,która podpuszcza i wykorzystuje starszych ludzi jest bardzo nie w porządku.
Bartoszewskiemu przydzielili z powietrza tytuł profesora i urządzają sobie kpiny dla niecnych celów.
Przez to ten pan ma od dłuższego czasu syndrom "starej brzydkiej panny bez posagu" oraz typowe chłopięce objawy ADHD.
Starszym ludziom należy się szacunek ,a nie żeby takie cyrki z nimi urządać.

cirka

Pszczyna

Postów: 4425

Data: 01.03.2011; 15:28

cisza jak makiem zasiał - można by pomyśleć, że PeOwiaków w Pszczynie brak - he he he

ale nic to sam Bartoszewski wyjaśnia:

"Komentując krytyczne głosy dot. wypowiedzi dla "Die Welt" mówi krótko: - Nikt mnie nie będzie pouczał. Nie zrobiłem niczego niewłaściwego. Niewłaściwie zachowują się ci, którzy robią z moich słów histerię. Dodaje też, że dziś potrzebuje tylko jednego: swobody wyrażania poglądów. - Mam w Polsce taką swobodę. I nie nadużywam jej - puentuje."

............
oczywiście - mamy demokrację, każdy może mówić co chce - i każdy może słuchać i wyciągać wnioski

jak dla mnie Bartoszewski może mówić, mówić, mówić
im więcej tym lepiej dla autorytetu PO
he he he


leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 01.03.2011; 16:26

Mnie to jest wstyd za takich jak Ty.

jasmin7

Pszczyna

Postów: 5777

Data: 01.03.2011; 17:01

leo

mnie też jest wstyd, za takich, którzy innych niszczą
a udają niewiniątka ....

cirka

Pszczyna

Postów: 4425

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 08-03-2011 godz. 11:26 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie forum: §4

Investor

Blisko,coraz bliżej!.Saga Śląska.

Postów: 7024

Data: 01.03.2011; 17:14

Cirka:nie denerwój SIE,za chwile rzucą sie z odsieczą,może
dzisiaj obejdzie sie bez Tych Slicznych porównań!.MOZE?
Jest głębokie i jeszcze przez rz?

qr_d_ebalance

Pszczyna

Postów: 2132

Data: 01.03.2011; 17:48

Investor raczej skup się na słowie "denerwÓj" :-)

a co do Bartoszewskiego - no cóż, on w końcu żył w czasach okupacji (w przeciwieństwie do nas wszystkich), więc chyba wie co mówi. Nie zawsze prawda jest ładna i wygodna. Wystarczy nieco poczytać i można się przekonać, że antysemityzm przed II WŚ był w Polsce niezwykle rozwinięty. Poczytajcie sobie chociażby o Maksymilianie Kolbe(m).

Każdy ma prawo wyrażać swoje opinie. A to czy nam się one podobają czy nie to już drugorzędna kwestia.

jasmin7

Pszczyna

Postów: 5777

Data: 01.03.2011; 17:53


Kto zna historię, albo żył w tamtych czasach, ten wie , że Bartoszewski ma rację.
Lepsza "trudna" prawda, niż łatwe kłamstwo.

Prawda boli ??
Może powinna boleć !!

cirka

Pszczyna

Postów: 4425

Data: 01.03.2011; 18:06

ojej - to ze mnie trąba
jak ja mogłam zapomnieć o pokojowych oddziałach SS, o łapankach, o bombardowaniu miast i mordowaniu ludzi celem niesienia miłości. A Getto? - przecież to było sanatorium!

A Bartoszewski? cóż on o dobroci Niemców może wiele - chociażby to że spośród milionów Żydów i obywateli innych państw przepuszczonych przez komin oświęcimski - on znalazł się w tej grupie niespełna 100 szczęśliwców, którego faszyści wypuścili z obozu ze względu na stan zdrowia.

To ja strasznie głupia byłam czytając o dziestątkach tysięcy bohaterskich Polaków broniących swoich domów, o tych cichych bohaterach narażających życie swoje i rodziny bo dawali schronienie Żydom.

To ja wam dziękuję, że mi bielmo z oczu ściągnęliście - tak żyć w kłamstwie - straszne.

Na dziś dzięki Grossom, Baroszewskim, Steinbach - wiem - że Polak oprócz tego że czynnie brał udział w Holokauście, okradał trupy, wypędził niewinnych, to jeszcze gdyby Niemcy nie najechali Polski to taki Bartoszewski by się wykończył ze strachu.

W S P A N I A L E

.................................
kiedyś jak poznawałam historię nie rozumiałam jak mogło dojść do rozbiorów Polski - dziś dzięki lekturze tego forum - już wiem.

jasmin7

Pszczyna

Postów: 5777

Data: 01.03.2011; 18:07

z komentarzy pod artykułem :

"Do potomków "szmalcowników" piszących na forum.

"Według szacunków około sto tysięcy Polaków pracowało dla Niemców jako konfidenci.Donosili zarówno na Żydów, jak też na Polaków.Sprzedawali ludzkie życie, często za flaszkę wódki.Teraz ich potomkowie na forum atakują Bartoszewskiego, bo boją się,że ktoś zacznie grzebać w życiorysach ich przodków i ustalać skąd mają majątki.Ani mi, ani mojej rodzinie nie przeszkadza ustalanie prawdy.Nie ma co bełkotać, że wszyscy Polacy to jedna rodzina.Co ma wspólnego Polak profesor z Polakiem menelem z poczekalni dworcowej?Tak samo było w czasie wojny.Tylko prawda nas wyzwoli."

prawdziwy Polak

TO BYŁ CYTAT !! ale też prawda !!
znam na tyle historię, żeby stwierdzić, że dla Żydów ukrywających się w czasie wojny , Polacy byli większym zagrożeniem, niż Niemcy
nawet ci, którzy ukrywali Żydów, bali się bardziej sąsiadów, niż Niemców
częste były przypadki, że gdy Żydom kończyły się pieniądze, to Polacy, którzy ich ukrywali , własnoręcznie ich zabijali

działo się to najczęściej na wsiach
najniebezpieczniej było na wsiach , na wschód od Wisły - czyli w tzw. Polsce B
niech sobie niektórzy pomyślą, czy nie mieli przodków, żyjących na wsiach na tamtym terenie

warto zainwestować w prasę, która nie jest "Gościem Niedzielnym" ani "Naszym Dziennikiem"
to wtedy nie byłoby obelg rzucanych pod adresem Bartoszewskiego !!!

cirka

Pszczyna

Postów: 4425

Data: 01.03.2011; 18:12

ho ho - a ktoś tu Jasmin obelgą w Bartoszewskiego rzucił?

mało postów jest to nie będziesz miała trudności ze wskazaniem - no proszę zacytuj

i jeszcze te wykrzykniki - fiu fiu - to tak aby było widać jaka jesteś oburzona, tak?

jasmin7

Pszczyna

Postów: 5777

Data: 01.03.2011; 18:17


poczytaj sobie coś naukowego dla odmiany :

Jan Grabowski, "Judenjagd.Polowanie na Żydów,1942-1945.Studium pewnego powiatu" (tym powiatem jest Dąbrowa Tarnowska)

Barbara Engelkind, "Jest taki piękny, słoneczny dzień...Losy Żydów szukających ratunku na wsi polskiej 1942-1945"

Grossa też można

Jak się nie jest ekspertem z historii, to lepiej się dwa razy zastanowić i nie zakładać takiego wątku

cirka

Pszczyna

Postów: 4425

Data: 01.03.2011; 18:26

o już dobrze, dobrze Jasmin - pogadam np. z tobą jeszcze i będę jako Polka już prawie gotowa głowę sobie popiołem posypać i przepraszać Niemców, Żydów zresztą też

ale wy Peowiaki to teraz do serca chyba sobie słowa Bartoszewskiego weźmiecie? - wiecie on ma już 9 krzyżyk - to wy go polskimi buziami nie straszcie może, co?

wolnosc_po...

podpaska

Postów: 290

Data: 01.03.2011; 18:27

Nie wiem jak zachowywało się SS, ale wiem za to, ze mój dziadek, który z wojska niemieckiego uciekł został zakapowany przez sąsiada, który to przyprowadził SS-Manów na podwórko i pomagał w przeszukaniu całej posesji!
Tak na myśl nasuwa mi się pytanie: kto był gorszy, SS-man wykonujący rozkaz, czy „życzliwy” sąsiad?
A co do wstydu, bardziej bym się wstydziła wypowiedzi typu:
Jak można zgwałcić prostytutkę?
Lub z braku słów do normalnej odpowiedzi powiedzieć „spieprzaj dziadu” przez tak wysoko postawianą osobistość do dziennikarza.
Ale na tym forum zwolennicy jedynej słusznej partii pokazują, że tego się nie wstydzą tlko wzieli od nich lekcje!!!!

jasmin7

Pszczyna

Postów: 5777

Data: 01.03.2011; 18:27

o słynnej książce Grossa :

"Złote żniwa" Grossa to książka o tym co się działo na "obrzeżach" zagłady Żydów. Chodzi tu o tzw.trzecią fazę Holokaustu: polowanie na tych, którzy nie dali się zagnać do gett,do wagonów, do komór gazowych, oraz tych, którzy wygrzebali się spod góry trupów, lub uciekli z transportu.
Polscy historycy szacują, że pod koniec 1942r. było to 10% dawnej populacji polskich Żydów - 250 tys.osób. Przeżyło 50-60 tys.
Co się stało z resztą?
O ile żydowskie życie początkowo leżało tylko w rękach Niemców, o tyle w czasie fazy trzeciej spoczywało w polskich rękach. Pomóc mogli tylko Polacy i wydać mogli Polacy."

Odsyłam do art. Jarosława Kurskiego: "Życie w polskich rękach" i art. B.Engelking,J. Grabowskiego : "Jak Polska długa i szeroka".
Gazeta Wyborcza, 8-9 stycznia 2011r, str.16-18

ja do tej pory naprawdę myślałam, że jesteś inteligentna...
może na ścisłych przedmiotach się znasz
ale z historii to ja jestem ekspertem

jak można o Bartoszewskim powiedzieć : "nie kala się własnego gniazda " !!
jak można taki opluwający wątek założyć !!


zgłaszam wątek do admina - mam nadzieję, że ADMIN JEST INTELIGENTNYM CZŁOWIEKIEM I ZNA SIĘ NA HISTORII



cirka

Pszczyna

Postów: 4425

Data: 01.03.2011; 18:32

opluwający wątek?

ho ho

Jaśmin dałaś czadu :))


to powiadasz też, że Bartoszewski nie kala swojego gniazda?
oczywiście - bardzo pochlebną opinię wystawił Polsce

Niech Żyje!

jasmin7

Pszczyna

Postów: 5777

Data: 01.03.2011; 18:32


wolność

mojego dziadka też zakapował sąsiad i sąsiad zabił !!

nie Niemiec !! i działo się to na wsi podpszczyńskiej

i dokładnie potrafię zrozumieć Bartoszewskiego
chociaż mój dziadek był Ślązakiem

ci sąsiedzi ze wsi G. pod Pszczyną wiedzieli dobrze kto zabił
ale ukrywali to i ukrywają do tej pory

najgorzej jak laicy się biorą za historię ...

jasmin7

Pszczyna

Postów: 5777

Data: 01.03.2011; 18:34


a najgorzej jak gorole i łapańcy biorą się za historię Śląska !!

prawda historyczna to nie "kalanie gniazda"
wreszcie można mówić prawdę


wolnosc_po...

podpaska

Postów: 290

Data: 01.03.2011; 18:37

Święta prawda Jasmin!!! Ale co tłumaczyć łapanym niewidomo skąd, jak oni tu za robotą ze wschodu przyjechali!!! Nie mają pojęcia co się tu działo, a władza III Rzeszy zapłaciła by każde pieniądze, byle Śląsk podpić i stąd kapusiów mieli!!!

cirka

Pszczyna

Postów: 4425

Data: 01.03.2011; 18:40

fiu fiu - pomyśleć by można że Bartoszewski swoja wypowiedzią zainicjował wyzwalanie Śląska spod okupacji polskiej

Jaśmin - do kogo ty piszesz "łapańcy"?

i czym się POPisujesz?

jasmin7

Pszczyna

Postów: 5777

Data: 01.03.2011; 18:44


gorole i łapańcy byli w nastepnym poście i dotyczyło innych spraw, które mi się nasunęły po przypomnieniu śmierci dziadka

to nie było do ciebie, tylko ogólnie do goroli i łapańców

nigdzie nie pisalam o Bartoszewskim na Śląsku

strasznie manipulujesz ludźmi

cirka

Pszczyna

Postów: 4425

Data: 01.03.2011; 18:46

no dobrze - ale kto to jest "łapaniec"?

to nowe słówko dla mnie i chętnie poznam definicję

Investor

Blisko,coraz bliżej!.Saga Śląska.

Postów: 7024

Data: 01.03.2011; 18:46

gr_d_ebalance:"denerwój"-nie zrobiła ona a to było zamierzone,
dzięki.Mój teść dał dyla miesiąc przed końcem wojny i ukrywał sie też niestey przed sąsiadami!.

cirka

Pszczyna

Postów: 4425

Data: 01.03.2011; 18:47

Jasmin - i co za laicy biorą się za historię Śląska?

wykrzyczałaś ten protest - zatem pytam

cirka

Pszczyna

Postów: 4425

Data: 01.03.2011; 18:48

ups - nie laicy ale jak to napisałaś ale "gorole i łapańcy"

jasmin7

Pszczyna

Postów: 5777

Data: 01.03.2011; 18:53

circa

"najgorzej jak laicy się biorą za historię ... "

to było w poście na temat Bartoszewskiego


następnie post kończył się i było o sprawach śląskich
specjalnie to napisałam osobno, żeby ktoś źle nie zrozumiał...

każdy Ślązak , wie kto to łapaniec
nie udawaj inteligentnej inaczej
jesteś przecież z Pszczyny, no to wiesz
cytując ushera : "nie rżnij głupa"

Nowi klubowicze

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21866

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2424

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769