Forum

Temat: Kato-prawica - największe nieszczęście dla Polski?!

ton

Niedaleko

Data: 31.10.2012; 09:01

/ Uwaga: jak to przeczytasz /przetrzymasz/ - będziesz o wiele mądrzejszy!/
----------------------------------------
Po tym, co obserwujemy od paru lat, to chyba nikt poważny nie ma wątpliwości?

A tego poważnego, to też z pewnością nie znajdziemy po prawej stronie, a w środku, bądż po lewej.

Los dał im szansę na swoje przysłowiowe pięć minut, aby to pokazali w końcu, jak się potrafiło tak wymądrzać, co potrafią, ile potrafią i za ile, he he.

No, kiepsko im to wyszło, a jeszcze gorzej wychodzi na tym naród, bo:

- a to prawie wojną z ruskimi jesteśmy zagrożeni prowokująco podsuwając prezydenta pod ich kule na obcej ziemi, a nie naszej - zagrożonej/!/;

- a to urządzamy swoje polityczne harce pod ich nosem NA ICH ZIEMI - chcąc pokazać /przypomnieć/ światu, jakimi oni to mordercami są, albo byli, ale zawsze to ma zawstydzać nowe i młodsze ich pokolenia, co ma wykazać, jak bardzo są od nas gorszymi!!

- płaci więcej od innych za kupowaną od sąsiadów, którym pod nosem wciąż wymachiwał szabelką i wypominał stare grzechy za ropę i gaz, co w odczuwalny sposób odbija się na poziomie życia Polaków,

- nauczył się nienawiści do inaczej myślących i mających inne poglądy, przez co nauka o miłości bliżniego, przebaczeniu i tolerancji poszła już dawno w las;

- na skutek tego dobrze też działa powołana instytucja, której celem jest notoryczne łamanie tych chrześcijańskich zasad przebaczenia i zapomnienia, acz wciąż chełpią się przed światem swymi chrześcijańskimi korzeniami i wartościami, choć pamiętliwi są, niczym komuniści wobec imperialistycznych wrogów "sprawy robotniczej", he he;

- zapewne też zgodnie z tymi zasadami, że to praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy /tzw. katolicka nauka społeczna/, co ma sugerować, że to on może zdecydować kiedy zaprzestać pracy i przejść na emeryturę, zwłaszcza po wymaganym stażu pracy - wydłużono im wiek emerytalny, /a kobietom aż o siedem lat ?!/, bo do 67 roku życia i pracy!

- walczy się z aborcją, czyli samostanowieniem kobiet o swoim życiu, oraz czasie urodzenia dziecka, grożąc im więzieniem, a je same nazywając morderczyniami, przez co zapomina się, że najlepszym sposobem odstąpienia od aborcji jest zawsze poprawa poziomu życia: pewność jutra, a więc zapewnienie pracy, taniego bądż darmowego miejsca w żłobku i przedszkolu, taniego, a więc dostępnego dzięki odpowiedniemu zarobkowi mieszkania, taniego, łatwo osiągalnego wykształcenia; zamiast tych działań prowadzi się wojny na gorze pomiędzy sobą o swoje koryta , a nie o poziom życia Polaków!!

- dwa miliony Polaków w okresie tegoż kapitalistycznego, znaczy kato-prawicowego piekła, nazywanego swojsko rajem - zdecydowało się opuścić swój kraj za chlebem, mieszkaniem, pracą, aby tam, w tych godziwych egzystencjalnie warunkach móc urodzić potomka, bo to najlepszy sposób na antyaborcję!

- pod rządami kato-prawicy Polacy podzieleni zostali na "prawdziwych" i "nieprawdziwych", w zależności od tego, czy wyznają zmurszałą i prymitywną, prostacką tradycję, czy też stają się światowcami, chcącymi ze swej ojczyzny uczynić kraj wspólnoty światowej, wnosząc tam swoją nowoczesność i otwarte umysły;

- zdziczenie obyczajów osiągnęło swe apogeum widoczne nie tylko na stadionach, ale i na scenie politycznej, gdzie jedni drugich nazywają mordercami Polaków!! Nikt nie baczy, jak to może negatywnie odbić się na giętkich umysłach przyszłych młodych jeszcze pokoleń, a dalej - na pogłębianiu i kulturowym okaleczaniu obyczajów w naszej ojczyżnie;

- tym negatywnym zjawiskom dopomaga nawet pewna rozgłośnia i telewizja,mający niemały wpływ na kształtowanie się umysłów ludzkich, wyrażnie opowiadająca się za określonym nurtem politycznym, a nie po prostu za ludżmi potrzebującymi tego wszystkiego, co przeciwdziała aborcji, mimowolnej banicji z kraju itd.

- nauczono naród oglądać się za siebie, miast przed - ku budowaniu swoje świetlanej przyszłości.
- kraj zadłużono, wyprzedano jego majątek w niemałym stopniu, a mimo tego nie staliśmy się obiecywanym rajem, i to już po paru...miesiącach, tak miało się stać, dzięki skorzystaniu z gotowych recept świata zachodniego,he he he!

- demokracja jest miejscami mocno iluzoryczną, bo nadal tłamsi się wolność słowa i swobodę wypowiedzi, tak jak np. w Tychach się to czyni, więc o czym tu gadać, Panie Lechu?

Tak, że więcej skromności wy tu wszyscy, skromności i pokory wobec dokonań swych, nie tak odległych jeszcze, przodków - kato-prawicowi apologeci skrzywionego, kalekiego ustrojstwa.

Polska dziczeje, Polska upada!! Ratujmy ją!! Patrioci! /Nie mylić z rakietami Patriot, pisowcy!/.

A co w zamian?

A to już odrębny temat. Niech ktoś zacznie, może utrafi.

ton

Niedaleko

Data: 31.10.2012; 09:24

Do jak bardzo dużego stopnia zdziczenia obyczajów mamy do czynienia za rządów kato-prawicy niech nam posłuży za przykład największy przygłup na tym forum "Ponury_Zniwaiarz" ze swym parszywym językiem i brakiem kultury;
koniecznie więc trzeba odpłacać takiemu przygłupowi pięknym za nadobne, bo tylko tak przygłupa da się uciszyć, pod warunkiem, jeszcze, że admin będzie sprawiedliwy i pamiętać będzie kto zaczął. I dla z-niszczenia takiego przygłupa, to warto nawet samemu na dłużej potem zamilknąć.

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 31.10.2012; 10:29

Można się zgodzić z ogólną tezą wywodu jeśli nieco wyprostujemy pojęcia: to nie kato-prawica rządzi w Polsce tylko żydokomuna i farbowane lisy w postaci Tuska.

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 31.10.2012; 10:33

Jeśli zaś chodzi o twój stosunek do mnie, to uważam za osobisty sukces, że udało mi się wyprowadzić z równowagi starego komucha, który niemal we wszystkim co tu pisze myli się.

ton

Niedaleko

Data: 31.10.2012; 12:51

Błądzić i mylić się jest rzeczą ludzką, natomiast obrażać i obrzucać inwektywami swego interlokutora jako pierwszy - to tylko świnia potrafi.
Przemyśl to, jak nie chcesz być więcej świnią,i to ryżą na dodatek, jak teraz, a taka, to jak wiadomo - stuprocentowy przygłup.

Pozdrowienia dla ciebie ryży żniwiarzu i przygłupie oraz błażnie:

chrum chrum.
PS.:

Taki też jest ten język kato-prawicy,
kiedy odzywa się ona do lewicy;
daleki od głoszonych przez się wartości,
a taki, jakiego używa się przy grze w kości.

/Nie mam teraz czasu dokończyć tej rymowanki, bo żona woła, a to trza respektować bardziej, niż kato-prawiczkowe prowokacje, którymi się bawię, ażeby nie skisnąć. A zatem do póżniej./

Chrum chrum, żniwiarzu - ponury błażnie.

not

Tylko PO! buahahahaha

Data: 31.10.2012; 17:01

Witaj Tonie po długiej nieobecności, powiedź mi jakich to rządzących katoprawicowców masz na myśli czy katoprawicowca Tuska czy katoprawicowca Komorowskiego a może katoprawciowca Boniego? Drogi Tonie to że tajny współpracownik SB przypiął sobie do klapy Matkę Boską nie oznacza że jest katoprawicowcem.

ton

Niedaleko

Data: 31.10.2012; 19:04

Not - tak, Ty wiele wiesz, inteligentny jesteś; oni wszyscy, to jasne.

Niemniej, pan Lech Wałęsa i tak będzie dla mnie świętością, nawet gdyby to i owo na jego temat gdybać, co najwyżej Oskara powinien dostać za świetnie odegraną rolę,; zyskaliśmy na tym wszyscy, komuchy też się o to...modlili, tak! Najpierw się modlili, a teraz ich...mdli.

not

Tylko PO! buahahahaha

Data: 31.10.2012; 19:15

mdli to nas od takich rządów, za bardzo uwierzyłeś w te "czerwone znaki na skrzynkach pocztowych" i w "komunistów zamiast liści". Czy coś takiego się stało w Czechach czy Niemczech gdzie sobie z nimi świetnie poradzono?
Jedyny przypadek to była Rumunia i nie było to na masową skalę tylko na ich przywódcy. Ton nie rozumiem Ciebie chwalisz Wałęsę więc powinieneś być zadowolony z tego jak teraz jest, przecież to dzięki niemu mamy w kraju tak jak mamy. I kolejna rzecz tak atakujesz ten PIS ale przecież to PIS ma najbardziej socjalistyczne idee a ponoć one są bliskie Twojemu sercu. I pamiętaj Jezus był socjalistą wręcz komunistą. Popatrz na np taki Ruch Palikota mienią się lewicą socjalistami a nawet czasem komunistami a podnoszą wiek emerytalny robotników. Tak naprawdę to ja nie wiem czego Ty chcesz. I to Twoje zapatrzenie w ZSRR. Tego już nie ma, ZSRR już nie ma, jest tam jeszcze gorsza hybryda aferałów z systemem feudalnych (którą Ty błędnie nazywasz 'kapitalizmem') niż u nas. I Ty chcesz od nich czerpać wzorce to będzie jeszcze gorzej. Socjalizm mój przyjacielu to masz w Szwecji a na pewno nie w Rosji.

ton

Niedaleko

Data: 31.10.2012; 19:52

PiS, PO... W każdej partii jest coś dobrego i coś nieodpowiedniego dla mnie i każdego innego.

I jest tak, jak piszesz, owszem, ale problem jest w czym innym: w przekreślaniu i odcinaniu się od dorobku przeszłych pokoleń, a w tym żadna z nich się nie różni, czym upokarza starsze pokolenie, które nieraz żyły sobie wypruwało, aby obecnym mogło żyć się lepiej, bo wybudowali to i tamto, bo zapewnili wykształcenie tym i tamtym, a teraz na nich plują, choć pieniądz ze sprzedaży tego majątku im nie śmierdzi, taka obłuda, fałsz i zakłamanie, nie lepsze, niż za komuny.

Do twego trzeba by dopisać nawrót ciemnoty umysłowej, wyrażającej się w bezczelnym i bezwstydnym uciekaniu się do sił nadprzyrodzonych, które jakoby mają wszystko za nas zrobić, bo są do tego zdolne, choć gołym okiem widać, że te nadzieje chybione są i stąd tyle zawodu. I ucieczek z kraju. I niż demograficzny, bo jak nie ma bezpieczeństwa socjalno/egzystencjalnego, to nawet plemniki nie idą tam, gdzie trzeba, he he, albo co najwyżej przerywa się im podróż, jak już już się im uda wyrosnąć nieco.

Materiał wybuchowy w człowieku, i to prezydencie kraju, to naprawdę grożna rzecz, bo i samolot zagrożony i zaproszeni doń ludzie - skazani na śmierć.

ton

Niedaleko

Data: 31.10.2012; 19:55

/coś mi się tak przykleiło z innego wątku, ale to nic - kato-prawica wie o co chodzi./.

not

Tylko PO! buahahahaha

Data: 31.10.2012; 20:36

To się teraz dobrze zastanów kto się śmieje ze starszych ludzi, z tzw moherowych babć, kto im chce zabierać dowody osobiste i kto ich nie chce leczyć bo się nie opłaca bo są za starzy. Kto gardzi tymi ludźmi którzy tyle przezyli i którzy nie psują do tvnowskiego modelu, którzy sa zacofani i nie postępowi bo ich doświadczenie życiowe było czerpane z tak traumatycznych sytuacji jak okupacja czy terror a nie z "tańca z gwiazdami". Mówisz o przekreślaniu dorobku pokoleń a pamiętasz jak żeście szydzili z Kaczyńskiego który mówił o tym co budował i dla kogo Gierek?
Dziwi mnie to że mając do wyborów dwie według ciebie katoprawice czyli PO i PIS wybierasz PO. To jest nieuczciwe jeśli faktycznie wierzysz w to o czym piszesz.

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 01.11.2012; 07:43

Największym nieszczęściem dla Polski (i nie tylko) jest, że zwykli aferałowie, etatyści, faszyści, socjaliści i inni złodzieje wmówili ludziom, że są prawicą!

PIS to socjaliści. PO to faszyści. SLD złodzieje i aferzyści. PSL bezideowe k...wy co pójdą z każdym.

Ja w Polszcze znam tylko dwie partie prawicowe: UPR i KNP. Żadna z nich nigdy nie rządziła.

ton

Niedaleko

Data: 01.11.2012; 08:34

-->not - Ty, z taką super pamięcią, że nawet te moje skrzynki pocztowe naznaczone sprzed czterech lat pamiętasz, he he, a zapomniałeś jakiej partyj/k/i jestem sympatykiem?
Prócz tego, już tu nieraz pisałem, iż z powodu tego nieszczęsnego wydłużenia nam wieku emerytalnego byłbym gotów głosować nawet na PiS, które jest temu przeciwne, czemu nie - to też Polacy, ale niestety - jak bardzo do zadku, jeśli chodzi o otwartość umysłów w sprawach światopoglądowych, a to kłóci mi się w zasadniczy sposób z Prawdą, jaką wyznaje świat postępowy: średniowiecze już mamy ZA SOBĄ, a oni by chcieli go zatrzymać, i to nie tylko dla siebie, bo to by można było jeszcze znieść, ale nie - oni chcieli by go narzucić nam wszystkim, not.

I dlatego Polska Partia Pracy, albo insze jeszcze coś, byle z dala od średniowiecza i zgniłej,prymitywnej i prostackiej tradycji, co nas wiedzie ku intelektualnej zgniliżnie.

Być może jednak, taką mam nadzieję, PiS się przeobrazi w coś bardziej nowoczesnego, a PO to dostrzeże i się zjednoczą, ale póki co, po konserwatystach z PO głosujących za kalekimi pokoleniami Polaków widać, że do tego jeszcze jak do Marsa.
Takiego patriotę, jak ja, to bardzo boli,not, bo już z pewnością - nie doczekam.

A wszystko, co najlepsze, czyli światłe, już za mną, już było.

ton

Niedaleko

Data: 01.11.2012; 08:45

Kaganek zgasili

Teraz światło zgasło,
na scenę wyszli komedianci prości
i klauni pospolici,
co nam grają na nosie w ciemności.

Światłość stłamsili,
nauka poszła w las,
teraz mamy czasy ciemniaków,
takich - inkwizytorów w sam raz.

Oni i ty, a chcieli by,
abym i ja w ten ranek,
zagasił umysł swój
lecz ja mam kaganek!

Oświata postąpiła,
ale krok wstecz
książki pełne treści
religijnych - niech idą precz!

Z nich młode pokolenie
niewiele wyniesie
co najwyżej -
do przeszłości ich przeniesie.

Tymczasem świat
ku przyszłości zmierza,
a przyszłość, to jedność,
przeszłość, to Babelu wieża:

ogromne podziały,
z tego wojny i bitwy,
wyznania rozliczne,
mafie, wojska i sitwy.

Niechaj więc kaganek oświaty
/oświecenia, powiedziałbym raczej/ -
rozświetli się na cały świat,
a świat wyglądać zacznie inaczej:

bez podziałów i nacjonalizmów,
do wojen ciągle prące,
różnice tylko pozostaną,
niczym te kwiaty rozmaite na łące.

Nie mają tego dzisiaj
partie, co Polską dziś rządzą,
zaściankowe i niedouczone jakby,
kierują się wyłącznie wyznaniową żądzą;

tradycjonaliści i konserwa,
co mocno wewnątrz cuchnie,
jak te zepsute w niej śledzie,
poczekam więc, aż sama wybuchnie.

A smród jej rozniesie się po całym świecie
i obwieszczy mu ich marny koniec,
wtedy znów światło zabłyśnie na nowo,
a Prawda założy laurowy wieniec!!

not

Tylko PO! buahahahaha

Data: 01.11.2012; 11:35

Ależ ja doskonale pamiętam na kogo chciałbyś głosować, ale tak jak napisałeś to jest partyjka tak jak mój były UPR.
No ale znowu mi nie pasuje to co tutaj piszesz do tego co cały czas deklarujesz. Przecież oni są związani z WZZ Sierpień80" czyli poniekąd twoje ulubione solidaruchy i ludzie których twój 'święty' TW Bolek chciał pałować. Do tego z PPP było związane kupę jak to nazywasz katoli np Mariusz Olszewski (ZCHN) Mioduszewski (AWS) czy nawet Janiszewski (wychowanek Moczulskiego KPN!!!)
I o jakiej ty nowoczesności piszesz. Matka Madzi lansowana na celebrytkę wszystkie maści wojewódzki plujące czy palikoty plujące na Polską flagę Orła i Niepodległość to ma być ta nowoczesność? Nie dziękuję za taką nowoczesność. A może chodzi ci o Kościół Katolicki nie bój się spasionym biskupom jest znacznie bardziej po drodze z PO niż z PIS a ty za to płać.
Kościół zawsze wiedział jak się ustawić nie na daremno miał w swoich szeregach tylu TW. Dziwne są te twoje poglądy bo są bardzo niespójne a wręcz czasem stoją w opozycji do tego co deklarujesz.

ton

Niedaleko

Data: 01.11.2012; 13:26

"Not"- mi zarzuca, że nie mam spójnej wizji swojej partii, jakoby i sam nie wiem, czego chcę, też jakoby.
No to mu odpowiadam, telefonicznie:

Telefon do Jacka

Drogi Jacku,
przystani swojej szukam,
gdzie mógłbym służyć ojczyżnie
lecz czy ją znajdę, czy się nie oszukam?

Przystani, w której pokłony
mógłbym jej składać, Jacku,
zaglądam tu i tam,
lecz ciągle chodzę, jakby po omacku

i nigdzie nie znajduję tego,
czego tak naprawdę szukam,
choć raz po raz to tu i tam
do drzwi różnych pukam;

z nadzieją wielką za każdym razem,
bom ufny, jako ten kochanek dzi/e/wki,
a znajduję zamiast wierności -
same rozpustne i głupie mewki.

Jacku Drogi, czy podpowiesz
przyjacielowi dokąd ma pójść,
by się nie zawiódł
i przestał wreszcie pleść?

O tak, nie zawiodłem się
już słyszę, że podpowiedż mi dasz!
Nie ma to, jak niezawodny kumpel!
Że co? Że dokąd?
Że na cmentarz?

A niech cię, stary draniu!
Ja poważnie o tej przystani,
a Ty się ze mnie nabijasz,
jakbym był na bani?!

I co to jeszcze do mnie gadasz?
Że to temu, bo i tak nigdzie nie znajdę
Prawdy w tym kraju bałwochwalców
i prędzej do świątyni trafię?

Do świątyni, tego przybytku nadziei?
Ba, ja nie chcę do bajek, ja ich nie znoszę,
wyrosłem z nich już dawno,
więc o real bardzo proszę!

Na M1, który proponujesz
też jeszcze za wcześnie,
bom zapragnął jeść latem
przyszłoroczne czereśnie.

W tym układzie, Drogi Jacku,
zamiast kręcić się tak w koło,
przystań bowiem dla mnie zbyt odległa -
usiądę sobie i posłucham... disco polo!

Ta muzyka - piękna i rodzima,
czysto polska w mowie,
patriotę o wiele bardziej ze mnie czyni,
niż te znane wszystkim - partie dwie.

/Lecz gdy słucham,
to na grajków nie patrzę,
wtedy tylko bowiem,
piękna owego nie zatrzę./.

I tak znalazłem wreszcie to,
czego szukałem:
przystani ojczyzny. I co najważniejsze -
że się wcale nie oszukałem!!

ton

Niedaleko

Data: 01.11.2012; 13:38

A, jeszcze zapomniałem dopisać, czemu nazwałem go Jackiem;

bo Ja, to od ja, a cek, to od klocek.

/Proste, not i tak by się kapnął/.

not

Tylko PO! buahahahaha

Data: 01.11.2012; 13:47

Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane drogi Placku (to od Jacek i Placek żebyś nie myślał że Cię chcę obrazić)
Coś zawiłe te Twoje wyjaśnienia coś na wzór Bolesława który podpisywał ale nie podpisywał który brał w łapę ale to dla dobra ogółu zdrowie wasze w gardła nasze.
Placku nie kręć tylko uczciwie nazywaj rzeczy po imieniu.

ton

Niedaleko

Data: 06.12.2012; 06:13

Takim samym podsumowaniem "osiągnięć" kato-prawicy, tak chętnie pognębiającej dorobek przeszłych pokoleń PRL-u niech będzie to, co przed chwilą wyciągnąłem z sieci, a wszytko ku zbudowaniu w was większej pokory wobec tego, co było, a co dla was nie jest, a jak jest, to niczym lub co najwyżej półką z octem:

"WP: ~paweł

PRAWDZIWY STAN Państwa pod rządami Tuska na rok 2012. Liczby i jeszcze raz liczby./.../ 470 zł realna średnia renta netto. 880 zł realna średnia emerytura netto. 1.420 - zł realna średnia płaca netto. 1 700 000 aż tyle osób nie objętych ubezpieczeniem medycznym. 5 000 000 bezrobotnych bez prawa do zasiłku poza rejestrem. 1 900 000 - bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto. 320 000 bezdomnych. 2 000 000 emigrantów wyjazdy w latach 2007 - 2012. 370 000 dzieci niedożywionych. 13 500 000 osób żyjących poniżej min. biologicznego, gdzie określając przyjęto kryteria ONZ dzienny (wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA). 93% - przedsiębiorstw państwowych sprywatyzowanych czyli zlikwidowanych. 98% - sektora bankowego w obcych rekach. 4 600 zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły, przedszkola, żłobki. 100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012. 56 000 - samochodów służbowych dla naczelników, dyrektorów, krawaciarzy itp. 4 do 5 m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. Lekarza. Pod koniec 2012 roku przestano w ogóle przejmować dzieci do szpitali!!! 67 - lat wiek emerytalny. 2.000.000.000 zł koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w Warszawie, który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie i całkowity brak szpitali. Najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi. Najdroższa energia elektryczna w Europie. Najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej. Najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki. Najdroższe w Europie opłaty za internet i połączenia telefoniczne. Najdroższe leki w Unii Europejskiej. Najdroższe opłaty za naukę i przedszkola. Euro2012: nie dwa miliony zagranicznych kibiców, tylko nieco ponad 400 tysięcy; nie 900 milionów zł zysku z ich obecności, tylko 450 milionów; ostatnie miejsce w najsłabszej grupie daje ostatnie miejsce na mistrzostwach; nie długofalowe zyski liczone w miliardy, tylko owszem, liczone w miliardach, ale odsetki od kredytów. Jeśli do tego dodać rozczarowanych restauratorów, zadłużenie miast-gosporzy na gwałt podnoszących podatki i opustoszałe stadiony, na których nic się nie będzie działo z uwagi na koszty, to trzeba dojść do wniosku, że Euro 2012 było gorszym kataklizmem niż słynna powódź tysiąclecia z 1997 roku! W końcu kosztowała ona jedyne 4,5 miliarda tyle co nasze puste stadiony. ROK 2013: Nowa akcyza na olej napędowy i gaz LPG zgodnie (sic!) z wymogiem UE, wzrośnie cena żywności i tak już drogiej w stosunku do zarobków większości Polaków i wszelkie usługi związane z gospodarką paliwową. 80% Polaków uważa, ze sprawy w Polsce idą w złym kierunku i będzie coraz gorzej.".

Naprawdę, więcej pokory wobec przeszłej lewicy, przeszłych pokoleń, naprawdę. I obecnej lewicy też, bo przecież mówicie, że to spadkobiercy tamtej, co - no aż takim nieudacznictwem się nie wykazała, mówcie co chcecie.
/Czytaj od początku powyżej!!/.

Przy tylu pielgrzymach, Takiej Opiece...Tylu modlitwach...Religii w szkołach, walce o Krzyż - żadnej wdzięczności, żadnej pomocy i wsparcia - Tam z Góry? Hm, to dziwne... A może trzeba sobie na to zasłużyć, mieć czym zapłacić, miłością większą i mądrością, ale za to PRAWDZIWĄ, a nie tylko udawaną?

Koniecznie musicie się o to Waszego księdza zapytać.
Pozdrawiam wszystkich nieudaczników, z wiadomej strony i opcji.

I nie przegapcie wiosny: będą podorywki!!!

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 06.12.2012; 06:40

Po pierwsze ton, musisz bardzo uważać, bo mi cały wątek za przekopiowanie powyższego tekstu pleSSesman wyciął a ja na banicji spędziłem 5 dni.

Po drugie, jak wytłumaczysz, że ja jako prawiczek tak samo na tuska nadaję jak ty? Są tylko dwie opcje - albo tusk nie jest prawicą, albo ja sr... do własnego gniazda.

ton

Niedaleko

Data: 06.12.2012; 06:52

Po pierwsze - wklejam to, bo jest na temat, a po drugie, to myślałem, że...

jeszcze śpisz.
:-)

ton

Niedaleko

Data: 06.12.2012; 07:06

Mogę jeszcze tylko dodać, że mam w tym swój cel:

tak zamierzam się odkuć Panu Premierowi Tuskowi, skądinąd bardzo inteligentnemu człowiekowi, czyli takiemu, co wie, co mówi i czemu to mówi - swego czasu, mianowicie, że:

"...PRL, to był okres permanentnego kryzysu", tak powiedział!!

Znaczy, powiedział to temu, aby w ten sposób ugodzić w tych wszystkich, co tyle zbudowali, że do dziś ma się czym ratować;

a ja jako etyk, socjolog i filozof /tak tak! - z perelowskiego, znaczy "wumlowskiego", wykształcenia!! he he - żle odbieram tak nieprawdziwy zarzut.

Szczerość nie popłaca, bo wyszło, że król jest nagi, ale czasem bywa na odwrót, gdy Chiny znów są potęgą...

I wiesz co z tego? Znów chyba niewiele.

Nie ma to, jak pośmiać się z samego siebie, żeby innym dobrze zrobić, srana.

studentgig

Goczałkowice

Data: 06.12.2012; 19:34

Tylko KNP

ton

Niedaleko

Data: 11.09.2014; 13:49

Rosja przykręciła kurek gazowy i ograniczyła dostawy gazu m.in. do Polski o 45 %

To efekt siedzenia w oślej ławce naszej całej klasy politycznej, ale przede wszystkim prawicowej, która wskutek swojego krótkowidztwa, czyli krótkowzrocznej polityki wschodniej wobec swoich sąsiadów, od których w dużym stopniu zależy nasza pomyślność i rozwój gospodarczy.

W nagrodę za to, a za co? - a za podjudzanie Unii do sankcji wobec Rosji bo nic sobie ona nie robi-ła z naszego wtrącania się w sprawy Ukrainy, czyli krótko mówiąc rozpalanie tam wojny domowej i jej dezintegracji terytorialnej , miast skupić się na realizowaniu podpisanego z byłym prezydentem Janukowyczem porozumienia wewnętrznego Ukraińców, bowiem pokój jest najważniejszy.

Ale cóż - nasi kato-prawicowi poli-tycy chwalą się co prawda swoją religijnością, która jest tylko na pokaz swoim sąsiadom, inaczej pamiętali by co głosił Jezus - ich Bóg: "Błogosławieni pokój czyniący" /Kazanie na Górze/.
A ponieważ swój do swojego takiego samego ciągnie, to w nagrodę za te wojenkę kolejną nasz premier stanie na czele całej tej zełganej Unii, dzięki któremu i dzięki której mamy to co mamy, a głównie rolnicy, a teraz być może i wszyscy, jak Rosjanie jeszcze bardziej nam kurek z gazem przykręcą.

Na /nie/szczęście mamy te demonokracje, czyli każdy może robić co chce wbrew nawet interesowi narodowemu, co potem nazywają sobie dla zmyłki i usprawiedliwienia swoich błędów i szkód "racją stanu", być może po to, by kiedyś, jak Naród już dojrzeje do rozpoznania ich błędów - nie stanąć przed trybunałem stanu.

To prawicowe przemądrzalstwo widać na każdym kroku i w każdej dziedzinie, m.in. tu jak i na każdym innym forum społecznościowym, gdzie prawicowi komentatorzy ogon swój pożerają, z opłakanym skutkiem dla Polski.

To także efekt takich samych mediów i dziennikarzy, rodem jakby z PRLu, którzy szkodliwą, kłamliwą i nieobiektwną indoktrynację Polaków opanowali perfekt, dlatego POparcie dla tych partii, które Polskę wrabiają w te straszliwe problemy nieustannie utrzymuje się na wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno partii rządzących jak i opozycyjnych, lewicowych z tego grona ślepców nie wyłączając.

Kiedyś przez taka samą głupotę utraciliśmy swoje państwo na 123 lata, to spory czas, a jak będzie teraz, wskutek notorycznego nie wyciągania nauk ze swojej krótkowzroczności, to trudno głupiemu zgadnąć, ale mądry to już wie.

Rozwalacie postsolidarnościowcy tę naszą Polskę co prawda nieco inaczej niż ci Ukraińcy swój kraj i państwo, bo wolniej, lecz podążacie śmiało w tym samym prawie kierunku, co oni i co niegdyś magnateria nasza plus sarmacka Polska.

I nawet nie ma komu was przegonić; to że sami citacie na zachód milionami - przed samymi sobą! - to grubo za mało, aby nasz kraj, naszą Ojczyznę przed wami uratować.

ton

Niedaleko

Data: 07.10.2014; 17:44

Kato-prawica, która ostatnio KATUJE nas wojenną antyrosyjską retoryką, mająca swe żródło w chorobliwej rusofobii - pcha nas mimowolnie lub z jakichś znanych tylko sobie patologicznych pobudek ku wojnie z tym krajem, wpędzając Polski naród w ogromna traumę i stres.
Kato-prawica potrafiła także do tego stopnia zindoktrynować społeczeństwo swoją niszczycielską dla pokoju światowego propagandą,

że także tu, na tym forum znajdujemy jakże denne, obrzydliwe i wulgarne opinie wywodzące się z owej zgubnej dla interesów naszego państwa rusofobii.

A oto naukowa opinia ostatnich wydarzeń politycznych w Polsce historyka, politologa i filozofa, autora licznych książek i publikacji społeczno-politycznych, b.wykładowcę na krakowskim UJ - prof. Bronisława Łagowskiego:

"To uparte mieszanie się w sprawy ukraińskie doprowadziło, co przewidywali eksperci, m.in. Richard Pipes, do zwrócenia uwagi Rosji na Polskę i to wrogiego zwrócenia uwagi, do tego stopnia, że ci, którzy mówili, że Ukraina nas chroni, to teraz już się zastanawiają, a przedtem tego nie robili, czy Rosja dokona agresji na Polskę. Nastąpiło niesamowite przybliżenie, skądinąd niebezpiecznej Rosji - i to przybliżenie ewentualnego rosyjskiego zagrożenia nie jest spowodowane niczym innym jak naszą polityką ukraińską.".

Polacy - czas najwyższy odsunąć na zawsze, a przynajmniej na tak długo aż nie zmądrzeją - tę oszołomska, szkodliwą dla naszego kraju opcję polityczną!!

Jeśli tego nie zrobimy - pogrążymy kraj w chaosie i wojnie nawet, czego zalążki już obserwujemy, a nawet już odczuwamy.

Polsko - ratuj się!!

Ratuj się i pozbądż z areny politycznej tejże grożnej, oszołomskiej i chorej na swoje fobie i zgoła niechrześcijańskie uprzedzenia oraz niedojrzałej intelektualnie i świadomościowo kato-prawicy!!

Toż to są niedojrzałe dzieci bawiące się zapałkami! Zapałkami, które w dodatku wpychają - zdawałoby się o wiele mądrzejszym i bardziej uświadomionym dzieciom prawicy zachodniej, lecz niestety, to także zawód.

Jak nie chcecie wojny, to nie głosować, ani nie dawać racji tej parszywej, zgniłej i zgubnej dla Polski opcji politycznej, która pcha nie tylko nas, ale i Europę, a nawet świat ku wojnie - ze wszystkimi pozostałymi negatywnymi dotychczas skutkami jej rządzenia przez ostatnie 25 lat.

Chcecie upadku Polski, to zaprzeczajcie mi tu, proszę bardzo - wrogowie naszej Ojczyzny!

Tym razem biskupi milczą, Kościół pokoju i miłości milczy. Ale niech tylko pojawi się temat o...dżender... he he he.
A jak się ma ten wasz zasłany dżęnder do WOJNY, w którą nas jego wychowankowie światopoglądowi wplątują? No jak?

Wszystko u tej kato-prawicy postawione jest od wieków na głowie.
Dlatego pamiętajmy o 123 latach nieistnienia z tego kato-powodu Polski oraz pozostałych nieszczęściach tej opcji.

Na śmietnik z nią!!!

PS: Nie no - do kościółka sobie chodżcie, ja też chodzę, to dobra rzecz takie umoralnianie się i poprawianie, zła jest tylko ta obłuda i zakłamanie u wielu po wysłuchaniu tego, co ksiądz na mówił i czytał.
By istniało DOBRO - najpierw musimy odsunąć na długo polityków kato-prawicy.
To nakazuje nam nasz zdrowy patriotyzm. Jak nie chcemy wojny i islamu.

ton

Niedaleko

Data: 24.10.2014; 21:28

Po tym, czego się tu w tych wątkach i postach waszych ostatnio naczytałem nt. stanu naszego kraju /nawet u cirki, świat się kończy!/, to koniecznie muszę podnieść tytuł tego wątku, bowiem on mówi w zasadzie za wszystko i niepotrzebnie się trudzicie, acz wiem, że lubicie, tak samo jak ja.

Jedyny rozsądny polityk w tym kraju, nieważne, że z lewicy, byle nasz Polski, pan Oleksy - premier były, którego Milczanowski - prawicowy minister wykończył bezzasadnie oskarżając o szpiegostwo na rzecz Rosji, którą to nieprawdziwość póżniej sąd orzekł - ten polityk jedynie słuszny jest chyba ciężko chory, na umarciu jak gdyby, co taki blady od tej katastrofy kato-prawiczej, co kraj nasz na skraj wojny i upadku prowadzi, dziś w Polsacie News mogliśmy go oglądać, wyczerpanego od tej ciągłej walki z prawicowymi don-kichotowymi wiatrakami głupoty waszej.
Dlatego znów ten watek i stale podnoszonym będzie, byście spokornieć zechcieli wobec tych, co za wami, a których macie ciągle w głębokim poszanowaniu. Byli lepsi, nie da się ukryć.
No i nie mówili na będą "będom", a na mogą "mogom". Krawaty też lepiej wiązali, nie tak prostacko, niczym jaki gimnazjalista, a to przecież dzisiejsi skompromitowani do cna politycy wasi, włącznie z wami.

Pozdrawiam was serdecznie - obecni gimnazjaliści polityki, zdrowego rozsądku i racjonalnego myślenia.
Odkrywajcie się dzielnie dalej, już tę niesmaczną, ba - obrzydliwą nagość znamy aż za dobrze.
Znamy, czyli kto? A co, co was maja dość i citają stad milionami.
Reszta się zbroi i szuka lepszego kija na niedźwiedzia, który im/wam go wyrwie i wytrzepie porządnie skórę i cóż z tego, jak znów głowy nie ruszy, bo za dużo dudnienia byłoby.
Europa nam nie pomoże, bo za niedługo sami z islamem będą mieć swoje kłopoty.

/Z cyklu: Pedzioł, co wiedzioł./

ton

Niedaleko

Data: 23.06.2015; 10:07

Nie myliłem się: to ona rozpaliła niemal wojnę na skale światową, wtrącając się w nie swoje sprawy na Ukrainie i przyczyniając się do niekontrolowanej eskalacji majdanu i w efekcie wygnania legalnego prezydenta Wiktora Janukowycza, na tak legalnego, że potwierdzili to nawet zaproszeni tam na wybory światowi zachodni obserwatorzy, a kolejne wybory zapowiedział, ze odbęda się zgodnie z konstytucją, czyli wkrótce. To naszym politykom nie wystarczyło, bo nadarzyła się im okazja do pokazania Ruskom środkowego palca. W efekcie są na nas wymierzone rakiety uzbrojone w głowice nuklearne.
A jak "przypadkowo" i szybko może dojść do wojny, to z historii dobrze wiemy: od jednego strzału, który rozpętał szaleńcza I wojnę światową.
Teraz też może się zdarzyć taki "omyłkowy", "przypadkowy" wystrzał jednej rakiety, by po niej mogło rozszaleć się piekło.

I dlatego to takie ważne - potępiać tych, co na nasze karki, na Naród, na Pszczynę, sprowadzili owo zagrożenie.

Nie może być dla nich i dla ich chorobliwych fobii oraz pychy żadnego usprawiedliweionia, nawet jeśli okazują się nieukami, nie potrafiącymi wyciągać wniosków z takich tragicznych w skutkach i globalnych "omyłek" i "przypadków".

To nie jest więc marne politykierstwo z naszej/mojej strony, lecz samoobrona społeczeństwa przed dramatem wojny, a nawet tylko jej prawdopodobieństwem, które wywołuje u wielu depresje, strach i nerwice, upadek na zdrowiu, do czego się tak walnie ci kato-prawicowi politycy /nie/ nasi przyczynili: wszyscy z tej opcji.
Fakt: bez rozsądnych wyborców by się to nie zdarzyło.

To im cały Naród będzie pamiętał oraz Historia. Tę ich obłudę i hipokryzję na której niby bazują, bo głoszą miłość i pokój, a wojnę wywołali. Nawet Europa dała im się zbałamucić, no ale oni stosy pierwsi rozpalali i ich obywatele musieli u nas szukać schronienia, wiec co się dziwić.
Będą pohańbieni.
Byle pokój panował, wbrew ich głupocie, chorobie /fobiom, nienawiści rasowej/ i nieodpowiedzialności za losy Narodu i świata.
A lemingi niech dalej ich wybierają, aż wpadną w przepaść.

Nowi klubowicze

GRUPAFAKTORIA23

Golasowice
w klubie od: 2023.02.07

beata76

PSZCZYNA
w klubie od: 2023.01.29

KATDAM

JANKOWICE
w klubie od: 2023.01.25

Lena2012

Pszczyna