Forum

Temat: Protest przeciwko knjackiemu językowi na forum.

ton

Niedaleko

Postów: 21864

Data: 19.02.2013; 11:46

/Piszę to, gdy jeszcze jest tu wątek o "ryżym bandycie, co nas okrada" forumowicza "łowcy-absurdów"/

Zamierzam oto zaprotestować przeciwko forumowemu warcholstwu, w tym rynsztokowemu językowi oraz ordynarnemu poniżaniu naszych władz państwowych, zwłaszcza tych najwyższych - wybranych w demokratycznych wyborach przez Naród.

Być może - będzie to i protest przeciwko sobie także, o ile zdarzyło mi się lub zdarzy uwłaczać czyjejś godności, używając języka niegodziwego, będącego złym przykładem wychowawczym zwłaszcza dla młodego pokolenia w szczególności.

Raz na zawsze powinny zniknąć z przestrzeni publicznej takie np. zwroty, jak ten tu poniżej użyty w tytule wątku o "ryżym bandycie".

Owszem, mnie się też wiele nie podoba z tego, co nam rząd na co dzień serwuje, jak na przykład to podwyższenie wieku emerytalnego, bo to choć prawdziwe draństwo, to jednak nie wypada autora tego pomysłu nazywać ryżym bandytą.

I nie będzie to moim zdaniem objaw złej, niedemokratrycznej cenzury, a dbałość o kulturę języka, a co za tym idzie - nasze dobre obyczaje, które przez ten niegodziwy język nam dziczeją po prostu.
A co gorsza - przenoszą się na ulicę, bo redukuje się ludzka wrażliwość na godność ludzką i popełniane bliżniemu zło.

Jak już to wiemy z tego forum - ziarno posiane gdziekolwiek - na zasadzie zjawiska pola morfogentycznego - rozsiewa swoje nasiona po całym regionie i dlatego nadany tu na tym forum zaczątek wysokiej, a nie knajackiej kultury bycia i pisania powinien przynieść wkrótce pozytywne efekty w całym kraju!!

I nie będzie to oznaczać wcale, iż nie będziemy mogli wyrażać swojego oburzenia w równie celny sposób, albowiem język nasz ojczysty obfituje w równie dosadne, acz o wiele kulturalniejsze wyrażenia naszej ekspresji werbalnej.

Do czego serdecznie wszystkich namawiam.

A tych, którym trudno będzie tak od razu przestawić się na nowe tory przekazu własnej kultury szczerze namawiam, aby wzięli sobie na luz
i pomogli nam wspólnie załatwić się z tym wstydliwym dla nas dorosłych zjawiskiem kompletnego u niektórych zdziczenia obyczajów;

i nie ma tu się co pocieszać rzekomym ograniczeniem tego negatywnego zjawiska, bowiem zły przykład łatwo zaraża słabe umysły, a tych jak wiemy w kraju aż za tyle, o czym świadczy nasze codzienne życie publiczne, przekazywane nam przez media.

Ta ilość zaś wyradza naszą kulturę do tego stopnia, że rychło nastąpić może katastrofa, którą sobie na nasze głowy ściągniemy, bo podobne przyciąga podobne, czyli złem przyciągamy nieszczęście, a dobrem szczęście.

Wybierajcie.

Nie, nie "wybierajcie", bo na tych złych i wyzutych z wszelkiej kultury nie ma co czekać: oni nie tak łatwo i nie tak szybko zmienią swą skórę, a raczej - narzucajcie dobre obyczaje, zmuszając w ten sposób innych do zejścia na margines forum.

Wszystko da się wyrazić lepiej, kulturalniej, mniej wulgarnie i ordynarnie, osiągając nawet lepsze wyniki.

Konkretny przykład: zamiast o premierze ryży pajac - napiszmy: zwiódł i
zawiódł nas ten nasz premierek, stając się dla nas oszustem politycznym, bo nie dotrzymał słowa, odszedł od solidarnościowej idei, co nam obiecywała skrócenie wieku emerytalnego, a nie przeciwnie i zza to postawimy go tam, gdzie na to zasługuje.
O jak ładnie, a tez dosadnie, że trzęsawki dostanie, jak to przeczyta, no nie - "łowco-absurdów".

Nie, nie ma się co usprawiedliwiać nawet: czyta nas młodzież, a nawet dzieci!

Mamy być dla nich Obywatelami, a nie zwykłymi ścierwami, jak to często o innych piszecie, ale już dość!

Musimy się sami dyscyplinować i dla szczęśliwej przyszłości wychowywać.

Inaczej - KATASTROFA!!
Wierzcie mi.

PS: Admin nie zawsze ma czas nam matkować i zastępować nam księdza, bo... bez święceń jest, hehehehe. Ale i tak robi co może; a ja to pisałem, kiedy ten watek tu jeszcze był. Jak skończę może już go tu nie będzie i bardzo dobrze!!

Oby się nie powtórzył, to po to; niech nikogo nie kusi!
















lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 19.02.2013; 11:53

A gdzie byłeś jak się naśmiewano ze śmierci Marii Kaczyńskiej Lecha Kaczyńskiego czy Jadwigi Kaczyńskiej na tym forum?
A może ci przypomnieć hipokryto jakim językiem sie zwracałeś do Alana? Paszoł do budy załgany kundlu!

ton

Niedaleko

Postów: 21864

Data: 19.02.2013; 11:56

Nie będę się stroił w piórka świętego, łowco;

jeśli komuś uwłaczałem, to powinieneś mnie od razu napiętnować, w kulturalny sposób, oczywiście, a nie nazywając kundlem, bo to jest brzidko, wierzaj mi.

Dzieciom i młodzieży musimy podsuwać lepsze sformułowania., aby jak dorosną - n ie zaciukali nas maczetami, kapujesz? Tak to wraca.
Pilnujmy się.


lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 24-02-2013 godz. 14:04 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie forum: §1

ton

Niedaleko

Postów: 21864

Data: 19.02.2013; 12:08

Ciekawym będzie przejrzeć, jak przebiega naprawa Polski na przykładzie innych wątków w tym temacie, oto przykład,

napisano tam:


ton

Data: 19.02.2013; 11:53

Nie znamy żadnej "ryżej kukły", nie wiemy o kim Ty piszesz, łowco.".
------------------

/I odpowiedż Łowcy.../
łowca_absurdu


Data: 19.02.2013; 11:56

"ale za to znacie "Zimnego Lecha" i "Krwawą Merry" to wam wystarczy.".

-----------------------------------

ton, na to:


Data: 19.02.2013; 12:01

"To świetnie, że Cię to oburza, bo to oznacza, ze są w Tobie wyższe uczucia, a to jest wielka pociecha dla nas, co bardziej wrażliwych i bojażliwych o naszą przyszłość, łowco, brawo!

Takich nieładnych sformułowań, o jakich Ty piszesz, używają na ogół ci, przeciwko którym ja protestuję.

Rozumiem więc Twoje oburzenie, ale ktoś musi udać, że tego nie widzi i reaguje właściwie, czyli po ludzku.
Myślisz, że ja się tego nie uczę? Cały czas się w tym ćwiczę.".

Chyba idzie ku dobremu.

lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 19.02.2013; 12:10

Pytam się ciebie gdzie byłeś jak lżono zmarłych?

ton

Niedaleko

Postów: 21864

Data: 19.02.2013; 12:18

łowco..., fakt, że się tłumaczysz świadczy na Twoją korzyść: młodzi mają nadzieję...

Co do tego bandyty u ministra Nowaka, to bądżmy ściśli: jemu chodziło o nazwanie tak piratów drogowych, którzy owszem

- są POTENCJALNYMI bandytami,

bo jeśli zabijają oni rocznie tysiące Polaków bez wypowiedzenia im wojny, a tylko przez swoją ignorancję, zasiadanie za kierownicą po spożyciu alkoholu, nie dostosowując prędkości jazdy do panujących warunków na drodze /owszem: najczęściej złych, jak to u nas, ale to tym bardziej!!/, czyli

- łamanie przepisów prawa po prostu, no to czym oni są tak naprawdę? Nie kryminalistami, drogowymi bandytami?
/To dobrze, że tego tak nie rozumiesz, bo widać, że ci jeszcze nikt taki nikogo z bliskich w ten sposób nie zabił!/.

Jak pospolity bandyta popełni zabójstwo, czyli też złamie prawo, to jak go nazwiesz? Piratem drogowym? A vice versa?


lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 19.02.2013; 12:22

Więc tusk przekraczając prędkość jest bandytą. Koniec kropka!
Jak zobaczę że będziesz potępiał knajacki język pless666 plessosa leo68 etc to będziemy mogli dyskutować na razie jesteś niewiarygodny! Adios

ton

Niedaleko

Postów: 21864

Data: 19.02.2013; 12:29

...Jest p o t e n c j a l n y m bandytą, a to jest różnica, jak to, że ktośjest bandytą, czyli uprawia rozbój, a zabójcą.

Co do innych, a nie tylko Ciebie i mnie, to razem zdziałamy wiele, Łowco!
Aż oni się też do nas przyłączą; przykład idzie z góry, a my jesteśmy teraz górą, na górze!

/Pilnuj mnie!!/



lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 19.02.2013; 12:35

Nowak nazwał przekraczających prędkość drogowymi bandytami nie POTENCJALNYMI więc nie próbuj go tłumaczyć bo według jego słów tusk jest tym kim kim jest! Wasza obłuda nie zna granic!

lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 19.02.2013; 12:43

http://moto.onet.pl/1677089,1,tusk-to-pirat-gna-90-km-h-przez-miasto,artykul.html?node=2

ton

Niedaleko

Postów: 21864

Data: 19.02.2013; 13:06

No zgadza się, masz rację, tak nazwał min.Nowak piratów!
Ale to wcale nie oznacza, że mamy się na tym nietrafnym przykładzie, my lepsi od niego wzorować.

Acz tak naprawdę:

- jak kto goni z maczetą po ulicy, to nie powiemy, że to bandyta? Choć nikogo nie zabił, jeszcze!

Odnośnie kierowców, to jednak nie chodzi o to, aby ich obrażać, ale by ich uświadomić.
A przejęzyczyć się, czy zapomnieć trafniejszego określenia, w danym momencie, to każdemu się może przytrafić.

My jednak wiemy o co chodzi i nie jesteśmy małpami, aby zaraz kogoś małpować i tak samo przezywać, swój rozum mamy i może nieco więcej czasu, aby się nad słowami zastanowić.
Poza tym: bandyta tu, a bandyta tam, to może być wielka różnica;

o premierze nie wypada tak powiedzieć, bo to przecież nasza racja stanu.

Co najwyżej, to możemy go ukarać i w następnych wyborach na niego i jego partię nie głosować, jeśli nas tak oszukują, czyli rozmijają się ich słowa z czynami, prawda?

Anglicy by tak postąpili.










lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 19.02.2013; 13:09

Miej pretensję do ministra Nowaka nazwał tuska bandytą! Ja tylko powtórzyłem jego słowa więc nie rozumiem o co ci chodzi?

lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 19.02.2013; 13:12

I mam nadzieję że protest przeciwko knajackiemu językowi ministra Nowaka złożysz w kancelarii sejmu. Będę ci kibicował bo knajackiemu i chamskiemu językowi mówię stanowcze nie!

ton

Niedaleko

Postów: 21864

Data: 19.02.2013; 13:14

No przecież już o nic.

Co najwyżej mogę Ci pożyczyć Miłego Dnia, w dalszym ciągu!

/Młodzi, uczcie się od starszych -

jak powinien wyglądać wzajemny szacunek Polaków!/.



lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 19.02.2013; 13:16

Jak będziesz zbierał podpisy pod tym protestem to chętnie się podpiszę! Chamstwu i knajackiemu językowi cały naród mówi stanowcze nie! Knajacy do Kniei!

ton

Niedaleko

Postów: 21864

Data: 19.02.2013; 13:18

To było do wcześniejszego Twojego posta, a do obecnego mogę tylko dodać, że każdy odpowiada za siebie, ze zbawczych dla siebie nauk mogą zaś korzystać ci, co są w naszym zasięgu;

no i ciągle nie zapominajmy o działaniu "pola morfogenetycznego", który jest faktem; jaki będzie górą?
To od nas tylko zależy.

Jak to uniknięcie katastrofy.



lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 19.02.2013; 13:24

No chyba nie będziesz stał z założonymi rękoma? Tyle czasu poświęciłeś na protesty o knajackim języku a okazuje się że to knajacki język ministra Nowaka mam nadzieję że napiszesz do kancelarii protest no przecież nie może być tak żeby minister Nowak swoim knajackim językiem młodzież demoralizował i robił wyrwy w polu morfogenetycznym?

tango

pszczyna

Postów: 2138

Data: 19.02.2013; 13:24

Drogi Tonie.Można zrozumieć twoją dezaprobatę,dla jezyka który czesto tu zniża się do rynsztokowego poziomu.Czasami dobitność tekstu pomaga w przekazie.Nie może jednak przekroczyć ona dobrego smaku.Nie zgodzę sie jednak z tobą co do roli admina.Wielokrotnie ingerował w teksty które nie kolidowały z dobrym nomen omen tonem , a zawierały znaną tylko adminowi jakąś nieprawidłowość.To on odpowiedzialny jest za dopilnowanie czydtości jezyka. Jeśli nie ogarnia tego powinien zostać zmieniony.
@Łowca.Nieraz widziałem szczających pod latarnią w miejscach publicznych i ani razu nie przyszło mi namyśl,że daje mi to przyzwolenie na podobne działanie. Kpinki z tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej świadczą o ich autorach i POlitycznym rodowodzie.

ton

Niedaleko

Postów: 21864

Data: 19.02.2013; 13:29

Zgoda, Łowco, zgoda!

Ale jam świadom faktu, iż w skład rządu polskiego wchodzi mieszkaniec tej ziemi, niejaki pan minister Tomczykiewicz i podsunie te pedagogiczne nauki swojemu koledze, co nie?
Inaczej po co ja bym się tu wysilał?

Niech się wszyscy uczą od nas i my od innych wzajem, ale tylko tego, co Polsce i Polakom dobrze służy.

lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 19.02.2013; 13:35

Myślisz że pan Tomczykiewicz ma czas na czytanie takich idiotyzmów jak na tym forum?
To nie pan Tomczykiewicz protestuje tylko ty więc bądź łaskaw nie wyręczać się panem Tomczykiewiczem tylko osobiście dokończ to zacząłeś.
Masz pretensje o "ryżego bandytę" No przecież tusk jest ryży chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości a 'bandytą' nazwał go sam minister Nowak więc jak to jest co? To w końcu przeciwko czemu ty protestujesz? czy ten wątek który założyłeś ma jakiś sens?
I dlaczego zlikwidowaliście mój wątek? Przecież sama prawda tam była a to że posłużyłem się słowami ministra Nowaka to już inna rzecz!

jankel

Szczyna

Postów: 163

Data: 19.02.2013; 14:01

Chodzi po mieście głupek – niecnota
robi głupoty
pisze głupoty
- wśród ludzi za to ma wielki poklask.

Rozśmiesza wszystkich, gdy się obudzi
poprawia humor
więc mu dziękują
- ty jesteś dobry…chwalą go ludzie.

Zbrzydła głupkowi taka robota
już go to drażni
zaczął poważnie
- a ludzie na to; jesteś idiota.

Sfrustrował się głupek, oczy przewala
myśli; kto lepszy
kto lepiej pieprzy
czy mądry głupek, czy głupi mądrala.

ton

Niedaleko

Postów: 21864

Data: 19.02.2013; 15:16

Głupek niecnota geniuszem!

Chodzi po mieście głupek niecnota
i pyta ciągle: gdzie ta robota, gdzie ta robota?!
Oni mu na to: - A wal się głupku,
opuść rodzinę i idż do przytułku!
Tam ci podają na tacy zupkę
zapomnisz nawet, żeś robił kupkę,

bo teraz to nawet nie masz po czym,
tak cię karzemy za twój czyn,
co nam tu urządzasz każdego dnia,
ośmieszasz nas z tego wspólnego pnia,
co styropianowym się zwie!
I przez ciebie Polak się dowie,
tego, czego nie powinien:

co każdy z nas jest jemu winien!!
Obietnic było już co niemiara,
ale od ich spełnienia każdemu wara!!
Mamy co najważniejsze: pełne koryta
i my - u władzy - najedzeni do syta!
Jak za komuny "My władza nie zgłodniejemy!"
To rzecz pospólstwa i my to wiemy!".

I za tę demaskatorską twoją robotę
na pognębienie cię mamy ochotę:
ośmieszymy cię! I inwektywami obrzucimy!
a na końcu - może cię i stąd wyrzucimy!!
He he - nikt nam, jak tej komunie -
nie będzie brużdził, o nie!!

Już my cię, gagatku przypilnujemy,
bo o tobie wszystko prawie wiemy!!
Czekamy tylko aż cię wybiorą na prezydenta,
a wtedy - żałuj, jeśliś oszukał wyborcę -klienta!
Oj, będzie z tobą krucho,
będziesz blady i miał czerwone ucho!
Ze wstydu, żeś nas jak tamci oszukał,
wiele obietnic, jak poprzednicy nadukał!

A g...uzik ci z tego wyszło, czyli...
winni my sami, bośmy ci zawierzyli,
cóż więc, jak nie to o sobie powiedzieć,
że powinniśmy cicho na dupie siedzieć?!
I przyklaskiwać, jak ta gawiedż ton*owi,
bośmy naiwni i głupi i rozum mamy krowi!

Walcie się tedy od forumowego głupka,
coście go sami takim uczynili, co za szopka!
To przez wasze głupie wybory i już
a nie jego, bo on, to uśpiony geniusz!
Jak wielu ich zresztą na obczyżnie i w tym kraju,
co szukać muszą nie u nas obiecanego im raju!
























not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 19.02.2013; 18:19

Ton ty znowu swoje? A pamiętasz jak żeś się do Buziaka zwracał?
Jak to było z tą belką i słomą w oku?
Marny z ciebie materiał na moralizatora!

alan2000

Pszczyna

Postów: 834

Data: 19.02.2013; 18:59

Pomysł dobry ale sam autor nie jest lepszy od innych opluwaczy.
Zakładasz wątek,komentujesz,masz własne zdanie (piszę o większości)a tu atak ty .................i nie chce mi się tego cytować.Na tym forum nie tylko obrażają polityków ale i innych forumowiczów.
KLASĘ MAJĄ(może z małymi wyjątkami i bardzo rzadko)KOBIETY TEJ ARENY.

plessos

Entenhausen

Postów: 508

Data: 19.02.2013; 20:59

Tonie przec lowca ponurego grzbieta to prostak bezmozgowy,niewarto z takim czyms klawiatury komputera przemeczac!

tango

pszczyna

Postów: 2138

Data: 20.02.2013; 09:38

"Wyjątek" pojawił się jakby "na zawołanie" :)

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21864

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2421

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769