Forum

Temat: Wyklęci, czy przeklęci?

ton

Niedaleko

Postów: 21867

Data: 01.03.2013; 19:28

Ja już się gubię w tej historii;

najpierw nam przez kilkadziesiąt lat wmawiano -

- a to też byli Polacy, co się mieli zamiar podporządkować USA i pozostałym koalicjantom, co oznacza tak naprawdę wszystkim narodom, co walczyli przeciwko nazistowskiej zarazie i przez milionowe ofiary ich w końcu zwyciężyli, po czym dokonali pewnych ustaleń dla porządku i pokoju światowego, w tym stworzeniu warunków do spokojnej odbudowy kraju ze zniszczeń wojennych, a następnie jego rozwojowi od zera prawie - wmawiano nam, iż są to bandyci i mordercy, bo zabijali obiektywnie niewinnych ludzi realizujących owe światowe ustalenia.

Te zbrojne napady i zabójstwa - likwidacja ludzi realizujących po prostu to, co m.in. Amerykanie i Brytyjczycy ZAŻĄDALI w Jałcie i Poczdamie /jeszcze Tirana do tego dochodzi/ były wynikiem tego, iż tamte ich ofiary zawierzyły, że to co robią dla Polski jest tym, co owa koalicja sobie zamierzyła i nie wiedzieli oni, że będą za tę lojalność jej i posłuszeństwo przypłacić życiem, bowiem komuś, pod pretekstem walki o inną Polskę, tj, taka, jaką owi "likwidatorzy" sami sobie wymarzyli, acz wbrew tym postanowieniom

Ja sobie teraz tak myślę: to jak byli tacy wielcy, że dziś się ich za to odznacza, to jak to się stało, że Niemców w 1939r. nie przegnali, a dopiero po wojnie z ukrycia, poprzez zorganizowane napady zabijali Polaków, jako Polacy, co już w czasie wojny niemało wycierpieli, ponosząc wiele milinów ofiar życia i ogromu strat majątkowych, a zaufali USA i pozostałym koalicjantom, co to jednak oni nam Ojczyznę od nazistów wyzwolili?

Dziś się odznacza o honoruje nie tych, co nową Polskę budowali, a tych, co ją rujnowali i opóżniali normalne życie w kraju milionom tych, którym udało się wojenną hekatombę przeżyć.

Komu ma być wstyd i kto ma mieć tu wyrzuty sumienia?
Ja na pewno nie, że to napisałem, bo tylko się nieśmiało zapytałem i wyrażam zdziwienie, jak kiedyś to czyniłem, zresztą. I jakoś przeżyłem, wolny.










nowy_grzbiet

Pszczyna

Postów: 1029

Data: 01.03.2013; 20:36

Nie Polaków zabijali tylko ruskich okupantów!
Nic dziwnego że ruskie dostają piany na mordach!

not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 01.03.2013; 21:19

Tak ton a w Katyniu Polaków zamordowali Niemcy, Żydów wymordowali Polacy w polskich obozach koncentracyjnych a Księżyc jest zrobiony z sera.
Myślę że Polacy wzorem Żydów powinni wprowadzić coś takiego jak 'kłamstwo oświęcimskie". Za takie podle i bezczelne zakłamywanie historii i lżenie pamięci bohaterów powinno się iść do paki. czegoś takiego jak ty żeś ton wyrzygał z siebie Polak by napisać nie mógł. Jesteś zwykłym ruskim okupantem.

qr_d_ebalance

Pszczyna

Postów: 2132

Data: 02.03.2013; 00:06

W NSZ i WiN zdarzały się męty, wśród komunistów zdarzali się ludzie uczciwi, obydwie te grupy eliminowały ich ze swego grona...

ton

Niedaleko

Postów: 21867

Data: 02.03.2013; 05:48

Pragnąłbym zapytać, nawiązując do mojego tytułowego posta:

czy tym samym to oznacza, iż opłaca się - kiedy tylko nienawidzimy władzy, ustroju:

- mordować policjantów?

- mordować bestialsko rolników i ich rodziny, palić ich dobytek za to, że ośmielili się przyjąć od władzy ziemię do produkcji żywności?

- zabijać nauczycieli, bo ośmielili się, ba - podjęli przyznaną im pracę edukacyjną?

- mordować urzędników państwowych?

- zastraszać i terroryzować całe wsie ulegle władzy państwowej?

- napadać na banki, sklepy, aby je okradać z tego, co stanowi nasz wspólny społeczny majątek?


I za to ich potem odznaczać i stawiać pomniki, pisać o nich chwalcze książki i robić gloryfikujące ich czyny filmy - tylko dlatego, że dokonywali tych strasznych czynów w mundurach żołnierza polskiego, który być może w ten sposób splamili?

To czemu nie podobało nam się, jak prezydent Ukrainy tak samo postąpił wobec swoich "bandytów i morderców", jak my żeśmy ich nazwali za popełnione na nas zbrodnie?
Albo - zabijamy talibów, choć według jednych są takimi samymi żołnierzami swojej walki o wolność, jak inni bojownicy o wolność i niezawisłość?

Z czego bierze się ten relatywizm moralny i prawny, że jednych, co mordują uznajemy za bohaterów, bo dopuszczali się tych czynów w mundurach, a innych już nie?
A gdyby tak Biervika, czy innego doktora z Krakowskiej uczelni, co nam chciał parlament wysadzić w powietrze przywdziać w mundur, to co - tez byśmy go uznali za bohatera i pomnik mu wystawili, gdyby mu się udało?

Czyż nie stanie się to pomylenie zachętą dla różnej maści współczesnych NIEZADOWOLONYCH do popełniania takich samych zbrodni na niewinnej ludności, członkach władzy, pracownikach oświaty, przedsiębiorcach itd., tym bardziej jeśli ubiorą się w mundury?

Wtedy też władza była legalną, jak dziś jest, i dokonywano na niej mordów politycznych, jak i dziś już pomału zaczyna się to samo...

Czy porządek w państwie może być burzony tylko temu, bo komuś nie starcza wyobrażni z powodu swej krótkowzroczności?

Z góry można było przewidzieć, że te ich wszystkie terrorystyczne akcje i zbrodnie się nie powiodą, jeśli logicznie myślący zdał sobie sprawę, w jaki sposób doszło do odrodzenia się Polski po wyniszczającej wojnie, w której od początku byliśmy przegranymi, a na koniec na łasce zwycięzców.

Kiepska to zachęta, doprawdy, dla narodowców i lewaków, czyli wszystkich skrajnie myślących, a zdeterminowanych i niezadowolonych.

I rodząca możliwość odrodzenia się tego samego, ale już wymierzonego w obecny ustrój, bo wszystko wraca;
relatywizm moralny i jego skutki także.

Możliwe, że po jakimś czasie nowych politycznych zbrodniarzy na naszej niewinności ktoś uzna za bohaterów, gdyż robili to... w mundurach, jak ci naziści, tak, oni też mieli piękne mundury...

Czy jednak Pani Merkel uhonorowała by ich za to? To zbrodnia pytać o to!






qr_d_ebalance

Pszczyna

Postów: 2132

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 03-12-2013 godz. 23:54 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie forum: §1

POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 03-12-2013 godz. 23:54 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie forum: §1

nod

Pszczyna

Postów: 982

Data: 02.03.2013; 12:07

Powtarzam Ton przeginasz z tym zakłamywaniem historii. Mordowanie oprawców Polaków UBeków wyrywających paznokcie na przesłuchaniach bijących na śmierć etc może nie jest przyjemne ale było konieczne. Ci ludzie honoru walczyli z wrogiem z okupantem!

ton

Niedaleko

Postów: 21867

Data: 02.03.2013; 12:34

re Żniwiarz - nie musisz nas nigdzie wysyłać;

za niedługo ich tu możesz mieć, za drzwiami, jak je rano otworzysz.

nod

Pszczyna

Postów: 982

Data: 02.03.2013; 12:37

Dlatego tak ważna jest autonomia Śląska żeby kacapska stopa tu więcej nie stanęła a ci którzy bardziej kochają byłą ZSRR niż Polskę mogli spokojnie sobie wrócić na łono matiuszki rasiji.

ton

Niedaleko

Postów: 21867

Data: 02.03.2013; 12:48

re not: liczy się kto w tym draństwie był pierwszy.

Czy sądzisz, że ktokolwiek tak z niczego, bez żadnego powodu bierze się za torturowanie?

Właśnie przed chwilą usłyszałem z ust byłego "przekl..., "wyklętego", jak to napadali, jak torturowali milicjantów, , w tym rolników i ich rodziny, komunistów i wielu wielu innych, co się im nie podobali, najczęściej za współpracę na rzecz ogólnie biorąc wypełniania ustaleń Wielkiej Trójki, a więc i Stanów Zjednoczonych, które bardzo szanuję, bo bez nich tej strasznej wojny moglibyśmy nie wygrać.

Potrafiłbyś, nod, tak bez powodu wyrywać komu paznokcie, jak ci nikogo nie zabił, nie rozstrzelał za nic, a tylko za swoje poglądy lub nawet i nie, ale chciał już budować Polskę, bo nawet tacy Warszawiacy nie mieli gdzie głowy skłonić, co tak była zrujnowana, a tu komuś się śniło, aby se jeszcze polatać z karabinem i strzelać do wszystkiego, co się im z komuną kojarzyło, jak ci chłopcy z korkowcami na odpuście, lecz tu chodziło o ŻYCIE?

Tacy nieodpowiedzialni i bez wyobrażni żli ludzie, ze by nie powiedzieć jeszcze gorzej.

Polacy Polaków zabijali, a ci co chcieli ich powstrzymać, nakłonić do współpracy i wspólnego budowania Polski - dziś są oskarżani o tortury, choć mordowania niewinnej ludności przez przesłuchiwanych /zgoda, że zbyt okrutnie, bo obrona życia ludzkiego popycha czasem do złych czynów/ jakoś nie widzą.

qr_d_ebalance

Pszczyna

Postów: 2132

Data: 02.03.2013; 15:54

Nie wiem czy jesteś aż tak głupi, tępy czy po prostu zaślepiony komunistycznymi bajkami.

"Czy sądzisz, że ktokolwiek tak z niczego, bez żadnego powodu bierze się za torturowanie?"

Zapytaj tych 30 mln mieszkańców ZSRR zamordowanych bez powodu, zapytaj tych kilkudziesięciu (kilkuset) tysięcy Polaków, ktrzy przeszli ubeckie katownie bo ktoś na nich doniósł albo nie spodobali się władzy. Mój dziadek spędził w więzieniu w Pszczynie rok tylko dlatego, że był jednym z najlepszych kowali w chorzowskiej Königshütte, która robiła broń dla Niemców. Podkablował go sąsiad - komunistyczna k@#wa, bo miał chrapkę na jego pole. Dziadek opowiadał co mu robili "bez żadnego powodu". Zapytaj płn. Koreańczyków jak im się zyje...

Mam propozycję, zamknij już (w tym temacie) tą czerwoną, sprzedajną mordę i nie usprawiedliwiaj swoich mocodawców bo spotkasz się z baaaaaaardzo zdecydowanym odzewem z mojej strony, który nie będzie nosił cech kulturalnej rozmowy.

ton

Niedaleko

Postów: 21867

Data: 02.03.2013; 16:11

A bo widzisz qurdebelans - wszędzie i zawsze znajdą się ludzie tacy jak Ty i paru tu jeszcze innych - z tym swoim niegrzecznym językiem i arogancją kompletną, którzy o tym nie wiedzą, że nie można wszystkich wsadzać do jednego worka, no chyba, że jest aż tyle, co ostatnimi czasy na polskich forach i potem dostają pon nosie od ludzi, którzy mają coś do powiedzenia, a głównie to, że budują i budują, w przeciwieństwie do was, którzy to wszystko sprzedają i sprzedają i jeszcze im brakuje dlatego każą ludziom harować aż do póżnej starości, za śliwki.

Jak znasz tak dobrze historię swego Kościoła, to powinieneś i to wiedzieć, że nawet wśród świętych byli dranie za młodu, którym się też nagle na stare lata oświeciło, że aż świętymi zostali;

dlatego nie przekreślajmy wszystkich tak od razu.

nod

Pszczyna

Postów: 982

Data: 02.03.2013; 16:12

Tak bierze Ton komuniści! Pod każdą szerokością i długością geograficzną!

ton

Niedaleko

Postów: 21867

Data: 02.03.2013; 16:12

/Przepraszam, jeśli byłem w czymś niedokładny, ale jednym okiem patrzę na mojego ulubionego Kiepskiego./ (:-))

ton

Niedaleko

Postów: 21867

Data: 02.03.2013; 18:46

Wiersz poniższy powstał, no bo tak: zarówno jeden, jak i drugi forumowicz w sposób barbarzyński chcieli by się obejść z ludżmi o innych poglądach /patrz m.in. wątek:

Oto cytaty z nich:
qr_d_ebalance
Data: 02.03.2013; 10:17

"Uważam, że w tamtych uwarunkowaniach uzasadnione było zabijanie komunistów, którzy własnemu narodowi chcieli zgotować los narodów ZSRR."
==================================

POnuryZniw...

"Eliminacja komunistów jest w każdych warunkach wskazana.".
==========================================

A mój pogląd na ich okrutny pogląd jest zaś taki, aby ciekawiej było:

Zdrowy pogląd na poglądy miej

Za poglądy nie karze się śmiercią,
nawet więzieniem u Ludzi Prawdziwych,
gdy kochać na całego, a nie tylko ćwiercią
należy bliżnich - młodych i leciwych!

To tylko u barbarzyńców z sumienia wyzutych,
ludzi nieprawdziwych, co tylko ludziom podobni,
jak ci bandyci przez ludzi za zbrodnie oplutych -
te zwyczaje podłe, jak kiedyś bywało, kto pomni!

Dlatego zasmuć się, jeśliś Prawdziwym Człekiem
obca i wstrętna ci przemoc i zbrodnia wszelka -
nad tym złem, a ziemia płynąca miodem i mlekiem
nastanie dla ciebie i dla mnie, a to rzecz wielka!

I nie życz nikomu tych barbarzyńskich zwyczajów,
gdyż one jako ten bumerang do ciebie powrócą
i ta krew i to cierpienie, jak na kalendarzu Majów
zaznaczą swą straszną obecność i cię zasmucą!

Co było to było, my się w tym bagnie nie tarzajmy,
cierpienie przodków było wielkie za jakieś błędy,
my ich już więcej nie powtarzajmy,
bośmy ludzie XXI wieku, a nie średniowieczne mendy!

Jasne, że język nas nieraz pali coraz więcej,
i zniżamy się do kulturowego bagna,
naprawmy to jednak jak najprędzej,
w przeciwnym razie LOS do zguby na zagna!

Opamiętaj się tedy jeden z drugim,
co słów nie ważysz raniąc blizniego,
a kochanie niech idzie marszem długim,
bo nie masz życia bez niego!
























nod

Pszczyna

Postów: 982

Data: 02.03.2013; 18:56

Wszystkie wyprawy krzyżowe święta inkwizycja stosy wojny etc nie pochłonęły tyle ofiar ile komunizm! Komunizm to najbardziej zbrodniczy system który zabrał i nadal zabiera setki miliony ofiar w Europie Azji Afryce Ameryce Południowej i Ameryce Centralnej jedynie Ameryka Północna Australia i Antarktyda nie doświadczyła "dobrodziejstwa" tego najbardziej zbrodniczego systemu jaki ludzkość kiedykolwiek widziała.

ton

Niedaleko

Postów: 21867

Data: 02.03.2013; 19:31

/Do postu poprzedniego nod*a/

To myślę, nod, ze nie będziesz ich naśladował i nie pójdziesz ich drogą?

Do tego wszak w rymowance namawiam.

A jak masz mało, to proszę - małe uzupełnienie dla Ciebie:

Naprzód, Wiara!

A jeśli LOS spłata ci figla
i jako komuniście życie ci dał,
czy mam cię zabić z tego powodu?
Albo czy ty sam będziesz zabijał?

Ktoś tu zna 5. Przykazanie: Nie zabijaj,
a mimo to usiłuje go łamać;
Ty pierwszy lepszy przykład mi daj
a przestaniemy obaj LOS kłamać.

On i tak nie zapomni naszych zbrodni,
za wszystkie zapłacimy cierpieniem,
i będziemy jak ci przegrani: biedni i głodni,
lub tragicznie rozstaniemy się ze swym mieniem.

Wystarczy spojrzeć wstecz za siebie,
by poznać nasz charakter i czyny,
nikogo nie musisz pytać na ziemi i w niebie
kim byłeś, bo tak poznasz swoje wyczyny.

Nie ma co szykować odwetu,
bo LOS ci na to nie pozwoli,
czyta on winy, jak z tabletu
i tylko wymierza sprawiedliwość powoli.

Razem patrzmy wprzód przed siebie,
nie pamiętajmy grzechów innym,
gdy sami mamy ich po chmury w niebie,
i zawsze powinieneś się czuć winnym.











nod

Pszczyna

Postów: 982

Data: 02.03.2013; 19:58

Jestem przeciwnikiem wszelkiego rodzaju totalitaryzmu. Jestem jedną z najbardziej pacyfistycznych osób na tym forum!

ton

Niedaleko

Postów: 21867

Data: 07.03.2013; 14:35

Niesamowicie inteligentny i pracowity na naszym forum użytkownik:

- "laktacja" napisał...

...nam w innym wątku, ale też na ten temat coś bardzo ważnego.

Pozwolę sobie wkleić tu ten jego post, jako że stanowić on będzie znakomite uzupełnienie do moich wąpliwości wyrażonych w tym tutaj wątku
pod adresem "odznaczanych dziś przez Władze Rzeczpospolitej -

"wyklętych", nomen omen, bo prawdziwie przeklętych wychodzi na to:


autor posta: "laktacja"

"Nod*owi dedykuję:

"Instytut Pamięci Narodowej wydał księgę (574 stron) pod nazwą ,,Atlas Polskiego Podziemia Niepodległościowego 1944–1956”, Warszawa–Lublin 2007.

Można zatem poszukać informacji o "bohaterstwie" bandytów:


"W nocy z 18 na 19 stycznia 1944 roku 40-osobowa grupa NSZ okrążyła wieś Pardołów w powiecie Końskie i w sposób bestialski zamordowała 11. jej mieszkańców.
Dokonano tego z zimną krwią. Niektórych zamordowanych rąbano siekierami."
"17 marca 1944 roku do majątku hrabiny Hulanickiej Łyse Wody koło Ćmielowa przybyło duże zgrupowanie NSZ. Założyli tam swoją bazę wypadową i przystąpili do pacyfikacji wsi aelowskich w rejonie Ostrowca Świętokrzyskiego, Ćmielowa i Tarłowa.
Nocami, a czasami także w dzień, zabierano z domów chłopów – członków AL i ich sympatyków i doprowadzano do Łysych Wód, gdzie przesłuchiwano, stosując przy tym okrutne tortury. Zatrzymanym chłopom wydłubywano oczy, łamano kości itp. Do lżejszych tortur należało bicie pałami i wbijanie szpili pod paznokcie.
Po sześciu dniach rozpoczęto rozstrzeliwanie, a ciała wrzucano do wykopanego dołu w pobliżu pałacu. Zmieściło się tam tylko 28 osób. Pozostałych zamordowanych około 40.
wrzucono do starej, nieczynnej studni dworskiej."

"8 września 1944 roku połączone siły Brygady Świętokrzyskiej NSZ otoczyły w lesie pod wsią Rząbiec powiat Włoszczowa, oddział partyzancki AL im. Bartosza Głowackiego
oraz oddział partyzantów radzieckich kapitana ,,Iwana Iwanowicza”. Pomimo zaskoczenia i kilkakrotnej przewagi napastników, większość oddziału AL zdołała przebić się z okrążenia. W walce zginęło 16. aelowców, a 4. spośród zatrzymanych rozstrzelano, w tym jedną kobietę.
Partyzanci radzieccy poddali się bez walki. Ich dowódca stwierdził, że z Polakami nie będzie walczył. Wziętych do niewoli z 73. partyzantów radzieckich – 68. rozstrzelano. Pozostałych pięciu oficerów (w tym radiotelegrafistkę), przekazali enezetowcy do gestapo w Jędrzejowie."

" 6 czerwca 1945 roku do wsi Wierzchowiny powiat Krasnystaw wkroczyło zgrupowanie NZW pod dowództwem ,,Szarego”. Ubrani byli w polskie mundury, część z nich jechała na wozach, a część konno. Wkroczenie tego oddziału ludność wsi potraktowała
jako powrót wojska z frontu. Wkrótce jednak uczestnicy rozbiegli się po wsi i zaczęli mordować mieszkańców. Rzeź trwała około czterech godzin.
Mordowano w różny sposób, w większości przypadków strzelano w głowę. Były wypadki wyrafinowanego znęcania się. Z zeznań przesłuchiwanych świadków zajścia wynika, że napastnicy oprócz broni palnej używali siekier, łopat i motyk. Nie obeszło się
również bez gwałcenia kobiet. Były wypadki przypiekania rozpalonym żelazem i wydłubywania oczu."

Nie zapominaj wielki zwolenniku wyklęto - przeklętych, że życie nie jest czarno - białe, a brud za paznokciami mają nawet ci w bieli.".

======================

/laktacja - bardzo dziękuję, bo miałem pewne obawy, czy nie przeginam.../.




ton

Niedaleko

Postów: 21867

Data: 29.11.2013; 19:53

Neo- stalinizm li to, czy jakowa insza nowa polska odmiana neo-demokracji, co demonokracją się tez zwie?
Oto czytam w prasie, jak to PiS przygotowuje ustawę, która by wszystkich tych, co by żle mówili o wyczynach owych żołnierzy wyklętcyh, np. Kurasia, jako o czynach zbrodniczych - skazywać na 5 lat więzienia.
No coment.

Że stary Mikołaj wkrótce wraca, to wiem, ale żeby w ogóle stare wracało, to się teraz dowiaduję na dobre, e tam na dobre - NA ZŁE!!

Neo-staliznizm, hm, ciekawa nazwa owej przemiany ideologicznej dla owej prawicy...bokserskiej?
Coraz dumniejszy się czuję...

lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 29.11.2013; 20:30

I bardzo dobrze! Czas skończyć z tym że na polskiej ziemi kacapskie nawiezione ścierwo stawia pomniki bolszewikom jak w Ossowie i pluje na żołnierzy którzy walczyli przeciw okupantowi i kolaborantom. Nie podoba się to się pakować i wracać z powrotem za Ural.

ton

Niedaleko

Postów: 21867

Data: 29.11.2013; 20:39

No i wszystko się zgadza! Oto mamy także tu, póki co, bo następni zaraz niechybnie dojdą, w wydaniu łowcy absurdalnego - i język iście stalinowskiej propagandy jak i języka takiegoż!
" - Przy takim wsparciu - no musi nam się udać, towarzysze!!".

lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 29.11.2013; 20:45

Nie! tutaj mamy tylko jednego cccp'a o imieniu ton który w każdym normalnym kraju za szkalowanie ojczyzny by dostał w kuper. No ale dla nich koczowników Polska nigdy nie była ojczyzną tylko dojną krową! Na szczęście ludzie to zaczynają widzieć i taki element jak ton zaczyna być piętnowany!

ton

Niedaleko

Postów: 21867

Data: 30.11.2013; 09:08

///Tak, przez takich, co im się widać mordy śnią na inaczej myślących, a dokładniej - logicznie i dalekowzrocznie myślących.
Gdyby ci twoi/wasi bochaterowie /nie poprawiać, bo przecież nie piszę - bandyci!/ nie pogubili swych okularów, to dostrzegli by, iż na dłuższą metę ich walka skazana jest na klęskę, albowiem jest w poprzek powojennym planom zwycięskiej koalicji, której nie dała rady potężna armia hitlerowska, a co dopiero miałaby dać wąska garstka umundurowanych straceńców ideowych, czym życiem swym zapłacili niewinni ludzie, tez patrioci, a na dodatek chcący od razu Ojczyznę odbudować, lecz niestety - zostali przez twoich/waszych bochaterów /j.w./ zamordowani, a, może lepiej - patriotycznie i po bochatersku /j.w./ / zabici? /O, tak będzie lepiej, W TYCH CZASACH nadchodzącego neo-stalinizmu./.

Po prostu - różne książki czytamy i tyle, jednym jednakże brak logiki i ludzkiej uczciwości i przyzwoitości, dlatego tak hołubią swych bochaterów /j.w./.

lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 30.11.2013; 09:24

dla jednych AK jest bohaterem dla innych stalin jaruzelski beria moczar kiszczak etc. Tylko do cholery co te smiecie po niby upadku komuny jeszcze robią w Polsce? Was ruskie kolaboranciki należy spakować i odesłać w pizdu do maskwy! Wasza 'dalekowzroczność' doprowadziła do dziesiątek milionów zamordowanych osób!

ton

Niedaleko

Postów: 21867

Data: 30.11.2013; 10:08

A może ta druga strona myśli tak samo? Aby was pogonić?
I co - i tak się będziemy ze swej Ojczyzny bez końca przeganiać, to tu to tam? Az przyjdzie ten trzeci i.../???!!!!

A komu to podobne? Nie barbarzyńcom zdziczałym aby?
A czy Polacy są barbarzyńcami?
Poza nielicznymi, pisującymi tu niczym barbarzyńcy, czyli kibole, nie przymierzając - - NIE - Polacy nie są nimi!!
I to pomimo sympatyzowania z nimi głównej partii opozycyjnej, co smutne jest i żałosne tym bardziej, że prawdopodobnie wygra wybory i przejmie władzę, bo co - bo Polacy lubią nimi być w coraz większym stopniu?
Polska ma dość ludzi rozsądnie i logicznie myślących, mam na dzieję, ażeby nie dopuścić do odrodzenia się krótkowzrocznej i nielogicznej polityki, skazującej nas na separowanie od postępowego świata JEDNOŚCI i WSPÓŁPRACY.

A z wyklętymi to jest tak, że ani kupy, ani d.y się ich zamierzenia nie trzymały, prócz jak się wydaje - chęci postrzelania sobie. Szkoda że do ludzi, jak do kaczek, bo wroga, to nie sztuka sobie znależć, nawet świętemu, jak wiemy.

Kochajmy się, bo tak szybko odchodzimy. A jedni to nawet za szybko. Inni tez SĄ NAM DANI.

Nowi klubowicze

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21866

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2424

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769