Forum

Temat: Wyklęci czy przeklęci czytaj Ton

nod

Pszczyna

Data: 05.03.2013; 20:49

i sam sobie odpowiedź ze wstydu się powinieneś spalić a jak nie odczuwasz czegoś takie to powinieneś dostać po tej sovieckiej mordzie mordercy!

"Danuta Siedzikówna "Inka"

Po tym jak Gestapo po brutalnym śledztwie zabiło jej matkę, 15-letnia Danuta Siedzikówna zgłosiła się wspólnie z siostrą do Armii Krajowej. Złożyła przysięgę w grudniu 1943 roku, przeszła szkolenie i zaczęła służbę jako sanitariuszka. W 1944 roku, gdy na obszar działań jej oddziału wkroczyła Armia Czerwona, pod fałszywym nazwiskiem podjęła pracę jako kancelistka w nadleśnictwie Hajnówka. W radzieckich żołnierzach i nowej władzy nie widziała wyzwolicieli - w 1940 roku jej ojciec został wywieziony na Syberię, nie przeżył. Po II wojnie światowej nadal współpracowała z partyzantami z AK, była ich sanitariuszką i kurierką.

20 lipca 1946 roku została zatrzymana przez UB, gdy wykonywała zadania w Gdańsku. Partyzanci wysłali ją po zaopatrzenie medyczne, miała też nawiązać kontakt z jednym z żołnierzy podziemia. Mimo trwającego ponad miesiąc brutalnego śledztwa, nie przyznała się do winy i nie obciążyła nikogo zeznaniami. W liście do sióstr przemyconym z celi pisała: powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba.

Mimo że podczas potyczek pomagała również rannym funkcjonariuszom służb bezpieczeństwa, Wojskowy Sąd Rejonowy w Gdańsku nie miał dla niej litości, 21 sierpnia 1946 skazał ją na karę śmierci. Egzekucję zaplanowano na 28 sierpnia - 6 dni przed jej 18 urodzinami. O godz. 6.15, razem z innym skazanym na śmierć żołnierzem 5 Brygady Wileńskiej AK - Feliksem Selmanowiczem, stanęła przed plutonem egzekucyjnym.

Na wykonawców wyroku wybrano 10 żołnierzy KBW (większość służących w tej formacji odbywała obowiązkową służbę wojskową). Każdy z nich otrzymał 10 sztuk amunicji do pistoletu maszynowego. Strzelali z odległości ok. 3 metrów - wszyscy zgodnie chybili. Po nieudanej egzekucji do dziewczyny podszedł dowódca plutonu ppor. Franciszek Sawicki i zabił ją strzałem w głowę z najbliższej odległości."

http://wiadomosci.wp.pl/gid,15372378,kat,355,title,Makabryczna-egzekucja-17-latki-w-Gdansku,galeria.html?ticaid=1102d5&_ticrsn=5

Investor

Blisko,coraz bliżej!.Saga Śląska.

Data: 05.03.2013; 22:40

Rotmistrz Pilecki,przeżył Oswięcim,a dostał kare smierci,nie pomógł mu nawet współwiezien,Cyrankiewicz!Niemcy go nie wykończyli,tylko stalinowscy sługusi!,podobny przypadek!
A cała biografia w/w w walce o Polske!!,mega!

ton

Niedaleko

Data: 06.03.2013; 05:09

No patrzcie sami: wstaje człowiek pełen ochoty do roboty, zerka na forum, co tam Polacy napisali pożytecznego, co by mogło służyć poprawie życia, a tam co czyta?

Ha! Nie pomyśleli byście nawet:

...o nawoływania do użycia przemocy wobec Was za poglądy, za wiedzę, jaka posiadacie, jaką być może Wam wpojono lub sami sobie przyswoiliście, możliwe, że nie przypadkiem, jako że przypadków ponoć nie ma, by testy z Życia Ktoś mógł przeprowadzać, aby go potem osądzić.

Not tak do mnie napisał:

"nod

i sam sobie odpowiedź ze wstydu się powinieneś spalić a jak nie odczuwasz czegoś takie to powinieneś dostać po tej sovieckiej mordzie mordercy!" Koniec cytatu.

No to sobie sam odpowiadam:
Tak, wstydzę się, ale jakoś się nie spalam.
Pozostaje mi więc spełnienie przez not*a skierowanej pod moim adresem grożby pobicia!

Żywię jednak głęboką nadzieję, iż zanim do tego aktu przemocy wobec mnie dojdzie, to wcześniej zajmą się tym z urzędu odpowiednie organa prawa, bo słyszałem ,że państwem prawa jesteśmy.

Tak na marginesie należy spostrzec, iż ubeckie zwyczaje wcale nie zanikły, a zmieniły tylko miejsce swojego bytu: są teraz na prawicy polskiej. I coraz więcej mamy z tej strony aktów przemocy lub prób jej popełnienia.
Bez reakcji należytej, co mi bardzo coś ponurego przypomina z historii Niemiec... I świata, niestety.

I cóż z tego nawet, że tak chętni do bicia, jak nod po niewczasie zostali osądzenia, albo sami sobie w ten głupi łeb strzelili.

ton

Niedaleko

Data: 06.03.2013; 06:08

Co zaś do meritum, czyli rozstrzelania kogoś, kogo ówczesny sąd uznał za wroga porządku publicznego i światowego, jako ze nie należy nigdy zapominać kto i w jakich okolicznościach go ustanowił - po stronie Zachodu, a głównie USA, pamiętajmy! - to ja za sędziego wydającego taki, a nie inny wyrok nie mogę.
Mogę co najwyżej założyć, że do tak okrutnej kary doszło, bo skazał go człowiek o pokroju nod*a.
Lub - faktycznie zaciążyły na skazanej winy popełnienia zbrodni na narodzie polskim, jakich przecież dopuszczali się mordercy ubrani w mundur, czyli przebierańcy, co się i dziś zdarza, niestety.

A wiemy, że mordowali oni ludzi niewinnych OBIEKTYWNIE, czyli postępujących zgodnie z wolą zwycięskiej koalicji antyhitlerowskiej, bez której wojny sami byśmy nie wygrali, poddając państwo w dwa tygodnie zaledwie w ręce wroga!

Ofiarami ich zbrodni byli i rolnicy, jedynie za to, że brali w posiadanie ziemię im przyznaną, by czym prędzej rodzić mogła plony dla wygłodniałej ludności.
Mordowani byli przez tych... patriotów urzędnicy, temu, bo załatwiali sprawy ludności cywilnej, a stanowiska przyjęli od tzw. władzy ludowej - i nieważne w tym momencie - że narzuconej przez mocarstwa, bo cóż człowieczek marny wobec tak ogromnej machiny mógł, aby przeżyć - no pracować musiał. I za to został zamordowany: tysiące takich straciło życie z rąk i luf tych patriotów w polskich, a nie obcych mundurach.

Zginęło tez w ten sposób tysiące naiwnych i prostych komunistów, którzy było nie było - też ludżmi i patriotami byli, z tą różnicą, że ci akurat mieli zamiar nie czekać na urojony kapitalistycznymi mrzonkami cud, którego wtedy NIKT od nich nie oczekiwał, nawet po stronie Zachodu, prócz takich samych nierealistów, a przeciwnie - aby w Polska zaczęła czym prędzej realizować wytyczony i ustalony przez zwycięskie mocarstwa porządek w Europie, a nie go na nowo burzyć.

I Polska musiała się wywiązać z tego zadania, by mocarstwa te zadowolić, a nie skłaniać do kolejnego rozbioru, być może, jeśli byśmy nie dali rady z wewnętrzną wojną domową, za sprawą owych wrogich ówczesnym władzom sił patriotycznego podziemia, które znowu żle i nierealistycznie /tak jak w przypadku powstania warszawskiego/ ocenili swoje szanse,

niepotrzebnie mordując zakasujących do roboty ręce Polaków celem odgruzowania kraju ze zniszczeń wojennych i zabrania się za jego odbudowę dla milionów Polaków oczekujących tego od tzw. władzy ludowej.
A efekty tejże roboty były nad wyraz pozytywne i ogromne!
Wiedzą to najlepiej i dziś jeszcze ci, co sprzedali ten olbrzymi majątek obcym lub w prywatne ręce, że guzik po tym pocie i znoju naszych przodków pozostało, w sporej części mordowanych na domiar przez patriotów - swoich krajan w polskich mundurach - dziś tak hołubionych i honorowanych zawołaniem dzisiejszej prawicy: CHWAŁA IM!

A za tę prawdę o tym fakcie - nawet jeszcze dziś prawica chciałaby...

"bić po tej sovieckiej mordzie"

tych, co mają odwagę ją głosić - w imię PRAWDY o narzuconym nam przez mocarstwa, w tym USA, których też tysiące obywateli krew dla zwycięstwa przelało - powojennego porządku i pokoju światowego i chęci naszej należytego wywiązania się z tego zadania dla dobra naszej Ojczyzny i pokoju światowego, bo sami byliśmy jedynie marnym pionkiem w tej grze, jak zwykle mając wcześniej usta pełne buńczucznych gróżb i zapowiedzi, a gdy przyszło co do czego - musieliśmy chować się pod zbrojne skrzydła obcych narodów.
A na koniec - mordowani byliśmy przez swoich, co to wszystko mieli gdzieś, bo ich wizja przyszłości Polski była najważniejsza, a nie tam jakiejś zwycięskiej koalicji.
I w imię tejże nierealistycznej wizji mordować Polaków sobie postanowili, a jak ich za to skazywano, to...
No, dalej "nod" Wam to najlepiej wyjaśni, bo już chyba przejrzał po tym wykładzie z PRAWDZIWEJ i nie zakłamanej prawicowym skrzywieniem historii.

Tylko Prawda nas wyzwoli.

nod

Pszczyna

Data: 06.03.2013; 09:47

Jesteś dnem! Pluj na takich jak Inka nie o czym z tobą dyskutować!

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 06.03.2013; 12:54

I skoncz juz tonie tak nas prawiczkow dziobac w oczy tym majatkiem ogromnym co to sie niby ostal po komunie, a zostal za grosze sprzedany,

bo po pierwsze sprzedawano nieruchomosci gruntowe, ktore z racji bandyckiego systemu lokowane byly w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach i same w sobie posiadaja wysoka wartos materialna,

a po drugie pobudowane na nich komunistyczne mastodonty niejednokrotnie obnizaly powyzsza wartosc.

Dlatego skoncz bredzic, ze twoje poronione pokolenie bolszewickich przydupasow zostawilo cos o nadzwyczajnej wartosci bo to po prostu nieprawda i jezeli juz komus nalezy sie udzial w zyskach z prywatyzacji to calemu narodowi polskiemu z racji tego, ze jest on wlascicielem tej ziemi, a nie takim szubrawcom jak wy sowieckie knury, co ta ziemie rozgrabiliscie!

ton

Niedaleko

Data: 10.03.2013; 10:05

Za te słowa nod*a, - ja zostałem ukarany kartką i wątek o tym cytacie został mi zablokowany:

"nod

/.../ to powinieneś dostać po tej sovieckiej mordzie mordercy!"

Koniec cytatu, który nadal tam legalnie sobie jest, i to nie w kolorze czerwonym, bynajmniej.

To jakieś nieporozumienie.

ton

Niedaleko

Data: 10.03.2013; 10:17

...Poza tym nie wiem, czy się nie mylę, ale wydaje mi się, że wkleiłem tu komentarz laktacji, którego tu nie ma na ten temat, a był cytatem z opracowania IPN bodajże o dokonanych zbrodniach owego "wyklętego" podziemia.

Szkoda, bo wspierał on dokumentarnie moją krytyczną argumentację, bez której w tej chwili jest ona zwykłym pustosłowiem, takim bajdurzeniem sobie.

A co udokumentowana historia, to udokumentowana, i to przez IPN, jak się wydaje.

Mam nadzieję, że tego się tu nie cenzuruje, jak "za Wilusia"?

ton

Niedaleko

Data: 10.03.2013; 10:43

SPROSTOWANIE I PRZEPROSINY!

Oj, bardzo przepraszam PLess.pl za pomówineia o usunięcie posta laktacji, nie byłem dostatecznie dociekliwy i zapomniałem o innym jeszcze watku na ten temat.

Zatem: PRZEPRASZAM BARDZO!!

Ten cytat laktacji jest w wątku o Wyklętych, a myślałem, że i tu powinien być, co dopiero teraz uczynię.
PS.; Czy kogoś jeszcze stać na przyznane się do błędu i przeprosiny, czy tylko mnie?

ton

Niedaleko

Data: 10.03.2013; 10:58

A oto ten cytat laktacji, o którym myślałem, że już tu raz był, ale się myliłem, za co jeszcze raz przepraszam:

==========================

autor posta: "laktacja"

"Nod*owi dedykuję:

"Instytut Pamięci Narodowej wydał księgę (574 stron) pod nazwą ,,Atlas Polskiego Podziemia Niepodległościowego 1944–1956”, Warszawa–Lublin 2007.

Można zatem poszukać informacji o "bohaterstwie" bandytów:

"W nocy z 18 na 19 stycznia 1944 roku 40-osobowa grupa NSZ okrążyła wieś Pardołów w powiecie Końskie i w sposób bestialski zamordowała 11. jej mieszkańców.
Dokonano tego z zimną krwią. Niektórych zamordowanych rąbano siekierami."
"17 marca 1944 roku do majątku hrabiny Hulanickiej Łyse Wody koło Ćmielowa przybyło duże zgrupowanie NSZ. Założyli tam swoją bazę wypadową i przystąpili do pacyfikacji wsi aelowskich w rejonie Ostrowca Świętokrzyskiego, Ćmielowa i Tarłowa.
Nocami, a czasami także w dzień, zabierano z domów chłopów – członków AL i ich sympatyków i doprowadzano do Łysych Wód, gdzie przesłuchiwano, stosując przy tym okrutne tortury. Zatrzymanym chłopom wydłubywano oczy, łamano kości itp. Do lżejszych tortur należało bicie pałami i wbijanie szpili pod paznokcie.
Po sześciu dniach rozpoczęto rozstrzeliwanie, a ciała wrzucano do wykopanego dołu w pobliżu pałacu. Zmieściło się tam tylko 28 osób. Pozostałych zamordowanych około 40.
wrzucono do starej, nieczynnej studni dworskiej."

"8 września 1944 roku połączone siły Brygady Świętokrzyskiej NSZ otoczyły w lesie pod wsią Rząbiec powiat Włoszczowa, oddział partyzancki AL im. Bartosza Głowackiego
oraz oddział partyzantów radzieckich kapitana ,,Iwana Iwanowicza”. Pomimo zaskoczenia i kilkakrotnej przewagi napastników, większość oddziału AL zdołała przebić się z okrążenia. W walce zginęło 16. aelowców, a 4. spośród zatrzymanych rozstrzelano, w tym jedną kobietę.
Partyzanci radzieccy poddali się bez walki. Ich dowódca stwierdził, że z Polakami nie będzie walczył. Wziętych do niewoli z 73. partyzantów radzieckich – 68. rozstrzelano. Pozostałych pięciu oficerów (w tym radiotelegrafistkę), przekazali enezetowcy do gestapo w Jędrzejowie."

" 6 czerwca 1945 roku do wsi Wierzchowiny powiat Krasnystaw wkroczyło zgrupowanie NZW pod dowództwem ,,Szarego”. Ubrani byli w polskie mundury, część z nich jechała na wozach, a część konno. Wkroczenie tego oddziału ludność wsi potraktowała
jako powrót wojska z frontu. Wkrótce jednak uczestnicy rozbiegli się po wsi i zaczęli mordować mieszkańców. Rzeź trwała około czterech godzin.
Mordowano w różny sposób, w większości przypadków strzelano w głowę. Były wypadki wyrafinowanego znęcania się. Z zeznań przesłuchiwanych świadków zajścia wynika, że napastnicy oprócz broni palnej używali siekier, łopat i motyk. Nie obeszło się
również bez gwałcenia kobiet. Były wypadki przypiekania rozpalonym żelazem i wydłubywania oczu."

Nie zapominaj wielki zwolenniku wyklęto - przeklętych, że życie nie jest czarno - białe, a brud za paznokciami mają nawet ci w bieli.".
-------------------------------------------

/to był komentarz laktacji/.

szyderca_t...

w twej głowie

Data: 04.03.2014; 14:56

"Zniszczenie wsi Wierzchowiny 6 czerwca 1945 było w rozbieżny sposób opisywane przez historyków. Autorzy zgadzają się co do faktu, iż w pierwszych dniach czerwca 1945 dowódca zgrupowania PAS NSZ Marian Mieczysław Pazderski ps. „Szary” zdecydował się na zbrojną interwencję we wsi z powodu poparcia jej mieszkańców dla komunizmu[5]. Jak podaje Grzegorz Motyka, w Wierzchowinach przed II wojną światową działała silna komórka Komunistycznej Partii Polski, zaś już w czasie wojny mieszkańcy popierali PPR[6]. Według Tadeusza Swata miejscowi Ukraińcy ponadto, korzystając z poparcia Niemców, jawnie zwalczali polskie oddziały leśne, zaś po wejściu Armii Radzieckiej na Lubelszczyznę znaczna część mieszkańców Wierzchowin zaciągnęła się w szeregi MO i UB, stworzyła siatkę agentów, wielu z nich otrzymało pozwolenie władz na posiadanie broni krótkiej i maszynowej[5]. Dowódca PAS NSZ, bez uzgodnienia z KO, postanowił zabić najbardziej niebezpiecznych Ukraińców. Miał listę osób, które zamierzał zlikwidować, która według Swata obejmowała ok. 30 nazwisk, zaś według Motyki - 19[6][5]. W oddziale „Szarego” ok. 1/3 stanowili byli żołnierze 27 Wołyńskiej Dywizji AK, których bliscy padli ofiarą rzezi wołyńskiej i którzy brali udział w polskich akcjach odwetowych na Wołyniu[6]."

to tylko jedna z rzeczy o której wnuczkowi NKWDzisty się zapomniało napisać tutaj!

leo68

Pszczyna

Data: 04.03.2014; 15:58

Tuż po wojnie w Polsce była wolna amerykanka.Komuniści ścigali i wyżynali AK-owców i "wrogów" "nowej" Polski a AK-owcy mordowali wrogów Polski przedwojennej czyli komunistów.Jedni warci drugich.Ile były takich jak Inka po jednej i drugiej stronie.Każdy ustrój wykorzystuje,każdy.

szyderca_t...

w twej głowie

Data: 04.03.2014; 16:31

Nie nie byli jedni warci drugich. To tak jakbyś powiedział że Niemcy warci byli partyzantów, a partyzanci hitlerowców. Bo hitlerowcy zabijali Polaków a partyzanci Niemców.

leo68

Pszczyna

Data: 04.03.2014; 17:03

Piszesz nieprawdę.Po wojnie AK-owscy zabijali innych Polaków którzy byli w milicji.Czyli po jednej i drugiej stronie byli mordercy.To samo ubecja robiła z tak jak to piszesz partyzantami.Ja tam za komuną to jak żyd za pustym sklepem,ale trzeba trochę przyznać racji ton-owi że prawicowcy wcale nie są lepsi.

szyderca_t...

w twej głowie

Data: 04.03.2014; 20:23

Jacy prawicowcy człowieku?
Większość tych NKWudzistów to byli żydzi ukraińcy i rosjanie!
Ton łże jak w sprawie Katynia czy 17 września 1939 roku.

ton

Niedaleko

Data: 05.03.2014; 08:08

Szyderca - co Ty powiesz? A jeszcze o Bitwie pod Grunwaldem zapomniałeś.
Nie piszesz tego aby lecąc z górki?

...No za pożno - to drzewo zawsze tam stało!

aniol_stroz

Wyjebanemamnatolandia

Data: 05.03.2014; 08:17

Aparat "bezpieczeństwa" był cacy, za tamtych czasów wszystkim nam, na słowo Tona drugą Berezę Kartsuską otworzyli by na powrót.

ton

Niedaleko

Data: 05.03.2014; 08:43

Aha, to znaczy, że jak ktoś lubi być sobie kapitalistą, komunista, liberałem, anarchistą, socjaldemokratą itd., a mnie się to nie spodoba, to nawet będąc chrześcijaninem - mogę być bandytą, ubrać się w mundur, naszyć sobie dystynkcji, aby w oczach innych nabrać powagi i znaczenia i tak uzbrojony - wszystkich tych nielubianych wymordować?
A wiecie wy aby który to mamy wiek i jaki był przed nami?
Ba, niechby to był nawet i XX p.n.e., to i tak człowiek powinien być człowiekiem, jak mu Bóg przykazał, a nie bestią w skórze homo sapiens, jak jaki Trynkiewicz, czy inny Biervik lub...patrz tytuł wątku.

ton

Niedaleko

Data: 05.03.2014; 08:49

Janioł - poza tym przypominam następujący fakt, iż do tego zbrodniczego ludowego/komunistycznego aparatu bezpieczeństwa przeniknęły całkiem legalnie elementy ze zdemobilizowanych struktur AK i jego odłamów, co już mieli sporo doświadczenia w "eliminowaniu"/mordowaniu?/ swoich przeciwników politycznych, a więc z kolejnymi szło im o wiele łatwiej, niż innym, co teraz ogólnie historia i tak przypisuje tylko tej jednej instytucji.

W historii tez należy być uczciwym.

ton

Niedaleko

Data: 05.03.2014; 11:19

Aha, więc w cywilizowanym świecie można takich - inaczej uważających, jak np. Ty - mordować za swoje a mnie akurat nie pasujące poglądy, tak?

Aha, i stawiać im nawet za to pomniki, obwoływać bohaterami, odsłaniać tablice, stawiać w centrum na piedestał?
A gdzie to tak można, w jakim to barbarzyńskim kraju i narodzie tak można i z jaką to wyznawaną tam religią: miłości czy nienawiści do bliżniego za to tylko, że jest filomatą idei - nie tyle nawet swojej zresztą, tak na dobra sprawę, ale tej, w jaką wrobili go/nas inni, co?

A jednak ta etyka jest nam od dziecka bardzo dziś potrzebna, może bardziej jeszcze, niż te lekcje religii, jeśli one nas na tak dalekich od jej nauk wychowały, poniektórych.
Jezus byłby z tego przedmiotu na pewno bardzo rad.

szyderca_t...

w twej głowie

Data: 05.03.2014; 11:38

Pytasz się co ja powiem ton?
To co dokładnie powiedziałem!
Że Żołnierze Wyklęci walczyli z NKWdzistami i kolaborantami czego ty nie możesz znieść i próbujesz przerabiać historię. Stawiam dolary przeciw orzechom że wszyscy ci którzy tak próbują pluć na Żołnierzy Wyklętych pochodzą właśnie z rodzin NKWdzistów. Chwała Żołnierzom Wyklętym! Chwała Bohaterom. Nigdy o was nie zapomnimy mimo że postUBeckie ścierwa próbują was zdyskredytować.

ton

Niedaleko

Data: 05.03.2014; 12:26

Uhm, a Ty też pozdrów dziadka wyklętego.
I powiedz mu, że jego wnuk tych co bronią prawdy nazywa ścierwami.
Też był najpierw wyklętym, a potem w UB, jak wielu z nich? ZASŁUŻYŁ NA POMNIK!!!

ton

Niedaleko

Data: 05.03.2014; 12:36

Dobra, wiem wiem - nie musisz mi odpowiadać; to są przykre wspomnienia i czasem wstyd o nich mówić.
Wielu z nas nie inaczej zapewne by się wtedy zachowało, tylko teraz tacy mądrzy jesteśmy, bo jest spokój.
Chociaż, sądząc po mowie, po języku, po sposobie odnoszenia się prawicowca do rozmówcy - oj, jak nic nkw-udzista lub ubek i niejedna wieś spalona razem z jej mieszkańcami, niczym pogrom jaki Żydów powtórzony! To widać i czuć, to się ma we krwi, po..., e tam, dobrze wiesz po kim to masz tę nienawiść i ten język /nie/godny "prawdziwego dziś Polaka.
Że ci Ukraińcy są lepsi, bo co najmniej dwu narodowi, a mimo to jeszcze wszyscy tam żyją, to naprawdę obustronna wielkość tych narodów!
My wolelibyśmy na konikach, z szabelką i tra-ta ta-ta!!! - do swoich. Po krześcijańsku.
Takie to szyderstwo z historii jest.

szyderca_t...

w twej głowie

Data: 05.03.2014; 12:51

Tak się składa że mój dziadek był żołnierzem Wehrmachtu, ale ja nie gloryfikuję hitlerowców.

ton

Niedaleko

Data: 05.03.2014; 13:28

/Bulwersować może fakt poświęcenia tablicy wątpliwej chwały histroii
Tyska "tablica ku czci wyklętym /sic!!!/ została poświęcona przez księży z dwóch tyskich parafii. Stała się kolejnym ważnym punktem na mapie miasta. "/.

Wiara na usługach historii wątpliwej

A ksiądz im kropił i błogosławił do wymarszu,
gdy tak szli zabijać komuchów przeklętych -
co dla nich byli jeno kupą farszu,
nie ludżmi z tego samego narodu wyjętych.

I tak szli, błogosławieni na tę rzeż -
Polaków, co im nie przypadli do gustu,
dumni ze swego dzieła i ty sobie teraz weż
i patrz: domy ofiar były jak stos palącego się chrustu!

A w nich ludzie: dorośli i dzieci, że grozą wiało...
Drugi Wołyń Polak Polakowi zgotował,
jakby tamtych zbrodni i wojny było jeszcze mało,
te w imię Boga, Honoru i Ojczyzny, on im pasował!

I napełniony wiarą - rąbał, zabijał i katował
rozstrzeliwał i palił i nie było zmiłuj się,
nie odpuszczał bliżniemu win, jak na religii notował,
licząc pewnie na to, że Boga przekupić da się;

przekupić ideą, dla której zbrodnie te popełniał
i w imię której zapominał o sensie bożych przykazań,
a upewniał go w tym kapłan, co krzyż nad nim rysował,
potem już - działał według swoich ideowych wskazań.

Niczego religia nie nauczyła swych wyznawców biernych,
że żadna ideologia nie jest warta mordowania,
pewnie temu, że sama kiedyś, by zdobyć wiernych -
robiła to samo, w imię nie Boga, a zakłamania.

I jedni i drudzy stawiają różne pomniki
ku chwale szatana zapewne,
a nawet i dzisiaj poprawiaj te wyniki
nadal kropiąc i błogosławiąc ZŁEMU, to pewne.

/Z cyklu: Igraszki z historią/.

ton

Niedaleko

Data: 05.03.2014; 13:34

Szyderca - mój "niestety" był w polskim wojsku, u Andersa, i walczył m.in. pod Monte Casino, gdzie teraz czerwone maki odbarwiane próbują być przez takich jak...E, wybaczmy to im.

szyderca_t...

w twej głowie

Data: 05.03.2014; 13:41

To się teraz w grobie przewraca że takiego wnuka czerwonego sk... ma!

Nowi klubowicze

beata76

PSZCZYNA
w klubie od: 2023.01.29

KATDAM

JANKOWICE
w klubie od: 2023.01.25

Lena2012

Pszczyna
w klubie od: 2023.01.05

Andy77

Pszczyna