Forum

Temat: Czy donosicielstwo istnieje jeszcze dziś?

ton

Niedaleko

Postów: 21790

Data: 03.11.2013; 18:12

Nurtuje mnie zjawisko donosicielstwa, tak niby zbrodniczego i szkodliwego za czasów tzw. komuny, którym do dziś się ponoć brzydzimy.

Ale, ale, czy jest tak naprawdę, że się nim brzydzimy, że lubimy oskarżać o nie innych, byle nie siebie, słowem, czy rozstaliśmy się z nim na pewno, czy tylko tak udajemy?
Myślę, że niebawem będziemy się mogli o tym przekonać, a chociażby tylko jeden, a to i tak o tego jednego za dużo, jak niektórzy potrafią być obłudni i zakłamani w swych nowoczesnych jakoby poglądach na demokrację, gdy swoje chce u nich brać górę, a dokładniej: swoje niskie pobudki!

Sądzę, że to przejaw u nich ukrytego atawizmu komuszego, którym oficjalnie się brzydzą, lecz gdy idzie o swój interes, a może nim być np. chęć odwetu, bądż dokopanie bliżniemu, no to już inna sprawa i tu wszelka etyka się nie liczy; najważniejsze jest, aby bliżniemu dokopać, nie bacząc, że prowokowało się go wcześniej chamstwem i prymitywnym wulgarnym językiem oraz pomówieniami.
Ot, taka współczesna etyka polskiej odmiany kapitalizmu i onych wartości znanych, bo świątobliwych rzekomo i to ma im wystarczyć za wszystko, według nich.

A zatem czy donosicielstwo istnieje - już niebawem się dowiemy, jak... kogoś tu ubędzie, na jakiś czas przynajmniej.
Strata to być może niewielka, ale za to o donosicielstwie dowiemy się wiele, a tym samym i o tym, czy stare na dobre zapuściło tu korzenie.
To taka zabawa dla mnie, więc umieściłem to w dziale "Rozrywka".

ton

Niedaleko

Postów: 21790

Data: 31.08.2016; 13:43

W związku z takim to apelem jednego z użytkowników forum, niejakiego "wicia" smricia - aktualizuję ten niepokojący watek sprzed 3-;at, ku uwadze politykierów - budowniczych nowej Polski.

"autor: wiciu:
"admin to chyba jest tym "ton" , normalny właściciel domeny nie dopuściłby by jeden użytkownik forum zniechęcił prawie wszystkich do wypowiedzi na forum . wystarczy trochę własnej inicjatywy by gościa nie wyświetlać . czytać co kto pisze ( macie ip każdego , wiem że może z innego kompa pisać ) , a tego jełopa można od razu rozpoznać .
mam prośbę do wszystkich forumowiczów - nie odpisywać na forum jeśli nadal pojawia się ten wierszokleta , może to zadziała ."

PS; Lech Wałęsa zapowiedział, że się w końcu weźmie za naprawę tej sknoconej demokracji /demonokracji?/, jaką nam
Poalakom stworzył wraz ze swoimi kumplami. Na naprawę czasem może już być za późno i trzeba wszystko rozebrać i zbudować od nowa.
Ciekawe jak tym razem będzie.
Założę się, że ma jednak co innego na myśli, mianowicie walkę z PiS i Panem J. Kaczyńskim. A tym samym z obniżeniem nam wieku emerytalnego /przywróceniem dawnego!!! Ktory nam PO i PSK wraz z partia Palikota zdradziecko podnieśli! Patrz 14. punkt Porozumień Sierpniowych, gdzie mowa o obniżeniu wszystkim do 60 lat!! No ale to było żądanie od komuchów tzw.
ie Polskę. Oby nie.
I walka z 500+...?
Szkoda dzieci.

I z mieszkaniem też plus?
Szkoda młodych. A co oni im dali?

Też kiedyś byłem za PO, ale po tej ich zdradzie - czekam drugiej szansy.
Oczywiście, bez tej histerii, znaczy - historii, co w wydaniu pisowskim zwykłym historyzmem jest, bo też zakłamana, no i
- tej niebezpiecznej pisowskiej polityki zagranicznej, co nam te liczne zagrożenia na Polskę sprowadza, zwłaszcza ze strony Rosji, oraz niechcianych migrantów, których swym nieudolnym i równie zakłamanym i histerycznym warzeniem piwa do granic naszych sprowadza, a gdzie indziej wojny przez to trwają /Syria, Ukraina/.
Polak wie, co w trawie PiSczy.
Boję się, że to zniweczy te szlachetne działania PiS na niwie społeczno-gospodarczej. I tego raczej niech pilnuje Pan Lech Wałęsa, jak nie potrafił w porę zadbać o rodziny nasze kieszenie.

Donosiciele w rodzaju tego tu naszego "wicia" /od: wicie-rozumicie, towarzysze/ byli, są i ...?
Panie Kali?
Trzy lata temu wątek ten powstał.







ton

Niedaleko

Postów: 21790

Data: 31.08.2016; 13:53

Gwoli prawdy trzeba powiedzieć, że w kwestii polityki zagranicznej i tym samym sprowadzania na Polskeę tych licznych zagrozen, jak i obwinień w przyszłości, jakie nam świat wytknie, to pierwsze skrzypce w tej zachodniej orkiestrze grali razem z PO. Lewica z SLD też była w tym nie lepsza.
A teraz to my, Naród, mamy się bać i wydawać ciężkie pieniądze na zbrojenia z tego powodu.


PS: Bóg, to PRAWDA, PIĘKNO I DOBRO, prawda, proszę księdza?

No, dzięki, bo inaczej mi nie uwierzą ci wszyscy winowajcy bez jajcy: prawica i lewica jednako w tej polityce zakłamana. I jednako za to kiedyś przed Bogiem/Losem odpowiedzą.




Wandzia43

warszawa

Postów: 10

Data: 15.09.2016; 10:23

Jasne, że istnieje, ale odnoszę wrażenie, że tylko u osób starszych, jakoś młodzi nie są tak chętni, by kablować. ;)

https://www.portalzp.pl/orzecznictwo/

yellow

Psary

Postów: 157

Data: 15.09.2016; 19:38

No Pewnie Ton Wie Najlepiej...
Jak się donosi ....

ton

Niedaleko

Postów: 21790

Data: 03.10.2016; 07:45

A jak, pamiętam jak uczyłeś jak się to robi.



Nowi klubowicze

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

poca12

Oświęcim
w klubie od: 2024.03.07

zurawina

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

mcnba

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

KrzysztofKasiaPiasek

Piasek
w klubie od: 2024.03.06

Belzebub112

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.06

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21788

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2404

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769