Forum

Temat: Kościele katolicki, QUO VADIS?

vvickary

Pszczyna

Postów: 641

Data: 10.04.2014; 13:58

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,137741,15767379,Czy_Bog_wybaczy_siostrze_Bernadetcie_.html#MT



Czytając o gwałtach w sierocińcu Sióstr Boromeuszek najprawdopodobniej za wiedzą "opiekunek" dreszcze po plecach przechodzą.
Ale pi..doli taki obleśny kolo jak ks.Oko i ta cała banda ignorantów o gender i pierdender i innych zmyślonych pierdach, które rzekomo zagrażać mają rodzinie. A tymczasem najwieksze upodlenie i zbrukanie ludzkiej godności na swoim wlasnym podwórku mają. Jeśli coś zagraża rodzinie i ludzkiej godności, to takie indywidua co to pod szatandarem KK chrzanią o ochronie rodziny, choć nikt ich o to nie prosi. Jakby od czegoś była intencja odwrócic uwagę. No i raz po raz wychodzi szydło z wora.
Obrzydliwe!!!




czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 13.04.2014; 15:04

W Niemczech kościoły a nawet katedry przerabia się na galerie, centra kultury itp. Mam nadzieję, że u nas będzie podobnie.

kluskislaskie

kaczafarma

Postów: 170

Data: 13.04.2014; 15:32

A ja mam nadzieję, że tak nie będzie!!!
Co prawda antyklerykalizm jest coraz powszechniejszy ale ludzi wierzący jest sporo. Nie ksiądz tworzy kościół a ludzie wierzący.
Co do incydentów (nie bronię tu oprawców, ale też nie chcę być katem), ilu rodziców robi to samo, a milczenie ze strachu zamiata sprawy pod dywan? Wydaje mi się, że niemożna całego kleru do jednego wora wrzucić tylko dlatego, że i u nich są czarne owce. Martwi owszem fakt, że ich bronią i chowają.

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 13.04.2014; 15:52

Ponad 38,5 milionowy kraj w środku europy.

http://www.youtube.com/watch?v=_j9WoFseI6A

WSTYD !!!

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 13.04.2014; 17:44

A w Arabii Saudyjskiej lewackie pedalstwo jest ścinane mam nadzieję że tak będzie u nas.

nod

Pszczyna

Postów: 982

Data: 13.04.2014; 17:47

Wstydem czarny kotek to jest to że nie zrozumiałeś linku którego wkleiłeś.

yoshikazui...

Pszczyna

Postów: 458

Data: 14.04.2014; 11:51

A moje zdanie jest takie, że w niszczeniu kościoła katolickiego największy udział ma sam kościół. Cynizm, pazerność, moralne zepsucie, seksualne rozpasanie - dzisiaj to właśnie są pierwsze skojarzenia z KK. Czyja to niby zasługa?
O aferach pedofilii już nawet nie piszę, bo to sprawa kryminalna. Wszystko to jest efekt polityki zamiatania pod dywan. Ten balon w końcu musiał pęknąć. Obejrzyjcie sobie ciekawy dokument pt. Tajemnice Watykanu z 2014 roku.

qr_d_ebalance

Pszczyna

Postów: 2132

Data: 14.04.2014; 13:47

Zaznaczam na początku, że do kościoła nie chodzę, na tacę nie daję, kolędy nie przyjmuję, a księży nie uważam za lepszych od siebie. Jednak pomimo tego patrząc na zidiocenie zachodu, multi-kulti, poprawność polityczną i całą tą idącą z UE głupotę to wolę już nasz zacofany KK niż to ich "oświecenie". Wolę takie publiczne msze i święcenie każdej dziury w ziemi niż panoszące się pedalstwo, Grodzkie i inne dziwadła w polityce, których jedynymi kompetencjami jest to, że lubią uprawiać seks z tą samą płcią, albo, że lubią w ubraniach przeciwnej płci chodzić. Wolę też abyśmy mimo wszystko mieli ten KK - kiepski bo kiepski i śmieszny, a czasem żenujący ale i tak lepszy od mułłów, imamów i reszty dość mało tolerancyjnych muzułmanów.

Zgadzam sie z Yoshi, że kościół zbiera to co zasiał, to już dawno nie jest instytucja duchowa tylko biznesowo-towarzyska. Dlatego też nie odczuwam potrzeby korzystania z jej pośrednictwa.

Investor

Blisko,coraz bliżej!.Saga Śląska.

Postów: 7024

Data: 14.04.2014; 14:00

Yoshikazui!
Zgadzam sie w 100%w tym co napisałeś,niestety wiekszość o tym wie a po cichu przyklaskuje!!.W wielu krajach europejskich kościół jest o wiele skromniejszy!?!,niż ten NASZ "rozpasany"!!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 16.04.2014; 12:31

A to co dzieje się wokół parafii w Jasienicy i ks. Lemańskiego?

Kościół/świątynię im przed nadchodzącymi świętami zamknięto, księdza owego bezceremonialnie od ołtarza odsunięto tuż przed rozpoczęciem przez niego mszy św.
A z jakiego to powodu wszystko?

Tak, bo ksiądz Lemański odważył się głosić inną prawdę o in vitro, małżeństwach homo i aborcji także chyba, niż biskupi z arcbp. Hoserem - jego zwierzchnikiem.

Jawna dyktatura, w której kapłanowi nie wolno mieć swojego zdania nt. sposobu uszczęśliwiania ludzi pragnących mieć dziecko, a jedynie być włączonym magnetofonem z taśmą od zwierzchników.

To może lepiej zrobić tak, jak kiedyś postąpił pan J. Kaczyński, który włączył tablet z cudzą mową, a sam milczał?
I po co się spierać, że w Kościele tym nie ma miejsca na własne myślenie, bo mają do tego prawo wyłącznie hierarchowie?
Jak w partii, jak w PZPR, albo mafii. Inni zostaną wyrugowani, staną się żywymi trupami.

Potem taka wiara przekłada się na codzienne życie, gdzie mało kto myśli, a jedynie uprawia dyktaturę, w której myślący nie mają nic do gadania, a jedynie słuchania, potakiwania i leniuchowania.
Jezus, gdyby nie miał swojego zdania i nie uważał inaczej niż Żydzi - nie byłoby chrześcijaństwa; to On nas nauczył innego myślenia i odważnej zmiany istniejącej rzeczywistości. Dziś tak postępujących się niszczy, a panują jedynie dyktatorzy.
Nie wiem, czy tak ma wyglądać kościół Chrystusowy.
Potem mamy takich samych dyktatorów w wielu dziedzinach życia, mimo iż chełpią się swoją wiara, a na dowód nawet krzyż sobie nad głowami wieszają, nie wiem po co.

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 16.04.2014; 14:46

'NIE MA POLSKI BEZ KOŚCIOŁA!!!'

tak twierdzi Leszek Miller ha ha ha

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,15801925,_Tak_cynicznej_opozycji_polska_polityka_jeszcze_nie.html#Cuk

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 16.04.2014; 15:44

No prawdę powiedział: nie ma.

Czekamy, aż naród zmądrzeje i obejdzie się bez niego, w myśleniu.

Bóg na tym wygra; będzie z nas bardziej zadowolony z tej samodzielności. I dojrzałości, racjonalności.
W końcu świat takim stworzył, tylko religie go ..., nawet nie, nie religie, a ludzie podatni na baśnie go wypaczyli, że zdziecinniał. A przez to i zdziczał.
Każdy wybiera sobie religie, do której dorósł lub jest mu ona narzucona.
Jak te kazania księdzu Lemańskiemu.

I co ciekawe: ci niby tak ciemni ludzie, zdziecinniali, a proszę bardzo, jak za racjonalnością i rozsądkiem życiowym przekonań księdza się opowiedzieli!!
Lecz NIE - tak być nie może! Krótko ich, na smyczy!! Oni nie mogą być szczęśliwi, jak by Jezus chciał, NIE!! On maja Kościoła słuchać, czyli kogo? A hierarchów pełnych nieskromnej pychy.
W ten właśnie sposób wyhodowali takich prymitywnych wiernych, jak Ty szyderca, że po ludzku już nawet gadać do człowieka nie potrafisz, ale TAAAK - Kościoła to bronić umiesz. Jakiego Kościoła? Takiego jak Ty?
Dziękuję, wysiadam, poczekam.
Dołącz do pana Oka vel księdza, z dwoma oczami lepiej widać.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 16.04.2014; 18:32

Właśnie przed chwilą TV2 podała reportaż na ten temat z Jasienicy, z którego można się było dowiedzieć o jeszcze jednym temacie, który poruszał ks. Lemański, mianowicie eutanazji /w przypadkach wielkiego cierpienia, bólu, a jednocześnie braku rokowania na wyleczenie/, za którą ksiądz także się opowiadał, jak wiemy - wbrew pozytywnemu stanowisku oficjalnego Kościoła.


To bardzo ludzkie, humanitarne podejście księdza, do kompletu z wyżej wymienionymi przypłacił potępieniem biskupa.

Co ciekawe - przeciwko księdzu wypowiedział się także medialny ksiądz ormiańsko-katolicki - Isakiewicz. Ostatnio go pochwaliłem za potępienie wystawy o Majdanie, opłaconej przez IPN.
Nierówni bywa człowiek w swych opiniach na szczęście ludzkie, gdy ważniejsze widzi się po stronie dyktatu, dalekie od chrześcijańskiego: miłuj bliżniego.
A jak się miłuje, to się uszczęśliwia - wedle jego oczekiwań, o ile nam one nie szkodzą i sami nie odczuwamy żadnych negatywów, a przeciwnie - dajemy ulgę i miłość, z którą nasz bliżni przechodzi na druga stronę, TAM.
Ci, którzy by chcieli czyichś cierpień, krzyków o litość - piekło sobie szykują.
Ksiądz Lemański daje świadectwo swego prawdziwego chrześcijaństwa i humanizmu.
A ci, co go potępiają i niszczą - dają świadectwo swego cynizmu i bezduszności na cierpienia innych.

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 16.04.2014; 21:12

Dlaczego żadna lewacka partyjka nie wystąpi z pomysłem o referendum w sprawie rozwiązania konkordatu?

Investor

Blisko,coraz bliżej!.Saga Śląska.

Postów: 7024

Data: 17.04.2014; 21:43

No właśnie dobre pytanie!?!.Jestem ZA!!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.04.2014; 17:29

A czemu to nie zauważacie dobrych rzeczy, jakie dzieją się w kościele tym?

A za taką uważam ostatnie wystąpienie, zwane też kazaniem, bpa Gądeckiego.

Powiedział on mianowicie, iż nie widzi on aż tak wielkiego zagrożenia po stronie genderyżmu /poseł Kempa będzie zasmucona/, w in vitro chyba także, bo wymieniam z pamięci, lecz następne będzie już prawdziwe, bo - uwaga! - w ateiżmie nawet nie widzi on aż takiego zagrożenia /komisja ds przeciwdziałania ateizmowi będzie tym faktem zasmucona/, jakie widzi po stronie zimnych serc /wielu?/ chrześcijan /!!!!/

To szczere wyznanie tak bardzo spodobało mi się, że postanowiłem go tu przytoczyć, by uzmysłowić wam,jak bardzo jesteście do niczego /też wielu/, że aż wstyd!! I widać to na każdym kroku.

Za to Kościołowi to szczere wyznanie o wartości swoich owieczek przysporzyło wiele sympatii, za tę szczerość właśnie, a nie za tych hipokrytów.



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.04.2014; 20:25

Albo teraz: leci w TVN24 program z red. Olejnik, w którym udział biorą poseł z PiS Jaworski i ojciec z klasztoru dominikanów Gużyński - i omawiają problem ukrywania przez lata pedofilii w Kościele rz-k.

I wyszło jak na dłoni, że Kościół w wielu wypadkach psują sami jego wierni, będąc bardziej papiescy niż sam papież.
Bo oto pan poseł "broni" Kościoła" /hierarchów/, który latami krył krył i tuszował ten wstydliwy problem pedofilii i on temu zaprzecza, że krył, a ojciec Gużyński odwrotnie - że wielką winą hierarchów/Kościoła/ jest ten właśnie jego wielki błąd tuszowania i ukrywania.
I o czym tu gadać, jak sami wierni są fanatykami i kłamstwem lub głupotą i nieuczciwością chcą udowodnić, ze inni są gorsi, niż oni sami.

W końcu co to takiego chorego pedofila skierować na leczenie, skoro to "namiętność" /szczere wyznanie biskupa Pieronka - spowiednika zapewne wielu takich chorych na ową namiętność/, czyli coś zapewne ze sfery psyche, a to już domena psychiatrii i psychologii, a nie księży biskupów.
Lepiej by na tym wyszli, jak ci chorzy również.

Ale nie - poseł Jaworski woli kłamać i stawiać się w roli papieża kościoła, jak tysiące innych takich samych nieuczciwych fanatyków.

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 24.04.2014; 20:42

dlaczego żadna partia pseudolewicowa nie zaproponuje referendum w sprawie rozwiązania konkordatu?

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.04.2014; 20:45

Usłużny Kościołowi konkordat...

A będziesz głosował na taką partię?

Ty masz tylko wiele w kłębie...przepraszam - w gębie, a jak przyjdzie co do czego, to - KOMUNA NIECH ŻYJE!!

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 24.04.2014; 20:49

Ja? przecież ja jestem prawicowcem więc dlaczego miałbym na lewicową partię głosować? I jest dokładnie odwrotnie to tacy jak ty tylko pieprzą idiotyzmy na forum a jak co do czego to jak zwykle nic. Pytam dlaczego nie ruszycie dup i nie zorganizujecie takiego referendum?

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.04.2014; 21:11



Lodem w głowę

Ja już jestem staaary,
zęby i włosy mi powypadały,
nie mam w sobie tyle pary,
mohery łupnia łatwo by mi dały.

Ale ty - pełen energii jeszcze,
jak cię zobaczą - zęby zacisną
i przejmą ich dreszcze;
nic ci nie zrobią, tylko gromem cisną.

Działaj sam, beze mnie,
jam już tchórzliwy zgred,
choć nie każdy to wie,
me dzieła owoce dadzą wnet;

bo tak działa to pole,
o którym ja tu czasem,
co poprawia naszą dolę,
gdy twórczo myślimy razem.

Idż i zagłosuj przeciw,
nie kryj się za plecami starca,
tylko się potem nie zdziw,
gdy wytkną cię na ulicy palcem,

a ich "zimne serca" - dreszcze
u ciebie wywołają, dzielny Lachu:
lecz nie będą one jeszcze
z zimna, a - strachu.

















vvickary

Pszczyna

Postów: 641

Data: 30.05.2014; 15:46

Ks Isakowicz-Zalewski nie widzi nic niestosownego w awanturze nazi-bydła na pogrzebie Jaruzelskiego. Moja ocena Jaruzelskiego jest dość jednoznacznie negatywna, ale człowiek nie żyje a to był pogrzeb.
Ultraprawicowe nazi-bydło wydęte do rozmiarów supernovej niedługo efektownie pęknie. Z kościoła katolickiego o twarzy Isakowicza-Zeleskiego niewiele zostanie. Stanie się to prędzej niz się spodziewamy.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 30.05.2014; 16:08

Vvickary - bądżmy w tej ocenie obiektywni: ja niejako stoję z boku i powiem Ci, że do końca tak nie jest, jak piszesz, albowiem samo kazanie na pogrzebie przedstawiciela Kościoła było ze wszech miar chrześcijańskie, można tak powiedzieć.

Biskup Guzdek m,in. przezornie napominał wiernych, że "tu na tym pogrzebie dadzą dowód swego chrześcijaństwa, swojej wiary". O miłosierdziu też mówił, czego jeszcze trzeba katolikowi, aby godnie uczcić zmarłego?
A wobec śmierci jesteśmy ponoć równi, o czym ci wrzeszczący zapomnieli.

Bowiem pewna grupa "chrześcijańskich pogan" - nie zastosowała się do tego apelu swojego pasterza biskupa i zachowała się niczym stado pogan i barbarzyńców.
A przecież była tam obecna i małżonka i córka zmarłego, o jakże musiało im być przykro z powody tak nieludzkiego zachowania prawicowców, jakże to było przygnębiające i dla każdego innego, co prawdziwym człowiekiem jest.

Podobało mi się również przemówienie Prezydenta RP - B. Komorowskiego - wyważone i godne.
Tak ze jest Kościół i kościół, jak widać po zachowaniu jednych i drugich.

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 30.05.2014; 17:37

sztywny wojtek santo subito patron środowisk SBeckich. Komuchy łapy precz od kościoła!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 30.05.2014; 19:56

Zawsze tak sobie wydajesz dyspozycje?

Ech te wasze sumienia nieczyste, OJ OJ OJ !!

Potem gadacie do siebie.

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 30.05.2014; 21:04

Nie pyskuj tylko do kościoła wojtek dal przykład ha ha ha.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 01.06.2014; 09:34



Moje kościoły

Moim kościołem woda i las,
i przestrzeń i łąka,
tam mile spędzam czas,
moja pobożna myśl tam się błąka;

wokół podziwu dla dzieł Natury,
ty rzekłbyś: Boga i Stwórcy,
owszem - we mnie za tyle kultury,
by przyjąć, że Oni tego są twórcy.

Ważne, by uznać ów majestat Życia,
za godny Wielkiego Geniusza,
wart tam naszego przybycia
co do relaksu nas skłania i zmusza.

Lecz i świątynia ludzka zbudowana
ku chwale tegoż Mistrza i Boga -
gdzie ta myśl Jego jest zachowana
warta, by postała tam nasza noga.

I w skupieniu - takim samym -
oddała hołd jego wielkości,
tu też będę wygranym,
bo i tu uczą totalnej miłości.

do wszystkiego co martwe i żywe,
co dobre i złe nawet, nie uwierzycie,
pochwalne i piękne, brzydkie i obelżywe,
gdyż konglomerat ten tworzy to nasze życie.

I jednako miła jest ten śpiew i muzyka:
na łonie natury, gdzie śpiew ptaków masz,
i w świątyni kościoła, z czego wynika,
że wszędzie jest Twój Bóg, gdzie go szukasz.
















Nowi klubowicze

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21866

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2424

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769