Forum

Temat: IceBucketChallenge - czy to głupota z FB ?

Merkator

XXX

Postów: 1234

Data: 29.08.2014; 19:20

Dlaczego jest marnowane tyle wody ?
Ludzie w Afryce umierają ...
Nie lepiej dokonać wpłaty na organizacje, które niosą pomoc ?
http://www.siepomaga.pl/

Mam nadzieje, ze burmistrz dokona wpłaty, zamiast marnować wodę.

A komu mało oblewania, to woda w Pszczynce za darmo.

Chcesz byc kozak, to wypij jedno 0,5 wody ognistej mniej, a pieniądze przelej na adres podany powyżej.

Yankee

Pszczyna

Postów: 967

Data: 29.08.2014; 23:08

Nie da się marnować wody - ona jest w układzie zamkniętym cokolwiek z nią zrobisz.

Maniac

Kobiór

Postów: 28

Data: 31.08.2014; 13:49

wszędzie ludzie umierają, tylko w afryce jest to pocieszne i wszyscy tam zdjęcia jeżdżą robić.

niech na fejsie gimbaza oblewa się wodą, ale niech też wpłaci
symboliczną złotówke choćby. dla większości jest to tylko fan.
jak już musi to udostępnić to niech wydrukuje potwierdzenie przelewu, a jak nie to niech sobie ten kibel lodu zeżre.
pozdrawiam

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 31.08.2014; 16:18

Racja Merkator; nie każdą głupotę musimy małpować.

W końcu dotarło do tych wielkich i małych, że kibel zimnej wody na swój czerep dobrze im może zrobić.

Gdyby wspierający akcję zasadził np. kwiatek jaki przed blokiem, albo wzdłuż ulicy, czy innym miejscu - o, to byłoby rozsądne.
I dlatego, że na to nie wpadli wylewają sobie na swój łeb kibel wody; tym samym pożytek z tej akcji pomniejszony o ilość zmarnowanej wody pitnej.

Jak zwykle - skąd to przyszło?

I kto to małpuje?

Witam w zoo.

PS: Można by też co innego podwójnie pożytecznego zrobić i puścić to w internet, np. ławkę jaką pomalować lub nawet postawić , skwer jaki założyć itd. Szukajmy innych sposobów wzbogacenia konta Funduszu;

- rzucam tylko myśl, a jej o wiele większa POŻYTECZNA oryginalność od lania sobie wody na ten taki a nie inny łeb należeć będzie do Polaków!

/Oczywiście - laktacja dalej może sobie tam ją sobie lać, bo WUMLu pomyślnie nie ukończył.

No to kto pierwszy? Młodzi, pokażcie wapniakom co potraficie i że jesteście lepsi od tych porypanych zmałpowanych "światowców"!

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 31.08.2014; 17:26

re porąbaniec primo voto tonic

zechciej się ode mnie durniu do kwadratu od.olic, bo twojego poziomu zero - choćbym chciał - osiągnąć nie daję rady.

Już ci ktoś wcześniej napisał, że obieg wody na Ziemi jest zamknięty. Ile wchłoniesz, wysikasz, wylejesz, takim świniom jak ty w koryto wlejesz, to to wszystko i tak wróci do obiegu. I tak jest od milionów co najmniej lat.
Jak tym z Afryki lepiej strzelać z kałacha, zamiast studnie budować, to trudno. Wolą zdychać o suchym pysku - ich wola. Ale bilans wody słodkiej jest zero. Ile wyparuje, tyle wróci. a może będzie jeszcze lepiej, bo ponoć lodowce puszczają. A góry lodowe, to nic innego jak słodka woda pływająca po oceanach.
Na wumlu o tym nie mówili? Woleli pleść o wyższości lenistwa i marksistwa nad całą resztą? No to masz problem. Na szczęście on twój jeno.

Ci pa - paskudo spod lasa, gdzie dziwki wodę słodką marnują odwrotne układy oddechowe płukając (na szczęście, co 10 klient, a ton był ponoć - po sumie - w odwiedzinach 9-ty.)

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 31.08.2014; 17:46

...Co do "mojego poziomu zero", to bacz:

Awersja do zera połamańca.

"Nigdy nie chciał osiągnąć poziomu zero".

Wolał wyskakiwać z parteru.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 31.08.2014; 17:57

Na kwadrata

Powiedział kwadrat:
"- Jesteś durniem do kwadratu!"

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 31.08.2014; 18:00

Na kwadrata - bis

Powiedział kwadrat do koła:
"- Jesteś durniem do kwadratu!"

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 31.08.2014; 18:20

Na siedzącego na klopie

"Racz się ode mnie odpier..lić! - wykrzyknął"
A następnie zdefekował.


Merkator

XXX

Postów: 1234

Data: 31.08.2014; 19:31

A gdyby tak zebrac wode butelkowana, w ilosciach, które ludzie sobie na łeb wylali, i wysłac do Afryki. Ile by to ludzkich istnień uratowało ... ale to nie jest medialne, nie sprzeda się ... Wode lub pieniadze na studnie.

POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 01.09.2014; 11:20

@Laktacja "Już ci ktoś wcześniej napisał, że obieg wody na Ziemi jest zamknięty"

Jak tona nie szanuje za socyalizm, tak z kubelkiem wody ma racje ...

no a ty laktacjo pomysl co piszesz - woda co prawda w przyrodzie nie ginie, ale ta energia, ktora ta wode najpierw wydobyla, potem uzdatnila a na koncu przetransportowala juz tak - wiec "marnowanie wody" to tak na prawde marnowanie energii.

POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 01.09.2014; 11:22

Laktacja - a jak sie wody pitnej nie da zmarnowac, to odkrec w domu kran i tak zostaw niech leci ...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.09.2014; 13:41

Cha cha cha cha...

Dobre, DOBRE! PO-Żniwiaarzu.
I tu mamy konkretny dowód na to, że nawet największego swego wroga należy jakoś tam szanować, a nawet nadstawić mu czasem drugi policzek, jak religia nasza każe.
PO Żniwiarz za socjalizm mnie nie lubi, ale jak napiszę inną prawdę, to owszem, jest gotów zgodzić się z nią.
I to jest dobra postawa, a nie tak jak inni - cokolwiek powiesz, to z uprzedzenia cię odrzucają, jak tego przysłowiowego kacapa i zatracają zdrowy rozsądek, jak w tym przypadku laktacja, bo nie wziął pod uwagę faktu, iż woda się jednak marnuje chociażby przez to, że wylana/zmarnowana na byle głupotę - staje się ściekiem. I przywrócenie jej poprzedniej czystości kosztuje, jak słusznie zauważył PO-Żniwiarz.
Zrobili by jaki klomb-ik ładny przed swoim blokiem, albo przy chodniku pod płotem, to byłby lepszy pożytek z tego, niż z tej zmarnowanej wody wylanej na ten g...łeb.
Co ciekawe - zarażają się tą głupotą od razu młode pociechy czyniąc podobnie i wydłużając niewątpliwie kolejki do lekarza.
Naprawdę nie stać nikogo na lepszy, pożyteczniejszy dowód wsparcia, niż rezygnowanie z prysznica, aby się umyć?

Dzieciom się nie dziwię, ale tym starym koniom to bym owsa nie dał.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.09.2014; 13:48

Aktualizacja - pobierz:

Na bojącego się poziomu zero

Bał się poziomu zero -
wolał wyskakiwać z piętra.

Merkator

XXX

Postów: 1234

Data: 10.09.2014; 15:49

Tego sie nie spodziewałem...

http://www.youtube.com/watch?v=y8WaMAllTh4#

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.09.2014; 17:28

Merkator czuwa, i dobrze;

dobrze, ze ktoś /a konkretnie Pani Ochojska z braciszkami zakonnymi/ ten swoisty masochizm samooblewania się wiadrem zimnej wody przed wpłatą na pożyteczne konto.

Da się inaczej zwrócić na tę akcję uwagę internautów, jeśli to już koniecznie musi być woda, mianowicie można ta wodą podlać kwiatki przed jakim blokiem, albo umyć sąsiadowi/sąsiadce samochód, ehehe...Ewentualnie sobie lub jej nogi, hihihihi...

/Mam nadzieje, ze laktacja śpi teraz i mnie nie czyta, bo wyjdzie, że znów jestem głupi jak stary cep spod lasa./

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.09.2014; 17:32

Korekta, bo mi słowa gdzieś wywiały:

Merkator czuwa, i dobrze;

dobrze, że ktoś /a konkretnie Pani Ochojska z braciszkami zakonnymi/ ten swoisty masochizm samooblewania się wiadrem zimnej wody przed wpłatą na pożyteczne konto chce zastąpić czymś mniej głupim.
Da się inaczej zwrócić na tę akcję uwagę internautów, jeśli to już koniecznie musi być woda, mianowicie można ta wodą podlać kwiatki przed jakim blokiem, albo umyć sąsiadowi/sąsiadce samochód, ehehe...Ewentualnie sobie lub jej nogi, hihihihi...

/Mam nadzieje, ze laktacja śpi teraz i mnie nie czyta, bo wyjdzie, że znów jestem głupi jak stary cep spod lasa./

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.09.2014; 17:38

Prezydent Obama np. wolał się nie błażnić jak inni i nie oblewać wodą, co mu się na plus zalicza, lecz na owe konto i tak wpłacił; sama postać jest już dostateczną reklamą tej akcji wspomagania chorych na stwardnienie rozsiane.

Reszta musi kombinować, lecz niekoniecznie małpować głupie marnotrawstwo i ryzykowanie chorobą zaziębienia się, zwłaszcza jeśli robią to dzieci, a robią za dorosłymi głupolami.

A zatem brawo Pani Ochojska i brawo braciszkowie w habitach!

AAAaaa Psik!!

/Nie, to nie do kota, a na katar./


laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 13.09.2014; 13:35

Jak by wam to powiedzieć:
1. woda na Ziemi była, jest i będzie w obiegu zamkniętym. Jej wartość jest stała.
2. żremy, chlamy, sr.my i sikamy tudzież pocimy się. O tym, że rozkładamy się jako truchła pośmierne na czynniki pierwsze nawet nie wspominam. Woda wraca do obiegu.
3. Brudna jak tona .uj spływa Korzeńcem dalej aż do oceanów. Tam się miesza jako słodka (ton, twój .uj jest słodki? nie wiesz? Spytaj dziewki podkobiórowo sprzedajnej usługowo lub sam poćwicz gimnastykę kręgosłupa, abyś mógł sprawdzić) ze słoną oceaniczną. Krąży sobie po globie, aż trafi w obszar, gdzie zaczyna zamarzać.
4. Góry lodowe są słodziutkie wodnie jak umyty (nie, na pewno nie tona czy nawet PŻ ten on), bo prawa fizyki są nieubłagane, czy chcecie, czy też nie. Choć są w otoczeniu słonej i paskudnej wody rosną jako enkawy czystej, zdemineralizowanej H2O.
5. Żaden deszcz nigdy by wam z chmur na czerepy nie opadł, gdyby nie natrafił na źródła kondensacji w postaci pyłów lub aerozoli unoszących się w powietrzu.
6. Ta woda którą teraz pijecie, to np. po części przeszła siki dinozaurów, sperma (tona?) w klozecie lub wynik rozkładu truchła teściowej (jeśli ją miał) np. PŻ albo inne ...
7. Czy wam się to podoba, czy nie, wody zawsze na tym globie bylo tyle samo.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 13.09.2014; 14:48

I dlatego my obydwaj lubimy uprawiać wodolejstwo.

I nic się nie zmarnuje.

Wbrew miejscowemu, też wodolejowi.


POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 13.09.2014; 18:56

Zwróć laktacja uwagę, że ton nie pisze o "marnowaniu wody", tylko o "marnowaniu wody pitnej", a to nie to samo.

Lód na jakiejś Antarktydzie, czy gdzie tam, nawet przy największej chęci trudno nazwać wodą pitną.

Potwierdza się to co już kiedyś pisałem, zwykły wykształciuch jesteś i nie ukryjesz tego pod zalewem grafomaństwa.

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 13.09.2014; 19:50



Masz rację, jeśli moje dawne "rymowanie" nazwiesz grafomaństwem. 100% racji.
Gdzieś tam, w powodzi tonowych wpisów na tony (przejrzałem bardzo dokładnie) raz przemknął termin "woda pitna" i przyznaję - umknął mi. Ale jeśli już jesteśmy przy tym, to zwróć uwagę, że ówże proponował podlewać nią kwiatki, myć samochody itp. Czyżby to było mniejsze marnotrawstwo od idiotycznego skądinąd wylewania sobie wody na łeb?

A góry lodowe? Nawet eksperyment przeprowadzono i do Zatoki Arabskiej przysmyczono na holu małą górę lodową, a właściwie 1/3 jej, bo tyle po transporcie zostało i po roztopieniu oraz (tylko) przefiltrowaniu, aby usunąć części stałe - zużyto jako wodę pitną. Ponoć wredna w smaku była, bo zdemineralizowana.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 14.09.2014; 10:57

Podlanie kwiatka nie jest marnowaniem wody.
Zresztą idzie go podlać na pokaż wodą nie pitną też.
Ale oni marnują wodę pitną - uzdatnioną, bo wylewają ją na ulicę - aby zabłysnąć, z niskich pobudek; wpłata wpłatą, ale po co marnować wodę i przeziębiać się? Czyżby to lekarze wymyślili tym papugom i małpom?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 14.09.2014; 11:48

Ten kubeł zimnej wody to pewnie samokaranie się za to co zrobili z Ukrainą i upokarzanie Rosji.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 14.09.2014; 11:50

...A w efekcie przysporzenie nam ogromnych strat tak moralnych jak i gospodarczo-rolniczych.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 14.09.2014; 11:54

Tak więc lejcie sobie hektolitry wody na te wasze łby szalone, byle przed jej uzdatnieniem, bo podobne przyciąga podobne.
Przeciwieństwa też się przyciągają, ale głównie wtedy, gdy podobieństw akurat brak.




POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 14.09.2014; 13:22

Ha, to ze ton użył słów "woda pitna" to jest oczywiście czysty przypadek - jego kasta nie rozróżnia przychodów od kosztów, ani zysku od straty.

To takie czerwone zuchy jak ton stworzyły system, w którym marzeniem każdego przedsiębiorcy jest wykazanie straty, a ludzie boją się przyznać do swojego sukcesu i bogactwa, żeby nie zostać nazwanymi złodziejami.

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769