Forum

Temat: 6 dniowy tydzień pracy! ton gdzie jesteś?

zielona_wyspa

Zielona_Wyspa

Data: 10.10.2014; 12:41

skomentujesz? koniecznie coś o kato-prawicy musi być!
rozumiem że PIS to nie kato-prawica skoro się temu sprzeciwia?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Praca-6-dni-w-tygodniu-PO-ma-projekt-ustawy,wid,16947311,wiadomosc.html?ticaid=11398c

ton

Niedaleko

Data: 11.10.2014; 15:07

Jestem w Chinach; zajmijcie się moimi świniami, mm nadzieję, ze przy was zdechną.
O, pardon, świnie - że nie padną.

ton

Niedaleko

Data: 11.10.2014; 15:18

No ale tak a propos, to już wiedziałem o tym wcześniej, bo jedna świnia drugiej to opowiadała.

Aż kwiczały ze śmiechu nad dolą nie-ludzką Polaków, o tak: łłłiiiiiiii....ŁŁŁŁiiiiiii....kwi, kwiii, kwiiiii!!!

A na koniec zakwiczały, że ostatecznie sami są sobie winni, bo tak chcą jak wybierają.

"Dajcie Polakom się rządzić, a sami się wykończą" - zacytował im mądry koń. Najpierw 67 do emerytury, teraz zabiorą to, czego od komuchów żądali po d grożbą braku papieru toaletowego, octu i sznurka do snopowiązałek.
Jak już teraz mają tego za tyle, że się na tym sznurku ochoczo wieszają /3 00 samobójstw rok w rok przez ostatnie 25 lat!/, to ciągle coś sobie dodają...przepraszam - ujmują, chyba po to, żeby znów tego sznurka im zabrakło. No teraz to będzie nie rewolucja, rewolta!

ton

Niedaleko

Data: 11.10.2014; 15:33

Gdy zaś chodzi o te dwie rzeczy: PiS, co się temu sprzeciwia i "kato-prawicę", no też wszystko odbywa się w ustrojowej zgodzie, jaką naród wywalczył i czule ją sobie pielęgnuje.

Że PiS jest przeciw sobotom roboczym przed wyborami, to o tyle nie dziwi, że gdyby to on rządził i zgłosił taki projekt, to opozycyjna PO też by była przeciw.
A potem już by było nie-normalnie, czyli po kato-prawiczemu, znaczy - przeciw narodowi, pomimo, iż on nie ma nic przeciwko temu, taki polski paradoks.

Po drugie - że to jest w zgodzie z założeniami tego ustroju, o jaki walczyła kiedyś kato- Solidarność, niech świadczy, iż praca w sobotę jest zgodna z religijnym światopoglądem Polaków, jako że sama ich najświętsza księga - Biblia mówi tylko o 7. dniu przewidzianym do odpoczynku przez samego ICH Boga.
Osobiście bym się spierał, czy tym siódmym dniem ma być niedziela, czy sobota, czy środa, byle siódmym był - po 6, dniach pracy.

Tym sposobem PO wraca do swych "korzeni", katolickich korzeni, pokazując wała PiSowczykom, że też znają nie zgorzej, niż oni znają Biblię, za co pochwali ich niewątpliwie być ojciec Rydzyk - główny idol i autorytet kato-prawicy.

ton

Niedaleko

Data: 11.10.2014; 15:47

/trolle - liczcie mi posty, bo zaraz będzie następny!/

A czemuż to lud jest tak obezwładniony tym fałszywym kursem rządzących, że "ani me ani be" tym razem?

Oto jest pytanie!

I ja mam na nie odpowiedż, TAK.

Zabrakło sponsora, jakich kiedyś mieli.

I to takich fajnych, że nie musieli się nawet przed` żadnym wujem Samem, czy innym Konradem, Willim, bądż Helmutem z tych opłat za zleconą usługę rozliczać.
Żródełko obfite wyschło, wuj Sam gdzie indziej urządza sobie rewolty, za naszą namową, bywa, tak ze rządzący mogą ludowi grać na nosie, jak on kiedyś przygrywał komuchom, cha cha.

Zaśpiewacie sobie w sobotę i w każdym innym dniu,jak za PRL-u: " Do roboty! Do roboty!"
Z tym, ze w PRL-u to było w czasach odbudowy kraju po II wojnie światowej.
A teraz? Teraz to będzie po I wojnie domowej na Ukrainie, którą żeśmy im tak szprytnie zmajstrowali - zawsze razem, zawsze spójnie": z Unia i z USA.
Niedobrze jest być samemu, jak się pożar wznieca.

Pilnujcie i tych świń!!

ton

Niedaleko

Data: 11.10.2014; 15:54

Tam u góry jest pomyłka z tą ilością samobójstw w naszym kraju rocznie: nie 300, a około 3 000 do 3,5oo. A jest to o tyle ważne, że kiedyś ewentualni rewolciarze, histotrycy dopisza wam to do rachunku zbrodni popełnionych na narodzie polskim.

I okaże się, że porównania wyjdą dla was niezwykle blado.

zielona_wyspa

Zielona_Wyspa

Data: 11.10.2014; 18:18

PIS rządził i nie zgłaszał ani sobót, ani wieku emerytalnego 67 lat. Takie są fakty!

pless1

Pszczyna

Data: 11.10.2014; 19:05

wiek emerytalny od 67 lat jest tematem od niedawna
a ostatni rzad PISu rzadzil w czasach bardzo odleglych

zielona_wyspa

Zielona_Wyspa

Data: 11.10.2014; 19:16

pless1
najpierw czytamy ze zrozumieniem potem komentujemy!
no chyba że nabijamy tylko licznik postów pisząc byle co!

pless1

Pszczyna

Data: 11.10.2014; 22:48

ja nic nie nabijam moze tylko z Ciebie,
czytasz co piszesz lub piszesz i gupa rzniesz?
kiedy PIS u wladzy byl?
wieki temu!
a kiedy emerytura od 67 lat tematem jest?
od nie tak dawno,
a wiec - dobrej nocki!

Investor

Blisko,coraz bliżej!.Saga Śląska.

Data: 12.10.2014; 00:24

No to odpowiedz,ile lat te mu w Twoim obecnym kraju obowiązuje wiek
67lat
,bo nasi i tak tego nie zrozumią!!!

zielona_wyspa

Zielona_Wyspa

Data: 12.10.2014; 01:22

re: pless1

Kiedy by nie był to NIGDY nie miał pomysłów żeby podnieść wiek emerytalny! Nie dość że jesteś ograniczony intelektualnie nie potrafiąc tego zrozumieć to do tego jesteś bezczelny. Ale to jest dosyć częsta zależność, że czym ktoś mniej inteligentny i wykształcony tym bardziej bezczelny. Ty prawdopodobnie nie masz nawet matury prawda?

ton

Niedaleko

Data: 12.10.2014; 09:55

HEJ! JESTEM!! Miłej Niedzieli!!
Wasz sabotażysta.

No, a teraz do rzeczy.

1. ty Niemiaszek Pless1 się tam lepiej nie odzywaj; masz tyle do powiedzenia w sprawach Polaków ile twoja W.SZ. Pani Merkel Niemcowi albo premier Wielkiej Brytanii Cameron panu Sikorskiemu.

2. Że nie jestem nazbyt pamiętliwy i urazów wiecznie w sobie nie noszę /"zielony" :).../niech zaświadczy to, co zaraz powiem /no dobra - napiszę, o zniekształceni!/.
Otóż chyba tak, "zielony" - chyba się z tobą zgodzę, gdy chodzi o ten PiS.
Jest on co prawda mocno nawiedzony i oszołomski, bywa, lecz z pewnością tego by wujaszek Jarek nie popełnił, by Polacy musieli pracować do 67, a teraz nawet zamierzają się zamachnąć na wolne soboty Polaków, niby nie obligatoryjnie, na początek, a fakultatywnie, które i tak nieformalnie już wolnymi od dawna nie są, ale teraz się tylko "uformalni".

To wobec tego co jest lepsze? Dusić się pisowskimi oparami średniowiecza, ale przeżyć do emerytury, i to dzięki PiSowi być może godniejszej, czy z PO oddychać raczej głębiej, lecz - przy tym piszczeć?

Dla Polaków, przy obecnym układzie sceny politycznej, najoptymalniejszym chyba rozwiązaniem byłyby rządy PiS-u z ... SLD i innymi partiami lewicowymi w koalicji. PiS jest bardzie "ludzki" od wilczego i liberalnego PO, co pasuje partiom lewicowym, które jeszcze pilnowałyby /oj, naiwny ty naiwny, ton/ świeckiego kursu państwa, co byłoby z korzyścia także dla Kościoła, który stale zawraca nas ku zatęchłej religijności, będąc tu nawet w poprzek do oczekiwań swojego papieża, który naszych biskupów wyprzedza o pól kroku co prawda, ale zawsze to coś. I tego by miała lewica pilnować, by państwo polskie nie stało się kolejnym kato-talibanem.

PO zawiedzie nas tylko ku XIX wiecznemu kapitalizmowi. Tylko czekać, aż zechce wydłużyć z 8. do 12 godzin dzień pacy, "bo tego od nas ekonomia wymaga", a utytułowane "kucyki" go w tym poprą i znów ten naród dzieci ich wybierze ku swojej zgubie.

Allę się sPiS-ałem...

Ale za to jak dobrze!!!

ton

Niedaleko

Data: 12.10.2014; 10:37

Tu macie tę piosenkę plus jeszcze te, co wam się za niedługo przydadzą:

http://www.youtube.com/watch?v=RYbmcXsAEaI

ton

Niedaleko

Data: 12.10.2014; 10:54

Szczególnie wszystkim POlecam piosenkę pt.:

"Ukochany kraj";

- ona wzmocni Wasz POdupodły patriotyzm i na nowo zaczniecie kochać ten kraj.

ton

Niedaleko

Data: 12.10.2014; 11:57

Uwaga dzieci - kolejny wiersz tona leci!!

Ukochany kraj...

Nie mów, że nie masz gdzie się udać,
po szczęście swe w tym kraju,
i przyszłość swoją budować,
by żyć, jak w obiecanym "raju".

Raju, co dla siebie elita stworzyła,
o nas pamięta jedynie przy wyborach ona,
ty też nią mialaś być, aleś nie uwierzyła,
że masz ukraść pierwszego miliona...

I kibicowałaś tym, co podpisywali Postulaty,
stawiając żądania nie sobie, a innym,
teraz, gdy sami rządzą psubraty -
to ty masz, nie oni, czuć się winnym.

Podpuścił nas establishment poltyczny,
gdy obcy placili i w to mu było graj -
przez imperialistycznych wyjadaczy,
abyśmy dla nich zbudowali ten raj.

I budują go Sobie, oszukując nas,
gdy wciąż odchodzą od "Postulatów",
co podpisał Polak z Polakiem wraz,
i za to miejmy ich za katów.

Bo gdy wtedy żądali od innych
godnych płac i wczesnej emerytury,
to mielismy sie za bardzo naiwnych,
gdyż dziś strzelają do nas z grubej rury!

I odbierają nawet to, czego sami nie dali,
a dała nam przeszła Polska, co za obciach!
Widać to, jak na dłoni, że wtedy łgali,
i że nie dla nas działają, a dla obcych;

by się nowemu Sojuzowi przypodobać,
a tam najważniejsze interesy ichnie,
nie ma komu naszych przypilnować,
bo każdemu z posłów kasa obcych pachnie.

Rorozumiem więc jakby twoje załamanie,
i chęć ucieczki stąd, gdzie obcy jest raj,
lecz nim to uczynisz, Mój Drogi Panie -
posłuchaj patriotyczej pieśni: "Ukochany kraj"...

Ona wzmocni twój patriotyzm podupadły,
miłość do Ojczyzny na nowo ci przywróci,
i upadnie z czasem ten ustrój podły,
i Polakom na nowo nadzieję przywróci.

Zaśpiewajmy więc razem
tę pieśń: "Ukochany kraj",
a stworzymy z czasem
ten swój upragniony RAJ.

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 13.10.2014; 10:57

Oczywiście, że to dobry pomysł, ale nie doskonały. Doskonały pomysł to całkowita likwidacja kodeksu pracy a nie łatanie głupich przepisów to tu to tam.

KNP zlikwiduje całkowicie kodeks pracy.

zielona_wyspa

Zielona_Wyspa

Data: 13.10.2014; 11:00

To dobry pomysł w gospodarce rynkowej a nie w postkomunistycznym tworze niewolniczo-feudalnym.

ton

Niedaleko

Data: 23.10.2014; 19:22

Zlikwidować /prawnie/ tych pracodawców, co chcą likwidacji kodeksu pracy.

aniol_stroz

Wyjebanemamnatolandia

Data: 23.10.2014; 20:18

651 PD10KP

ton

Niedaleko

Data: 24.10.2014; 21:53

Ty baranie jeden - dwa, nikt tu nie będzie żył wiecznie; a ty /i ty.../ też już możecie liczyć swoje dni.

miklosh

Łąka

Data: 27.10.2014; 11:13

Jeśli to link do WP to mogę nie czytać. Ich rzetelność dziennikarska to jak z Trybuny Ludu.

ton

Niedaleko

Data: 27.10.2014; 12:09

Jaki link? Nie jesteś na bieżąco, ten niby link janioła to ilość dni żywota mego, jakie mi pozostały rzekomo /a to laktacja wymyślił, a ten baran podjął/ kiedy wybije mi 10 tys. post.

Zapomnieli tylko, że kto czym napada, sam od tego ginie. I tak też będzie tym razem.

Ad rem: Amerykanie, ci z USA, wymyślili ostatnimi czasy bardzo skuteczny sposób na obniżenie kosztów pracy w swoich przedsiębiorstwach.
Są to zlecenia - umowy na wykonanie określonych prac zleconych.
Mają one zastąpić etat, czyli gwarantowaną pracę na dłużej oraz płacę, co jednak okazuje się o wiele mniej rentownym rozwiązaniem ze względu na obniżoną konkurencyjność rynkową.
/Nie wiem czy dobrze robię podając to tutaj naszym przedsiębiorcom do wiadomości. Trudno, najwyżej Polska się wyludni.../
W czym jednak rzecz? Otóż opowiada jeden tak zatrudniony na zlecenie umowę jak ta praca w praktyce wyglądała w tej szczęśliwej Ameryce.

Oczywiście, tak jak u nas na umowach śmieciowych - bez kompletu świadczeń i praca po 10 - 12 godzin, i to przez 7 dni w tygodniu!!

Gospodarka dzięki temu osiąga niebywały przychód dzięki zwiększonej konkurencyjności, bowiem ceny ich wyrobów idą oczywiście w dół, acz zyski niekoniecznie.
Ogólna korzyść z tego odkrycia nomen omen Ameryki jest taka, iż jednak zakład nie pada, ludzie mimo wszystko, he he, mają pracę i jakiś tam dochód, a to przy dzisiejszej konkurencyjności na światowym rynku ma niebagatelne znaczenie.
Dobrze, że chociaż u nas w Polsce umowy śmieciowe zmodernizowano ostatnio na tyle /czytaj: zhumanizowano/, że je o-ZUS-owano przynajmniej, tak ze o te minimalną emeryturę wyrobnik może być spokojny. W USA te już debatują na tym, jak to tam u siebie zhumanizować, hi hi.

PS: Oczywiście ten przykład z 7, dniami pracy w tygodniu to tylko jeden z takich niechlubnych przykładów i trzeba zawsze mieć nadzieję, że sobie z tym poradzą. Z "tym", to znaczy - z czym, czy...z kim?

Co tu dużo mówić: świat jednak idzie do przodu, nogami. A czym ma iść, rekami?

ton

Niedaleko

Data: 27.10.2014; 12:11

Rękami też nie, bo nie wyszło, to widocznie ręcami?

laktacja

P-na

Data: 27.10.2014; 16:30

Jaki link? Nie jesteś na bieżąco, ten niby link janioła to ilość dni żywota mego, jakie mi pozostały rzekomo /a to laktacja wymyślił, a ten baran podjął/ kiedy wybije mi 10 tys. post.

Walnij się Tonuś w ta pusto pacyna i raz na zawsze od.dol się ode mnie.
A co do przepowiedni: są takie, które się SAMOSPEŁNIAJĄ, więc nie do mnie pretensje i reklamacje gdyby coś ...
I nie wal tak w galoty. Do 10k jeszcze trochę poklepiesz (bzdur w klawiaturę).
Twój żywot (na plessie), twoja klawiatura.
To, że ci wali w dekiel to widać, bo co trochę bezpodstawnie ubliżasz komuś na forum.
Wszystkich masz za baranów, a nie widzisz, że już nadchodzi Twój czas na postrzyżyny. Bacz przeto, aby ci przy tym ktoś twego tępego łba zbytnio nie podgolił.
Czas najwyższy abyś odświeżył swoimi tzw. wpisami wątki które założyłeś i w których sam do siebie pisałeś. A że jest tego sporo, to już bież się do roboty, bo ci czasy do W.Ś. braknie.

ton

Niedaleko

Data: 27.10.2014; 17:05

laktacja o chyba trochę za wcześnie na życzenia noworoczne dla mnie?

Niemniej dziękuję, pożyjemy, zobaczymy czy jesteśmy wszyscy wieczni, czy tylko mignięci, albo nawet - niebezpieczni.

Wieczności życzę.
Jakiej? No takiej, na jaka sobie zapracujesz.
Czy ty tego nie rozuuuumieszszsz??!!

ton

Niedaleko

Data: 27.10.2014; 17:26

...A te twoje groźby:

"nadchodzi Twój czas na postrzyżyny. Bacz przeto, aby ci przy tym ktoś twego tępego łba zbytnio nie podgolił. "...

puszczam mimo uszu. Może prędzej kogo innego one zainteresować powinny.

Jako że Święto Zmarłych się zbliża, taki oto wiersz refleksyjny ci poświęcam, abyś nie trawił życia na niepotrzebne złości, bowiem jak błędy lekarzy - wszystko ziemia przykryje.

Memento mori

Byłeś mały - wyrywałeś
dzieciom zabawki?
Za to pewnie oberwałeś
i tak leci od szkolnej ławki!

Jesteś duży, a nawet leciwyś,
i nadal wyrywasz ludziom zabawki,
a przynajmniej chciałbyś,
powinieneś wrócić do szkolnej ławki.

Jesteś jak dzieciak wyrośnięty,
ktoś powie o wiele gorzej:
żeś /nie/ zdrowo stuknięty!