Forum

Temat: Sadza vs Skrobol

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 02.11.2014; 06:40

Cyrka w którymś wątku napisała, że obaj kandydaci znacznie się od siebie różnią - ale czy tak jest rzeczywiście? Skłoniło mnie to w wolnej chwili na spojrzenie na obu kandydatów przez pryzmat ich stron internetowych.

U pana Sadzy podoba mi się, że w każdej z podstron mamy bezpośredni link do wyrażenia swojej opinii - oczywiście słyszałem już głosy, że taka zagrywka świadczy, że kandydat nie jest pewien swojego programu, ale ja osobiście uważam to za strzał w dziesiątkę, ponieważ świadczy o tym, że jest szansa iż pan Paweł będzie również w przyszłości słuchał swoich wyborców.

Śmieszy fakt, że według matematyki kandydata 27 > 30. A tak, w jednym miejscu znajduje się informacja, że Powiat w ostatnich 4 latach wyremontował 27km dróg, zaś w innym miejscu jest to już "ponad 30km" (i nie napiszę gdzie, niech się chłopaki z PO pomęczą szukając)

Ogólnie bardziej podoba mi się strona pana Skrobola - jest bardziej estetyczna i informację podaje bardziej przejrzyście. Planowane inwestycje są podane z nazwy a nie tylko ogólniki - jasne, że jako burmistrz ma lepsze rozeznanie w planach Gminy, ale nie jest to informacja tajna i komitet Sadzy mógł się też do tego dogrzebać zamiast walić ogólniki. Dokonania Skrobola z przeszłości, ładnie uwypuklone na stronie, sugerują, że bardziej nadaje się on na burmistrza.

Co bardzo istotne - U ŻADNEGO Z KANDYDATÓW NIE MA MOWY O PODATKACH (słowo to nie pada ani razu na żadnej ze stron)- wnioskuję z tego, że wszystkie obiecane "wodotryski" i "gruszki na wierzbie" zostaną dostarczone/wykonane z prywatnych pieniędzy zwycięzcy! Obaj coś tam smęcą o pozyskiwaniu funduszy unijnych, ale przecież nigdy Unia nie finansuje niczego w 100% - ja chcę wiedzieć, skąd wezmą się dodatkowe pieniądze w budżecie???

Reasumując:

- obaj kandydaci musieli wydać spore pieniądze na kampanię, więc spodziewają się sporego ROI.

- naobiecywali dużo tego, czego nie mogą zrobić jako przyszły organ WYKONAWCZY, bo nie leży to w ich kompetencjach,

- żaden nie napisał nic o tym, co rzeczywiście powinien robić jako "dyrektor urzędu" a mianowicie o usprawnieniu pracy urzędu oraz o OSZCZĘDNOŚCIACH czyli m.in. o wywaleniu niepotrzebnych i niekompetentnych urzędników na zbity pysk. Wkoło szaleje kryzys, ludzie tracą pracę, a na stronach kandydatów sielanka, koncerty i inwestycje.

Nie ma też nic na temat Straży Miejskiej - fakt, że referendum nie było wiążące, ale na miłość boską, wynik chyba też o czymś świadczy!

MOIM ZDANIEM NIE MA ISTOTNYCH RÓŻNIC POMIĘDZY KANDYDATAMI, A PRZYNAJMNIEJ NIE DA SIĘ ICH ZNALEŹĆ NA ICH STRONACH WWW.

cirka

Pszczyna

Data: 02.11.2014; 10:13

widzisz to co chcesz widzieć

zasadnicza różnica między kandydatami to ich dorobek ostatnich 4 lat (u Skrobola oceniać możemy nawet 8)

1. nikt poważny na serio nie bierze obietnic kampanijnych
2. reguła jest też taka, że wszyscy kandydaci w czasie kampanii mają doskonałe rozeznanie w potrzebach społeczeństwa i cudowne rady
3. czy drogą zadawania pytań kandydatom zamierzasz zaspokoić ciekawość (nurtujące cię pytania)?

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 02.11.2014; 10:26

Kandydaci czytają to forum, więc mogą osobiście lub przez podstawione osoby (cyrka, bird, trutniowa itp) odpwowiedzieć na forum. Mogą też swoje zdanie wyrazić pracownicy gminy czy starostwa, lub też zwykli społecznicy.

Przeszłość kandydatów jest ważna dla oceny ich wiarygodności, ale nie zgadzam się, że podczas wyborów lokalnych program może być tak z dupy wzięty jak do wyborów krajowych - tu jednak obywatele są bliżej i mordy mogą, a nawet powinni, obić za niezrealizowane obietnice.

Jeszcze raz powtarzam - w obu przypadkach kandydaci prezentują ogólniki bez konkretów - dla mnie konkretem jest to, skąd na wszystko będzie kasa - dokładne rozliczenia.

W chwili obecnej jestem zwolennikiem pozostawienia Pana Sadzy na stanowisku starosty a Pana Skrobola na stanowisku burmistrza, a nie żeby się chłopaki zamienili miejscami i przez pierwszy rok uczyli nowej roboty.

FIFA

Pszczyna

Data: 02.11.2014; 11:33

Do: ponury...

Ale Ci się marzy zostać tam gdzie jesteś , ale już nie długo się skończy koryto .... marzenia by taki układ pozostał .

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 02.11.2014; 12:10

ha ha ha - właśnie dzięki temu, że moje koryto nie ma podłączenia do żadnego z tych panów, mogę tu w miarę swobodnie przedstawiać swoje własne poglądy.

cirka

Pszczyna

Data: 02.11.2014; 13:52

ponurasku - miłośniku stawiania pytań

zacznij od uzyskania dla siebie odpowiedzi na następujące:

jaka jest różnica między wyrażaniem własnych poglądów a przekazem będących tezą o znamionach zniesławienia

jak już tego się dowiesz - powiedz mi ile w zdaniu:

"Kandydaci czytają to forum, więc mogą osobiście lub przez podstawione osoby (cyrka, bird, trutniowa itp) odpwowiedzieć na forum.'

jest tego typu naruszeń?

i teraz - jeśli wyciągniesz prawidłowe wnioski - to zaczniesz wypowiadac się tak jak należy inaczej trzeba cię wykluczyc z dyskusji

szyderca_t...

w twej głowie

Data: 02.11.2014; 13:59

Cirka i ty zarzucając Solikowi faszyzm chcesz kogoś strofować na temat pomówień?

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 03.11.2014; 10:58

Cyrka - a więc pracę dla czcigodnych kandydatów uważasz za fakt, który może poniżyć cię w opinii publicznej? Znaczy to jest hańbą pracować dla czcigodnych kandydatów? Bo taka jest definicja zniesławienia. Fiu, fiu ...

Yankee

Pszczyna

Data: 03.11.2014; 14:49

Który z nich szybciej wybuduje basen w Pszczynie? Najlepiej 50m bo takiego nie ma w okolicy.

Yankee

Pszczyna

Data: 03.11.2014; 14:54

Skrobol:

"budowę kompleksu sportowego wraz z basenem lub przebudowa stadionu miejskiego i budowa tartanowej bieżni"

Wnioskuję z tego że basenu nie wybuduje ... to tylko taka kiełbasa wyborcza.

Sadza:

"budowa basenu miejskiego oparta na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego"

Wnioskuję, że będzie problem z tym partnerem i basenu nie wybudują ale przynajmniej nie występuje to słowo "LUB".

qr_d_ebalance

Pszczyna

Data: 03.11.2014; 18:37

Basen w Goczałkowicach wybudowany przez śp. Kanika jako kiełbasa wyborcza od początku generuje straty. No ale to wygodne miejsce dla zatrudniania kolejnych pociotków i znajomych także nie jestem pewien czy go aby ktoś nie wybuduje jednak w Pszczynie. Zamiast stawiać takie chochoły lepiej te dziesiątki milionów zainwestować w infrastrukturę drogową, chodniki czy chociażby place zabaw. Teraz każdy ma auto - takie to trudne skoczyć te 5km do Goczałkowic albo 15 na Wolę? Już w ostateczności można podleczyć "rolniczok" - chociaż szatnie i sanitariaty zrobić i już będzie lepiej. Ile każdy z was chodzi na ten basen? Będzie szał na początku a potem pusto. Wiecie ile milionów kosztuje utrzymanie roczne takiego obiektu? Wiecie ile z tych pieniędzy można przeznaczyć na łatanie dziur w drogach?
Koszt średniego basenu z atrakcjami - zjeżdżalnie, jacuzzi, bicze wodne, brodzik dla dzieci, sauna itp. to około 20mln (a zwykle więcej). UE już tak chętnie nie finansuje tych obiektów, załóżmy, że jednak będzie dotacja 50%. Gmina musi dołożyć 10mln. UE nie finansuje utrzymania budynku - to średnio 1.2 - 1.6mln zł (15-20 osób obsługi, ogrzewanie, prąd, sprzątanie itp.) Załóżmy 1,2mln. Średnio bilet kosztuje 10zł (G-ce). Żeby wyjść na swoje muszą sprzedać 120.000 biletów = 330 dziennie. Poszukałem w necie i miasta podobne do Pszczyny mają frekwencję około 3000 osób/m-c - 1/3 potrzebnych do samofinansowania basenu. Czyli jakieś 840 000 rocznie w plecy - z naszych podatków. Policzcie sobie ile z tego można chodników zrobić (średnio 120zł/m2).
Pamiętajcie, że okoliczne miejscowości mają swoje baseny i raczej nie będą tłumnie do Pszczyny jeździły. Jak już będziemy mieli wszystko to co naprawdę ważne, wtedy można myśleć o zbytkach, na razie mamy drogi do dupy i lepiej się na tym skupiać.

alan2000

Pszczyna

Data: 03.11.2014; 21:42

Kiełbasą wyborczą był szybki remont dróg,ale hitem okazała się gliniasta ulica za szkołą nr.2 która się rozpultała :)
Lubię zmiany więc zagłosuję na Paula.

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 04.11.2014; 07:37

Ja jestem uparcie za stworzeniem warunków sprzyjających przedsiębiorcom w granicach możliwości gminy oraz poprowadzeniu urzędu gminy bardziej na zasadach rynkowych.

W punkcie pierwszym ułatwienia w planie miejscowym oraz np zniesienie (znaczne zmniejszenie) podatków od nieruchomości zarejestrowanych na działalność gospodarczą.

W drugim punkcie audyt wszystkich wydziałów i spółek własności gminy i bezpardonowe wypieprzenie na pysk wszystkich zbędnych pracowników administracji.

XYX

Pszczyna

Data: 04.11.2014; 08:32

głosujemy na wszystkich byle nie na PO !

http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/podbeskidzkie-trampoliny-politycznej-medycyny.html

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 04.11.2014; 09:09

Z jednym się zgadzam - PO PIS PSL SLD na śmietnik historii! Nie potrzeba nam więcej krypto-komunistów, kunktatorów i złodziei!

ML350

Pszczyna

Data: 04.11.2014; 09:11

Głosujmy wszyscy na Pana Starostę Tetle , może nam coś dobrego sprzeda , poza szpitalem i paleją ...

jozin

ziemia pszczyńska

Data: 04.11.2014; 11:28

ale w PPSie jest chyba troszkę komuszków? Oni też na śmietnik historii?

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 04.11.2014; 11:44

Nie, komuchów pod ścianę.

Trutniowa

Pasieka

Data: 04.11.2014; 20:00

Na prawdę jestem ciekawa jak wyglądasz POnury i kim jesteś. Z Twoimi poglądami coraz bardziej mnie zaskakujesz.
Po prostu żal mi Ciebie i Twoich bliskich.

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 05.11.2014; 05:37

Rozwiń temat trutniowa, bo nie bardzo wiem czemuż to niby ci żal.

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 05.11.2014; 05:43

Czytajo.

Brawa dla komitetu Pana Pawła Sadzy - błąd, o którym pisałem w pierwszym poście został poprawiony - u mnie plus.

Na razie głos ludu jest słyszany, prosimy oby tak zostało też po wyborach!

Nowi klubowicze

GRUPAFAKTORIA23

Golasowice
w klubie od: 2023.02.07

beata76

PSZCZYNA
w klubie od: 2023.01.29

KATDAM

JANKOWICE
w klubie od: 2023.01.25

Lena2012

Pszczyna