Forum

Temat: Czy klasa polityczna zamierza w wyborach zakpic z funkcji prezydenta?

ton

Niedaleko

Data: 26.01.2015; 10:11

Proponowane kandydatury na to wskazują.

Moim zdaniem na tak poważne stanowisko państwa wysuwane są kandydatury niepoważne.

Ja mogę zrozumieć, że skompromitowana do cna, szczególnie przez ministra spraw zagranicznych, ale nie tylko, PO nie ma poważnego kandydata, ale wydaje mi się, że ostatecznie PSL ma wśród swoich polityków zacnych i mądrych ludzi, jak np. dr Sawicki. Dlaczego nie chcą go wystawić?
Nawet Kalinowski byłby niezłym kandydatem, też nie.

No, Sld ma swoją kandydatkę w postaci miss Polski, nawet niegłupią panią doktor nauk humanistycznych, lecz kto o niej dotąd słyszał?

Przez to widać jak na dłoni, ze demokracja w Polsce nie POlega na oddolnym wyborze najlepszego, bo ZNANEGO i wedlu przekonania wyborców niemniej mądrego polityka-człowieka, lecz na przystaniu podsuwanych nam, niczym to siano osłu, kandydacie.
A z tych, co znamy i słyszymy, że mogą nimi być tymi kandydatami na prezydenta, to raczej niepoważna polityka uprawiana pod szyldem demokracji. Aby co? Wyśmiać się, zakpić z ludu?
I wystawić Polskę na pośmiewisko?
Kto tam słyszał i zna na tyle proponowane przez poszczególne partie tych kandydatów na pierwsze stanowisko w Polsce, które ma być wizytówką i jego reprezentantem?

Same kmiotki jakieś niepoważne, albo i śmieszne nawet, mało wyraziste i dystyngowane, często o jednokierunkowych poglądach na geografię polityczną świata, z wiadomym na domiar obrzydzeniem, a których dotychczas nawet nie widziałem i nie słyszałem.

Podobnie zresztą jest z wyborami na niższych szczeblach władz samorządowych. Mianowicie głosujemy przeważnie w ciemno, mało znając kandydatów, niewiele albo NIC o nich nie wiedząc, prócz ich zdjęcia na latarniach lub płotach, nieważne, co wskazuje raczej, ze jest to demokracja z dziedziny wyboru miss uniwersum.

Jest to więc demokracja POZORNA lub chora.

Jednym słowem jest to wszystko jedna wielka lipa i kpina, taka sama, jak za komuny.

W związku z powyższym ja głosować będę na panią doktor Ogórek, bo lubię ładne panie na stanowisku prezydenta kraju.

To ja, ale co inni? Dlaczego chcą zakpić sobie z tej ważnej funkcji? Czyżby doszli do przekonania, ze prócz pięknych żyrandoli w pałacu prezydenckim nic poza nimi ważnego z niego dla kraju nie wynika?

Ale skąd się wzięło to przekonanie? Czy ktoś może zapracował na nie?

Osobiście uważam, ze tak jak król jest potrzebny w królestwie, tak funkcja prezydenta jest potrzebna w kraju demokratycznym.

To czemu nasi politycy błaznują sobie z niej?

Dobra, przyłączam się; Pani Ogórek na królowa Polski!!!
A co? Nasze piękne kobiety najlepszą wizytówką naszego kraju. I takie wszystko /albo wszystkich?/ załatwią.

ton

Niedaleko

Data: 26.01.2015; 10:17

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że wystawianie takich, a nie innych kandydatur, czyli z drugiego i trzeciego rzędu polityków i dalszych nawet - ośmiesza również powagę funkcji obecnego prezydenta.

Naprawdę, taki według mnie pan Sawicki czy Kalinowski byłby wzorem dobrego kandydata. I nieważne, ze z PSL oni są, ważne, ze są poważni znani i chyba dość mądrzy, a przy tym sympatyczni i nawet nie zniewieściali, jak to bym o innych powiedział, pomimo, iż Polska, to rodzaj żeński.
O czym najbardziej pamięta SLD. No i też dobrze.

ton

Niedaleko

Data: 26.01.2015; 10:29

I na koniec, żeby sprawa była jasna - pomimo iż ja zagłosuję chyba za panią dr Ogórek, choć wiem, że i tak zwycięży obecny prezydent, czego mu życzę, to więcej mi chodzi mi o wystawianie na to stanowisko równie poważnych i zacnych, dystyngowanych i znanych nam kandydatur, którzy walczyć będą pomiędzy sobą o głosy obywateli.

W ten sposób nie ośmieszonych, nie wystawionych na kpinę.
Podobnie, jak ta poważna funkcja w państwie.

Obecny Pan Prezydent zasługuje na stawanie w szranki z poważnymi, statecznymi, dystyngowanymi i mądrymi kandydatami, a nie wyciągniętymi niczym królik z kapelusza.
No, chyba, że jest tak urocza, jak pani Ogórek, ale to tylko ta jedna kandydatura, a co ta niepoważna reszta?
Dawać tu tego Sawickiego, Kalinowskiego i ....?

PS: Pan Palikot głosował za wydłużeniem Polakom i Polkom wieku emerytalnego, a więc z miejsca odpada. Jeśli ktokolwiek z wymienionych także, no, przykro mi...

ton

Niedaleko

Data: 26.01.2015; 10:56

Zamierza, czy nie?

Chyba jednak tak.

ton

Niedaleko

Data: 26.01.2015; 20:47

Sam już nie wiem.

szyderca_t...

w twej głowie

Data: 26.01.2015; 21:52