Forum

Temat: Katastrofy lotnicze, a brak schronów -skutek zbrodniczych zaniechań!!!

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 16.04.2015; 10:14

Na pozór tematy dalekie od siebie, ale tylko pozornie.

W wątku o braku możliwości zapobieżenia porwaniom samolotu, pomimo iż byłyby ku temu odpowiednie możliwości gdyby nie zaniechania władz - połączyłem ten temat z podobnym stopniem zaniechań w przypadku alarmu atomowego, czym nas w tych czasach dość często straszą wskutek swojej nieodpowiedzialnej, krótkowzrocznej polityki wschodniej, nasi prawicowi politycy, a braku schronów, które mogłyby dać społeczeństwu to minimum poczucia bezpieczeństwa na wypadek takiego alarmu, nieważne nawet, że w dużym stopniu być może złudnego, lecz pozwoliłoby to zapobiec panice wśród nas - napisałem tam coś takiego, co tez niech idzie sobie do Bazy nam znanej:

" /.../Tak też mamy teraz z tymi schronami przeciwatomowymi w Polsce: za PRL-u, pamiętam, że takowe

MUSIAŁY BYĆ!!!

I BYŁY!!


W PEŁNEJ GOTOWOśCI I SPRAWNOśCI TECHNICZNEJ!!!


Przynajmniej przy większych zakładach pracy i kopalniach.

A teraz?

Białe prześcieradło każą ci założyć i udać się na najbliższy cmentarz."

I jeszcze cię co chwila straszą tymi próbnymi alarmami syren, że panika wzrasta, kiedy pomyślę, ze nie mam gdzie się SCHRON-ić, ani swoich bliskich ukryć, na wypadek gdyby co...
A to co - to ta nieodpowiedzialna polityka naszych /naszych?.../ POlityków PiSkliwych.

W tamtym wypadku nazwaliśmy owych "zaniechaczy" zbrodniarzami ,a w tym - jak byśmy powinni nazwać?

Gdyby chociaż każdemu miastu dali jakiegoś "Petriota", albo inkszą jaką tarczę, co byśmy nie byli na tarczy potem...

Ach, zapomniałbym o tej waszej, prawicowców, miłości do pomników martyrologii narodu naszego....!
Gdyby były schrony lub tarcze owe nad miastami - nie byłoby pomników i tych waszych licznych imprez potem pod nimi., co wy tak kochacie przecież.
Nie no nie należy was tego pozbawiać, to by była najzwyklejsza zbrodnia, na psychice wszej!
A Naród? Naród niech umiera, ginie - za was. Czyli za wasze partie i oszołomstwa.







ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 16.04.2015; 10:22

Ton do tona: - A żaluzji w oknach nie masz?

Jak masz, ale zwykłe, to se z żelaza zrób na metr grubego i też wystarczy za schron, jak tak d.pą ze strachu trzęsiesz.

Albo se laserówkę jaką kup, co to pilotów głupcy ślepili, pamiętasz?, a teraz już nie wolno, zawsze jednak jakiś pożytek z tego gadżetu może jeszcze być: przeciwatomowy na przykład. Skierujesz taki laser na nadlatującą rakietę - i, pfrfrf... - popsuta.





laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 16.04.2015; 12:08

Skoro ci tak strach poopsko ściska to masz proste rozwiązanie:
- Pomaluj sobie chałupę na biało.
Już od dawna bowiem wiadomo, że żadna bomba nie spadnie na Biały Dom.

A na atak jądrowy tez masz proste rozwiązanie: jak się błyśnie, to szybko zakładaj biała koszulę i binder, bo Pan Bóg zdjęcia będzie robił.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 16.04.2015; 12:31

Nie spodziewam się po nikim pochwał, bo też nie dla nich tu piszę, a dla zabawy rozwoju, tak wie nie dziwi nic, że wyleczenia się z głupoty mi życzysz. Na wszelkie wypadzisko - dziękuję.
Kto by jednak wątpił w pozytywne wyniki tej mojej zabawy, to podsyłam ten oto link, potwierdzający jakby mój pomysł.

PS:
Tyż wom życza takij dobryj zabawy, pieruchy jedne pszczyńskie!




ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 16.04.2015; 12:35

Oto ten link:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-kontrolerzy-lotow-chca-mozliwosci-sterowania-samolotami-z-ziemi/39729f

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 16.04.2015; 15:27

Jeszcze nic nie spadło mi na ten głupi łeb, a już zaszkodziła sama myśl; te dwa ostatnie wpisy moje nie tu się miały pojawić. Wobec tego już zakładam ten /czerwony/ binder co ki radzisz i idę się bykowi pokazać, może mu się spodobam.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 16.04.2015; 15:47

Co do tych syren jeszcze, tego próbnego alarmu...
To co on w gruncie rzeczy ma oznaczać?

Żebyśmy CO?

W domach/blokach z płyty, co ledwo stoją - się pozamykali?

Albo w tych skleconych, i co z tego, że pięknych - nowoczesnych domkach z drewna zbudowanych?

A nawet z cegły, bo tez nie z betonu.

Po co wiec ten ALARM się pytam, jak schronów brak?

Ażeby wiedzieć, że to już koniec i czas się pożegnać z bliksimi?

Żeby panikę siać?

Jak ci Niemcy hitlerowskie, co też dla paniki włączali je w samolotach, nadlatując nad jakie miasto polskie /i nie tylko/, w czasie bombardowania, a i do ludzi strzelać?

To wycie syren w tych samolotach miało tylko zwiększyć panikę wśród ludności cywilnej, taki był główny cel wycia tych syren.

Czy obecnie też o to chodzi?

Bo - co nam pomoże ta syrena w razie alarmu bombowego, jak schronów nie ma? Ani żadnej tarczy przeciwrakietowej?
Ruski to przynajmniej to mają, a my? My mamy sojusz, he he.

Młodzi, wierzcie mi - za PRL-u naród nasz naprawdę czuł się o wiele bezpieczniej, niż teraz z tymi prawicowymi mądralami, typu not.


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 16.04.2015; 16:04

Najgorsze w tym jest to, że wiedząc o tym wszystkim, o tych niedostatkach i brakach w zapewnieniu bezpieczeństwa ludności cywilnej - prowadzą ci nasi prawicowcy taką a nie inną szkodliwą i zgubną politykę ze swoim o wiele lepiej uzbrojonym sąsiadem, podskakując niczym wesz na kecie.

Jak to nazwać? Czym to jest?

Bo - czym to grozi?

Jak słyszę te syreny wyjące, niby na próbę, ale próbę naszej wytrzymałości psychicznej, to mi się od razu te hitlerowskie samoloty przypominają, nie wiem czemu, ale moja podświadomość już to z pewnością wie.

Naprawdę, jak nie macie łobuzy jedne prawicowe nic co by nas mogło uspokoić i w panikę nie wprowadzać, to przynajmniej nie bądźcie tacy buńczuczni i agresywni wobec sąsiada silniejszego;

- trochę tej pokory, coście się o niej na lekcjach religii uczyli, albo pielgrzymkach wam o niej mówili - też się wam przyda, aby naród od śmierci uratować, trzeba wam tylko lekko ten popaprany łeb nieco schylić, a nie pychę i arogancje okazywać. Polska musi przetrwać!!!
Z takim arogantami, to mam wątpliwości niejakie.

No gdzie się tu chować, gdzie kryć, w razie czego, łobuzy katoprawicze agresywne, co? Do piwnicy? A odgrzebie nas kto aby stamtąd?

/Do Bazy Morfogenetycznej Kraju, aby odebrał to jaki mądry decydent i potrząsł kim trzeba, by więcej paniki wśród narodu nie siał. A sprawił byśmy się czuli bezpieczni dzięki mądrej polityce zagranicznej. Polakom się to należy, dość się, Bazo, wycierpieli przez głupoli! Żeby o Powstaniu W.nie wspomnieć/.



not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 16.04.2015; 19:23

Bierz łopatę i buduj schron a nie domagaj się żeby ktoś to zrobił za ciebie.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 16.04.2015; 19:40

Oto mamy, Młodzi, soczysty język i kulturę obecnej katoprawicy. Nic dodać, wszystko ująć.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 16.04.2015; 19:46

J.W. to nie tu, niemniej ja schronu akurat nie potrzebuję, wyobraź to sobie. Wy/ty/ - jak najbardziej, jak tak dalej będziecie podskakiwać.

not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 16.04.2015; 20:58

Grozisz nam ruski kolaborancie? Jeśli tak to należy cię jak najszybciej odnaleźć i powiesić za zdradę Polski!

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 17.04.2015; 07:26

Takiemu jak ty not nie trzeba grozić, sam się pogrążysz.

not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 17.04.2015; 21:07

nudzisz ruska gnido

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 18.04.2015; 12:46

Ja z tą gnidą w kosmosie byłem, a ty kręcisz się po tej planecie jak pies wokół swego ogona - za pchłami.

not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 18.04.2015; 15:43

Problem w tym że ty w d... byłeś i stąd taki twój okrojony światopogląd.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 18.04.2015; 17:19

Zazdrościsz mi seksu?

Zdrowy jest i darem Matki Natury.

Ciesz się nim not i też bądź tam gdzie ja byłem, czyli w d...

not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 18.04.2015; 17:30

Współczuję twojej rodzinie.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 18.04.2015; 19:01

A w kwestii "okrojonego światopoglądu" mojego...
No cóż, cieszę się, że to dostrzegłeś;

Okrojony z marności

Mój światopogląd jest istotnie
znacznie "okrojony" -
z najgorszych kawał/k/ów
i na wzór ideału skrojony;

jednakowoż - on się ciągle rozwija,
o nowe wzbogaca, czasem dryfuje,
gdy myśl ludzka odkrywa,
a czasem tylko psuje,

jako ta skostniała prawica,
co konserwą starą cuchnie,
lecz powiedz jej to,
a zaraz złością wybuchnie...

I agresywna się staje i prostacka,
kiedy mądruje, a nic nie rozumie,
a przecież - nawet wysławiać się
poprawnie po polsku nie umie.

Dlatego ciągle u niej słyszymy,
ten niski, wsiacki wręcz poziom:
gdy zamiast gadać ze soBĄ,
gadają "ze sobOM",

albo oni mają za mało oleju w głowie,
albo prymitywni już tacy są,
udają wielce wykształconych, lecz
tak naprawdę, to już ja wiem kim oni SOM...

I tacy to chcieli by narzucać mi
swój niezdrowy, zatęchły światopogląd,
co trwają w nim od wieków i szczy-cą się:
Ja TRWAM. Ma on fałszu i głupoty wygląd.

A niech tam, niech się bawią dobrze,
to mi wcale nie przeszkadza,
pod warunkiem wszakże,
że mnie swym smrodem nie okadza;

czyli nie narzuca i nie straszy,
nie podjudza polityków, władzy
by zmieniali prawo i obyczaje
wedle swojej czarnej sadzy.

Poza tym wszystko dobrze,
mój światopogląd okrojony
z tych marnych kawałków
prawicy i jestem zadowolony.

Inni niech się duszą, jak tego chcą,
bo wiem jacy są...czyli: "sOM"
i się tego nie wstydzą
gdy coś plotą "nom" na om.

Okrojony światopogląd mój,
z marności i głupoty tychże głów,
oni teraz zmieniają Polskę
i to mnie niepokoi znów.


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 22.04.2015; 07:20

A przeczytałem właśnie, że...

czego się czepiasz znowu że piszę z samego rana??!!

Obora wysprzątana, bydło napojone, nakarmione, gnój wywieziony, konie się śmieją /z was/, świnki kwiczą, nawet osioł ze mnie zadowolony, to mam prawo coś z rana napisać, nie?

...że naprzeciw problemowi wyszedł Polak i zajął się handlowo budową schronów.
Dla wszystkich, którzy ich chcą; przed swoim domem, dla firm, możliwe ze i dla wojska, jak złożą zamówienie.

Koszt takiego schronu, to od 200 000zł w górę /kafelki, pozłacane krany, filtry wody, telewizja domowa i takie tam złote klamki.

Nazwę tej formy pamiętam, ale nie wiem czy mógłbym, aczkolwiek chodzi o nasze bezpieczeństwo, zdrowie i życie Polaków.

To dowodzi jak bardzo Polak jest przedsiębiorczy i potrafi wyjść w porę zapotrzebowaniu.

W każdym razie rozwiązanie naszego palącego /wybuchowego raczej powinno być/ problemu już jest, bo tak działa Baza Morfogenetyczna, no i inicjatywni Polacy, bowiem mnie to od dawna ten brak schronów trapił, ów Pan tę moją troskę odebrał i już oto możecie sobie stodoły i chlewy przebudowywać na schrony przeciwatomowe i nie tylko, jak wam teściowa dokuczy, a mnie Laktacja, not i ponury ż-dyl czy jak mu tam.

BRAWO. Oby nie musiał być kiedykolwiek wykorzystany! Nawet z powodu teściowej, nota itd. patrz wyżej.

/Z cylu: schron-biz/

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 22.04.2015; 07:42

Dalej do Bazy M., czyli zabawy ciąg dalszy.


Równie dobry byłby schron MOBILNY, niczym fotoradar.

Jedziesz sobie samochodem, a tu syreni alarm;

ty się niczego nie boisz, bo masz karoserie obitą jakimś super wytrzymałościowym materiałem, ceramicznym np, a są już takie /wklep to hasło/.
Ewentualnie nad dodaniem skrzydeł do konstrukcji można by pomyśleć, bo odlot na pewno będzie spory.

No, a jak już mamy takie ekstra materiały wytrzymałościowe, to i dla pieszych jakaś narzutka z kapturem i amortyzatorami /nakolanniki, nałokietniki, hełm super cienki i lekki/ pod kapturem by się znalazła?

Skoro schrony stacjonarne się już stawia, to teraz jeszcze te mobilne i możemy się czuć bezpieczni i spokojni.
A kto bez paniki - wojnę wygrywa.

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769