Forum

Temat: Kukiz, przestań rżnąć głupa!

paveu_cockies

PSZCZYNA

Postów: 141

Data: 14.05.2015; 11:06

A ja wam powiem coś w co nie uwierzycie drogie dzieci - Kukiz niestety ściemnia.
Może o tym nie wie, ale to by znaczyło, że dorosły facet pod 50-tkę, a naiwny jak dziewica. JOWy może oznaczają ograniczenie wpływu partyjnych central na ostateczny wynik, ale JOWy też oznaczają jeszcze większe premiowanie ugrupowań dużych i marginalizację średnich i małych. Rozważmy dobrze, czy to lepiej, czy gorzej. Ja nie rozstrzygam, bo sam nie wiem. Ale ludzie niezupełnie sobie zdają sprawy z tego, za czym są. A Kukiz uczepił się hasełka jak rzep psiego ogona, a nie uznaje za stosowne ludowi wyjaśnić co to pociąga za sobą. No i ta jego "miłość" do Ojczyzny.. Czy kocha Ojczyznę ktos, kto ciągle oblewa słownymi fekaliami kraj i jego przedstawicieli pochodzący z wolnych wyborów? Może by jednak Kukiz przestał rżnąc głupa, że nie pamięta czasów, gdy wyborów nie było w ogóle. Jego 20% poparcia wskazuje, że ten system z którym tak walczy nie taki znów groźny, skoro ktoś bez dużych pieniędzy i struktur partyjnych struktur jest w stanie uzyskać taki wynik. Panie Kukiz, stać Cie na naprawdę uczciwe postawienie sprawy? Dotąd tego nie czyniłes.. Nie jest za późno, by to naprawić i zaniechać mieszania ludziom w głowach. Startując w wyborach straciłes dziewictwo i w ten system siłą rzeczy wniknąłes. Zatem nie jest już straszny system, który współtworzy Kukiz. Mylę się??

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 14.05.2015; 11:54

Jakbym to ja napisał; zgadzam się z tym w całej rozciągłości.
Nie ma idealnej ordynacji, każda ma swe plusy i minusy, albo "plusy ujemne", albo minusy dodatnie.
Proporcjonalna wykreowała Hitlera i Stalina, JOW też widzimy ma swoje mankamenty nie mniejsze, bo na parę milionów oddanych głosów w parlamencie może się znaleźć zaledwie jeden przedstawiciel-poseł, jak to mamy na przykładzie Wielkiej Brytanii i ich narodowców.

Najważniejsza w tym wszystkim jest poziom świadomości społecznej i politycznej, ogólnie zwanej mądrością narodu, społeczeństwa, wyborców, a nie system.

To jest mniej więcej tak jak z tym prawem jakoby: przepisy są, lecz bywają różnie interpretowane, przeważnie przeciwko obywatelowi. Stad się też bierze chęć jego przebudowy od podstaw, jak u kandydatki Ogórek, ale co to da przy głupich ludziach? To już lepsza jest inicjatywa legislacyjna obecnego jeszcze prezydenta Bronisława Komorowskiego, by wszelkie wątpliwości prawne rozstrzygać na korzyść obywatela, a nie potężnych reżimowych prawie instytucji.

Wszak i obecny propartyjny system ordynacji wyborczej gwarantuje społeczeństwu korzystne rozstrzygnięcia społeczno-polityczne, pod warunkiem mądrego zagłosowania na te partie i programy, które wydają się nas uszczęśliwiać w podobny sposób, jak pojedynczy wybrańcy narodu.

No weźmy np. te uprawnienia emerytalne wydłużone Polakom przez PO i Pana Prezydenta Komorowskiego do 67. roku życia, bowiem jak się wydaje - to głównie temu tak wielu na pana Dudę głosowało;
- taka SLD również forsuje tę kwestię powrotu do dawnego wieku emerytalnego Polaków. Niestety, tu w tym wypadku wyborcy olali tę partię, także teraz przy wyborze jej kandydatki na prezydenta RP. Wpływ na to ma zapewne słaba, a tym samym niepewna szansa na realizację tego postulatu. Co innego mocny PiS, który może to w sposób pewniejszy zagwarantować, czyli zrealizować.
A szkoda, bo to jednak kandydat, jak i partia, którzy lekko chcieli by każdego kto inaczej myśli niż oni - wsadzać do więzienia, i to na wiele lat, za tylko np. iż krytycznie wypowiedzieli się o niesławnych akcjach żołnierzy wyklętych" / do 5 lat/ lub jak w przypadku pana Dudy - odważyli by się na posiadanie swego potomka drogą niepokalaną, tj. poprzez in vitro.

Ludzie widząc sznur na ich szyje - i tak głosują na tych, co go mają, byle przyobiecali im to samo co inni, lecz słabsi z ich woli, taki paradoks rzeczy.

Przecież to dzięki tymże wyborcom, a nie braku JOW doszło do wydłużenia IM wieku emerytalnego, z czym teraz walczą, bo Polak lubi wsadzać rękę do nocnika, po przebudzeniu.

komuchy_precz

Jankowice

Postów: 184

Data: 14.05.2015; 15:50

Kukiz nie musi ściemniać!
podniesienie wieku emerytalnego
podniesienie podatków
podniesienie składki rentowej
kradzież pieniędzy z OFE
olewanie inicjatyw obywatelskich i obywateli
próba sprzedaży lasów państwowych
wciąganie Polski do wojny na Ukrainie
brak kultury osobistej wiedzy wykształcenia i manier
i milion innych jeszcze rzeczy wystarczy żeby powiedzieć
dziękujemy Bronek pakuj się!
Kukiz do tego nie jest potrzebny!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 14.05.2015; 15:52

Jasne.

qr_d_ebalance

Pszczyna

Postów: 2132

Data: 14.05.2015; 16:31

Sam miałem problem z ogarnięciem czy JOW-y to dobre czy złe rozwiązanie dla Polski więc zasiadłem do lektury jak to na świecie wygląda i oto do jakich wniosków doszedłem:

Jak jest teraz: na danej liście wyborczej w każdym okręgu jest lider/celebryta/znane nazwisko tzw. lokomotywa wyborcza (zwykle jest to spadochroniarz z centrali), który uzyskuje ogromną liczbę głosów. Pozostała część kandydatów to wyznaczeni przez lokalnego kacyka partyjnego statyści - pomijając 2-3 osoby z góry listy - to zasłużeni dla partii działacze, których warto dopuścić do koryta. Do głosów oddanych na celebrytę kumulują się głosy oddane na statystów (bo jednak mają rodziny/znajomych), a te później sumują się i na ich łącznej podstawie wylicza się przyznane danej partii w danym okręgu mandaty. Z tego wynika, że wchodzi spadochroniarz + 2/3 osoby z góry listy. De facto o tym, kto wejdzie do parlamentu decyduje szef partii + ewentualnie szef danego regionu. Nawet głosując na dane nazwisko nie mamy żadnej pewności czy osoba ta wejdzie - z uwagi na wyżej wymienione zależności.

JOW-y. Centrala przysyła celebrytę - celebryta nie ciągnie całej listy bo startuje tylko w jednym okręgu. Przypuśćmy, że wcześniej celebryta uzyskał 50.000 głosów dla całej listy, teraz może uzyskać 50.000 głosów dla siebie (co raczej się nie zdarzy bo JOW obejmuje o wiele mniejszy teren niż okręgi dotychczasowe). Celebryta wchodzi do Sejmu z jednego okręgu, reszta statystów nie ma na to szans. Z samej specyfiki tego systemu wynika, że do wyborów startują znani na danym terenie ludzie - tacy mają szanse na wejście. O wyborze nie decydują już Kaczyńskie, Millery czy Tuski, a rozpoznawalność kandydata na danym terenie - to partia musi zabiegać o daną osobę, a nie odwrotnie. Tym samym jest szansa na to, że dany poseł będzie faktycznie zabiegał później o swój okręg - aby mieć szanse na ponowny wybór. Dyscyplina partyjna traci swój prymat bo popularny i lojalny względem wyborców polityk może sam wystartować i zdobyć mandat bez wsparcia partii, a partia wyrzucając "buntownika" może stracić posła, okręg wyborczy i mandat. Tak właśnie jest w krajach anglosaskich - tam działacze lokalni są bardzo mocno powiązani ze swoimi okręgami wyborczymi. U nas są spadochroniarze, którzy w dupie mają czy w mieście będzie nowy tunel czy obwodnica - wybiorą ich i baj baj wyborco - martw się sam.
Wydaje mi się, że cały ten skowyt polega na obawie, że zabetonowani u koryta od 25 lat nagle mogą to koryto stracić, jak okaże się, że g*wno robią dla swoich wyborców (wybrali byście Tomczykiewicza w takim przypadku??). Nie jest to system idealny, ale ten który jest też nie funkcjonuje dobrze co widać po stanie państwa i gospodarki.

Myślę, że warto spróbować.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 14.05.2015; 16:55

1. Obecnie głosuje się nie tyle na partie ile na ich PROGRAMY społeczne- gospodarcze.
A te są na ogól społeczeństwu dobrze znane, wie ono kto co i jak. Nie ma tu żadnych zaskakiwań, wiemy czego sie po danej partii mozemy spodziewać, a czego raczej nie.

2. Przy JOW - a kogo my tak na dobra sprawę dobrze znamy?

Tak jak obecnie - tego z płotu, ze słupa na zdjęciu?
I tak oni są w tych wyborach najmniej ważni, bo ważny jest PROGRAM partii, która ich wystawiła, by go realizowali, po przedstawieniu go społeczeństwu.

JOW, to wielka niewiadoma i może na tym wygrać nawet mafia - dobrze zorganizowana grupa, wystawiając swojego kandydata.

Te rzeczy, które udają się u jednych, np. u dojrzalszych narodów - mogą nie udać się w krajach kojarzonych jako barbarzyńskie lub mogące się takimi stać, ze względu np.na łatwość tworzenia klimatu nienawiści, jak u nas jest z tą prawicową "mową nienawiści" - nową jakością kulturowo-polityczną, bardziej pasującą do nacji barbarzyńskich właśnie, bez chwalenia się swoimi wzniosłymi wartościami na pokaz jedynie, by zamydlić oczy słabo lub nie myślącym samodzielnie.

Dojrzałemu społeczeństwu nie trzeba żadnych JOW czy innych systemów jak ma w sobie zdrowy kręgosłup moralno-etyczny i mądrość, zwaną rozsądkiem, czego nam brakuje, bo w nocniku je przechowujemy. Zawsze przez to lekko spóźnieni jesteśmy.
I dlatego wymyślamy, szukamy, jak ten Hilary swoich okularów.
Niech każdy uczciwie robi swoje i będzie DLA szczęścia drugiego człowieka, a nie tylko dla siebie i swoich, to wystarczy za wszystko.
A czy szczęściem może być praca aż do śmierci prawie? w sytuacji jeszcze, gdy wysokie bezrobocie, służba zdrowia skraca nam, a nie wydłuża życie, zarobki o wiele niższe niż tam, dokąd uciekamy itd.?
Ogólnie nie jest tragicznie, ale czy to nam ma wystarczyć?

Idziemy wszak ku postępowi i rozwojowi, a nie ku rzymskim igrom, gdzie chyba nadal jesteśmy.

Czy to chce Pan Kukiz zmienić?



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 14.05.2015; 20:18

Panu Kukizowi najgłębsze wyrazy współczucia z powodu śmierci w dniu 9 maja 2015 r. ojca Tadeusza /wiek 83 lata, nowotwór./

Ta rodzina, to polska rodzina Kresowian; miłość do Ukrainy pozostała, bowiem to ziemia ich narodzin; kiedyś była to Polska. /Potem wywózka do Kazachstanu i powrót w 1946roku do Polski./
Kondolencje.



not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 14.05.2015; 21:11

1. Obecnie głosuje się nie tyle na partie ile na ich PROGRAMY społeczne- gospodarcze.
A te są na ogól społeczeństwu dobrze znane, wie ono kto co i jak. Nie ma tu żadnych zaskakiwań, wiemy czego sie po danej partii mozemy spodziewać, a czego raczej nie.

taaa

3x15 podatki
powrót emigrantów z zagranicy
uśmiechnięci nauczyciele etc etc

i dlatego po realizacji programów społeczno-gospodarczych taka np PO jest wybierana na kolejną kadencję.

Jesteś beton ton.

paveu_cockies

PSZCZYNA

Postów: 141

Data: 15.05.2015; 10:03

O wzburzonych nauczycielach to akurat walnąłes w płot. Takiego skoku w zarobkach jakiego doświadczyli w ostatnich latach nauczyciele inni mogą pozazdrościć. Emigranci na wyspach? A co to są emigranci? Czy na wyspach nie pracują też i Hiszpanie, Włosi, Czesi? Czy w Niemczech nie pracują Brytyjczycy, Francuzi czy Węgrzy? Nie patrzę na Polaków pracujących w Unii jak na emigrantów. Czas przewartościować rozumowanie także w sferze samej aparatury pojeciowej, jaką się posługujemy.

not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 15.05.2015; 10:46

Pawełku poproś tam kogoś w sztabie żeby ci wytłumaczył mój wpis, bo ja już nie mam siły się użerać z ćwierćinteligentami pozującymi na półinteligentów. To ponad moje siły, to tak jakby próbować nauczyć pana prezydenta Komorowskiego zasad ortografii i podstaw kultury osobistej.

yeti

mordor

Postów: 347

Data: 15.05.2015; 13:31

Nikomu w sumie nie zależy na tych JOWach ale na tym żeby tym darmozjadom dac do zrozumienia jak mamy ich serdecznie dosyć. A na głosujących za Dudą i myślących ,ze to wybór życia to zobaczycie po wyborach. W jednym szeregu Dude,Macierewicza,Fotyge i Brudzińskigo. Znowu zaczna się rządy Czarnej mafii a światynia opatrznosci będzie wyższa i okazalsza niz pałac kultury.

not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 15.05.2015; 13:49

yeti komu takie idiotyzmy sprzedajesz? Ludzie się już budzą!
Przypomnij nam yeti z czyjej to inicjatywy zostały przekazane w tej kadencji pieniądze na budowę Świątyni Opatrzności Bożej?
Tak dobrze jak za PO to Kościół Katolicki jeszcze się nie miał nigdy!
A jeśli Duda wygra wybory to Kaczyński nie będzie mu do niczego potrzebny! Dlatego glosując na Dudę głosujesz na koniec kariery politycznej Kaczyńskiego.

Dobra a teraz konkrety ponieważ ten POwski urzędas yeti łże jak jej rudy idol, to teraz fakty:

Ilość pieniędzy jakie Świątynia Opatrzności Bożej otrzymała w poszczególnych latach z budżetu państwa:

rok 2006: 0 złotych słownie zero! (PIS)
rok 2007: 0 złotych słownie zero! (PIS)
rok 2008: 30 milionów złotych (PO)
rok 2012: 4 miliony złotych (PO)
rok 2013: 4 miliony złotych (PO)
rok 2014: 200 tysięcy złotych (PO)
i w tym roku ma to być 16 milionów złotych (PO)

tak więc dziękuję za uwagę i nie dajcie się nabrać byle urzędniczce POwskiej która trzęsie dupą ze strachu o swoją posadę!



yeti

mordor

Postów: 347

Data: 15.05.2015; 13:52

https://www.youtube.com/watch?t=326&v=2UbezwR212o

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 15.05.2015; 16:56

ufff całe szczęście paveu_cockies że założyłeś ten temat bo ja już miałem głosować na Komorowskiego ale przecież:
Komorowski jak sam mówi zawsze popierał JOWy

https://twitter.com/Komorowski/status/597658777815515137

i dlatego zagłosuję na Dudę! Przekonałeś mnie że trzeba sobie dać z tymi jowami i Komorowskim spokój dzięki! :)

Le_Ming

Miejscowość

Postów: 16

Data: 19.05.2015; 09:25

Wszędzie tylko Kukiz, Kukiz, Kukiz. Męczące się to robi. Ostatnio wpadł na następny pomysł i chce poprowadzić "niezależną" (a jakże!), "bezstronną" (a jakże!) debatę. I w ogóle nie jest prawdą że Kukiz startował w wyborach jako polityk!
Kukiz łże jak łgał.

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 19.05.2015; 09:41

cały czas ten komorowski i komorowski męczące się to robi. Pogonił SBekom Kukiz kota pogonił.

Le_Ming

Miejscowość

Postów: 16

Data: 19.05.2015; 09:51

no trochę pogonił.
Tym bardziej, że SBecka histeria nie może być u was przypadkiem. W myśl porzekadła, że najciemniej pod latarnią. No nie? :))

hehehehe.

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 19.05.2015; 09:59

Pod latarnią to swojej mamusi poszukaj a tatusia w kantynie milicyjnej :) I nie zapisuj mnie do ugrupowań do których nie należę.
Czemu przelogowałeś się na leminga? Czyżby opierdol od TT za tą wpadkę z Komorowskim i JOWami?

Le_Ming

Miejscowość

Postów: 16

Data: 19.05.2015; 10:17

Tak, dostałem opierdol. :(
No ale wyciągnąłem wnioski. Może jeszcze wrócę do lask. Ale muszę wiernie wykonywać dyrektywy. Trzymaj kciuki.
:))

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 19.05.2015; 10:19

Spoko możesz na mnie liczyć. Jak już będziesz silny i mu skoczysz do gardła to daj znać chętnie pokibicuję!

Le_Ming

Miejscowość

Postów: 16

Data: 19.05.2015; 10:27

Dobra!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 19.05.2015; 10:44

Ot, dzisiejsza prawica polska.

Obrzydliwe są te wasze słowa,
przedstawicieli katoprawicy,
ta nienawistna i chamska mowa
poczciwy Polak dostaje nerwicy...

I będą odpłacone wam
te nienawistne słowa i czyny,
ja z tego powodu nie łkam,
lecz wy już możecie, marne syny...

Gdzie to się podziały
te wasze "wartości i korzenie",
że teraz głównie podziały,
nienawiść i chamstwo w cenie?

I klamstwo wszechwładne,
co z faktów fałsz czyni ,
bezpieczeństwo przy tym żadne
gdy dawnych przyjaciół się wini...

Co razem, ramie w ramię.
wspólnego wroga pokonywali,
a dziś się o tym kłamie
i bezlitośnie w niego wali...

Niczym w bęben jaki,
jakby to pustka jaka,
a nie lud wszelaki,
co mu obca draka;

nikt nie chce być kopany,
bo nie jest piłką do kopania,
s-Pokój, to nie mecz, kochany ,
a pokojowe zachowania.

A tu nie wykazaliście się mądrością,
uczciwością, o której prawicie wciąż,
fobia i rasizm podbudowany złością,
zachowujecie się jak podły wąż.

To przez to miliardy na zbrojenia,
miast lepsze życie Polaków,
prawicowi politycy mnożą nam rojenia
nie warte nawet funta kłaków.

I te straty gospodarcze,
i wróg nowy na wschodzie,
i pokój zagrożony, kurcze,
i ta "wojna", co teraz w modzie.

Przegnaliście jednego okupanta,
sprowadzacie nam następnego,
niby bezpieczeństwa gwaranta,
lecz może tak samo podstępnego...

Szkoda, że lud, że młodzi, w porę
nie rozpoznają waszej głupoty,
wtedy zapędziłby was w głęboką norę,
i na życie tu nabraliby większej ochoty.

I nikt by już nie uciekał z ojczyzny,
nie opuszczał swych rodzinnych stron,
nie byłoby juz tej obyczajowej dziczyzny,
gdzie walczą i kraczą, niczym stado wron.

Za te obietnice niespełnione,
za te mamidła i makarony
na uszach naszych powieszone,
żeby "iść z wami", dla mamony...!!

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 19.05.2015; 10:57

Hallo tu Ziemia do ziemniaka! tzn do Tona
Komorowski i PO to nie prawica! I chyba nawet nie katol z niego.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 19.05.2015; 13:09

Halo - tu Księżyc!

Widzę was i obserwuję z dystansu, a zatem się nie mylę!

Pozdrawiam szyderczo, czyli ser-decznie mam was dość, jak powiedziały ziemniaki w pełnym garnku.


miklosh

Łąka

Postów: 106

Data: 19.05.2015; 14:35

Skąd ty to bierzesz ton?
Jesteś wielki.

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 19.05.2015; 15:47

Księża na Księżyc! A ty spryciulo zawsze wiedziałem żeś sukienkowy!

Nowi klubowicze

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21866

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2424

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769