Forum

Temat: Czy "mniejsze zło" to wojna i drastyczne wydłuż. wieku emryta

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.05.2015; 19:30

Ludzie zapowiadają, ze "wybiorą mniejsze zło".
Ale ja się ich pytam, czy mniejsze zło...

- może być w jakiś sposób zamieszane w wojnę domową u sąsiada, że nawet nasz pokój jest zagrożony?

- to mniejsze jakoby zło - wydłuża Polakom drastycznie wiek emerytalny, przy tym kobietom aż o siedem lat?

- za panowania tego mniejszego zła w jednym tylko roku 2013 aż 8578 Polaków targnęło się na swoje życie /samobójstwa/?
Rok wcześniej - ponad 5 tysięcy!!

To wszystko idzie na konto rządzących oraz reszty prawicy i tak. Jak to sie plasuje na tle PRLu, to sami wnioski wyciągnijcie sobie.

Niemniej - ten z "drugiej" prawicy ostro zapowiada przynajmniej nie stagnację, a zmiany na lepsze.
I tak może się stać, bo zapowiada ostra bitwę o przywrócenie wieku dawnego póki co wieku emerytalnego.

Kwestie światopoglądowe pozostawiam w tle, póki co.

Jeśli nas zawiedzie, to, no przegra, jak każdy co chciał, a nie mógł.

Fakt, wyjdą z cienia te Pawłowskie, Kempy, Właszczykiewicze i pozostali "zamieszacze" naszej zgody narodowej.

Lecz... czy to mniejsze zło może być zamieszane w wojnę, wydłużenie nam wieku emerytalnego itd.? Może tak? Co jednak będzie jak nam bomby na głowy spadną? Albo wieku emerytalnego nie dożyjecie, jak te tysiące samobójców polskich? A to wszystko obciąża to "mniejsze zło' m.n., bo PiS także, z tym, ze oni nie rządzą i mogą się od tego oskarżenia wykpić.
Ich kandydat musi jednak o wszystkim pamiętać, także o tym, ze chce być prezydentem świeckiego państwa z biało czerwona flagą, a nie żółtą...

nowy_grzbiet

Pszczyna

Postów: 1029

Data: 22.05.2015; 21:18

Że co? Jakie mniejsze zło? Komorowski to jest czyste zło wcielone! Duda przy nim to jest dobro! Osobnik który chroni bandytów i gangsterów z WSI który zrujnował Polskę to ma być mniejsze zło? Prymityw który zabija zwierzęta dla przyjemności to mniejsze zło? Ale wam te łby wyprali. Komorowski to jest kwintesencja najgorszych cech! Jak kiedyś samo o sobie powiedział wychowywał się na podwórku z milicjantem złodziejem i kurwą (to są jego słowa) i właśnie tak jest 'wychowany' a właściwie wyhodowany.

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 24.05.2015; 14:58

szczek, szczek, szczek...kundle

POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 24.05.2015; 15:19

To jest tekst bloggera "Stoje i Patrze" wyedytowany przeze mnie żeby nie naruszał ciszy wyborczej - jako konserwatysta brzydzę się łamaniem prawa.

"Pomimo, że w pierwszej turze głosowałem na kogo innego to w drugiej turze zamierzam zagłosować na ***********. Nie ma innego wyboru.

Nie znam programu gospodarczego kandydatów. To nie ma zresztą kompletnie znaczenia. Wyborcy głosują przecież emocjami. Ilu z Twoich znajomych zna dokładny program wyborczy swojego kandydata? Osoby które starają się z nim zapoznać należą do mniejszości. Głosują emocje - "podpalanie Polski", "prawdziwi Polacy", "obciach" "zaścianek" czy "zaczadzenie". Tym się głosuje. Nie głosuje się na program.

Program gospodarczy nie ma też znaczenia z innego powodu. Czy pamiętasz, że PO+PSL weszła na fali obietnic obniżenia podatków, uproszczenia prawa, czy nabijania się z fotoradarów? A co zrobiła? Podwyższyła podatki, nastawiała fotoradarów i zaostrzyła prawo. Zrobiła więc dokładnie co innego.

No ale teraz już wiemy, dzięki Andrzejowi Olechowskiemu, że zbieranie głosów na 4xtak to były "zwykłe ćwiczenia" i miliony głosów po prostu PO ma w nosie

Przypomnę że 4xtak oznaczało:
A) zmniejszenie posłów o połowę
B) likwidację senatu
C) zniesienie imunitetu
D) wprowadzenie ordynacji większościowe,

Mam kompletnie dosyć straszenia i seansów nienawiści. Właściwie 90% mediów straszy i dzieli nas. Mam tego kategorycznie dosyć. Media żyją z emocji, a nie ma dwóch tematów które lepiej się sprzedają niż sex i strach. W polityce znaczący jest oczywiście ten drugi bo nie znam kandydata który by wygrał na szczuciu cycem.

Strach - rozpala się zatem w nas emocje w tym głównie strach i nienawiść. Zatem jak wybierzesz "źle" to czeka nas "wojna", "zamordyzm", "śmierć wolności" i setki innych rzeczy. Mam tego dosyć i mówię NIE.

Nie dam się zastraszyć, nie dam sobie wmówić obciachowości. Po 8 latach rządów PO+PSL mam tego serdecznie dosyć. Jeśli mam się czegoś wstydzić na świecie to właśnie obecnie rządzącej partii.

To obecna ekipa ma nas kompletnie w nosie. Osoby zarabiające mniej niż 6 tysięcy brutto Bieńkowska ma za złodziei lub idiotów. Niesiołowski proponuje by głodne dzieci jadły szczaw i mirabelki, inny by wyjeżdżali za zagranicę, albo wzięli kredyt jak Cię nie stać.

Mam dosyć obecnej ekipy która mnie ośmiesza.

Mam dosyć ekipy która stosuje łapówki i mataczy w zeznaniach podatkowych - patrz Sławomir Nowak.

Mam dosyć ekipy która ma górnictwo (cytuję taśmy!) w dupie przez siedem lat.

Wstydzę się Was bo gracie trumnę Blidy mimo że Raport Kalisza stwierdza jasno - "Blida po wkroczeniu ABW do jej domu prawdopodobnie nie chciała popełnić samobójstwa, lecz jedynie zakładała możliwość okaleczenia. Niewykluczona jest także - jak zaznaczono - szamotanina między Blidą a agentką ABW odprowadzającą ją do łazienki, gdy ta ostatnia zobaczyła broń w rękach Blidy i "próbowała ją powstrzymać".

Mam dosyć ekipy która reformę emerytalną OFE przeklepuje na kolanie i do dzisiaj nie chce pokazać analiz prawnych.

Mam dosyć gościa, który tytułuje się kandydatem obywatelskim, przez 5 lat nie wsparł żadnej obywatelskiej inicjatywy. Który w nosie ma takie problemy jak 6-latków (Elbanowscy) czy rodziny osób niepełnosprawnych.

Mam dosyć gościa, który nas ośmiesza wobec Amerykanów głupimi kawałami o żonach.

Mam dosyć ekipy która winna nam jest dziesiątki afer korupcyjnych, w tym afery taśmowej, afery stoczniowej, afery ambergold, afery gazowej, afery stadionowej czy hazardowej (a i tak pewnie pominąłem wiele innych!)

Mam dosyć Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego, który mówi że robimy amerykanom laskę. Wstydzę się go.

Mam dosyć gościa, który akceptuje i podpisuje wszystkie znaczące ustawy rządowe nie szukając obiektywnych opinii czy konsensusu.

Mam dosyć gościa, który robi ze mnie debila zmieniając z dnia na dzień kompletnie swoje poglądy.

Wstydzę się Was jedzący ośmiorniczki, mający zwykłych obywateli kompletnie w nosie. Wstydzę się Was. Tak, to Was się wstydzę i jestem całkowicie zdegustowany tym co się dzieje w tym kraju. Wstydzę się że kraj zamiast dbać o Polonię to utrudnia jej głosowanie. Wstydzę się Was.

Jesteście gamoniami, którzy nie potrafią opracować durnej strategii dla sektora energetycznego i potraficie nawet spieprzyć łupki!

Włodzimierz Karpiński (Minister Skarbu): Dzisiaj przyszedł Tumek Tumczykiewicz. Tumek, co tam u ciebie, ku..a, kiedy zrobisz tę politykę energetyczną, bo jak dzieci we mgle, nie wiadomo, atom, łupki, nie wiadomo w co ręce włożyć. A Tumek mówi: wiesz co jadę dzisiaj do domu. Pier..lę wszystko (śmiech)

Jacek Krawiec (Prezes PKN Orlen) : Polityka energetyczna… (śmiech).

Wstydzę się Was bo przez Was Państwo działa teoretycznie to "chuj, dupa i kamieni kupa". Wstydzę się Was i polskiej bylejakości. Idealnie ją reprezentujecie.

Wstydzę się że wybraliście Marka Belkę na Prezesa NBP. Wstydzę się Waszego "buchnięcia kasą" i drukowania pieniędzy oraz koncertów U2 na narodowym jak i szukania cygar na Kubie dla Premiera.

Wstydzę się Was i uważam Was za pasożytów.

Wstydzę się Was bo do dzisiaj nie potraficie sprowadzić ze Smoleńska samolotu Prezydenckiego. Wstydzę się Was bo w akcie paniki oddaliście śledztwo Rosjanom, których wtedy oficjalnie kochaliście. Teraz oczywiście Putin "twój wróg".

Wstydzę się Was bo manipulujecie opinią społeczną. Wstydzę się Waszych prowokacji a la Hadacz wśród obrońców krzyża czy podpalenie budki w czasie Marszu Niepodległości. Jesteście żałośni że musicie ubiegać się do takich czynów by zmienić opinię społeczną. Jesteście po prostu żałośni.

Dlatego dzisiaj zagłosuję. Chcę zmiany. Ale przede wszystkim. Pokazuję Wam środkowy palec bo to głos symboliczny ale ważny. Prawdziwe wybory dopiero na jesieni.

Jeśli nie chcesz by Polska tak jak Grecja i wiele innych krajów przyjęła euro oraz miała Prezesa Narodowego Banku Polskiego który chce drukować pieniądze to idź i GŁOSUJ ZGODNIE ZE SWOIM SUMIENIEM chyba, że chcesz aby Klub jajogłowych generałów PRL i WSI zagłosowało za Ciebie?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 26.05.2015; 10:12

...A ja poniekąd wstydzę się za ten naród, co zamiast głosować na lewicową doktor Ogórek, która jak sama mawiała - pogadałaby z prezydentem Putinem, co niewątpliwie zagwarantowałoby nam poprawę stosunków z sąsiadem i handlu/cen, oraz szybki zwrot wraku /nie wiem po co, ale niech tam, złom dzisiaj w modzie/, to nie - społeczeństwo wolało zagłosować na generującą niebotyczny dla Polski dług - prawicę znowu, choć wiadomo, czym to się może skończyć, prócz pochwalenia ewent. skrócenia nam /PRZYWRÓCENIA!!/ wieku emerytalnego.
A zatem to społeczeństwo nie chce - jak z tego wynika - zwrotu wraku i pełnego wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, jak również zniwelowania u nas zagrożenia wojną, do której się tak walnie owa prawica polska przyczyniła podgrzewając Ukraińców na majdanie przeciwko legalnemu ich prezydentowi, oraz Ruskom.
No ale wola ludu jest w demokracji niepodważalna, tak jak udowodniona głupota, co już Niemcy za Hitlera też przerabiali taką demonokrację.
Naród z tego widać nie chce ani ułożenia sobie właściwych stosunków z potężnym sąsiadem od którego zakupuje przez to o wiele drożej niż Niemcy gaz i ropę, a wolą zagrożenie wojną.
Przywrócenia dawnych emerytur SLD także pragnęło.
Szkoda jedynie, że jej działacze do pięt Leszkowi Millerowi nie dorośli, mielibyśmy spokojniejsze życie w pokoju i zgodzie, z tańszym gazem i wyjaśnioną wreszcie na amen katastrofą smoleńską, bowiem piękno wiele może zdziałać, lecz nie u głupców obojętnych na nie. Wstydzę się za to.
I nie chodzi mi nawet o lewicę, a o Polskę i jej pomyślność, co pokój gwarantuje i wojen nie wszczyna z chorobliwych fobii, rasizmu i religijnego fanatyzmu.
A przy tym jeszcze zapomina się o konstytucji i barwach flagi narodowej naszego państwa, ze nie żółta, a biało czerwona. I z e, tak jak na Ukrainie obecnie, brzydko jest honorować takich co kiedyś mordowali obywateli swych z powodu poglądów, wykonywania zleconych im przez nowe państwo od-budowniczych zadań, uprawiania przyznanej im ziemi, nauczania zgodnie z linią MIĘDZYNARODOWYCH USTALEŃ porządku powojennego, itp. przykłady łamania tegoż porządku narzuconego nam przez zwycięskie mocarstwa, jako przegranym, a potem wyzwolonym.
Wstyd mi za was. Musicie to jeszcze raz wszystko przemyśleć, dla dobra Polski.
Jeszcze nic traconego, bowiem przyszły prezydent jest młodym człowiekiem i mam nadzieję, że jeszcze nie zarażonym żadnym fanatyzmem. ani politycznym, ani religijnym. ani obyczajowym pod czyjeś średniowieczne dyktando.


Powodzenia Polsko.

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769