Forum

Temat: Czołem forumowe kacapy z ton'em na czele

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 17.09.2015; 11:39

dziś pewna rocznica

przypomnicie nam co się wydarzyło 17 września 1939 roku?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 17.09.2015; 12:20

Czołem;

skoro to tak dobrze pamiętasz, to już widać kto tu jest największym kacapem, he he he.

Ja akurat staram się nie pamiętać tego, co nam inni złego uczynili, aby młodszych ich pokoleń nie irytować; trzeba nam iść do przodu z oczami zwróconymi w tym kierunku.
Zaś dla podtrzymania w sobie pokory - wolę pamiętać co ja i myśmy powyprawiali innym, jak żeśmy to powiększali te nasze terytoria, od morza do morza:

- czy na podstawie wzajemnych umów i zgody, pokojowych i przyjaznych ustaleń,

- czy siłowo, wojskowo, napadami, najazdami i mordami.

- podstępem, chcąc z innego uczynić sobie poddanego, wasala, słowem czy wystrychnęliśmy kogo na dudka, aby spełnić swe wielkomocarstwowe aspiracje.

Należałoby też, w razie czego, zapytać o to innych naszych sąsiadów, co o nas i o tym sądzą.
Ukraińców na przykład, co myślą o udaremnianych non stop aspiracjach narodowych waszego - nie wiedzieć czemu, skoro taki antykościelny był, a nawet parlament rozwiązał oraz jako pierwszy w Europie obozy pozakładał, i to wcale nie pracy, a dla uwiezienie swoich przeciwników politycznych /abyście mieli z kogo czerpać wzorce, aha?/ - waszego ukochanego i szanowanego Piłsudskiego Józefa.

Tylko prowokowany i napadany ma prawo w ramach obrony zagarnąć więcej niż swoje.
Rozumiemy się, panie święty inaczej?

No to czołem, forumowy kacapie.

:)))))

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 17.09.2015; 12:20

Nie udawaj, że nie wiesz.
Jak zwykle więksi mogą więcej. I tak też zrobili. A reszta tzw. koalicjantów wypięła się, bo mieli swoje interesy.
Czy myślisz, że obecnie na świecie jest inaczej?
Gdyby ruszyła prawa strona (patrząc na globus), to Polska w NATO byłaby pasem buforowym umożliwiającym reszcie na zebranie się do kupy. A u nas, gdyby coś zostało, to by później pomniki stawiali. Bo to mało kosztowne. Gdyby było odwrotnie i ruszyła lewa strona - patrząc na globus - to znowu bylibyśmy pasem buforowym. przecież lepiej komuś cioolać na cudzym placu, niż na swoim.
Nie bądźmy naiwni.

Znowu przysłowia, mądrością narodów:

Jeśli na coś chcesz liczyć, to licz wyłącznie na siebie.

A przyjaciele?

Wśród największych przyjaciół psy zająca zjadły.

I oby nigdy do tego nie doszło.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 17.09.2015; 12:25

Tak jest;

a teraz Leo68, którego mam tu za wielkiego bystrzacha - niech cię na amen załatwi.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 17.09.2015; 12:51

Rel-prawica nie tylko chciała by Polaków przymusić do swojej religii wraz ze wszystkimi dawno już nieaktualnymi wieloma wartościami i obyczajami, ale chciałby także WSZYSTKICH Polaków także przymusić do pamiętania wyłącznie "ich" rocznic, tych wyznaczonych przez nich, a o innych. lewuocowych na przykład zapomnieć.

I to jest ten wasz minus, że wy, jak ta pliszka, tylko swój ogon chwalicie.

Tymczasem każdy ma prawo się z czasem postrzępić.
Nie macie za grosz szacunku do tradycji, historii i wartości, za które również pokaźna część Polaków krew przelewała.

Skoro tak, bo taki macie charakter, to już lepiej zapomnieć o tej historii w której tyle ran i nowych zadrażnień, a budować kraj dalej WSPÓLNIE I BEZ PRETENSJI RAZEM!!!

Już nie raz mówiłem, że uleganie historii oraz historykom, którzy ją pielęgnują wraz ze wszystkimi swoimi osobistymi fobiami, uprzedzeniami i wrogością - indoktrynując przy okazji innych nie skażonych dotąd Polaków tą nienawiścią i pretensjami, słowem pamięcią - uleganie tej historii jest niczym ciągła kłótnia i wywlekanie sobie nieuczciwych małżonków win wszelakich, aż doprowadzają w końcu do rozwodu, na czym tylko dzieci /ojczyzny/ cierpią.


Głupiec tego nie zrozumie, a mądry przytaknie, dlatego posyłam to tam, gdzie nasza przyszłość się rysuje i by pozytywnie: do BMN - Bazy Morfogenetycznej Narodu. Niech tam dojrzewa do POKOJU i Postępu Polski.

"Historia kołem się toczy" - to lepiej ażeby nas to koło nie przygniotło.

Wierzący zwłaszcza powinien to wiedzieć, że nic nie dzieje się bez JEGO woli.... No, czyjej?

/Miałem z tego piątkę na religii. BO ZAWSZE O TYM PAMIĘTAŁEM, A NIE TYLKO wtedy, JAK MI TO BYŁO NA RĘKĘ, ABY INNYM KŁAMAĆ.//

Historyków przegonić... zagoni do prawdziwej pożytecznej roboty, będzie mniej wojen.

Czołem, forumowy kacapie!!

:))

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 17.09.2015; 13:12

Bowiem ZE WSZYTKIM JEST TAK, jak to nasz mnb w jednym z wątków tu napisał:


mnb
/Data: 15.09.2015; 14:21/

/- ...zdelegalizować wszelkie religie do momentu naukowego potwierdzenia istnienia jakiegokolwiek "boga" .

- nadrzędna,dominująca świeckość kraju .

- nie karanie za wierzenie w jakąkolwiek religię ale karanie za zmuszanie,narzucanie,próby nawróceni na jakąś wiarę"

-------------------------

Ja bym to jeszcze tak strawestował:

- zdelegalizować wszelkie religie I HISTORIE,
do momentu naukowego potwierdzenia istnienia jakiegokolwiek "boga",
ORAZ NAJSZCZĘŚLIWSZEGO USTROJU;


- nadrzędna,dominująca świeckość kraju,



- nie karanie za wierzenie w jakąkolwiek religię ale karanie za zmuszanie ,narzucanie, próby nawróceni na jakąś wiarę,
ORAZ HISTORIĘ.

Brawo mnb!!

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 17.09.2015; 15:10

Nie klucz i nie rozmydlaj tematu. Konkretnie napisz co się stało 17 września 1939 roku. Co ci ruscy bandyci którym tak do dupy wchodzisz zrobili Polsce.

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 17.09.2015; 15:20

laktacja 100% racji pisałem o tym już od wielu lat że na NATO możemy liczyć jak na Francję i Anglię w 1939 roku. Jedyną naszą szansą jest obecność wojsk amerykańskich wraz z bronią jądrową na terenie Polski. Szanse tą zaprzepaściliśmy kiedy prezydentem został Komorowski, ale w przypadku wygrania wyborów w usa przez republikanów znów przed nią staniemy i należy z niej skorzystać. Niemcy i Rosja zawsze będą wrogiem Polski oczywiście nie wie tego debil który nie chce się uczyć historii, albo celowo to próbuje wmówić aby Polska mogła stać się łatwym kąskiem. Dlaczego takie wszy jak ty ton czują się najlepiej pod czyimś buciorem?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 17.09.2015; 15:35

Dlaczego, dlaczego...
Z prostej przyczyny:

1. Historię pisze się pod konkretne zamówienie, czasów, powiedzmy: zamawiający się zmieniają.

2. ... "wszy"-stek, jak ton?";
no bo zawsze lepiej jest pod buciorem, niż w,
gdy ten bucior stoi sobie na przykład na twojej głowie - forumowego kacapa.


Ha ha ha ha.... Dobre, co nie? Musisz przyznać, że dobre, szyderca, pławda?!

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 17.09.2015; 15:58

Nie jesteś Polakiem prawda?

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 17.09.2015; 16:26

Szanowny Szyderco,

"Dlaczego takie wszy jak ty ton czują się najlepiej pod czyimś buciorem?"

Czy Szanowny pan świadomie pisząc do mnie dopisał toto cytowane jedynie do tona, czy może zapomniał postawić przecinka?

Jeśli tak, to już by było nieco gorzej.

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 17.09.2015; 16:46

Nie podniecałbym się tak tą obecnością armii USA i broni jądrowej na naszym terytorium. A wynika to z tego, że każdy potencjalny agresor będzie doskonale wiedział gdzie toto jest i tam walnie swoje.
Może się nasza Pszczyna zachowa niczym ruiny Hiroszimy albo inne Pompeje. I tyle z tego będzie. Niestety.

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 17.09.2015; 21:21

Pajac wie co się stało 17 września 1939 bo mu powiedział jego mentor debil korwin który uchodźców nazywa śmieciami.

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 17.09.2015; 21:30

nie, to jest do tona to on próbuje nie widzieć setek tysięcy pomordowanych przez sowietów, setek tysięcy wywiezionych których rodziny do dziś nie mogą wrócić do ojczyzny, kolejne tysiące zabitych w wyniku terroru stalinowskiego po wojnie, kilkuset miliardowe straty związane z rabunkiem armii czerwonej na ziemiach polskich, straty terytorialne etc etc etc. Nie dość że nie widzi to jeszcze krzyczy że inni też nie mają prawa tego oglądać. Chce zapomnieć historię ale bardzo często sięga do historii wspominając np generała Pinocheta który to zrobił porządek z komunistycznymi terrorystami w swoim kraju, ratując Chile i Amerykę Południową od losu Kambodży.
A co do broni jądrowej to sowieckie głowice i tak są wycelowane w Warszawę i GOP ( nie tylko zresztą sowieckie) Jednak bandyta z nożem trzy razy się zastanowi czy zaatakować kogoś kto również ma nóż, nie będzie miał tych wątpliwości w stosunku do osoby bezbronnej. Zresztą Żyrinowski już Polsce groził atakiem nuklearnym w przypadku dalszego angażowania się w awanturę Ukraińską w którą nas PO wciągnęła.
Polska zawsze była jest i będzie traktowana przez sowietów zresztą jak i przez Niemców za swoją kolonię dlatego tylko i wyłącznie obecność Amerykanów może ostudzić ich zapędy. Ale "przyjaźń" polsko-amerykańska nie może być na obecnych zasadach takich że sikorski robi im laskę a lewicowcy kwaśniewski z millerem biorą od nich pieniądze kupcząc terytorium Polski. Nasze niefortunne położenie geopolityczne może też być dla nas atutem i kartą przetargową którą Amerykanie ze względu także na swoje bezpieczeństwo będą zainteresowani. Najpierw amerykańskie bazy tutaj a potem strefa wolnego handlu z USA i Polska jest krajem i mlekiem płynącym z którym Rosjanie pierwsi będą chcieli robić interesy.

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 17.09.2015; 21:33

leo przytocz całą wypowiedz JKM a nie wyciągnięte słowa z kontekstu. Jeśli tylko tyle pojąłeś z tego co powiedział albo jeszcze lepiej tylko tyle wiesz bo ci gazeta wyborcza tyle napisała to znaczy że jesteś ignorantem nie wartym czasu.

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 17.09.2015; 21:38

Śmieć popiera śmiecia i tyle w temacie.

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 17.09.2015; 21:50

dokładnie! dlatego ty popierasz ryżego volksdeutscha który kupczy bezpieczeństwem Polski za stołek w Brukseli.

prezes_spo...

Pszczyna

Postów: 108

Data: 18.09.2015; 12:31

Tylko rusek może wypisywać takie brednie jak ton.


http://demotywatory.pl/4207789/Dzis-przypada-76-rocznica-napadniecia-ZSRR-na-Polske



Investor

Blisko,coraz bliżej!.Saga Śląska.

Postów: 7024

Data: 18.09.2015; 19:49

Jezdziłem w opolskie,ok,Namysłowa,Oławy,Kluczborka w latach sześćdziesiątych na wakacje do rodziny,kilka razy,od małych gorzelni na wsiach po mniejsze i większe zakłady były ogołocone z wszystkiego,gołe mury i to na terenie Niemiec,Prus,[stare granice]strasznie to wyglądało,nie mówiąc o ofiarach po 16.09.39r. i po wojnie!!i w całej nasze historii,ruski żle się kojarzą,chociaż to dobrzy ludzie!!,ale oni też za nami nie przepadają,Polacy są wyniośli,nie słyszałem inaczej jak"Polski Pan" na każdego tak mówili!

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 18.09.2015; 21:13

Każdego należy mierzyć równą miarą. Nie ma rzeczy tylko czarnych i tylko białych. Ale nie wolno kłamać tak jak to robi ton. Atak na Polskę 17 września jest faktem! Mordy w Katyniu także etc etc.
Ciekawa rzecz zaobserwowałem na wyborczej i na podobnych szmatławcach dopóki Putin nie wyszarpał za pejsy tych którzy mu chcieli fabryki w Donbasie ukraść to był wspaniały i wielki i to tylko PISiory według szechtera zionęły rusofobią. A teraz jakikolwiek by artykuł w tym żydowskim szmatławcu nie otworzyć to jazda na Rosję za wszystko. Przypominam tylko że gdyby wprowadzono plan Rosji dla Syrii nie było by tej hecy z 'uchodźcami' Ale najsmutniejsze jest to że różnego typu fekaliojady68 łykają wszystko co wypadnie z antypolskiego tyłka szechtera. Dlatego JKM ma rację mówiąc "Jak może istnieć ustrój, w którym dwóch meneli spod budki ma dwa głosy, a profesor uniwersytetu ma jeden głos? Trzeba być idiotą, żeby chcieć w takim ustroju żyć."

Investor

Blisko,coraz bliżej!.Saga Śląska.

Postów: 7024

Data: 18.09.2015; 22:55

"Nie chcem ale muszem"cytat pewnego elektryka!,niestety!
Gdybym zacytował naczel.Piłsudzkiego cytaty,o Polakach !?!
Ta NASZA historia!?!

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 19.09.2015; 14:01

No dobra, jestem by zaspokoić twoją żądzę, szyderca, popastwienia się mną niczym wilczur mój szmatą, za ktorą mnie masz, więc ok.

Nie "ruskiem" nie jestem, tu się urodziłem i pobierałem nauki, stąd wielu nauczycieli odwiedzam nad ich grobami na cmentarzu Wszystkich Świętych.

Żadnej zbrodni ludobójstwa nie zaprzeczam, wbrew niektórym światowym politykom nawet i sam je tak jako jeden z pierwszych nazwałem, byłbym kiep gdyby było inaczej.

Lecz co to da-je?


DLA PRZYSZŁOŚCI NASZEJ?

DLA POKOJU?

DLA POMYSLNEGO ROZWOJU NASZEGO KRAJU, OBECNYCH I PRZYSZŁYCH POKOLEN POLAKÓW?

Jak nie wiesz lub masz wątpliwosci w tym wzgledzie, to popytanj no dzieci z ropzpadnietych zwiazków małżeńsko-riodzinnych, jak do tego doszło i kto tam był najbardziej świety.

Warto tu w tym miejscu nawiązać do wystąpienia/kazania wygłoszonego ostatnio na rocznicy zbrodni katyńskiej, przez biskupa /kardynała?/.
Mianowicie zaznaczył on WYRAŹNIE, by - zanim poczniemy rozliczać i oskarżać innych za popełnione NA NAS zbrodnie - pomyśleć także, e czy sami jesteśmy bez winy..." /czytaj: czy sami nie staliśmy się ich powodem? Tak mniej więcej.../

To bardzo ważna nauka pokory i chrześcijaństwa dana ze strony hierarchy Kościoła rz.k. dla swych wiernych bara... owieczek.

Ja już od dawna de tą drogą, wiem bowiem, iż we Wszechświecie /u Boga?/ nie ma skutków BEZ PRZYCZYNY.

"Zbierasz to, co posiałeś." Budda/
"Jaki siew, taki zbiór/żniwo" /Jezus/
"Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz" Klara/
" Każdy jest kowalem swojego losu" /Platon/
"Czy to się dzieje według grzechów jego/karmy, czy woli bożej? ("Woli bożej",odpowiada Jezus), czyli prawa Wszechświata, na to samo wychodzi./

(Czytałem wiele przesłań moralnych tzw. bożych ludzi-posłańców i widzę, że wiele się oni w swych naukach nie różnią, prócz słów, znaczenie i przesłanie mając do nas maluczkich to samo.)

Mea culpa, mea culpa, mea culpa...

Rozpamiętując tragedię katyńską i inne, w tym 17 września 1949 roku powinniśmy jeśli już to czynimy - o swoich grzechach wobec bliźnich, a nie tylko cudzych wobec nas.

I tak jak my poniektórzy słabi i mali pamiętamy historie, to sąsiedzi nasi też podobni swoją pamiętają oraz cudze przewiny dokonane na nich.
Weźmy dla przykładu nasze obozy dla uwięzionych rosyjskich żołnierzy po 1920 - 23roku: ile w nich zamęczyliśmy z różnych powodów? Źródła podają, iż być może od 10 000 do 30 000 ruskich jeńców nawet!!! W naszych polskich obozach!!

I za to wzięli na nas odwet kiedy nadarzyła im się okazja, a nawet dwie, Polaku.

I dlatego to ie warto, zwłaszcza młodym pokoleniom, przypominać historii, aby się tez i wstydzić za swój naród nie musieli, bo za cudzy nie muszą: tamte mają swoje pokolenia, także poddawane wojennej tresurze, czyli indoktrynacji.
Mnie wystarczy poczet królów polskich.

Dobrze was/nas naucza-ł ten hierarcha Kościoła katolickiego, na tej rocznicy zbrodni katyńskiej: być może "zmądrzał" w czasach panowania nowego papieża Franciszka i musi trzymać się bardziej Prawdy, a może też tylko jest taki sam jak ja:
kocha prawdę i sprawiedliwość - bez względu kogo ona dotyczy, gdyż rasistą, jak ta cała wasza - udająca wiarę czy wykoślawiony i szkodzący Polsce patriotyzm reszta - nie jest.
Mea culpa.
Mea culpa.
Mea culpa.

Kochajmy się!!! Dzieci


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 19.09.2015; 14:03

/No patrzcie no: uciekło mi, he.../

Bośmy dzieci Wszechświata.

A nie bękarty jego. No chyba że...

Lecz wtedy biada takim.

PS: Masz wybór, jeden z drugim.






szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 19.09.2015; 16:14

Co to daje dla naszej przyszłości, to daje to że należy z przeszłości wyciągać wnioski żeby jeszcze raz jej nie musieć przeżywać. Nikt nie chce żadnej zemsty ani wojny bo to najgorsza rzecz jaka się może zdarzyć ale należy pamiętać o przeszłości być ostrożnym i podjąć konkretne działania aby się ta wojna nie przydarzyła. Dlatego konkretnie bazy amerykanskie z bronią jądrową wycelowaną w Kreml nie ma innej opcji.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 19.09.2015; 16:19

Ha ha ha ha ha ha....!!!!!!11

Dawno już się tak nie uśmiałem!

Wy prawiczki w polityce - też czasem potraficie błysnąć humorem, he he, he.

Dowcipnisie, a może - klauni?

PS: A miecze , dwa przynajmniej, to masz nad łóżkiem?

Na wypadek, jak by jacy Krzyżacy chcieli nas napaść?

Znasz przecie historię i się zabezpieczasz pewnie?
No tak piszesz, że tak. No to jestem spokojny, przynajmniej jeden klaun się uratuje, po d łóżkiem.

Zdrówka życzę. Wszelakiego!

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 19.09.2015; 16:30

głupiec jak czegoś nie rozumie to się zasłania śmiechem, ale ty doskonale rozumiesz dlatego dostajesz piany na mordce w kształcie sierpa i młota. Nie ton nie będziemy czekać na ruskiego bandziora z pustymi rękoma. I jeśli w USA wybory wygrają Republikanie a w Polsce rządzić będą a będą patrioci to bazy amerykańskie będą faktem.

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 19.09.2015; 16:36

Czyli kolejna "okupacja" po państwo ponoć wtedy w pełni wolne, gdy na jego terenie żadne innego autoramentu żołdactwo nie stacjonuje.

A może by tak stworzyć strefę neutralną (uzbrojoną po zęby swoim sprzętem i ludźmi) w pasie od Skandynawii po Bałkany? Ogłosić wszem i wobec, że niczym Szwajcaria po zawsze jesteśmy neutralni? Co by na to powiedzieli nasi "przyjaciele" z prawa, lewa i na skos?

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769