Forum

Temat: Nasze miasto ,nasze zdanie.

alan2000

Pszczyna

Data: 20.11.2015; 21:03

Proponuję wystawiać opnie dotyczące naszego miasta.Za i przeciw.

jasmin7

Pszczyna

Data: 20.11.2015; 23:36

Stare, ale jare ;)

Investor

Blisko,coraz bliżej!.Saga Śląska.

Data: 20.11.2015; 23:55

Miała być"STREFA"i cmentarz powiększony a będzie chyba duże gospodarstwo!!.

modrokapusta

dziunie

Data: 21.11.2015; 07:55

nima w tym mieście i powiecie całym jakigokolwiek zainteresowanio społeczyństwym. Władza, co mie w tym kraju wogule niy dziwi, mo nos kajś. Samo starowka, dlo mie slamsy z nawalonymi ludziskami. Niby rynek piykny, a za rynkiym nasrane. Park zarośniynty i zapuszczony. Ranty niy poczyszczone i niy powysiykane. drogi dziurawe. doś bo mi dnia braknie.

ton

Niedaleko

Data: 21.11.2015; 08:43

A mnie się Paszczyna...przepraszam, Pszczyna, bardzo podoba.

Dobrze zaprojektowane i wyposażone sklepy sklepiki, grzeczna i miła obsługa, tak swojska, z naszej wsi jakby...

Uliczki dobrze utrzymane, czyste.

Widać, ze tu inicjatywa prywatna mieszkańców kwitnie, co dobrze świadczy o ich obrotności, chęciach i przedsiębiorczości oraz inicjatywie.

Także, widać to po przyciągających oko gmachach szkół - oświata jest niewątpliwie na wysokim poziomie i ich mury opuszczają potem światli absolwenci i obywatele. /Ja sam jestem tego żywym jeszcze przykładem.../

Jest w tym mieście mnóstwo atrakcji, daremno by je wymieniać, każdy wie.
Na ogół architektoniczny spadek odziedziczony po Niemcach dobrze jest utrzymywany, z niektórymi zaniedbanymi wyjątkami. Lecz ogólnie architektura Pszczyny jest nad wyraz ciekawa, w każdym jej miejscu.
Mieszkańcy to mili ludzie, znam wielu, i nie trzeba się przejmować tymi, co na forum pisują... Wyjątki zawsze potwierdzają regułę.

PS;
Można by, a więcej - należałoby zrobić coś jeszcze z tym przejściem przez tory, bo niebezpiecznie ocierają się /od strony zachodniej/ o pieszych samochody z braku linii oddzielającej jezdnię od i tak żadnego chodnika. /podnosiłem to tu wielokroć/.

Piękne, zadbane, o charakterze zabytkowym miasteczko.

Co byście jeszcze chcieli?

Nawet ten portal macie o wiele lepiej zrobiony jak inne o wiele większe.
Rozejrzyj się, a dostrzeżesz piękno swojego miasta.

Warunek: nie jedz tyle kwaśnego.

jasmin7

Pszczyna

Data: 21.11.2015; 17:06

W Pszczynie widać, że miasto powstało już w XIII wieku, a nie jak np. Czechowice - w 1951 r. (prawa miejskie).

laktacja

P-na

Data: 22.11.2015; 11:38

re: Jaśmin

Zapomniałaś dodać, że się zatrzymało wówczas, gdy inni poszli do przodu.

Do wszystkich:

zechciejcie mi podać te wszystkie "atrakcje", które spowodują w XXI w. że odwiedzający Pszczynę turyści zechcą tutaj zanocować i zostawić tyle, kasy aby miasto mogło z tego żyć. No bo przecież nie przemysł, czy szerokie usługi. Oj, to zabronione, choćby na terenie objętym dawnym elwo produkowano na cały świat coś takiego, że kolejki by się po to ustawiały. Nie. Nasz grajdoł ma się wyróżniać. Turysta obowiązkowo musi wydać kasę w Wieży Wodnej, bo ktoś w knajpę zainwestował, musi powąchać smrodku z kudłatego mieszańca zwanego żubrem, choć te pszczyńskie do końca nimi nie są. Musi za swoja kasę pokukać do nocnika Daisy i nawet fotki sobie nie strzeli, bo go obsługa Muzeum szybko do "normalności" przywróci. No chyba, że ekstra dodatkowo zapłaci. To wówczas nocnikowi krzywda się nie stanie. Świeciłem oczami przed gośćmi ze Szwecji, którym nijak nie potrafiłem wytłumaczyć, że tutaj w tym }pszczyńskim cudzie" fotografowanie szkodzi zbiorom. Przestaje szkodzić za dodatkową opłatą.
Oczywiście niejaki Ton wszystkim zaochany (nie mylić z zakochaniem). Jemu się nawet te szkaradztwa architektoniczne na dawnym targowisku podobają. Ale nie ma się co dziwić. We Kobiórze takich ni ma.

Mniemam, że gdyby Książę pan z grobu wstał, to by taka wichę zrobił, że by cały ten grajdoł razem z ulicami, nie tylko chodnikami jakiemuś kangurowi za 1 złoty puścił.

Czekam na propozycje wskazania tych atrakcji, do których turyści nie docierają tylko i wyłącznie dlatego, że info turystyczne szwankuje.

szyderca_t...

w twej głowie

Data: 22.11.2015; 12:32

A jakby tak katedrę wybudować? Taką jak w Licheniu ale większą, a przed nią pomnik wieli taki jak w Świebodzinie ale tak z metr wyższy? A wszystko to na marchewkowym polu. Pielgrzymek mnóstwo a i Belzebub z Kobióra nogi więcej na tej ziemi nie postawi.

laktacja

P-na

Data: 22.11.2015; 12:35

No ale gdzie ja postawisz? W marchewkowie?
Kawałek od Zamku i parku?
Przecież Ci tego nie darują. Bo to by zakłóciło beztroski spokój pobieraczy zasiłków z gmopsu. Autka by i autokary zjeżdżały. Ruch, a to leniom nie w smak.

szyderca_t...

w twej głowie

Data: 22.11.2015; 12:40

Ksiądz proboszcz diobłem i ekskomunikom postraszy i zbuntowany lud do pionu przywróci.

laktacja

P-na

Data: 22.11.2015; 12:44

Żaden proboszcz
Nic nie zrobi,
Jeśli na tym
Nie zarobi.
Chociaż nasz
Dekanat prima
To Rydzyka
Wciąż w nim ni ma.
Ni ma radia,
Telewizji,
Jako robić szmal
Bez wizji???

szyderca_t...

w twej głowie

Data: 22.11.2015; 12:51

Pomaleńku kroczki stawiać
Małą łyżką szybko zjadać
Ci co jeżdżą dziś Bentleyem
Zaczynali od Betlejem

POnuryZniw...

Shangri-La

Data: 22.11.2015; 15:24

A co zrobisz, jak władza bardziej jest zainteresowana futrowaniem swojego elektoratu niż rozwojem miasta? swoją droga jak się dobre pomysły pojawiają (np strefa) to się zaczynają obywatele burzyć.

Pojawiały się np propozycje, żeby zdjąć z miasta i parku klątwę strefy konserwatorskiej - wytyczyć strefy komercyjne w parku żeby rozruszać bardziej turystykę (restauracja/hotel na wyspie od strony żubrów, jakieś boiska, może tory konne przy ruskim cmentarzu ale robione przez prywaciarzy a nie miasto), zaś w mieście odblokować potencjał ekonomiczny właścicieli kamienic, ale się wszyscy boją konserwatora.

alan2000

Pszczyna

Data: 22.11.2015; 21:19

Ja wytnę z naszego miasta pałacyk i po Pszczynie. Basen tylko w nędznym szpitalu! Rynek w dzień nie istnieje bo zakaz wjazdu ale tylko dla dla swoich bo jak jest obca rejestracja to upomnienie.
RATUSZ bym rozpie.....lił.

alan2000

Pszczyna

Data: 24.01.2016; 10:50

Wracam do tematu i pytam dlaczego nie mamy kina?

Nowi klubowicze

GRUPAFAKTORIA23

Golasowice
w klubie od: 2023.02.07

beata76

PSZCZYNA
w klubie od: 2023.01.29

KATDAM

JANKOWICE
w klubie od: 2023.01.25

Lena2012

Pszczyna