Forum

Temat: Jeszcze nie skazany, a juz traktowany przez panstwo jak bandzior jaki!

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 08:14

/Na marginesie afery z byłym posłem Burym z PSL/

Patrzę i oczom nie wierzę jak to można w kraju niby lepszym od Białorusi, Rusi i innych rzekomychi wszelkich dyktatusi tak postępować z wolnym /jeszcze?/ człowiekiem!!

Podejrzanym wprawdzie, owszem, za jakieś malwersacje czy korupcję, lecz jeszcze nie osądzonym i nie skazanym przez sąd, a może nawet wcale nim nie być!
Gdyby jeszcze za jakieś morderstwo, zabójstwo, pobicie i inną przemoc na bliźnim, ale nie - za prawdopodobną korupcję.

I jak się z takim obywatelem te służby obchodzą?

NIEGODNIE!! HAŃBIĄCO!!! PRZYNOSZĄC NAM WSTYD!

1.Nie dość, że przyjeżdżają po takiego obywatela - NIE bandytę przecież o północy, to jeszcze...

2. W maskach na głowie, niczym jakie kibole,

3. Uzbrojeni po zęby, jak po jakiego mafiosa uzbrojonego i ze swoją równie uzbrojona bandą, to jeszcze ...

3. Stosują wobec niego przemoc fizyczną - łapiąc go łapami i na siłę obniżając mu głowę i wciskając niemal do ich samochodu!!
4. To wszystko na oczach kamer, publiczności!!

Gdzie dbałość o zachowanie godności ludzkiej wobec obywatela jeszcze wolnego i nie skazanego?

A gdyby nawet skazanego, to czy i jemu, o ile oczywiście to nie pospolity bandzior lub morderca - nie należy się ta sama godność?

Zachowanie tych służb przypomina mi zachowanie u takich dyktatorów i systemów totalitarnych, o których wolelibyśmy zapomnieć.
A jeśli tak nie jest, że wzorują się na nich, to co?

To zwykła dziecinada!! Rodem z gier komputerowych dla dzieci i nic więcej. Śmieszne i przerażające, oraz smutne zarazem. I ośmieszające nasze państwo!

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 08:16

To tak się mamy obchodzić w naszym kraju, jeszcze o "określonych tradycjach", kulturze i religii ze swoimi bliźnimi, z obywatelami zabieranymi do organów ścigania - na przesłuchanie tylko?

Czy casus ze śp. Panią Barbarą Blida niczego was nie nauczyło? Jak należy się z takimi, czyli Z NAMI, obywatelami! obchodzić?

Jest ktoś jeszcze, powiedzmy, o 12,43 lub 20,34 - spoko, witany, bezpieczny,, grzeczny itd.,

aż tu nagle minutę później, bo taki jest harmonogram operacyjny tych służb - nagle staje się strasznie niebezpieczny,
że już w minutę później - o 12,44 lub 20,36 trzeba ich skuć w kajdany, w maskach i pełnym rynsztunku bojowym po nich przyjechać, a jeszcze przy tym PONIŻAĆ ICH GODNOŚĆ OSOBISTĄ stosując wobec nich przemoc fizyczną na oczach publiki!!?

Toż to metody rodem z najbardziej ponurych zakątków świata i czasów!!
Co innego, powtarzam, gdyby to byli podejrzani mafiosi, gangów, mordercy, a nawet nie zabójcy, np.kierowcy, tak, le nie o nie przemocowe czyny!
Ludzie! Nauczmy się wreszcie być dorosłymi!
A nie wiecznie nie dojrzałymi dzieciuchami, latającymi z karabinkami i strzelającymi do siebie i innych jak do kaczek!

Taki widok w telewizji uczy też te dzieci takiego samego obchodzenia się takiego samego traktowania z buta innych wokół siebie!!
To nie wychowawcze takie postępowanie wobec podejrzanych!!
Wstyd i hańba!

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 08:17

Należy przyjechać po ZWYKŁEGO podejrzanego o normalnej porze dnia i godzinie i w sposób kulturalny się z nim obchodząc - poprosić go o wejście do samochodu.
W razie jedynie stawiania oporu może dopuszczalne może użycie bezpiecznej siły wobec niego.
I w żadnych tam maskach, żadnego uzbrojenia nie powinno być widać, o tym nawet ciemniaki z ciemnych czasów wiedzieli, mając bron ukrytą za pazuchą, pod płaszczem!

A tu kraj pełnej "wolności" niby i "demokratyczniejszy" znacznie od innych ościennych, ha ha ha - a zachowuje się wobec własnych obywateli niczym pospolitych osądzonych już bandziorów i typów spod ciemnej gwiazdy!
To straszna hańba !
I powód do rozliczenia!!

Oj, dzieciuchy, dzieciuchy, kiedy wy doroślejecie?

/Do Bay Morfogenetycznej obecnego jeszcze w Polsce "kraju rad"./

wickary

Pszczyna

Postów: 274

Data: 21.11.2015; 13:17

Przypominam że zatrzymania dokonały jeszcze POwskie służby! Których szefem był powołany przez Donalda Tuska dnia 31 grudnia 2013 Paweł Wojtyniuk.

Dodatkowo służby podejrzewały że Bury chce uciec i ukrywał się przed CBA więc na co miały czekać?

http://wpolityce.pl/polityka/272458-bury-mogl-planowac-ucieczke-polityk-psl-ukrywal-sie-przed-funkcjonariuszami-cba-zobacz-jak-chcial-ich-wywiesc-w-pole

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 14:09

Ja opisuję to co widziałem TV wczoraj.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 14:10

...w TV.

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 21.11.2015; 14:11

Nie PO-wskie tylko polskie służby. I nie ferujcie wyroku bez osądzenia.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 14:25

Byli od niego na wyciągnięcie ręki, jak mógłby im uciec?

Mnie chodzi o coś zupełnie innego.

Trzeba skończyć z tym niegodnym i barbarzyńskim traktowaniem człowieka, nawet podejrzanego, który tak dla tych "gości", jak i otoczenia nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa.
Gdyby nawet była jakaś drobna niepewność w tym względzie, to zawsze i wówczas idzie zachować jakąś dyskretną gotowość, a nie tak brutalnie manifestować się ze swoją brutalnością.

Już to raz przerabiali, społeczeństwo było tym oburzone, a pomimo tego i tak to robią jakby dzieciaki bawiły się w policjantów na placu.

Naprawdę żadnej w tym działaniu finezji, żadnej dyskrecji, tylko objawianie wobec nikomu nie zagrażającego użyciem przemocy obywatela, podejrzanego, swej siły na pokaz.
Przypomina mi to powiedzenie o damskich bokserach.

Zaprawdę - na pokaz.
Byle nie dzieciom.
Bo się szybko uczą bzdur na wyrost.


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 14:36

Tak, masz rację leo: polskie służby to były i o t mi chodzi.

Idzie przecież grzecznie wyciągnąć rękę podejrzanemu i zabieranemu z domu, i kulturalnie wskazać mu w ten sposób kierunek na drzwi samochodu, a nie wpychać go tam niemal na siłę, kładąc rękę a to na ramieniu a to na głowę, skandal

W ogóle podejrzany taki nie powinie być przez nikogo dotykany, jeśli nie stawia oporu, ani zagrożenia.
Ponaglany może być co najwyżej grzecznym słowem i już.

Tego rodzaju niegodnych praktyk należy od natychmiast zaprzestać.
Inaczej Polska niczym nie będzie się różnic od tych, których tak lubią nie tylko krytykować, ale i hołubić, jak kiedyś swego Pinocheta. Od tego niedaleko już do dyktatury i zbrodniczego zamordyzmu.
A to przekreśli wszystkie nasze zdobycze w dziedzinie wolności.

Musi nastąpić przekierowanie szkolenia tych służb z totalitarnych na w pełni odpowiadające państwu demokratycznemu i szanującemu swoich obywateli oraz prawo.
Widzieliśmy to wszyscy.

wickary

Pszczyna

Postów: 274

Data: 21.11.2015; 14:38

A ja w TV widziałem 7-głowego smoka! Widziałem też Lisa który opowiadał kłamstwa na temat córki Dudy. Więc może dyskutujmy o faktach a nie o rzeczywistości wirtualnej. Facet się ukrywał i w każdej chwili mógł zwiać i brawo dla POwskich służb że go złapały. A przepraszam dla polskich służb. Wczoraj jednak leo jak się dowiedział że to było o 2 w nocy i nie wiedział że szefem nadal był gość mianowany przez Tuska to pisał że to służby IV RP i że państwo policyjne a dziś że to 'polskie służby' To się nazywa obiektywizm.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 14:39

I tak w ogóle, to do takiego dowiezienia podejrzanego do prokuratury na zwykłe przesłuchanie - paru tajniaków by w zupełności wystarczyło.

A nie kilku zamaskowanych i po zęby uzbrojonych, jak po bossa mafii.

Dalej nie rozumiecie?


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 14:45

Jeśli nadal obstajesz przy przy takiej formie załatwiania się z obywatelami, to powiem ci, że systemy totalitarne i dyktatury, w tym krwawe, trwały dzięki takiemu właśnie poparciu społecznemu, między innymi.
Zrozum o co tu idzie, a nie broń barbarzyńskiego i prymitywnego obchodzenia się z nami, nawet jeśli już podejrzanymi, a mającymi być TYLKO dowiezionymi na przesłuchanie, a nie na miejscu rozstrzelanymi jakby.

Dwóch, trzech tajnych by wystarczyło.

Capito?

wickary

Pszczyna

Postów: 274

Data: 21.11.2015; 14:49

i żeby nie być gołosłownym:

leo 68
Data: 20.11.2015; 18:42


"...Zatrzymanie Burego o 2 w nocy tez dziwne,tak jakby nie można tego było zrobić w dzień. Ktoś tu wspominał o państwie policyjnym. IV RP wróciła i to z wielkim hukiem."

http://www.forum.pless.pl/index.php?page=forum&subpage=showthread&pid=411978&pgnr=1&sid=0

No ale niestety okazało się że nie było to o 2 w nocy i że nie była to żadna IV RP tylko było to CBA pod zarządem Wojtuniuka mianowanego przez Tuska i nagle to już nie są służby IV RP ani tym bardziej POwskie tylko "służby polskie"
Jak się długo jeszcze zamierzasz leo68 kompromitować?

Jeśli to nie daj boże było by już za czasów nowego PISowskiego szefa CBA mimo że sprawa ciągnęła się jeszcze od czasów PO to by leo68 wył o państwie policyjnym państwie terroru i nocnym nachodzeniu a tak dupa zbita bo zrobiły to POwski służby sorry 'polskie służby'
Jak można być tak zakłamanym?

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 14:55

Okazywanie kultury, szacunku oraz godności osobistej każdemu obywatelowi - to podstawowe kryteria cywilizacji XXI wieku w krajach chełpiących się demokracją i wolnością.

Od reszty są sądy.
Oraz wiezienia. Lecz i tam to samo obowiązuje.

Nawet w schronisku dla zwierząt obowiązują pewne jakieś humanitarne zasady obchodzenia się z nimi.

Z nami już nie takie?
Bo ludzkie? Czy człowiek posiada swoja godność i nietykalność w tym kraju?
A czy ktoś ja narusza?
To kto po kogo powinien przyjechać? Albo - po kogo jeszcze?...
W takim razie?
Cofamy się, znowu, czy kroczymy naprzód?

/Wszystko do Bazy Morfogenetycznej kraju, z tego małego miasteczka, które będzie miało swoje zasługi w poprawianiu Ojczyzny swej./

wickary

Pszczyna

Postów: 274

Data: 21.11.2015; 14:57

Słuchaj prokuratura wzywa na przesłuchanie, podejrzany czy świadek się zgłasza a nie ukrywa. Facet nie jest jakimś tam januszkiem który ukradł komuś rower tylko podejrzanym o wielomilionowe przekręty. Ma układy nie wiadomo gdzie (były zastrzelony AWSowy minister współpracował z mafią) ma pieniądze i ma motyw żeby zbiec, może posiadać też broń tak jak nielegalnie ją posiadał POwski minister! Jeśli zastrzeliłby któregoś z 3 niedoświadczonych tajniaków kręcących się na co dzień po bazarku w celu sprawdzenia nielegalnego handlu pietruszką to co by było? Albo jakby nie daj boże sam postrzelił się w klatkę piersiową jak pewna aferzystka węglowa? POwskie służby (sorry polskie służby) wysłały profesjonalistów i bardzo dobrze zrobiły.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 15:00

Ty mylisz dwie rzeczy:

- podstawę do zatrzymania z...

- FORMĄ tego zatrzymania.

A mnie akurat o to drugie idzie.

Co do pierwszego to co ja tam wiem. To już ne moja brocha.

Nie próbujcie mi tu rozwadniać problemu.







wickary

Pszczyna

Postów: 274

Data: 21.11.2015; 15:10

Nie niczego nie mylę!

inaczej się zatrzymuje pijanego rowerzystę a inaczej pijanego czołgistę jadącego czołgiem!

Ty nie masz pojęcia widzę jakimi ludźmi się otaczał Bury i jakim szefował:

http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,148348,18874198,zloty-pociag-burego.html


gwałty, wymuszenia, łapówki i bandyterka to takie środowisko.

Forma godna potępienia to było wywleczenie z łóżka przez panów w kominiarkach małolata który zrobił stronę internetową o Komorowskim a nie zatrzymanie zawodnika takiego kalibru jak Bury.
capito?

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 15:11

Nie kręć, nie skierowuj tematu na inne tory.

Powtarzam: BYŁ IM NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI.

JAK DALEKO MÓGŁ UCIEC?

4 metry? 8 metrów?...

A jak by to ładnie o nas świadczyło, że mamy takie służby, które z kulturą, a nade wszystko DYSKRETNIE potrafią przywieźć na przesłuchanie każdego obywatela, nie naruszając ani jego nietykalności bez potrzeby, ani jego godności, używając choćby rąk do popychania go w kierunku wnętrza samochodu. A również przyjeżdżając po niego w maskach i uzbrojeniu na pokaz.

Tylko tyle i aż tyle.

Dyskrecja, kultura, poszanowanie godności.

Jeszcze coś trzeba dodać?

To witam we wczesnym PRLu.






Nie zamącajcie zasadniczego problemu.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 15:16

No i tak na wszelki wypadek przypomnę jeszcze:

Nie skazanemu przez sąd przysługuje kategoria domniemania niewinności.

Uważajmy zatem na to co piszemy i jakie oskarżenia wobec innych kierujemy.
To forum a nie rozprawa sadowa.

Raczej rozprawa nad słabo i po dawnemu wyszkolonymi służbami.


wickary

Pszczyna

Postów: 274

Data: 21.11.2015; 15:18

Nie czytasz tego co ci się wkleja więc jaki jest sens z tobą dyskutować? Mógł im uciec np na odległość 15 MILIONÓW metrów przekraczając Polską granicę (przecież nie jeździli za nim krok w krok) i wsiadając w pierwszy lepszy samolot do Australii.
Widzę że w ogóle nie ogarniasz tematu.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 15:18

/Przepraszam, ale muszę teraz do obory.
A, wiem... I ma stamtąd wcale nie wychodzić? Ok. Spróbuję./

wickary

Pszczyna

Postów: 274

Data: 21.11.2015; 15:21

Jak już będziesz w tej oborze to poczytaj coś o tym gościu. Może jakby któryś z jego kumpli zgwałcił twoją córkę to byś nie wypisywał takich idiotyzmów że śledczy go powinni z kwiatami przywitać.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 15:22

O kurde... koń mnie od razu kopnął i wyleciałem...
--------------

Jak na tyle kilometrów, jak?
Przecie przed kamerą oni o krok PRZY NIM byli!!

W Pszczynie jest odpust?ę
Ty karuzele obsługujesz?

To zatrzymaj ją, bo nam się w głowie zakręci od tego kręcenia.



ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 15:30

Nie osadzonemu i skazanemu przysługuje domniemanie niewinności. Jest takim jak my obaj.

A mnie tylko o tę FORMĘ, rozumiesz?"


Cywilizowaną F O R M Ę zatrzymania chodzi, a nie o jej podstawę.
To mnie zupełnie nie interesuje!!!!!!!!!!!!!!!

Bo ta...Uwaga -


- FO R M A - przypomina mi jako żywo formę zatrzymania Pani Barbary Blidy.

I też w tym momencie nieważne - winnej czy nie /też to było prze sadem!!/, ale to- w jaki sposób po nią przyszli - jak po bandziora, po szefa mafii.

I to się miało więcej nie powtórzyć, takie strzelanie z armaty do wróbla.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 21.11.2015; 15:56

Zawsze widziałem dlaczego wy tak te bajki kochacie, stale jeden i te same, prawicowcy, i próbujecie je na dodatek innym wcisnąć.
Bo nie rozumiecie ich morału!!

Gdyby było inaczej - raz by wystarczyło.

-------------------------------------

Prawicowa żabka

To opowiem ci bajkę taką, swoją,
specjalnie dla ciebie podjętą:
Była sobie raz żabka,
w wodzie sitowiem zarośniętą;

i ta żabka, niestety - inna jakaś była:
na pozór normalna i nawet ładna,
lecz mądre żabki jej nie znosiły,
a tajemnica z tego była żadna...

Nie lubiły jej i już.
Aż zaciekawiło to
pewnego żabola,
choć nie był to jej tato...

Lecz dobrze jej życzył,
chciał, by w stawie zgoda była,
rzecz całą postanowił zbadać
i żabki tajemnica się nie ukryła...

Okazało się bowiem, o czym żaby
już kumkały od początku lata,
a żabol dopiero teraz to odkrył,
że żabka owa - nie była kumata...

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 21.11.2015; 15:59

A kiedy Ci ci w drzwi załomocą,
Środkiem dnia lub i ciemną nocą.
To gdy zapytasz: kto puka mi:
Usłyszysz znane: T(o) K(.rwa) M(y)!

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 22.11.2015; 12:34

Jak to tak siepacze kopaczowo-tuskowe po umiłowanego koalicjanta przyszły!? NIEWINNY! Santo Subito!

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769