Forum

Temat: Piraci nagrodzeni, gminy ukarane - fotopstryki do lamusa!

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 02.01.2016; 20:02

Od nowego roku - fotoradary, ustawione przy drogach miejsko-gminnych, obsługiwane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, DAJĄCE 136 milionów zysku przychodu miastom i gminom m.in. na naprawę dróg, a ściągniętych nie z przyzwoitych obywateli, lecz z piratów drogowych, przekraczających prędkość, czyli niejako na własne życzenie i z własnej winy, bo nieprzestrzegających znaków drogowych - idą w odstawkę.

Uważam, iż stratą tą należy obciążyć m.in. owego znanego ścigacza strażników miejskich, posłów optujących za tą likwidacją, w tym pana Piechocińskiego,
oraz wszystkich odpowiedzialnych za to działanie przeciwko tym zyskom publicznym.

Uważam tak, ponieważ uznaję to działanie przeciwko sobie, czyli społeczeństwo przeciwko społeczeństwu. A zatem - jest to przejaw czystego sabotażu państwowego.

Nagradza się w ten sposób ludzi łamiących prawo /drogowe. kodeks drogowy/ i śmiejących się nam teraz w nos, także ich ofiarom potencjalnym i tym faktycznym ,

karze natomiast cale niewinne społeczności miejskie i gminami, których pozbawiło się znaczących wpływów z tych oczywistych wykroczeń.

Mam nadzieje, ze obecna władza zajmie się i tym skandalem i ukarze winnych tej zbrodni zarówno w sferze budżetowej jak i z zakresu bezpieczeństwa naszego, jako użytkowników dróg.

To także pohańbienie byłych i przyszłych ofiar oraz ich bliskich przez piratów drogowych i ich obrońców.

Owe 136 milinów wpływów do kas miejsko gminnych p przeznaczonych na ważkie cele lokalnych społeczności przeszło wszystkim też wele nosa i nie płaczcie, ze wam brakuje na to czy owo - obrońcy lekceważących prawo rzeczywistych i potencjalnych jeszcze zabójców, piratami zwanymi, by śmiesznie było.
Oczywiście - ci wszyscy co byli za ich likwidacja znajdują się w tej grupie samobójców i nie tylko.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 02.01.2016; 20:22

Oczywiście, jest też z ich winy tych "sabotażystów" pogrzebany wielomilionowy majątek z tytułu zmarnowania sprzętu tejże wartości, jakimi owe fotoradary są!
Nie jesteśmy aż tak bogatym krajem, przeciwnie, aby pozwalać sobie na takie marnotrawstwo, w sytuacji społecznej w jakiej jesteśmy, że rzad obecny szuka każdego miliarda na zaspokojenie jego podstawowych potrzeb, w tym 500+ oraz szereg innych, nie pomijając skrócenia wieku emerytalnego.

Jak na dłoni widzimy z tymi fotoradarami iż łatwe pozbycie się 138 milionów zł wpływów do budżetów lokalnych, utrzymujących m.in. szkoły, nauczycieli, służbę zdrowia, itd., to czyste marnotrawstwo, a więc ociera się o sabotaż niemalże.
Listę winnych temu stanowi rzeczy ułożyć można m.in. i tu na trym forum, spośród licznych podpowiadaczy, jak ten sabotaż na wielka skalę oraz skutecznie przeprowadzić..........
Przeciwko sobie. Kto oni są?
Dlaczego tak zaszkodzili lokalnej społeczności?
ROZLICZYĆ!!
Nie stać nas na żadne marnotrawstwo. I dlatego WSZYSTKICH TRZEBA ROZLICZYĆ! Każdy obywatel dopuszczający się podejrzeniu o sabotaż - powinien być brany pod uwagę!
Nie ma zmiłuj się dla biednego państwa, "na wiecznym dorobku"!!
UKARAĆ winnych!!
Ja wam dam spokój, o nie! Żadnego spokoju tu nie będzie!!

Panie dyrdymał / w skrócie dr/ panie Jankes, panie gumno, bo to wszystko jaśminem mi śmierdzi, słyszycie?!
Za biedni jesteśmy na taki sabotaż!! Na takie marnotrawstwo!




ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 02.01.2016; 20:35

Że "maszynka do zarabiania pieniędzy miastom i gminom"...
A więc KOMU, się pytam?!
Kto są te miasta i gminy i DLA KOGO TO owe miliony szły, że trzeba się było zamachnąć na nie?
Za granicę? Do Rosji szły one? Do Nigerii?

I Z KOGO one zostały ściągnięte?

Czy z porządnych, przestrzegających prawo obywateli?
Czy na odwrót?
Kto lekceważy sobie jakiekolwiek prawo w tym kraju?

Jest jakaś gradacja jego?
Że ot - złodzieja się karze, pedofila także, gwałciciela toże itd. , a tu nagle zabijającego potencjalnie i w realu pirata nagradza się usunięciem mu spod nosa /czytaj: auta/ i przeszkadzającego mu urządzenia - kontrolującego jego jazdę i dokumentująca także lekceważenie dla życia i zdrowia innych obywateli - użytkowników dróg/

Przecież to tragiczny kabaret!

/Oczywiście - kieruje do Bazy Morfogenetycznej Kraju - niech tam dojrzewa, aż naród też dojrzeje./

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 02.01.2016; 20:39

Oczywiście - powyżej miało być: a tych ostatnich nie? Nie karze się? Bo co - olewa się ten rodzaj prawa - z kodeksu drogowego?

Bo ja rzeczywiście jednym okiem spoziram na kabaret Skeczów Męczących, a drugim na klawiaturę męcząca...
Prawie tp samo.
Tylko z jednego się śmieje, a przy drugim j.w. płaczę.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 02.01.2016; 22:19

/Da się, oj da się i taki temat w rymy ująć, dla lepszego zobrazowania i zapamiętania, jacy to głupi i nieodpowiedzialni jesteśmy, gdy strzec życia i zdrowia mamy./


Polak zawsze przeciwko sobie?

Miałeś chamie złoty róg,
a w nim 138 melonów,
i fotoradarów przy drodze,
tak z kilka wagonów.

Strzec miały one twojego życia
i zdrowia, byś kaleką nie został,
gdyby pirat drogowy jaki -
rozsądkowi nie sprostał

i łupnął w ciebie lub bliską ci osobę,
Drogi Użytkowniku dróg polskich,
gdzie nie brakuje nieodpowiedzialnych
takich typowych drogowych "wolskich"...

Lecz oto skrzyknęła się gawiedź,
przeciwko sobie się skrzyknęła,
by wziąć w obronę tych złoczyńców
mądrość narodu gdzieś zniknęła...

A cwaniactwo i skandal dały o sobie znać,
jak zwykle, gdy o pieniądz chodzi,
a nie o życie i zdrowie obywateli
i głosami wyborców nikt nie wzgardzi...

Pochowano tedy te setki strażników
naszego bezpieczeństwa na drodze,
jako chcieli cwaniacy i piraci, który to fakt
śledczym polecam - ku ich uwadze...

My tymczasem strawersować
możemy sobie te słowa za poetą:
"miałeś chamie złoty róg,
teraz ci się ostał jeno na temblaku sznur"...


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 03.01.2016; 10:32

/Nie ma co być za nowoczesnym, dlatego dla co wrażliwszych rymiarzy korekta ostatniej zwrotki:/

My tymczasem strawersować możemy sobie
słowa poety, by zaśpiewać jak ten chór:
"miałeś chamie złoty róg,
teraz ostał ci się jeno na temblaku sznur"...

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 03.01.2016; 10:43

I tak, żeby była pełna jasność: mnie nie tyle idzie o straż miejską - obsługującą dotąd te fotopstryki, ile o utratę tych milionów z naszych budżetów lokalnych.
O mnie za mnie obsługiwać je mogli kominiarze, piekarze itd., byle żywa gotówka DOBROWOLNIE spływała do kas lokalnych.

Czuje tu jakąś zawiść wzajemną mundurowych; Policja w każdym razie popiera tę likwidację, a to symptomatyczne dla mnie.

Wielka szkodliwość się stała, bardzo wielka, sabotaż wręcz!!
Tako rzecze zwykły starszy oborowy ton.
Wprawdzie stało się to z winy poprzedniego jeszcze rządu PO/PSL, lecz i obecny nowy PiS-owiski już minister Zieliński także POparł ten straszny krok w złym dla poczucia bezpieczeństwa, bo silnej prewencji antypirackiej kierunku. /Jest jeszcze tym ministrem? PO tej wypowiedzi?.../ Już sa błędy, pardon - pierwszy chyba błąd tego rządu.
Oby ostatni.
Nikt, ale to NIKT nie może godzić się na takie wielkie straty prawne, moralne, jak i finansowe!!
No chyba, ze również chce być sabotażystą.

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 03.01.2016; 18:19

Ton, widzę, że nadrabiasz zaległości z tych kilku dni, gdy cię nie było.
Uważam, że nie ma sensu odpisywać ci w każdym wątku, bo widać, że wielu spraw nie kumasz.
zatem dla cwiczenia umysłowego pytanie:

czym się różnią od siebie: optymista, pesymista i realista?

Abyś się nie przegrzał podaję odpowiedź:
- optymista uczy się angielskiego,
- pesymista uczy się chińskiego,
- realista czyści kałacha i ładuje magazynki.

Przemyśl to.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 03.01.2016; 18:51

Przemyślałem, i oto do czego doszedłem.
Także zagadka to będzie:

Czym się różni mądry Polak od optymisty, pesymisty i realisty?

Tym, że uczy się angielskiego, chińskiego, może jeszcze rosyjskiego i dzięki temu nie musi czyścić kałacha i ładować magazynku.

:-) Dowsiego.

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 03.01.2016; 19:31

To na której pozycji Ty się lokujesz? Bo z kałachem nie masz pewnie nic wspólnego. To dobrze. Ale i z tą reszta też (tak mi się widzi) nie.
Pewnie może coś z rosyjskiego pamiętasz,ale to na dzisiejsze czasy dużo za mało.

Dużo zdrówka życzę.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 03.01.2016; 20:12

To jeszcze nie wiesz na którym miejscu się lokuję, Laktacja?

Toć zawsze to mówię, że jako starszy oborowy -

w oborze mi najlepiej;
ciepełko, przytulnie, bydełko rozprawia,
pobekując, piejąc i wesoło kwicząc,
meee-cząc, mucząc, że czuję się jak hrabia...

Między ludźmi zasię -
"durniem jestem" czasem,
albo za "idiotę" uchodzę
niezbyt kontent czuję się tym awansem...


Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769