Forum

Temat: Jest nawet minister ds. państwa obywatelskiego!!

ton

Niedaleko

Data: 09.01.2016; 14:05

/Lokalne tematy są w dziale "Wiadomości lokalne", a więc taki Yankes, czy inny qrde dyrdymał mają gdzie pisać, a ja tu sobe wciąż... Też dla lokalnych obywateli./

Przeczytałem na pasku TV, że w rządzie PiS powołano urzędnika na stanowisko "ds. państwa obywatelskiego", no tak jakoś.

Interesuje mnie co taki będzie robił, czym się zajmował, co go będzie interesować?

Czy MY tutaj na przykład? Obywatele jak najbardziej tworzący tym swoim sposobem - udzielania się na forum - to państwo obywatelskie?

Wiem, że w niektórych Urzędach Miejskich, jak w Tychach zdaje się - jest przy prezydencie taki podobny urzędnik ds. komunikacji społecznej.
Lecz co on robi, jakie ma zdania - mogę się również po nazwie stanowiska tylko domyślać.
Dochodzę przy tym do smutnego wniosku, że najczęściej, to niewiele robi, a tyko jest sobie a muzom.
No bo jak tak śledzę te regionalne tu w okolicy fora, w tym tyskie (naszemiasto.pl np.), gdzie mnóstwo czasem inicjatyw i uwag społecznych, czyli OBYWATELSKICH - BEZ żadnego echa ze strony władz i włodarzy, to mam wątpliwosci po co te pieniadze na takich przeznaczać.
A wyobrazam sobie to tak, że czyta taki urzednik te lokalne fora i wynajduje, wyłuskuje je dla prezydenta, burmistrza, wójta, rady - wszystkie te podnoszone tam kwestie. A ci - debatują i analizują, jak je zrealizować.

Niestety - tak nie jest!!

Jest za to pozorowanie roboty, udawanie?
I co miesięczna pensyjka?

No, czy ktoś mi powie - co taki minister, czym on się będzie zajmował?

Gdyby chociaż, o - kontrola pracy tychże wymienionych powyżej ds. komunikacji społecznej przy włodarzach miast i gmin. I rozliczanie ich z wyników pracy, czyli ile z tych naszych forumowych

sugestii i podpowiedzi, utyskiwań itd. - zostało dla społeczeństwa wykonane?

Ale - czy tak będzie, że MY SOBIE, A ON-I ZNÓW TYLKO SOBIE A MUZOM?
Jak w tym wymienionym mieście np.?

Kiedyś zapytamy panią premier o to, o efekty tej pracy, jak i pracy lokalnych "ds. komunikacji społecznej" - po co oni są i ile dla nas zdziałali z tego, co chcieliśmy, bo PORUSZALIŚMY to na forum takim czy innym.

Tak wstępnie oceniam te inicjatywę rządu PiS jak tamte poprzednie: dobrą, potrzebną, oby tylko efektywną.
Powodzenia.
PS: W Pszczynie tez mamy takie stanowisko ds. komunikacji społecznej?
Ktoś wie?
Ktoś powie?
Ktoś przemilczy...?

ton

Niedaleko

Data: 09.01.2016; 15:57

Czyli że powinno raczej być w tytule:

"ds. społeczeństwa obywatelskiego", a nie państwa.

ton

Niedaleko

Data: 09.01.2016; 19:12

A może to stanowisko to do rozmów z:

Komitetem Obrony Drani...pardon - Demokracji,

co nam nie chce, wraz z tym Pteru, wszystko na to wskazuje - niższego wieku emerytalnego przywrócić, a nawet - poprawić ich świadczenia z czasem, o czym Solidarność niedawno rządowi zasygnalizowała?
To jacyś wrogowie narodu, co go chce pod przykrywka demokracji wykończyć? Nie ma póki co takiego powodu aby tak protestować i o coś tam walczyć.

Kiedyś, gdy podwyższali Polakom i Polkom wiek emerytalny, to owszem, był POwód, a było cicho sza, a tu nagle teraz taki rwetes, który tylko nam wszystkim może zaszkodzić!

Bo co, bo mają obecnie dopiero po lat 20, 30. kilka i nie muszą jeszcze o wieku emerytalnym myśleć, egoiści?
To niech pomyślą też o innych, starszych dużo, którzy jak na zbawienie na to czekają, by zdążyć przed zwolnienie, utratą pracy czy zdrowia, tak samo jak czekają na podwyższenie tychże świadczeń a już jakieś tam ruchy wokół tego związki i rząd nawet czyni, tak wynikałoby z rozmów trójstronnych.

Tyle co PiS w przeciągu tych zaledwie kilku tygodni dla narodu dobrego - w sferze pracowniczej i socjalnej uczynił, to tamten rząd...
Eh, szkoda gadać, bo to wszystko przez nich właśnie ten krzyk; lenie, wygodnisie, cynicy, zdrajcy /idei S/, kłamcy i egoiści to byli i tyle!
I dopiero jak coś PiS naprawdę przegnie w innej dziedzinie naszych swobód i wolności, to zrozumiem protesty, teraz nie widzę istotnego powodu, taka jest ta prawicowa demokracja i zawsze była.
Z telewizji nie wyżyję, z radia także nie, czy z emerytury wcześniejszej, i zasobniejszej na domiar, to chyba każdy Polak się będzie cieszył.
Byle im nie przeszkadzać i byle się nie rozdrabniali na kwestie histeoryczne, jak kiedyś. Fobii antyrosyjskich już podobno nie mają, udowodnili nam to podpisując z Rosją korzystną umowę na dostawy ropy i gazu.
Komu to może przeszkadzać? Wrogom naszego szczęścia?

ton

Niedaleko

Data: 09.01.2016; 19:21

Ja chyba wiem komu;

Zachodowi. Tym wszystkim krajom, gdzie maja podwyższony wiek emerytalny. Niemcy na przykład.
Tak, bo jak Polacy wywalczą jego obniżenie, to jak kiedyś na zburzenie muru obudzić się mogą Niemcy oraz inne narody, by mieć to samo!
Sami się boją, choć o wiele bogatsi są, ale tacy jacyś niemrawi w tej walce o szczęście swe, że strach wspominać jak było. To my musieliśmy ich zachęcić, by się odważyli. Kapitaliści dobrze ich sobie wychowali.../albo wytresowali raczej?/
Potem nam będą wdzięczni, jak z tym murem.
Naiwność...

laktacja

P-na

Data: 11.01.2016; 15:15

Piszesz, że a pasku w TV przeczytałeś. OK. Tylko pytanie? TV u sąsiada, który zapomniał okna zasłonić, czy może twój? A jeśli tak, to abonament zapłaciłeś? Z czegoś te nowe sqrwskie & co. muszą żyć. To twój obywatelski obowiązek utrzymać toto przy życiu.

ton

Niedaleko

Data: 11.01.2016; 18:31

A to mało jeszcze zajęcia mu tu robię? Do emerytury wystarczy.

Nowi klubowicze

beata76

PSZCZYNA
w klubie od: 2023.01.29

KATDAM

JANKOWICE
w klubie od: 2023.01.25

Lena2012

Pszczyna
w klubie od: 2023.01.05

Andy77

Pszczyna