Forum

Temat: 20 milionów złotych

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 28.01.2016; 19:04

KC pis zaczyna rzucać na tacę rydzykowi. 20 baniek z naszej kasy wyższej szkole kultury społecznej i medialnej w toruniu.

Herman_Wyr...

Pszczyna

Postów: 21

Data: 28.01.2016; 22:26

To że sobie ktoś taką poprawkę zgłosił to wcale nie znaczy że Rydzyk cokolwiek dostanie. Bo może się okazać że PIS wcale tego nie przegłosuje lub poprawka zostanie wycofana wtenczas Rydzyk nie dostanie i co wtedy czy czornykotek przeprosi za pisanie kłamstw? Zimny okład na głowę i nie pisać głupot za gazetą wyborczą tylko samemu myśleć bo jak dotąd PIS nie rzucił Rydzykowi na tacę 20 baniek.

romanow

okolice

Postów: 76

Data: 29.01.2016; 17:36

Ale za wszelką cenę chce mu dać !!! I jak by media tego nie rozgłosiły pewnie by już miał ?

Herman_Wyr...

Pszczyna

Postów: 21

Data: 29.01.2016; 18:12

Dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane. Pewnie dadzą jak będą mogli, ale na razie nie dali a czornykotek napisał że zaczynają rzucać na tacę Rydzykowi. Więc nie jest to prawdziwa informacja jak na ten moment. Odświeżcie wątek jak się stanie aktualna.
Lis wczoraj też stwierdził że już dali cytuję tytuł który się u niego pojawił "Przegłosowane! PIS właśnie dał 20 milionów złotych na szkołę ojca Rydzyka w Toruniu" no i się zaczęło plucie. I to ma być rzetelne dziennikarstwo? Obawiam się że na tym forum polityczne trolle też tak robią, wrzucają coś co nie jest sprawdzone a później patrzą i się cieszą że się luzie denerwują.

romanow

okolice

Postów: 76

Data: 22.02.2016; 10:14

No i co dostał 20 baniek? No nie dostał 20 bo ,dostanie 26 baniek !! http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tadeusz-rydzyk-i-jego-fundacja-lux-veritatis-otrzyma-26-mln-zl/83xn12

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 22.02.2016; 13:50

Tak po prawdzie, bo pośmiać się co prawda zawsze można, ale gwoli uczciwości, to został on, a więcej ta jego spółka /jak się to ona nazywa?- veritatis?/ niegdyś przez państwo, i to prawicowe - oszukana.
Tak, bo najpierw obiecano im /Radiu Maryja i tej spółce/ sfinansowanie lub dotację na wykonanie dwóch odwiertów w poszukiwaniu i zagospodarowaniu ciepłej wody, w ramach tam jakiegoś programu eko bodajże, a potem jak już zaczęli wiercić, to się państwo z tych obietnic wycofało,. A tu płacić wykonawcy trzeba było. I dobrze, że chłopina kombinować /w miarę uczciwie/ potrafi i mohery się zrzuciły, bo inaczej marnie by to wyglądało, ta ich inwestycja, która notabene dobrze obecnie im służy. A służy konkretnie ich kuźni kadr katolickich, które wykuwają się w ich także uczelni wyższej, dającej kadry państwu, jak kiedyś WUML za PRL-u.
No i wszystko pasuje: kraj w 95% katolicki, uczelnia jak najbardziej też, to ktoś to finansować musi chyba, no nie, katolicy?
Obietnic należy dotrzymywać, a nie jak już robota w połowie, to się wycofujemy, jak przy budowie autostrady jakiej. Z bogiem katolickim nie ma żartów.
W tym sensie uważam, że zaległości państwo powinno uregulować, niestety, mogli nie obiecywać, jak tę obniżkę emerytur wyborcom. Też kiedyś ich z tego rozliczymy, jak ten ociec Rydzyk państwo.
Wesoło nam się żyje w tym katolickim kraju, kabaretów się namnożyło... No istny kabareton.

PS: Ukrainie zdaje się że podarowali 4 miliardy złotych pod postacią bezzwrotnej pożyczki /"oddadzą, albo nie oddadzą", powiedział inny minister./i nikt z tego powodu japy nie drze, a tu na ciepło dla studentów z katolickiego WUMLa i od razu larum na Pless.pl!
Czyście Wy normalni?...

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 22.02.2016; 13:52

/Laktacja mnie tu zaraz poprawi, że to o odwierty termiczne chodzi - miałem napisać, a nie o zwykłe rury sobe, no i racja./

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 22.02.2016; 14:48

O, nawet nie wiedziałem, kiedy to pisałem, że na Onecie jest coś na ten temat.
Dlatego dla rzetelności wklejam fragment stamtąd:

"Sprawa dofinansowania geotermii toruńskiej trwa od 2007 r., kiedy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał 27 mln zł dotacji fundacji "Lux Veritatis" o. Tadeusza Rydzyka na poszukiwania wód geotermalnych. W połowie 2008 r. NFOŚiGW wypowiedział jednak umowę na dofinansowanie, wskazując na liczne wątpliwości dot. prawidłowej realizacji umowy. Mimo cofnięcia dotacji, fundacja Lux Veritatis zdecydowała się na realizowanie przedsięwzięcia."

PS: Nawet lewak powinien być w Prawdzie, nieważne kogo ta prawda dotyczy.

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 24.02.2016; 20:07

Panie Herman wyrwiłeb
Niczym poseł błaszczak przekuje swoją nieudolność dziennikarską w triumf.
Ja nie kłamałem. Ja przewidziałem przyszłość. Powiem więcej. Przewiduję, że takich wpłat będzie więcej to dopiero początek. Bądźmy zatem wdzięczni za to ojciec (oszust) dyrektor podarował nam odsetki. Swoją drogą red. Ziemiec posunął się dalej.

lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 24.02.2016; 20:15

tam 20 pare baniek na ojcdyra, to nic to dopiero numer 83 bańki na POwskie radio RMF FM

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rmf-fm-otrzyma-od-skarbu-panstwa-83-mln-zl-w-ramach-odszkodowania/f7fe2h

i jak ci w dzióbku teraz czornykotku to też żeś przewidział?

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 24.02.2016; 20:24

No ale zastanów się co piszesz. Jak wytrzeźwiejesz to przeczytaj swój elaborat raz jeszcze. Teraz dobranoc.

lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 24.02.2016; 20:28

To ty się zastanów co piszesz, bo jak widzisz te twoje brednie można bardzo szybko obnażyć. Poproś przewodniczącego żeby wysłał kogoś mądrzejszego bo ty nie dźwigniesz tematu.

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 24.02.2016; 23:38

Wkleję treść artykułu na który się powołujesz aby nikt szukać nie musiał

W 2001 r. KRRiT zakazało RMF FM emisji lokalnych pasm programowych, czyli tzw. rozszczepień. Doprowadziło to do likwidacji lokalnych oddziałów oraz zwolnienia ponad 200 osób - czytamy na portalu wirtualnemedia.pl.

W 2002 r. stacja zwróciła się do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który przyznał jej rację. W 2003 r. stacja wytoczyła proces cywilny przeciwko KRRiT. Krajowa Rada podtrzymała jednak zakaz, ignorując kolejne korzystne dla radia wyroki sądów. Wirtualnemedia.pl informuje, że łącznie zapadło 7 wyroków. RMF FM proponowało polubowne porozumienie, jednak Krajowa Rada odmówiła.

27 stycznia Sąd Okręgowy wydał wyrok częściowy zobowiązujący do wypłacenia odszkodowania od Skarbu Państwa dla stacji w wysokości 83 mln złotych wraz z odsetkami. Dodatkowo przewodniczący KRRiT ma złożyć oświadczenie, w którym wyrazi ubolewanie.

KRRiT zamierza złożyć apelację od wyroku.

Nie irytuj się łowco. Przemyśl raz jeszcze to co napisałeś. Spokojnie. Tylko spokojnie. Zacznij od tego
"W 2001r KRRiT" itd.
Potem rozpatrzymy resztę
Potem czy RMF coś dostał?
Na sam koniec który polityk jakiemu radiu i komu dziękował.


A może na sld głosowałeś?

lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 25.02.2016; 00:14

No i 83 baniek fru z budżety na RMF FM! A tak serio w przypadku Rydzyka te pieniądze powinna zapłacić PO, bo decyzja o cofnięciu finansowania była decyzją polityczną! Rydzyk nie powinien iść na ugodę tylko wyegzekwować pełną kwotę a ona powinna być pobrana z dotacji jaka przysługuje PO.
A o to co ustalił SĄD:

Sąd uzasadniając swoje postanowienie podkreślił między innymi, że:


wypowiedzenie w 2008 roku umowy dotacji przez ówczesne władze Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie miało uzasadnienia merytorycznego;


dostępne doniesienia medialne z tamtego okresu wskazują, że odebranie Fundacji Lux Veritatis wcześniej przyznanej dotacji miało charakter pozamerytoryczny;


działania NFOŚiGW wobec Fundacji Lux Veritatis określono jako „nadużycie” prawa – w kontekście charakteru prawnego oraz celów statutowych Narodowego Funduszu;


Fundacja Lux Veritatis osiągnęła efekt ekologiczny zakładany w umowie oraz aneksie do tej umowy;


w przypadku wyrokowania (a nie zawarcia ugody sądowej) zasądzona kwota wahałaby się w granicach 40 mln złotych. Dzienne odsetki w tej sprawie wynoszą bowiem około 3 tys. złotych. Tym sposobem zaoszczędzono co najmniej 13,5 mln złotych ze środków publicznych.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 25.02.2016; 09:00

Aż miło, taki wietrzyk w moje potargane żagle;

teraz jak na dłoni widzimy, że nie tylko religie czynią wiele zła na tym świecie i powinny być zlikwidowane /poza jedynie indywidualną, nieinstytucjoalną wiarą w Boga, kto tam chce i uważa/, lecz i polityka wszelaka, bo nie różni się wiele od swej kuzynki Religii.
Polityka musi być? Bez niej nie ma państwa?
To nie będzie i pokoju, z marnymi politykami, małymi ludzikami, karłami intelektualnymi, moralnymi i zdroworozsądkowymi. Kłamcami przede wszystkim, broniącymi swego koryta.
Z polityką kojarzą nam się partie, tak czy nie?
No to już mamy problem rozwiązany: zlikwidować partie.
Czym je zastąpić?
No jak to czym: innymi partiami...
/Nie, żartowałem tylko, czym innym, przedszkolem na przykład, albo - drużyną harcerską lub... a o ja tam będę za wszystkich myślał./

Co do tematu, to - nieważne skąd i od ogo jest, ważne, aby działa się SPRAWIEDLIWOŚĆ. Naraziło się kogo na straty, to należy mu je wyrównać, a choćby to był wiejski głupek Jasiu, to się należy. Ale NIE! On nic nie dostanie jak się dowiemy, ze należy do takiej a nie innej partii! Albo, że on od tej a nie innej sekty, wyznania..itd.
Segregacja rasowa i dyskryminacja: religijna i polityczna.
Aaameeen.

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 25.02.2016; 19:17

ABSURD
A ten dalej swoje z uporem maniaka.
Przeczytaj drugi wpis w tym wątku.
RMF coś dostał? NIE!!! Więc nie kłam.

Spawa miała miejsce w 2001 roku. Co do tego ma PO, doprawdy nie wiem.

W ogóle skąd wziąłeś to: " POwskie radio RMF FM " ?
Ja sobie nie przypominam żeby jakiś polityk (jakikolwiek) dziękował radiu RMF za cokolwiek.



lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 25.02.2016; 20:20

Na takiej samej zasadzie Rydzyk "dostał" 26 baniek jak POwski RMF FM 83 bańki. POwskie urzędasy złamały prawo i to oni powinni zapłacić fundacji Rydzyka a nie skarb państwa. Do ustalenia pozostaje jeszcze tylko na czyje polecenie złamali prawo.
I przeczytałem tak jak prosiłeś drugi wpis, jego autor ma całkowitą rację jesteś kłamcą a ja ci odpowiadam w analogiczny sposób.

Investor

Blisko,coraz bliżej!.Saga Śląska.

Postów: 7024

Data: 25.02.2016; 21:45

Za to SKOKi{PiS} pobiły PO w rozdawnictwie,MY,musimy zapłacić za w/w już TRZY miliardy z nawiązką ,bo następny upadł,a dostaną dzięki PO,m/i,Panie obrońco!!.

lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 25.02.2016; 21:54

http://niezalezna.pl/68820-skok-wolomin-oraz-piotr-p-z-wsi-i-z-pro-civili-w-tle-tajemnicza-smierc-dwoch-osob

WSI i pro civilia to PIS? To pewnie i sam Komorowski był w PIS :)

Panie zdziwiony zapoznaj się pan z faktami i tym ile strat miał Biernacki a ile reszta tej wesołej gromadki ze WSI SKOKów będziesz pan wtedy jeszcze bardziej zdziwiony.

zresztą to jest temat o czymś zupełnie innym.

Investor

Blisko,coraz bliżej!.Saga Śląska.

Postów: 7024

Data: 25.02.2016; 23:28

Rzeczywiście!?!.

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 25.02.2016; 23:59

Nie , nie, nie. Ja jestem jasnowidzem a ty jesteś kłamcą. Ty dalej nic nie rozumiesz. ojciec (oszust) rydzyk dostanie jeszcze dużo baniek. To jest dopiero pierwsza rata. To zwrot za sfinansowanie kampanii wyborczej. Skoki nie dały rady i padać teraz będą teraz jeden po drugim.
Powtarzam RMF nic jeszcze nie dostał więc nie kłam, że skarb państwa cierpi.
Ważne " Skarb Państwa " to moje pieniądze bo płacę podatki.
A ty?

lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 26.02.2016; 01:17

RMF dostał dokładnie tak samo jak Rydzyk. Jesteś kłamcą czego dowiódł ten od drugiego wpisu.
Tak płacę podatki i dodatkowo płacę na twoją urzędniczą pensję, pod zaprzyjaźnionym nickiem nazywasz nas jak rasowy bolszewik kapitałem spekulacyjnym buahahahah.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 29.02.2016; 06:59

Sprawiedliwość sprawiedliwością, dotrzymywanie umów dotrzymywaniem, ale należy sobie również zadać i to pytanie:

- czy to jest inwestycja stricte państwowa, czy religijna?

Jak Pan Ojciec będzie chciał zbudować sobie lotnisko?

Tłumacząc to wygodą dla swoich studentów, których kształci w swojej uczelni wypaczając im umysły w kierunku religijnym i odciskając na nich jej piętno, a czy to jest dobre dla ich umysłowego rozwoju, a także dla państwa z takim intelektualnym zastojem, to trzeba by o to religioznawcę jakiego zapytać, jak religie zapisywały się w historii ludzkości, jakim były hamulcem w tym rozwoju ludzkości i czy mimo głoszenia pokoju - wojen i konfliktów na szeroką skale nie wywoływały, bo tu nie chodzi jedynie o wiarę w Stwórcę i Jego geniusz, o wiarę w Boga, lecz władzę instytucji religijnych nad ludźmi, nad narodami, pomimo, iż nie uczestniczą one w demokratycznych wyborach, a rządzą zza kulis za pomocą właśnie tych zniewolonych religijnie umysłów - wykształconych m.in. na lekcjach religii, a także na swoich I NIE SWOICH wyższych uczelniach.

No i teraz wracamy do pytania: dlaczego my - państwowcy - mamy dopłacać do tego drugiego bieguna - zatrzymującego tak na dobrą sprawę w rozwoju? Co przez wieki udowodnili?

Nie szkoda to tam tych młodych ludzi na tych ich uczelniach - szkolonych na wiernych oddanych i podległych im umysłowo i charakterem konkretnej instytucji religijnej, a nie państwu świeckiemu, w znaczeniu - obiektywnemu, racjonalnemu? Państwu mającemu mieć cel przed sobą, a nie stale jedno i to samo co jest za?
Żaden kierowca tak do ceku nie dojedzie, na tym wstecznym biegu.
No to ma państwo dopłacać,a wręcz finansować to nie swoje w końcu lotnisko, czy nie?


anty

Pszczyna

Postów: 308

Data: 01.03.2016; 00:02

No jak raz muszę przyznać TON masz rację. Obawę mam jednak taką,że jak ktoś się wróblem urodził kanarkiem już nie będzie.
P.S. nie jestem urzędnikiem tylko pracownikiem fizycznym. To informacja dla absurda.Ta o wróblu i kanarku zresztą też.

lowca_absurdu

Pszczyna

Postów: 1989

Data: 01.03.2016; 20:38

No jak się wróblem urodził to kanarkiem ciężko mu będzie zostać za to jak się urodził anty to zawsze może zostać czornym kotkiem :)
Zapomniałeś się przelogować, a szybka podmiana awatarka nie pomoże w kamuflażu :) vvickary vel yoshinachujmitapo vel anty vel czorny kotek etc będę cię nazywał czornym kotkiem bo ten twój nick mi się najbardziej podoba. Czorny kotku nie cygań że jesteś pracownikiem fizycznym, tacy pracownicy mają swój rozum i nie fandzolom takich głupot jak ty.

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 01.03.2016; 23:40

No fakt zapomniałem, ale i tak mnie przeceniasz. Oj bardzo.

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 02.03.2016; 10:01

Zabawa trwa w najlepsze

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejne-pieniadze-dla-ojca-rydzyka-tym-razem,189,0,2030781.html

Nowi klubowicze

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21866

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2424

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769