Forum

Temat: PiS chce nas wykiwać z aborcją to Europa wykiwa ich bo tak to działa.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 14.04.2016; 07:29

Bo tak to działa.
Choć w owym sporze jestem po stronie PiSu jednak, a przeciwko tym "targowiczanom" i oszustom z PO i PSL, co nam tak wrednie i cynicznie wiek emerytalny wydłużyli, że nawet Rosjanie mają go o wiele krótszy, to muszę jednocześnie powiedzieć, iż na takich cyników i oszustów wychodzi obecnie mi i PIS, który przyciągnął wyborców głównie hasłem związanym ze skróceniem tego wieku emerytalnego, o aborcji nic nie mówiąc.
I za to , za to kłamstwo i oszustwo, wobec kobiet polskich zwłaszcza znowu - LOS go pokaże tym samym, co PO/PSL!!!

Bóg jest PRAWDĄ, a nie kłamstwem.

Kiedy ta prawica polska oduczy się kłamać, stawiając te swoje kościelne i ministrantualne z lat dziecięcych jeszcze nakolanniki ponad ludzki interes kobiet i dzieci niechcianych i niekochanych, a tym samym potem rozchorowanych WSZYSTKICH?!

Kościół tym swoim biskupim wystąpieniem i żądaniem w tej mierze zepsuł Polsce i PiS-owi ponadto dodatkowo jeszcze opinię, gdy dowiedziała się Europa znowu o demokratycznych protestach kobiet!!
To kolejna zdrada naszych politycznych, a kto wie czy i nie w dalszej kolejności - wskutek nawarstwienia się tych protestów - ekonomicznych rownież, jak pójdą za tym jakieś dalsze finansowe restrykcje wobec nas!!

PiSowscy politycy jak chcą być najpierw , jak to szumnie głoszą - katolikami i watykańczykami, a potem dopiero Polakami /w znaczeniu , politykami dla wszystkich świeckich obywateli, a nie jak ci aptekarze czy lekarze zdrajcy również przysięgi Hipokratesa na rzecz Hipokryzji/, to niech sobie startują, ale w wyborach na wybór proboszcza albo biskupa.

I dopóki tak to z nimi będzie - nic im nie będzie wychodzić, ponieważ tak to działa, że co się nakłamie, oszuka i naciągnie w jednym miejscu, to bokiem wyjdzie w innym.
Najpierw trzeba być Polakiem dla wszystkich Polaków, a ne jedynie dla swoich, w tym oszołomów, a potem dopiero watykańczkiem, by i nie zdradzać Polski i Polaków dla swoich niskich i dziecięcych przekonań i pobudek, kosztem nowoczesnego postępu i rozwoju Polski.
Wystarczy się tylko z tego, z tych swoich słabości dziecięcych wyspowiadać, a Bóg wszystko wybaczy, a Polska zyska.
Proszę nas tylko, Narodu, nie oszukiwać, bo oszukacie samych siebie, jak ten PO i PSL plus jeszcze Ruch Palikota.

Zajmijcie się tym, co Wam tak dobrze nawet wychodzi - kwestiami poprawy bytu Polaków, a nie obyczajowymi fanaberiami ludzi ze swoimi słabościami.
No i czekamy na spełnienie najważniejszego - przywrocóenia nam niższego wieku emerytalnego, ddziękiczemu tak naprawde wygraliicie te wybory.

Choć w owym sporze jestem po stronie PiSu jednak, a przeciwko tym "targowiczanom" i oszustom z PO i PSL, co nam tak wrednie i cynicznie wiek emerytalny wydłużyli, że nawet Rosjanie mają go krótszy, pomimo tych wszystkich restrykcji ekonomicznych jakie na nich nałożyliście - to muszę jednocześnie powiedzieć, iż na takich samych mi cyników i oszustów wychodzi obecnie i sam PIS, który przyciągnął wyborców głównie hasłem związanym ze skróceniem wieku emerytalnego, o aborcji nic nie wspominając.
I za to , za to kłamstwo i oszustwo, wobec kobiet polskich zwłaszcza, znowu - LOS Was pokaże tym samym, co PO/PSL!!!

Bóg jest PRAWDĄ, a nie kłamstwem.

Kiedy ta prawica polska oduczy się kłamać, stawiając te swoje kościelne i ministrantualne z lat dziecięcych jeszcze nakolanniki ponad ludzki interes kobiet i dzieci niechcianych i a kochanych, a tym samym potem rozchorowanych ich wszystkich?!

Kościół tym swoim biskupim wystąpieniem i żądaniem w tej mierze zepsuł Polsce i PiS-owi dodatkowo opinię, gdy dowiedziała się Europa znowu o demokratycznych protestach kobiet.
To kolejna zdrada naszych politycznych, a kto wie czy i nie w dalszej kolejności, wskutek nawarstwienia się tych protestów - i ekonomicznych, jak pójdą za tym jakieś finansowe restrykcje wobec nas!!siebie.
Zajmijcie się tym co Wam tak dobrze wychodzi - poprawą bytu Narodu, no i czekamy na spełnienie obiecanego nam obniżenia
wieku emerytalnego, tak zdradziecko i cynicznie podniesionego Polakom przez PO i PSL. Życzymy powodzenia.
I sobie też.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 14.04.2016; 07:39

/Przepraszam za te powtórzenia, ale to z winy "toshiby", której kupna każdemu szczerze odradzam, o bubel./


_vakensja_

Pszczyna/Piasek

Postów: 677

Data: 14.04.2016; 20:43

Po pierwsze drogi tonie projekt nowej ustawy antyaborcyjnej jest projektem obywatelskim i PiSowi nic do tego, może go co najwyżej poprzeć lub nie.

Natomiast jeśli chodzi o Episkopat to jak mógł nie poprzeć? To chyba logiczne, że to w ich interesie.

nowy_grzbiet

Pszczyna

Postów: 1029

Data: 14.04.2016; 22:04

https://www.youtube.com/watch?v=_EwycHZBSrw

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 15.04.2016; 11:02

Vakensjo - ich interes, a zwłaszcza abp Petza - mnie zupełnie nie interesuje.
Interesuje mnie za to co już zdążyli na ten temat czołowi politycy z PiS-u, z marszałkiem sejmu na czele powygadywać, co smutkiem mnie napawa, albowiem usłyszałem już niemal od każdego, jak to zapewniali - jakimi to wpierw katolikami oni muszą być, wobec Kościoła, a dopiero potem wobec Polski, z tego wynikało.

A także, jak w związku z takim zapewnieniem wobec hierarchów onego - jak głosować powinni, bo inaczej nie wypada, gdy kolana drżą i czapka z głowy przed nimi spada, przed kobietami polskimi zaś jakoś nigdy, bo je widocznie mają tam, gdzie ten biskupów interes.
Taki jest dla mnie wydźwięk tych ich zapewnień wobec narodu, wyborców i kobiet i nic na to nie poradzę.
Zatem wyniki głosowań tej partii większościowej w sejmie da się z góry przewidzieć i stąd te moje obawy o wolność i samostanowienie polskich, a nie watykańskich, jak chyba oni sami - kobiet.
Najpierw Polska,a potem dopiero ewentualnie interes plunący z innej europejskiej wyznaniowej centrali.
Najpierw polski patriotyzm, a dopiero za nim religijny internacjonalizm.



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 15.04.2016; 11:17

--->nowy grzbiet - to chyba sami adwokaci pisali pod siebie ten projekt. A kogo, ile z kobiet będzie stać na adwokatów tym istnym misz masz? I to po niewczasie?
Jak to taki fajny dla kobiet ten projekt zakazu całkowitego aborcji to po co w ogóle zmienić obecny stan prawny?

Prawica obaliła stary system polityczny z powodu jakoby znacznego ograniczenia praw obywatelskich, braku całkowitej wolności oraz innych PRL-eli..., znaczy - dupereli /no i jeszcze innych tam powodów, jak i ten, że polskie rzeki miodem i mlekiem nie płynęły, a jedynie woda z sokiem z saturatorów/.

Po co to było robić jak teraz za nas mają dyktatorzy decydować i nas straszyć wiezieniem? Sam strach jest dla wielu paraliżujący, a co dopiero wizyta u drogiego adwokata.

Katolik jak nie chce aborcji, to przecież nie powinien jej stosować, no chyba że jego wiara jest wiarą tylko, czyli - NICZYM.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 15.04.2016; 11:27

Wiadomo, ze przejadanie się bywa mocno śmiertelne, liczne choróbska z tego powodu, no i dyskomfort wielki, a na końcu i śmierć przedwczesna, niczym samobojstwo jakie, też karalne, no nie?

Idąc tropem powyższych DYKTATORÓW i uszczęśliwiaczy pod groźbą wiezienia - należałoby zakazać i tego przejadania się.
Tak samo powinna za to grozić kara od 3 do 5. lat więzienia.

Mam o wiele więcej jeszcze przykładów i powodów uszczęśliwiania nas przez tych DYKTATORÓW, z wyznawcami religii oraz ich funkcjonariuszami podległymi obcemu państwu na czele, którzy nam ogłupiałym Polakom chcieli by DYKTOWAĆ co jest dla nas najlepsze, aby poprawić ich samopoczucie. Cóż, kiedy uważam to za zwykły sabotaż. Uprawiany przez nich wszystkich, wobec Polski i kiedyś to wyjdzie jak przysłowiowe szydło z worka lub... z wyboru.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 15.04.2016; 11:34

Ponieważ wiem, ze dla Was to za mało, by pokumać o co tu idzie w tej DYKTATURZE - jeszcze jeden przykład na wprowadzenie całkowitego zakazu uśmiercania siebie i innych.

Drogi... Nasze polskie drogi...

Rokrocznie ginie na nich z różnych powodów kilka tysięcy rodaków, no całkowicie już nawet LUDZI, bo w pełni wcześniej ŚWIADOMYCH swego życia, a nie jak te płody do 4. roku życia - nieświadomych, co nauka nam dowodzi.

Zakaż DYKTATORA powinien być taki:
2. Pod groźbą kary 3 - 5 lat wiezienia - zakazuje się całkowicie korzystania z dróg.
W związku z tym jednakowoż, iż jest to w większości przypadków niemożliwe - zakazuje się - pod taka sama groźbą kary - całkowitego wychodzenia z domu.

Podpisał; DYKTATOR - USZCZĘŚLIWIACZ.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 15.04.2016; 11:40

Jeszcze nie zrozumiałeaś?
Dobra, dla Was wszystko.

W szpitalach umiera nawet dziennie! - setki, a nawet tysiące w skali kraju ludzi, i to również często w świadomości swej i żalu, rozpaczy itd., czego u 3.mies. płodu jeszcze nie ma.

Zbieram podpisy pod obywatelska durnotą - ażeby stworzono całkowity zakaz korzystania ze szpitali.
Na pewno również zbiorę tych kilka tysięcy podpisów od niezbyt rozgarniętych dyktatorów z nizin społecznych, ogłupionych i zindoktrynowanych tym razem moją debilną ideologią.

Samo szczęście, dla Was.



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 15.04.2016; 11:43

Itd, etc.
Ale nie martwcie się; w każdym z tych zakazów znajdzie się jakaś furtka, z której za pomocą dobrych adwokatów będziecie się mogli uratować przed więzieniem, zapewniam Was.
Nie jestem aż taki zły dyktator, kocham ludzi przecież, jak ten...e, mniejsza z tym KTO, szkoda grzeszyć.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 15.04.2016; 11:48

O wielu jeszcze innych projektach całkowitego zakazu korzystania z tego i owego, co również wiadomo iż przynosi ze sobą śmiertelne skutki, jak np. rower, samochód, tiaktoj, plond, dlogie dzieci /bo takie umysły wy dyktatorzy macie/ - napiszcie już sami, na dowód, że zrozumieliście żeście o co w tym chodzi.
A śmiało możecie, boć przecie rower, samochód i plond /prąd/ SOM tak samo nieświadome jako ten do 4. miesięcy płód.

No.


ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 15.04.2016; 11:49

TAK, TAK...!! Umieranie też powinno być całkowicie zakazane!!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 15.04.2016; 11:51

...Oraz - giniecie na wojnie!!!
Zakaz, pod groźbą 3 - 5 lat wiezienia!!

Z możliwością licznych przepustek, no ale to też musicie mieć, żołnierze - dobrego adwokata.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 15.04.2016; 12:36

Hola, Hola... A czy nie mówi się, że można umrzeć ze śmiechu?!

Całkowity ZAKAZ!! Śmiania się. Zwłaszcza do rozpuku. On to jest taki groźny dla życia.
------------------------------------

Zakazuję Wam!!...

Zbieram podpisy od gnomów
i idiotów różnych,
nawiedzonych oszołomów,
tak samo jak ja próżnych;

chcę uszczęśliwiać ludzi czasami,
tak z musu lub od niechcenia,
swoimi wzniosłymi zakazami -
wsadzając ich do więzienia....

Na początek - zabronię wam tego,
co mnie się z gruntu nie podoba,
a potem po kolei wszystkiego,
co niesie ze sobą każda doba:

będą to więc te pochodzące z nałogu:
jak np. - zakaż wdychania powietrza,
gdy ono zatrute, a więc ze smogu!
Takiego wdychać wam nie trza!!

Następnie - zatrute jedzenie:
wiadomo, że też prawie całe
by odeszło was na nie chcenie -
zakaz i jeść go nie można wcale!!!

Seks to nieczystość, moje panie!
i jako takie nie podoba się Bogu !!
/Tak uczy mnie moje wyznanie /,
Zakazuję używania go w każdym barłogu!

Nawet nauka do zguby doprowadza,
jak kiedyś też u nas bywało;
miliony na obcy zmywak wyprowadza
i po co wam ona? Zakaz, to mało!!

Dlatego więzieniem zagrożę każdemu,
co z woli waszej - idioci i debile,
złamie zakazy ku niezadowoleniu naszemu,
i ludzi unieszczęśliwi nawet prze chwilę!!!

Takoż dopomóż mi w tym, mój Panie,
boć przecie chcę dobrze dla innych,
których nawet nie pytam o zdanie,
bo to nie oni, a ja szukam sobie winnych!

_vakensja_

Pszczyna/Piasek

Postów: 677

Data: 15.04.2016; 14:05

Drogi tonie a jakby to ta Polska, którą stawiasz wyżej niż wiarę polityków wyglądała gdyby nie wydarzenie, którego rocznicę obchodziliśmy wczoraj?! Dla osoby wierzącej zawsze Bóg, wiara będzie na miejscu pierwszym bo bez tego nie stworzy się dobrego podkładu pod inne rzeczy! Co nie zmienia faktu, że boją się oni co widać i jednak zastanawiają co z tym fantem zrobić i jak to ugryźć...

Zmiana prawa jest potrzebna po to by wszyscy obywatele mieli prawa równe! Dlaczego ty masz prawo żyć a dziecko w łonie matki nie? albo dlaczego to a nie tamto? Czy nam o tym decydować?

napisaleś
"Katolik jak nie chce aborcji, to przecież nie powinien jej stosować, no chyba że jego wiara jest wiarą tylko, czyli - NICZYM."
Tylko, że w wielu przypadkach kobiety działają pod presją, nikt nie ukrywa, że to sa trudne decyzje i sytuacje.

Resztę pozwolisz, że przemilczę.

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 15.04.2016; 14:30

Aborcja jest złem. Tylko dureń może twierdzić, że jest inaczej.
Ponieważ w przypadku homo homini okres rui trwa prawie cały czas - w odróżnieniu od innych gatunków zwierząt - dlatego tzw. istoty myślące wymyśliły coś takiego jak antykoncepcje. Czyli ruja tak - potomstwa brak.
We wszystkich gatunkach - to samica decyduje, kto będzie ojcem potomstwa. A jak to jest w tej grupie z tzw. dużym mózgiem? taki był przystojny, miał włosy na żel, a jak fajnie tańczył. A Helka to prawie , że na jego widok ...
A jak miał na imię? Sorry, nie zdążyłam spytać, bo kolejka do "miejsca intymnego" była. Ale może znowu się na disco zjawi i mnie dojrzy.

Gościa za gwałt powinno się za toto na haku aż do wyschnięcia całkowitego trzymać. I łeb u samego odbytu urąbać. W egzekucji publicznej.

A samicę durną co?

ANTYKONCEPCJA! Mówi wam to coś?
Lepiej zawsze zapobiegać, niż ponosić skutki głupoty.

A czemu to się nie podoba niektórym? Bo by musieli wydać parę groszy i pomyśleć przed a nie nie myśleć po.

Dopóki ruja będzie szaleć pod blond grzywkami samiczek młodych i wystrzyżonymi czerepami samczyków sterydami karmionych zamiast rozumu, to będzie jak będzie.

Aborcja złem. Antykoncepcja tylko może jej zapobiec.

Że co, proszę sukienkowego? A co robisz facet z tym, co twój organizm produkuje? Młodzianków karmisz, młodzianki zwodzisz?
Jeśli tak, to na hak.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 15.04.2016; 15:23

O tak, też miałem do tej antykoncepcji przejść, ale jak zwykle - Laktacja mnie o krok wyprzedził
Zatem dodać mogę tylko tyle, że, po
1. Drga Vakencjo - znam te Twoje/Wasze pobudki szlachetne wobec innych, a zwłaszcza płodu nieczułego na ból oraz całkowicie nieświadomego do miesięcy kilku, jak wynika to z badań uczonych /ostatnio np. angielskich, i tu przy okazji odsyłam do ostaniego numeru 4. "Nieznanego Świata", gdzie o tym dość szeroko.../
Więc szacun wielki, Valencjo, jednakże... Pozwól, że... poprzestanę na tym.

2. Antykoncepcja, tak, ratuje ona kobiety przed tą jakże złą aborcją. A mimo to - Kościół wraz ze swymi wyznawcami nie wiedzieć dlaczego są przeciwko niej, no taka jakaś aberracja moralna u nich.
Przez to też kobiety katoliczki same nie wiedzą co jest dla nich lepsze: poddać się nieskrępowanej rozkoszy orgazmu, a potem aborcji w razie wpadki, czy jednak użyć tej zakazanej prezerwatywy lub o, właśnie -

- osławionej już dobrze i bezpiecznej, wygodnej - "pigułki dzień po".

Ta ostatnia metoda zapobiegania aborcji niestety również jest przez wyznawców tej wiary oraz rządzących jej podległych sekowana, dlatego minister zdrowia pan Razzdziwiłł - wycofał ją z wolnej sprzedaży w aptekach i nakazał udawanie się do moralnych lekarzy po receptę, a tam jak natrafi kobieta/dziewczyna, czasem nastolatka jeszcze - na lekarza z tym swoją klauzulą moralnego katola...katolika, pardon, to mają one przechlapane i pozostaje już im tylko aborcja, jak nie urodzenie.
W taki oto sposób same władze RP wraz z Kościołem Swym dopomagają zjawisku aborcji, cóż za bałamuctwo i hipokryzja !!
Powinno to być ścigane z urzędu takie stawianie właśnie zapalanie zielonego światła dla aborcji przez wymienionych powyżej.
Dlaczego, pytam raz jeszcze - dlaczego pigułka owa "dzień po" nie jest w wolnej sprzedaży, jak te papierochy szkodliwe, czy piwsko lub alkohol???!!!
Wiem, wiem! Zależy wam na aborcji oraz na ściganiu kobiet im się poddających, dyktatorzy!
Do kitu z taką DYKTATURĄ kościelną i władzy RP!!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 15.04.2016; 15:36

Oprócz tej zbawiennej przeciwko zjawisku szkodliwej aborcji "pigułki dzień po" - powinna być jeszcze w szkołach np. na lekcji religii, a dlaczego nie, no wszędzie gdzie tylko to się da, w TV, czasopismach - nagłaśniane -

- jak fajnie jest urodzić to na pozór niechciane dziecko.


No bo przecież - państwo pomoże - 500plus; pomoże w inny jeszcze sposób /trzeba znaleźć jaki/, że nastolatka nie musi przerywać nauki, bo opieka zapewniona również będzie ze strony tego walczącego /moralnie a nie karnie!! a także za pomocą wym. sposobów socjalnych//z aborcją państwa!
I jak te nastolatki, ich matki a także kobiet dojrzą, że to naprawdę jest fajnie urodzić to dziecko, bo stresu zero, państwo pomoże - to je urodzi, jak już po pigułę nie zdąży lub zabraknie na nią pieniędzy /koszt to jednak około 100 zł/.
Słowem - zapewnić je, iż nie będą z nim pozostawiona same sobie.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 15.04.2016; 15:42

A jeszcze do Wakensji - czym i gdzie byłoby nasze państwo bez chrztu?
Pytałbym raczej - ile wojen byśmy mogli uniknąć religijnych także bez tego chrztu.
Bowiem - czy to państwa "ochrzczone" czyli chrześcijańskie - nie walczyły ze sobą? Czy Krzyżacy to byli barbarzyńcy jedynie, czy chrześcijanie pełną zbroją? I czy to nie właśnie ci ochrzczeni nie "nawracali" spokojnych ludów mieczem i ogniem na tych ochrzczonych, a fe!?
Jak ten Jezus i Maryja musieli się za tych "swoich" wstydzić...
Zwierzęta nie zaznały wcale tej łaski, a patrzcie jakie te małpy są wesołe jak małpa i szczęśliwe...

_vakensja_

Pszczyna/Piasek

Postów: 677

Data: 15.04.2016; 21:40

W takim razie powiem Ci tonie, że się mylisz albo nie wiesz do kiedy aborcja jest dokonywana!

Ładnie tak kłamać? 95% aborcji, to aborcje eugeniczne. Proponuję spojrzeć do danych NFZ. Aborcje te dokonywane są najwcześniej w 12 tyg. życia prenatalnego dziecka. Układ nerwowy dziecka kształtuje się i rozwija już w pierwszym trymestrze!

Jesteś pewien, że nie ma możliwości odczuwania? Rozumiem, że jak nie będzie nic czuł, to też Ktoś może zdecydować o twoim być albo nie być? Zrzekniesz się w takiej sytuacji swojej prawnej ochrony życia?

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 16.04.2016; 07:04

Vakensjo - zarzucasz mi kłamstwo.
Tymczasem ja, jako starszy oborowy ton, nudzący się i z nudów coś tam czasem w tej oborze czytający sobie - mogę jedynie te swoje wiadomości i wiedzę, jak każdy z nas, na tym głównie co sobie wyczytam, gdyż żaden ze mnie naukowiec.

I tak, wyczytałem stamtąd to, z czym się tu mogłem z Wami w tym wątku podzielić. Jeśli nie byłem dostatecznie skrupulatny i ścisły, no to przepraszam, lecz źródło tych wiadomości przeze mnie przytoczonych podałem jak najbardziej i tam wątpiących odsyłam /4.Nr "Nieznanego Świata"/.
Dobra, przytoczę stamtąd więcej, bo być może nie kalasz się tego typu "piśmidłami" bez stosownego "imprimatur"...

Tam otóż pisze, iż tym brytyjskim naukowcom wyszło, po przeprowadzonych na szeroką skalę badaniach prenatalnych na sporej części badanych ciąż i płodów ludzkich, iż płody odczuwają cokolwiek - ból oraz świadomość dopiero po 24 tygodniach ciąży.
Czyli - nie tak, jak żołnierze na polu bitwy, którym po obydwu stronach frontu kapelani błogosławią by celniejsi byli i lepiej swoich przeciwników zabijali, albo - pijani czy piraci kierowcy szarżujący po naszych drogach i zabijający nas, ani dróg nie zamyka się po których jeżdżą tacy,, ani samochodów ich czy im samym nie zakazuje się jeżdżenia dożywotnio.

No dobrze, znaczy źle - oskarżyłaś mnie o kłamstwo, acz święty nigdy nie byłem, to jednak wyspowiadaj się z 8. Przykazania, bo bez tego niewątpliwie traumę przeżywać będziesz, nie mniejszą jak po aborcji, he he he...
PS: Wszyscy lubimy sobie słodzić, cóż kiedy czasem przesładzamy i potem zęby nas bolą, oj bolą.
Pozdrawiam serdecznie po 24 tygodniu.
I miłego weekendu, w pełnej świadomości istnienia, a więc - bez alkoholu...:-)
Póki co - pozostaje nam wierzyć lecz nauce, bowiem tylko w tym wypadku wyniki badań mogą być powtarzalne i potwierdzone, czyli zgodne z Prawdą, nie tak jak z innymi wiarami, gdzie nas przy tym nie było i dlatego skazani jesteśmy na zawierzanie innym, nie zawsze tego godnym, być może, bo wiemy jacy ludzie czasem są i byli.
/Odsyłam raz jeszcze do wskazanej lektury. Bo co tam starszy oborowy ton, można mu nie wierzyć, a bardziej naukowcom./

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 16.04.2016; 07:42

Poza tym nie uciekaj nam, proszę, od zasadniczego odwrotu od aborcji, jaki żeśmy tu z Laktacją nadali, a od czego rząd nas odwodzi: ANTYKONCEPCJA, w tym ta zbawienna, przewygodna i bezpieczna i moralna zarazem, acz no za droga, jak na kieszeń nastolatki - "pigułka dzień po".
Wiadomo to od lat kilkunastu, iż obecne nastolatki pod wpływem i nowoczesnych mediów elektronicznych i diety bogato faszerowanej różnymi hormonami - rozwijają się i dojrzewają płciowo o wiele szybciej, przy jednoczesnym zastoju /zastopowaniu/ form nie tylko uświadamiania/edukacji pod tym względem, a co za tym idzie - zaproponowania im środków zabezpieczających przed niepożądaną, bo przedwczesną, ciążą.
Tym samym to rząd, oraz wielu nieuświadomionych, żeby nie powiedzieć - niedojrzałych intelektualnie obywateli także - obarcza się słusznie winą za ten stan rzeczy, jaki mamy z aborcją, jeśli są środki i sposoby na to, aby ją w maksymalnym stopniu ominąć.
Takie prezerwatywy np., to powinny być darmo im rozdawane w szkołach, ot.
I po problemie z aborcją. Lecz wy tego nie chcecie, jak widać, bo wolicie międlic ten temat i wydawać różne zakazy, niczym krowom na granicy.
Zapobieganie jest zawsze lepsze od dramatów i tragedii.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 16.04.2016; 08:10

Co zaś do chrztu Polski jeszcze...
No, dziś, a właściwie wczoraj, miałem dobrą okazję przyjrzeć się kto tu w Polsce naprawdę rządzi, kto tu sprawuje władzę...

Tyyyle purpuryyyy, tyle tej...władzyyy...

I po co te wybory? Dla pozoru jedynie?

To tu PiS niby walczy strasznie z nadwładzą, na jaką wychodzi mu Trybunał konstytucyjny, nawet bym się z tym zgodził.
Ale jednocześnie olewa o wiele większą /i kosztowniejszą!/ nadwładzę, bo w sposób rzeczywisty i realny ma ona wpływ na umysły obywateli tego kraju. W dodatku wpływ niekoniecznie chyba pożądany, gdy chodzi o kierunek jego rozwoju, pardon - zastoju.
Tym bardzie jesli główna wladza nawet oficjanie obywatelom i wyborcom ogłasza sowją jej podległość pod postacia wiary co prawda, lecz ta wiarą ktoś rządzi przecież, skądś dostaje ona swoje dyrektywy z konkretnego miejsca i w konkretnym interesie.
Mnie, jako wierzącemu, wystarczyłby sam kościółek, proboszcz ze swoimi wikarymi i koniec na tym. Tam słyszę przepiękne śpiewy i muzykę organową, czasem udatne kazanie, zapach kadzidlanego dymu co mi też dobrze robi, no i po takim relaksie mam głowę na jakiś czas uspokojoną. Po co na co mi ta cała purpurowa nadbudowa, to tylko sam Pan Prezydent wie i marszałek sejmu i senatu, skoro chcą być innej jeszcze władzy podlegli, do czego sie przyznają pod płaszczykiem wiary i tradycji, którą jednak ktoś też tradycyjnie KIERUJE, i to w określonym kierunku, niekoniecznie korzystnym dla wszystkich obywateli państwa, jak chociażby ta ostatnia sprawa - skandal z ich wnioskiem o wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji w Polsce.
Ament.
PS:
Demokracja w "kraju tradycji wiary", to niekoniecznie wybory, jak nam się to maluczkim wmawia.
Da się z powodzeniem rządzić zza kulis. Purpurowych kulis. Jak temu trybunałowi?

_vakensja_

Pszczyna/Piasek

Postów: 677

Data: 16.04.2016; 21:33

Owszem i podtrzymuję!Piszesz "płodu nieczułego na ból oraz całkowicie nieświadomego do miesięcy kilku", problem w tym, że tu zdania naukowców są skrajnie podzielone bo są takie, które mówią, że czuje a i owszem i to już kilku/kilkunastotygodniowy "płód" a są i takie, które podają, że dosłownie uczy się tego czy nabywa dopiero po jakimś czasie od urodzenia. Skoro sami nie wiedzą skąd u ciebie taka pewność?
Chciałabym też uzyskać odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie. Czy gdybyś dostał stosowne znieczulenie możemy cie tu i teraz rozczłonkować? ciebie oraz tych ludzi, którzy bólu nie odczuwają bo jest taka jednostka chorobowa?! Zrzekniesz się w takiej sytuacji swojej prawnej ochrony życia?

napisałeś
"Póki co - pozostaje nam wierzyć lecz nauce, bowiem tylko w tym wypadku wyniki badań mogą być powtarzalne i potwierdzone, czyli zgodne z Prawdą..."
Zatem gdyby tak na chwilkę odłożyć problem odczuwania czegokolwiek a skupić się na wspomnianej nauce a nawet zajrzeć w dzienniki ustaw to są tam definicje człowieka oraz początków jego życia.

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 17.04.2016; 09:35

Tak się składa, że do spłodzenia nowego życia potrzebne są: samiec i samica. Najlepiej równocześnie.
Płodzenie potomka powinno być aktem przemyślanym, a nie pełną spontanicznością.
Jeśli dwoje chcą tylko zabawy, to zanim poczynią nieprzemyślane decyzje powinni się zabezpieczyć. Najlepiej oboje.
Nie byłoby niechcianych ciąż, dzieci w śmietnikach, czy nawet w oknach życia. Nie było by tragedii.
Przecież lepiej zapobiegać, niż usuwać skutki.
Tyle, ze w naszym pięknym i zaściankowatym niestety kraiku jak zwykle, wszystko na głowie postawione.
Obrońcy życia krzyczą, że aborcja jest zabójstwem, ale nawet jednym słowem nie powiedzą: Zamiast aborcji ANTYKONCEPCJA.
Druga strona neguje twierdzenie pierwszej, ale tez jakoś specjalnie o antykoncepcję nie walczy.
Dlatego tyle zła, cierpień i wspólnej nienawiści.

tom_ton

Pacanów

Postów: 75

Data: 17.04.2016; 15:59

Jak widzę tego dekla autora tego wątku to jestem jak najbardziej za aborcją a ponieważ w tym przypadku już jest na nią za późno to jestem za eutanazją.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 17.04.2016; 16:37

"W tym już nie", ale w tym drugim twoim już tak?

Takie samoskazanie za własny debilizm...?

Kraj się oczyszcza, to dobry kierunek, więcej takich tom-tonów!



Nowi klubowicze

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21866

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2424

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769