Forum

Temat: Forum umarło

surrealismo

valley of saints

Postów: 81

Data: 05.05.2016; 21:05

Cześć!

idea forum Pszczyny jest generalnie świetnym pomysłem, natomiast jedyny problem polega na tym, że administracja pozwala na poczynania takich użytkowników jak ton i inni.

Konstruktywna polemika, porady, Wasze uwagi i polecenia są świetnymi pomysłami aby forum naszego miasta było miejscem gdzie w internecie można porozmawiać na wszelakie tematy.

Czemu więc tutaj ludzie nie zaglądają?
Forum przypomina bloga człowieka ze schizofrenią, emeryta i pseudo-poety. Niczego więcej, wiem, że wielu Pszczynian czasami tutaj zagląda, niestety widzą tylko taki stek bzdur,
Droga Administracjo może czas na zmiany? era internetu jest już na piątym biegu, pless.pl i fejsbuki również, może czas zrobić czystki i wyrwać pare chwastów?


Pozdrawiam serdecznie :)

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 05.05.2016; 22:47

Możecie podziękować tylko i wyłącznie adminowi który wybiórczo reagował na ataki na tym forum.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 09:24

AAAAAAaaaaaHHHHAAAaaahhhaaahhhhaaaaaAAAA!!!!


PS: 1.to jednak daje się załozyć nowy watek?

I to nawet na tak ważny temat, jak ton.

To po cóż tu narzekać? PISAĆ, PISAć, PISAć te nowe watki.

A chociażby o tonie, TAAAk...


BRAWO.


AAAHHHAHAHAHAHAHAHAHA.....

PS2: Przy okazji namawiam: zaglądnijcie no do leksykonu i zapoznajcie się tam ze słowem: dyskryminacja.
A także do poradnika lekarskiego za słowem: chorzy z urojenia.

Pozdławiam.


AAAhahahahahah....





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 10:03

Chory z urojenia ma tak:

1. Wmawia sobie, ze nie może wejść na forum i pisać /obok innych, innego/.

2. Wmawia sobie, że MUSI czytać posty i komentarze tona.

3. Obraża w związku z tym wmawianiem sobie i jego praktycznym zastosowaniem nic nie pisania - innego /aktywnego/użytkownika forum - sugerując jego schizofrenię.

4. Chory z urojenia nie wie co to społeczeństwo obywatelskie i że nie wypada, a wręcz nie wolno w jego ramach dyskredytować kogokolwiek z tytułu jego prawa do wyrażania jego własnych komentarzy w swobodny przyjęty przez niego sposób.

5. Chorzy z urojenia mają też tak, że jak sami nie potrafią bo za cienkie z nich bolce, he he he... i pękają /najczęściej z zawiści i braku racjonalnych, rozsądnych argumentów/ / to wolą bezzasadnie atakować bardziej aktywnego pod pozorem pseudo racjonalnych wywodów.

6. Są też ślepymi i nie mają zdolności do analizowania aktywności na forum, bo gdyby ją posiadali łatwo zauważyli by, iż po dłuższym niepisaniu tu, czyli braku wszelkiej aktywności na forum /no, może poza wątkiem Skojarzenia, gdzie przecie także mogli by się wykazywać, boć to jak nic stworzone dla nich.../- dopiero wtedy wkracza ton i wypowiada się w tym co chce i mu wolno, bez oglądania się na głupców w rodzaju chorych z urojenia, którym się ciągle wydaje, że MUSZĄ czytać tona, he he he.. A w dodatku - SAMI /he he he he.../ NIE MOGĄ TU POZA NIM NIC PISAĆ, AHAHAHAHAHA....!

7. Tacy chorzy z urojenia /a moze i prawdziwie, o zgrozo?.../ - chcieli by w związku z tym zabronić jakiemuś obywatelowi w czynnym udziale w budowaniu tzw. SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO.
Ja bym im już nie dał wizy wycieczkowej do pewnego państwa, posądzanego o totalitaryzm i dyktaturę.

PS: Póki co - widzę na szczęście, że jeszcze Adminowi starcza na tyle przyzwoitości i rozwagi, iż nie daje sobą manipulować, nie dając posłuchu tym ZABLOKOWANYM psychicznie, nie wiadomo przez jaki irracjonalny czynnik, ale na pewno pewien szpecjalista od tych spraw już to wie, skoro ja też to wiem.
Póki co, powiadam, i za to mu jestem wdzięczny, tez póki co...

Jednym słowem nic sobie z was nie robię, a pisze, bo chce i tak mi się podoba, bez waszej łaski, o chorzy z urojenia lub nawet i nie, tym gorzej dla wszystkich, nie tylko dla was, w każdym razie współczuję, bo aby tyle wam się należy, he he he.

No bo patrzcie się ludkowie: dało się założyć im watek, NOWY WĄTEK!!
A piszą, że się nie da... Z powodu jakiegoś tona, he he he. O jaki on groźny musi być ten ton! Jeszcze megalomana z niego zrobicie i dopiero z wami będzie krucho, hy hy hy hy...

Ale ale - spróbujcie no jeszcze raz założyć jaki inny watek - może również się uda?
I ton nie będzie mógł temu zapobiec?

Przykro mi, ze aż tak kompromitujecie to moje miasto. A może wy to specjalnie robicie? Bo jesteście zwykłymi "gorolami", co macie na niego nerwy? Wszystko na to wskazuje.
Żaden mądry patriota lokalny tak irracjonalnie nie zachowywałby się, szkodząc własnemu gniazdu, a jedynie cudzemu. Prawda, panie doktorze?

Pozdławiam sełdecznie, z nadzieją, że bendOM tacy dobrzi..i... nie bendOM pisać więcej takich głupot. Choć im wolno, jak najbardziej, wszak to demokracja dla wszystkich, dla głupoli i cepów też.




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 10:17

Tak, a teraz moi Drodzy Użytkownicy tego jakże pięknego forum /podobno, że dzięki mnie, tonowi.../ - słów może kilka o autorce/autorze tego wiekopomnego dzieła, jakim jest ten głupi wątek o mojej wielkiej osobie o nicku "ton", ok?
OK.

"surrealismo

valley of saints

W klubie od: 27.04.2009
Ilość komentarzy: 30
Ilość postów: 80
Ilość wyświetleń: 26045 "

Taki jest portret tego użytkownika "surrealismo", co założył nam tu ten głupawy watek.
Jak widzimy - użytkownika prawie wcale nieaktywnego, bo od roku 2009 - wyraził się tu zaledwie 120 razy... Przez SIEDEM LAT!! I dał się w ten sposób wyprzedzić niejakiemu tonowi!
Cóż, z pustego nawet Salomon nie naleje.

O, byłby zapewne, e tam - na mur! zadowolony z tego, gdyby ton był jeszcze bardziej od niego aktywny i miał np tych wypowiedzi...no 5. powiedzmy, o. Tak, to byłby z niego zadowolony i zamiast tego głupawego wątku opiewałby mnie tu zapewne w peanach. A tak nie.
Tak to już jest z chorymi z urojenia, a może i nie nawet...

Kto mu bronił zakładać a choćby takie jak ten tu jego wątek głupawy przez tyle lat? Kto? A może - co? Albo...i nic, nawet, he he he Pustak w głowie, to jak cos z siebie wykrzesać, no nie?


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 10:23

Są jeszcze jakieś pytania?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 11:19

/No i...to się musiało tak skończyć.../


Zlikwidować szambo!

Oto jak trysnęła znów woda
na młyn tona, młyna mojego;
niestety, z ich szamba,
i zakręciła kołem jego...

Młyn zamiele ich czarnymi jęzorami -
dostawców tej śmierdziuszki,
ludzie truć się będą zapachami,
a starcy robić w pieluszki...

Gremialnie, wszystkich dotknie
przypadłość ta w zasadzie,
niejeden w rowie się ocknie,
inny położy na ladzie...

A jęzory mielić będą niestrudzenie
słowa głupie, idiotyczne, pod adresem
tona, co im zafundował wyprzedzenie,
więc przegrali z nim z kretesem....

Boli, oj boli ich to strasznie,
taki afront z jego strony
poniektórych tylko wszakże,
lecz jednako kraczą, jak te wrony.

A to czemu wyprzedzić się dali?
Po drogach też rożni ludzie idą,
do celu swego: wysocy, średni i mali...
czy z nich tu ktoś inwalidą?...

Że dojść do celu nie może,
albo i nie chce, z lenistwa?...
To może...lekarz mu pomoże,
albo zaniemógł z opilstwa?

Jakież może być inne na to bractwo,
tej ich niemożności wytłumaczenie?...
A cóż ja mogę w końcu za czyjeś kalectwo?
To zatem - po cóż to całe buczenie?

Jęczenie i buczenie /sami nic nie płodzą./,
niczym zarzynanego bydła...
Czy to oni z chlewa pochodzą?
No taka aberracja mądremu by zbrzydła!!!

Jakaż na to rada?
Jakiż sposób na to wyprzedzenie?
Niechaj każdy, zamiast głupio gada -
pisze, nie zważając na tona ględzenie!!!!

I już problem z tonem rozwiązany, macie go!
On sobie pisze co tam chce,
a i wy piszecie po swojemu, obok niego...
Takie stanowisko demokratę mile połechce...

Byle zgodnie mi tu było,
byle pokój u Admina,
byle szamba tu ubyło,
u każdego wesoła mina!!

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 11:54

Te w masce /surrealismo/ - a zapytaj no się użytkownika np. "eddie" - jak jemu udało się założyć tu swój fajny watek o oldbojach?
Czy zamknął wcześniej tona w klatce/ Upił go, zafundował wycieczkę na Alaskę?
A może MUSIAŁ wcześniej poczytać tona?
W dodatku ja się tam wpisywałem obok innych i nikomu to nie przeszkadzało, aby dalej się wpisywać,a nawet inni tez mogli...

o może NIE MUSIAŁ? I dzięki temu założył ten watek?

Albo ktoś tu założył watek o badaniach prenatalnych...
Przekupił Admina? Cale Pless.pl wykupił? Czy jak...?

ITD.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 11:56

/Masz tu jeszcze za karę od poety emeryta, he he he... Którego tak nie cierpisz, z tej twojej religijnej miłości bliźniego zapewne?.../

Mary na kłamczuchów

Tak, rozumiem, teraz kłamstwa w modzie,
to taka epoka stworzona przez kłamców
i z językiem wężowym w gębie,
są z tego dumni i potrzebują naśladowców.

Ty i tobie podobni - świetnie się wpisujecie
w ten kłamliwy scenariusz, w jego dogmat,
potrafisz nawet uczenie o tym rozprawiać,
czyniąc z kłamstwa nowy paradygmat.!

Jesteście teraz mocni i macie władzę,
a nawet opozycję do niecnych ćwiczeń,
po stronie ciemnej mocy, bo Jasna -
czeka na swój czas rozliczeń...

Nadejdzie Ona, jak tylko czara goryczy
przepełni ten puchar kłamstw, bo to matnia;
wy ją przepełnicie, i ty - jej kropla,
być może już /przed/ ostatnia....

A jak nie masz rozeznania w Prawdzie,
to zamilcz lepiej, nie dopełniaj czary
załgania i nieprawdy, szkodniku,
przez takich jak ty - czekają nas mary...

A gdy Jasna strona Mocy /Bóg?/
upomni się o swoja Prawdę,
wtedy, jak mnie tu słyszysz -
ty i tobie podobni -
leżysz na tych marach i kwiczysz.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 12:12

O twoim i innych kłamstwie świadczy to, że jednak udało ci się napisać tu ten SWÓJ NOWY WĄTEK.
I to ci w tym w żaden sposób nie przeszkodził.
A nawet...GRATULUJE!

Tak samo, jak nie był on w stanie, no bo nie mógł - przeszkodzić tu w głupiej wypowiedzi leona/p.w./ Głupiec to głupiec. Tez chce żyć i tworzyć, pisać jak umie. Jak ja mógłbym mu w tym przeszkadzać, no jak? Są różne poziomy, intelektualne, a on jest na takim i co mi do tego idiotyzmu jego? Nawet osłu nie można zabronić tu pisać.
Dlatego - napisaliście...
he he he.
/Ten się sieje, co ma z czego. Przeważnie jest ostatni./


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 12:25

Wniosek z tego jest taki: - kiedy ton tu pisze, a nawet jedynie FIGURUJE - w żaden sposób nie uniemożliwia to fizyczne /bo już intelektualne to jak najbardziej.../ pisanie innym użytkownikom forum.

Czego dowiódł przykładowo eddie, oraz inni, zakładając tu swoje wątki lub wpisując się do innych.

Tylko umysłowe niemoty nie potrafią tego samego i dlatego narzekają.

/Przykro mi z tego powodu, ale za wizyty biorę określoną sumkę./

Hasło dla was na dziś i na każde jutro:

NIE DAJCIE SIĘ WYPRZEDZIĆ ton'owi!!!!!!!!!

No i...

ROZWIJAJCIE SIĘ!!!

Wtedy pokonacie tona i będziecie z niego zadowoleni/

He he he... Wszystko o mnie na tym forum..., Ale jestem z siebie dumny!!

Z innych nieco mniej. Ale im też jestem wdzięczny, że mnie rozruszali, ten mój młyn i napełnili też żagle powietrzem, dzięki wam za to, o Niezadowoleni!

Umarło, co żyje jeszcze..?
Jak się to stało? Cud jakowy?...
Czy ja wskrzeszać potrafię,
"Ton cudotwórca" - na głos wrzeszczę!?...


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 12:31

...No i warto ci to było, surrealismo? Ten wygłup twój?

Może i tak, czasem z głupoty powstają wielkie rzeczy.

Ale to przeważnie tylko u nas się udaje...


PS: Poproś babcię , aby ci zaśpiewała przebój Sławy Przybylskiej pt.:

NIE WARRTO BYŁOOOO....

Naprawdę piękne.
Naucz się go na pamięć.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 12:32

Sama już prawie umarłaś.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 12:44

Wypada to zatem tak zakończyć, aby myśl była pełna i owocna, w dodatku słowami samej autorki wątku /sama tego nie uczyni, bo leży na tych swoich marach i kwiczy/, lekko tylko dostosowanymi do tutejszych realiów:

Cześć!

idea forum Pszczyny jest generalnie świetnym pomysłem, natomiast jedyny problem polega na tym, że administracja pozwala na poczynania takich użytkowników jak "surralismo" i inni, jak np. leo69, yankee, dhooligan, czarny kotek, laktacja itd.

Konstruktywna polemika, porady, Wasze uwagi i polecenia są świetnymi pomysłami aby forum naszego miasta było miejscem gdzie w internecie można porozmawiać na wszelakie tematy.

Czemu więc tutaj ludzie nie zaglądają?

Śpiochy?

Gdy taki ton już o 4,00 wstać musi do obory swej?
I stamtąd w wolnych chwilach, to znaczy jak świnie kwiczeć na chwilę przestaną - o pisze, pisze, pisze,. pisze...i pisze?? Nie oglądając się na śpiochów?

Nic dzięki temu nie umarło, wręcz przeciwnie - ożyło.
Umrze, to kiedyś sama autorka tego wątku.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 12:56

Ton, to ty jeszcze nie wiesz?

Domkowicze ci się odgrywają...

Krytykowałeś tu panoszące się kosztem przyrody i rolnictwa, a raczej jak pisałeś - leniwych i sprzedajnych rolników /o, i ci też cie będą krytykować i niszczyć!/ - budownictwo indywidualne, domkowiczów tak jakby oraz decydentów, co bezrefleksyjnie wydają na to zgodę, kosztem ograniczania przestrzeni życiowej Natury - to teraz dostaje ci się za ten twój głos rozsądku - jedyny i odważny.

Nie dziw się zatem tym ludziom, oni tak samo bronią się przed kopalnią na ich terenie, bo to by zagrażało im domkom,a ty uderzyłeś w to lobby. Wprawdzie t nie wina domkowiczów rzecz jasna, lecz decydentów, ale to jeszcze bardziej zagrażające ci lobby, bo oni są za to odpowiedzialni i krytyki nie znoszą, po nich choćby POTOP, byle dziś pieniążki w kieszeni były za te ich szkodliwe decyzje.
Niestety - bocianów i czajek, bażantów itd. już prawie u nas nie ma, pszczoły giną, jak i pomału szereg innych gatunków jest wypieranych przez tę nierozważną POLITYKĘ "A" decydentów naszego krajobrazu i przyrody.

Masz więc u wielu przechlapane.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 13:01

Nieprawda, bo "choć sam ze sobą piszę", to w tym temacie nie było prawie żadnych komentarzy. A przecież nikomu nie zbaraniałem się tu wypowiadać, śpiochom też.
"Surrelaismo" - masz więc szerokie pole do popisu - zabieraj głos W tej KONKRETNEJ SPRAWIE, a nie dupereli swoich.
Pozostali maruderzy także.

Kto jest temu winien? Że krajobraz itd. etc...




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 13:02

Kurna... A co tak moczem czuć?...


leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 06.05.2016; 17:55

Zapomniałem jeszcze dodać żeby wypierdolić raz na zawsze ton-a z tego forum. Tego jazgotu czytać się nie da. Troll-uje każdy niemal wątek.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 20:14

Taaak, taaak! Wiedziałem wiedziałem, że leo68 siętu zesika!..

Jako pierwszy.

I za to trzeba go stad raz na zawsze wypierniczyć!!
Aby więcej tego forum nie zaświniał!

Kto tam jeszcze, się zsikał?



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 21:41

"...czytać się tego nie da", napisał leo68, ale - on MUSI!!

Biedak, za jakie grzechy ON MUSI??

Wyrok taki dostał?

Chyba wiem za co: za cienki bolec, jakim ten leo68 jest i dlatego pęka.
/Jak tam siku, leo? Purtu też tu zrobisz?/





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.05.2016; 22:07

Słowem: "forum umarło", ale tylko dla głupców.

Mądrość z głupotą pod rękę...

Żadna szkoda, żaden zal.
to tylko głupcy pomarli,
radość wielka z pogrzebu...
Wystawimy bal...

Na tym balu sami mądrzy,
zaprosimy ich, będzie dobry wikt;
płonne nadzieje to wszakże:
na taki bal nie znalazł się nikt...

Bal mądrych odwołano,
pogrzeby głupich jedynie...
smutno tak bez głupich jednak...
jakoś nudno ten czas płynie...

To co głupiego umarło -
cudotwórca niechaj wskrzesi,
znów będzie głupio lecz za to wesoło,
głupcy znów będą chcieć być pierwsi...

surrealismo

valley of saints

Postów: 81

Data: 11.05.2016; 23:26

Wspaniałe potwierdzenie tego, że facet spamujący na forum jest schizofrenikiem. Może to jakiś szwagier admina pless.pl? a to forum jest jego terapią?

Pomijam fakt, że admini nie reagują w sprawie tego POETY, pewno liczą się wyświetlenia i posty, które notabene nabija ten psychol; co prawda jest to smutne, no ale, jakie miasto mamy i pana "jeden garnitur do wszystkiego", takie i pewno forum- ogłupiające i toksyczne, smutne to.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 12.05.2016; 09:55

Ha ha ha ha ha ha ha ha ....!!!!

Oto, jak ludzie, ba - ludziska niektóre - nie potrafią znieść ludzi mających inne niż oni poglądy lub sposób wyrażania ich.
Uciekają się wówczas do obrażania interlokutora - nazywając go nawet schizofrenikiem, ha ha ha!!!

No cóż, wściekłość na swoją bezsilność z powodu czyjejś możliwości takiego właśnie, czyli SWOJEGO, WŁASNEGO, OSOBISTEGO wypowiadania się posuwa co poniektórych do... no co tu ukrywać - modnej dziś, a jakże - eksplozji nienawiści, he he he.

Skąd my to znamy? No skąd?

Jak nie może do końca kompromitować się i swego poprzedniego nicka, to próbuje za pomocą innego udawać, że toto, znaczy ten buldog, to nie on, a inny kundelek, hy hy.
Ale, psy, znaczy kundelki sobie szczekają - a karawana i tak idzie dalej, hau hau.

No co by tu jeszcze... Co by tu jeszcze dopisać w tych okolicznościach pomylonego psychiatry surrealizmusa, co ton'a chciałby zniszczyć?

Może jedynie szersza informacja na temat owego surrealizmu, którego jest ucieleśnieniem ten nasz tu surrealizmu i wszystko będzie wiadome kto zacz pomylony?

Otóż tak:
surrealizm, drogie dzieci, to nic innego jak ucieczka od realizmu, krótko mówiąc. Czyli w co, konkretnie?

W irracjonalizm, marzenia senne, głupotę, co tu się więcej rozpisywać nad takim indywiduum.

A że ja się pochylam nad tą biedą, nad tą nędzą intelektualną, która ze snów swych bierze inspiracje, no cóż - każdego szkoda, jak to powiadają i głupca też, takim się urodził. A przecie wiadomo to nie od dziś, ze ton ma dobre serce, dla głupców też.

Do budy!!!

PS: Cieszę się, ze to właśnie ton jest najważniejszym tematem na tym forum. Tylko tak dalej - podnosić, komentować i kontemplować go, polityka to marność i nienawiść tylko wznieca, biedne te ofiary, jak surrealismo, główna jej ofiara, hły hły, a na kundlu pchły.

Pozdławiam, cię zabiedzony kundelku, szczekaj, może cie kto usłyszy, w tym schronisku.

Lubię takie rzeczy; nakręcają mnie i nie nudzę się. Taki szczekający kundelek surrealismo to jednak poczciwe zwierzątko, choć wiadomo, ze głupie, bo za rowerem, a nawet autem leci, dopóki go nie rozjadą.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 14-05-2016 godz. 20:54 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie forum: §1, §4

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 19-05-2016 godz. 08:43 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie forum: §1

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.07.2016; 09:04

Spoko, ton go wskrzesił.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.07.2016; 09:08

Darmowe dostawy

Dostało się wszystkim;
za wolność słowa przede wszystkim.

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769