Forum

Temat: Na drogach giną ludzie przez czyjąś glupotę; czyją? Waszą!

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 03.12.2016; 12:58

I znowu śmiertelny wypadek na drogach pszczyńskiego powiatu/gminy.

Tym razem zginęła 67-letnia kobieta, prawdopodobnie na skutek nadmiernej prędkości innego samochodu, który w nią uderzył, bo gdyby jechał wolniej - być może takich tragicznych skutków to zdarzenie by nie miało, jak zawsze.
Lecz - po ci stawiać znaki ograniczające prędkość na drogach, jak i tak... pamiętamy oburzenie lekkoduchów - głupoli na tym portalu /i na innych/ jak protestowali przeciwko fotoradarom mobilnym i stałym, no to po co jak i tak kierowcy jeżdżą po swojemu, przez co ludzie muszą ginąć, oni sami też się zdarza...
Teraz ta głupota i to zarozumialstwo wobec urzędników służb drogowych jak również Straży Miejskich się mści tragicznie...

Pod artykułem redakcyjnym na temat tego kolejnego tragicznego wypadku umieściłem taki oto swój komentarz, przed przeczytanie którego załóżcie ochronne gogle, bowiem prawda w oczy kole.../czytaj w nast. poście/

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 03.12.2016; 13:00

/Ludzie komentują ten wypadek i przyczyny - obciążając jak zwyjke urzędników lecz NIE SIEBIE, obłudnicy!! Tymczasem...

A ja WAS wszystkich oskarżam o tę śmierć!!
Dobrze pamiętam jak tu mądralowaliście, wypisując głupoty, by Straży Miejskiej, a również włodarzom gminy/miasta/powiatu wytrącić skuteczne narzędzie dyscyplinujące kozackich kierowców, zwanych piratami drogowymi !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oczywiście - chodzi o mobilne i stałe fotoradary, nawet te ukryte, zgodnie z zasadą: lepiej zwolnić, niż zapłacić, bo nigdy nie wiadomo gdzie są, skubańce.

A było tych wypowiedzi tu setki i wszystkie niemal w stu procentach przeciwko temu narzędziu poprawiającemu bezpieczeństwo na drogach pośród chojrackich kierowców, a często bywało, że i pijanych lub naćpanych, w każdym razie zawsze przekraczających prędkość i czyniących zagrożenie na drogach.
Udowodnionym jest, że od czasu jak tych urządzeń brak - ilość niebezpiecznych zdarzeń, w tym śmiertelnych śmiertelnych się zwiększyła, nie tylko tu, zresztą, no ale "Polak jaki głupi...itd".

Los zbierze za tę głupotę WASZĄ, a nie kogo innego, kogo chcieli byście teraz obarczyć odpowiedzialnością za wypadki - swoje żniwo, bo ON przynajmniej myśli, w przeciwieństwie do Was - mądralińscy!
Urzędnik po tym wszystkim myśli sobie teraz tak: a poco tam stawiać znaki, jak zaś te pyskacze nakładą nam, że... w gdzieś to w lesie, gdzie ludzi nie ma, gdzie to gdzie tamto i rezygnują, z góry wiedząc, ze to nie dla tego zarozumiałego społeczeństwa. No i ludzie giną i będą ginąć lub zostawać kalekami, tak - siebie wincie za te i kolejne śmierci na Waszych drogach.
Wymawiajcie głośno i wyraźnie: MEA CULPA, MEA CULPA, MEA CULPA - WYBACZ NAM, PANIE, naszą głupotę.

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 03.12.2016; 13:10

Akurat jutro na Rynku ma być pikieta za życiem.

Wiadomo za jakim: nieświadomym, nieczułym jeszcze na bodźce zewnętrzne płodu, oraz bez pamięci o bliskich, bez także wrażeń -
w przeciwieństwie do braku apelu pikietujących o obronę życia już w pełni świadomego i czującego, bo dorosłego, z pamięcią bliskich o niej.

Śmiechu warte, nie - łez, dlatego pięść zaciska się sama na tę obłudę.


ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 03.12.2016; 13:12

Zabolało?

Musiało.

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 03.12.2016; 13:24

Bóg wie, ale my ludzie jeszcze nie - kto to wypisywał te głupoty i tak skutecznie protestował przeciwko temu narzędziu że w końcu zlikwidowano je prawie, a Straży Miejskiej odebrano to prawo do zabezpieczenia nas swymi mobilnymi fotoradarami, iż powinni ścigać ich za to teraz do ostatniego nicka!!!
Mają oni bowiem krew na rękach i swoich sumieniach tych wszystkich ofiar, co wskutek nadmiernej prędkości zabili czy to siebie czy innego użytkownika drogi!

Nie darować nikomu!!

Kto namawia do czynu, którego skutkiem jest lub może być nieszczęście - ten... itd.!!

Ścigać ich!!!!




ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 03.12.2016; 13:33

To niech nas uczy także, że nie powinno się zawsze brać pod uwagę głosów społeczeństwa, ich protestów, jak to czasem błędna demokracja nam każe - a tylko robić swoje, co - prawo, zdrowy rozsądek i odpowiedzialność za innych oraz wyobraźnia nam, urzędnikom, nakazuje.
W przeciwnym wypadku, nawet jeśli ktoś nam wmawia nadgorliwość, to zawsze będziemy przez tych głupoli ginąć, my i nasi bliscy.
Mamy robić swoje co do nas należy, zaś urzędnik urzędnik zmuszający podległego urzędnika do zmiany swojej słusznej decyzji wskutek brania pod uwagę nieodpowiedzialnych głosów i protestów - natychmiast przy pierwszym nieszczęśliwym zdarzeniu, jako tego skutek - zwolniony!

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 03.12.2016; 13:37

Dość i STOP chorej śmiertelnie demokracji w naszym kraju!

Ludzie niech sobie rządzą, ale we własny domu, jak chcą ginąć lub by przez nich, przez ich głupotę inni ginęli.

To się wtedy nazywa: zdrowa demokracja, sprzyjająca Życiu.

Głupolom STOP!
A było ich tu setki!
Prawda, panie el?





ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 04.12.2016; 06:34

Laktacja tak napisał, a ton mu odpowiedział, tam na str. głównej pod art. redakcyjnym:

laktacja:
"mądry panie ton". Udowodniono czarno na białym w telewizji, że zaparkowany samochód z włączonym silnikiem "jedzie ponad 50 km/h wg tego lekarstwa, które pan poleca. Aby było weselej, odkurzacz stojący z włączonym silnikiem sypał ponad 220 km/h. Tylko suszarka do włosów nie przekraczała prędkości w terenie zabudowanym, bo "jechała niecałe 23 km/h./.../"

-----------------------------------------

ton
O kurde, jak też to dobrze, że mi nigdy nie przyszło na myśl stać w jakiejś pszczyńskiej uliczce na załączonym odkurzaczu, tylko zawsze na wyłączonym, bo bym ale zarobił.

A nawet, mam nadzieję, że gdyby nawet, to żadnemu strażnikowi nie przyszłoby wtedy do głowy, aby już po załączeniu odkurzacza wymierzyć we mnie tą swoją suszarką, i tak popsutą według Ciebie, laktacja, ale też bym zarobił...
Głupi ma zawsze szczęście.

Pozdrawiam i dzięki żeś mnie oświecił, laktacja. Jednak w Kobiórze to nie są tacy mądrzy te ludzie, jak tu we grodzie.

Będę dalej jeździł autem, a nigdy na odkurzaczu, i zapewniam Cię, że nie przekroczę dzięki temu prędkości. ton.




ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 04.12.2016; 06:38

Takoż i mam nadzieję, że pan strażnik nigdy nie namierzał stojące na parkingu auta, nawet z załączonym sinikiem, a tylko te poruszające się po drogach, i to dość szybko.

Nie wiem skąd to ośmieszanie człowieka umundurowanego, bądź co bądź, tak się nie godzi.

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 04.12.2016; 06:53

Tak to jest pomyślane to urządzenie, jak ten termometr lekarski, że włożony do gorącego ciasta też znacznie przekracza 37,6krese .lub nawet te 42...
Czyli że spoko wskazują w określonych, przeznaczonych dla niego warunkach. Inne pomiary ich należy po prostu zignorować, przynajmniej tak by każdy mądry z Kobióra na to wpadł.

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 04.12.2016; 06:57

Tak na marginesie, laktacja, to myśmy chyba obaj musieli siedzieć w jednej szkolnej ławce, mam nadzieję, ze nie w oślej...
:)

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 04.12.2016; 15:07

Oczywiście cóż mi mógł na to odpowiedzieć laktacja, jak nie to, co tam napisał, że mam się leczyć na nogi bo na głowę to już jest za późno. Dziękuje za troskę
Taką dałem tam odpowiedź, aby ludzie nie ginęli przez takich pyskaczy zarozumiałych na drogach z powodu piratów drogowych:

No zgoda, będę pisał nogami:
nawet w byłym stanie rzeczy, tj. kiedy namierzano kierowców tamtymi fotoradarami jakie były - namierzono tych piratów znacznie przekraczających dozwoloną prędkość tysiące w krótkim okresie czasu. Nie sadzisz chyba, ze wszystkie te namiary były błędne.
I ja godziłbym się z tą informacją, bowiem i dziś Policja namierza podobną relatywnie ilość piratów i nietrzeźwych za kierownicą. Z tym, ze wypadków i zdarzeń tragicznych jest po tamtym okresie o wiele więcej.

Powtarzam - udowodnionym jest, iż tamten sposób ówczesnej walki z piractwem drogowym i śmiercią na drogach dawał spodziewane i pożyteczne wyniki dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Niestety, to tacy jak m.in. Ty laktacja doprowadzili do tego, że zaniechano tego dość skutecznego sposobu walki ze śmiercią na drodze.
/Oczywiście, ubocznym negatywnym skutkiem tegoż zaniechania jest zubożenie budżetu gmin przez to zaniechania, co dodatkowo pogarsza kwestię bezpieczeństwa na drogach z powodu powstałego wskutek tego niedostatku pieniędzy na ich remonty, łatanie dziur.../.
Za to także ktoś powinien odpowiedzieć, jak przy innych groźnych zaniechaniach, które teraz PiS urzędnikom udowadnia.

Czuj-cie się zatem współwinni tej i innych śmierci na drogach, spowodowanych nadmierną prędkością/piractwem, jako skutek POLUZOWANIA drogowej dyscypliny i straszaka na nich, jakimi były mobilne m.in. fotoradary!!!

Mam nadzieję, że PiS także i do tego wróci.

/To tyle, gdy chodzi o lewą nogę. Prawa tez być może wkrótce coś dołoży, już się bój-cie.
Polak jak nie ma nad sobą takiego czy innego bata nad sobą, to hasa jak ten kierowca co doprowadził do tego nieszczęścia.





ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 04.12.2016; 15:18

Tak to wypada źle za każdym razem, gdy urzędnicy i politycy z obawy o swoje kory.. stołki - za bardzo przejmują się/biorą pod uwagę/ niemądre protesty ludu, który kieruje się wyłącznie interesem swojej kieszeni, a nie czyimś życiem i zdrowiem.

To jest chora demokracja, która ma dać słabym polityko złudzenie zdrowej, lecz w której niepotrzebnie przez to giną setki ludzi - przez nich właśnie - do kupy razem, tak, do kupy.



lukaszdrb

Pszczyna

Postów: 4

Data: 04.12.2016; 15:25

Posiadam ważne informacje związane z wypadkiem. Proszę o kontakt 509782131

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 04.12.2016; 16:01

Nie no, jak ma być bezpiecznie, jak ludzie tak uważają /i to dobrze w takim razie, że się tu wzajem edukujemy, jakoś dzięki temu przeżyjemy.../; takie wycinki dyskusji z pierwszej strony Pless.pl tu wklejam:
--------------

"Gość: Anna
To, że ktoś przekroczy prędkość nie jest równoznaczne z tym, że stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Niekiedy większe zagrożenie stwarzają osoby które jadą, załóżmy 50km/h gdzie ograniczenie jest do 70km/h nawet wtedy gdy są bardzo dobre warunki na drodze. Wg mnie wiele ograniczeń jest absurdalnych i można by je cofnąć. Niestety polski naród jest narwany, większość kierowców myśli tylko o sobie nie zwracając uwagi na innych i monitorując co się dzieje na drodze dookoła niego. W naszym kraju nigdy na drogach nie będzie bezpiecznie, niestety."
-----------------------------------

ton
Pani Anno - przy ograniczeniu prędkości do 70 tylko przekraczać tej liczby nie wolno, za to wolniej jechać do tych 50 zawsze możesz, a może nawet powinnaś, jeśli warunki nakazują.
--------------

"Gość: Anna
Drogi Tonie. Po pierwsze, jasno napisałam że niektórzy ludzi jeżdżą "nawet wtedy gdy są bardzo dobre warunki na drodze" więc proszę czytać ze zrozumieniem. Po drugie, właśnie przez takich kierowców którzy jeżdżą 50 na 70 przy dobrej pogodzie jest niebezpiecznie bo wszystkie auta które jadą nawet przepisowo 70, lub ci co jadą szybciej to MUSZĄ wyprzedzić takiego ślimaka. A jak wiadomo jest to manewr w niektórych miejscach bardzo ryzykowny."
--------------------------

"laktacja
Jedyna prawda to to, że w ruchu drogowym ludzie ginęli, giną i niestety ginąć będą. Zwłaszcza młodzi, niedoświadczeni, których w OS zamiast uczyć to tylko szkolą jak zdać egzamin. Druga przyczyną jest stan techniczny odpicowanych bryk, które na Zachodzie poszłyby na szrot, bo przeszły tam ciężki wypadek.
Nagminne nieprzestrzeganie przepisów, to też polska specjalność. Siedzenie na ogonie, szpanowanie typu: kierunkowskaz? a po co? czy też hamulce są dla mięczaków to polska specjalność.
Prawdopodobnie pół nacji musi się wytłuc przez swoja głupotę, zanim reszta skuma, co to jest droga, ruch na niej i to, że nie wolno do nikogo mieć zaufania w ruchu drogowym, a myślenie nie boli."
------------------------------
/ton: Zgadzam się z Laktacją w stu procentach!/

ton
Pani Anno: 70, to nie jest niebieski znak NAKAZU jazdy z taka prędkością,
a więc DO TEJ PRĘDKOŚCI możesz jechać, nawet przy dobrej pogodzie, co to ma do rzeczy, jak kierowca najlepiej wie jaki ma samochód, jakie ma hamulce i konieczny dystans za każdym wciskającym się autem ma utrzymać, a może po prostu gorzej się poczuł itd., to są wszystko te "warunki jazdy", które także Ty musisz brać pod uwagę, nikogo nie ponaglając; chcesz, możesz to wyprzedzasz, nie - to nie i kropka, taka jest jazda, jak samo życie, ze jest i z górki i pod górkę.
Nie podoba się - nie wychodzimy z domu, albo idziemy n a autobus, pociąg, taksówkę, ale NIE ZABIJAMY, bo NAM SIĘ ŚPIESZY.
Pozdrawiam, ale wolałbym nie jechać przed Tobą.:)
---------------------------------------------------

Tyle stamtąd tytułem wzajemnej edukacji dla bezpieczeństwa wzrostu i życia naszego.




ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 04.12.2016; 16:03

A Ty, Panie Łukaszu - jak masz istotnie jakieś informacje, to je tu przedstaw wszystkim.
/Telefon to mam dla żony i koch...anych bliskich./


do_on

laka

Postów: 416

Data: 05.12.2016; 00:33

what's uppppp

Nowi klubowicze

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

poca12

Oświęcim
w klubie od: 2024.03.07

zurawina

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

mcnba

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

KrzysztofKasiaPiasek

Piasek
w klubie od: 2024.03.06

Belzebub112

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.06

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21788

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2404

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769