Forum

Temat: Inwazja ukraińska !!!

alan2000

Pszczyna

Data: 04.01.2017; 18:08

Słyszałem że w zakładzie u Kani do zwolnienia jest 15% załogi, reszta w temacie.

djhooligan

Pszczyna

Data: 05.01.2017; 00:21

U niego juz dlugi czas bardzo duza czesc zalogi stanowia Ukraincy

Jooo

W końcu sie zarejestrowoł

Data: 05.01.2017; 21:47

Najlepiej te firmy zbojkotować, a pracownicy powinni rozpocząć strajk.
Dodam, że w intermarche też są już ukraińcy przyjęci.

mnb

Pszczyna

Data: 08.01.2017; 22:22

bojkotować firmy zatrudniające ukraińców jestem za tym ale przez tą inwazję ciężko będzie przeżyć,np mięso pakowane pod marką tesco produkowane jest w Tychach gdzie jedna zmiana to prawie sami ukraińcy, towar dla sklepów żabka w większości pakują ukraińcy. obsługuję logistycznie wiele firm na strefie ekonomicznej w Tychach i chyba branża automotive jakoś jeszcze broni się przed nimi

czornykotek

Pszczyna

Data: 11.01.2017; 23:48

Pobudka mocno spóźniona. Ręka w nocniku.

wiciu

pless

Data: 18.01.2017; 16:42

tak samo robili polacy na zachodzie kilkanaście lat temu , robili za mniejsze pieniądze .

mirek24

Pszczyna

Data: 26.02.2017; 13:56

Ukraińcy w Polsce zarabiają i zarobione pieniądze wysyłają do Ukrainy anie wydają ich w Polsce , w tym wypadku obniżają nasze PKB . Wydaje mi się , że polska nie jest aż tak bogatym krajem jak Niemcy czy Francja, żeby na takich pracowników mogła sobie pozwolić.

Jooo

W końcu sie zarejestrowoł

Data: 26.02.2017; 18:46

Niedługo pod firmą elwo będą robić ukraince i w dodatku dodam, że w intermarche też już robią, ja do tego sklepu już nie chodzę.

ton

Niedaleko

Data: 01.03.2017; 11:31

A jak myślcie, po co i komu ta "nasza" polityczna góra współrobiła ten ukraiński Majdan?
Przecież oni wszyscy mają Ukrainę sercach, a nie Polskę, nasz naród.

Czy ktoś z Ukrainy wtrąca się w nasze polskie sprawy?
Nie. Są dyskretni, mają swój honor.
Wielu z tych "naszych" wydaje się, że wciąż mamy rok 1771...

ton

Niedaleko

Data: 01.03.2017; 11:45

Nabroli tam na tej Ukrainie, i teraz mają wyrzuty sumienia i naszym kosztem chcieli by to Ukraińcom naprawić.
No, słuchajcie: jak żeśmy się przyczynili walnie do tej ich biedy i tragedii, to teraz mor...buzia w kubeł i wyciągnij rękę do swego ukraińskiego współpracownika, a nie pomstuj na niego, jak nam zawierzył jak to będzie dobrze im bez Rosji... Aby przez jakiś jeszcze czas.
Gdyby nie my, ci nasi, wiadomo kto, to kto wie, może Ukraina lepiej by dziś stała, i jej obywatele nie musieli tułać się u nas za pracą.
A tak - mea culpa, mea culpa i kłaniaj się im nisko, /byle - antyrosyjski/ wtrącaczu i uszczęśliwiaczu świata, w tym Ukrainy, co tym samym zaślepiona była, lecz nikt im oczu nie otworzył, ani cierpliwości nie uczył, bo same tylko raptusy wokoło. ZX Unia włącznie. Maja oni wszyscy ten t]dramat ukraiński na swych rekach, oj mają. I nas jeszcze pouczać chcą, nic od nas lepsi,hy hy hy.
Trzeba było do pokoju, a nie do wojny, to byście dziś n ie narzekali, ale wiemy jak tu nawet było, na tym forum, przykro to stwierdzić, ale to tak tylko przy okazji tej pszczyńskiej tragedii i plag, no taka KARMA, tak KARA...
Takie są te Młyny Wiadome...

/Z cyklu: Uśmiechnij się, kiedy płaczesz, Pszczynioku. (Naucz się tego, bo będzie tego jeszcze więcej...)/

ton

Niedaleko

Data: 01.03.2017; 12:00

I jeśli tylko ja, starszy oborowy tak myślę, to jakaż o tej tragedii ukraińskiej może być i wiele wiele jeszcze mądrzejsza od mojej oborowej tylko najprawdziwsza Prawda?

Witaj-cie każdego Ukraińca z uśmiechem i życzliwościa na twarzy, podszytymi wyrzutem sumienia wobec nich i ich narodu.

Tak, to tylko ja, a co dopiero lepsi ode mnie, których w Polsce jest niemało? Lecz są zepchnięci na margines, bo mądry cichy jest i nieśmiały, a rozbójnik rozpycha się łokciami i spycha ich na margines!
Stad tak głupio i źle jest u nas, "Państwo w Państwie", oraz w "Uwaga po uwadze"...

Z wyjątkiem Świata wg Kiepskich /do 2014r.!/, no i muzyki discopolo, to oczywiste, że jesteśmy ukrytymi geniuszami, uciszanymi przez zapyziałych i bezczelnych głupców.

Chwała Ukrai-ńcom!

Hańba głupcom! Gdyż oni są ku wojnie, czynią wojny, a nie pokój.

Zaś błogosławieni są tylko pokój czyniący.
Bez błogosławieństwa - daleko nie ujedziesz, cie.
I stad się biorą te m.in Wasze problemy i kłopoty, amen.
PS:
Codziennie róbcie rachunek sumienia, przed snem najlepiej. Wiele sie Wam wyjaśni. I skruchę okażcie. A wtedy... Może....?

ton

Niedaleko

Data: 01.03.2017; 13:33

Pod artykułem redakcyjnym Pless.pl pt. "Zwolnienia grupowe w Elwo" - taki komentarz mieszkanki Pszczyny, po smutnym doświadczeniu z miejscowym zapewne - największym w Europie:

"Gość: załamana
"Co się dzieje w Pszczynie zamyka się dosłownie wszystko zakłady pracy sklepu i to sklepy które były po 30lat ja tego nie rozumie Pszczyna pustoszeje totalnie Kto za tym stoi przyznać się....?"
27 lutego 2017, 19:01 • ,
oraz dla tegoż wątku - moja na to odpowiedź"
=============================

Baza Morfogenetyczna Pszczyna !

A wtedy z małej Pszczyny,
wyjdzie na całe pospólstwa,
nie bez tej moralnej przyczyny -
wyzwolenie od wojen i kłamstwa,
A stąd ono wartko płynęło
i parł niczym wodospad
z burzliwej wody ono słynęło,
aż ten mit o "perełce" padł...
Tak kończą ci, co kiedyś byli
chamscy i bezczelni,
Mądrość i Prawdę za nic mieli,
acz obrońcy Jej byli dzielni.

I teraz złe skutki nadeszły,
jak żniwa po złym siewie,
za ten zły czas przeszły -
przelała się czara goryczy, powie...
tak, mądry to powie,
bo on wie, jak to działa,
nie wiedzą tego ludkowie,
bo ta wiedza z nich wywiała.
Bądź źle im ją tłumaczyli,
ona więc zeszła na plan drugi;
kapłani tylko o władzę walczyli,
dlatego od Boga/Losu dostali-śmy rugi...

I dalej tak to trwa,
że Zbawienie tylko na ustach,
a w sercach zaś władza bywa -
że nauka ta wciąż jest pusta...
To sprowadza na lud wierny,
nastawiony na słowa Prawdy,
wobec której zawsze bierny,
bo wieczne u niego zwady....
I kłótnie i zwroty poniżej pasa,
poniżanie jeden drugiego i pycha,
buta, tak jakby oni, to wyższa rasa,
nadeszła w końcu na nich krycha...

I plagi Los zsyła im jedna za drugą.
na ten lud kłótliwy i niepokorny,
pech niesie im szeroką strugą,
zdarzenia niepomyślne i widok marny...
A to wszystko z dalekiej przeszłości,
a również i te z niedalekiej,
znać o sobie dają smutne zaszłości,
także z niegodziwości wszelakiej.
Boże Młyny Sprawiedliwości
mielą powoli lecz dokładnie,
spożyjcie ten chleb waszej niegodziwości,
nawet, jeśli niejeden od tego padnie...

Za to ci, co oczyszczenie przeżyją,
po tym cierpieniu i karaniu,
Dobrej Prawdy już nie ukryją
o PRAKTYCZNYM jej stosowaniu.
I rozprzestrzeni się ona
po całym kraju, jak zbawienie,
od złego losu i pecha chroniona,
gdyż tak działa poprawa i nawrócenie.
I Polskę całą tym zarazi;
szczęście i pomyślność jej udziałem,
tego nikt lepiej nie wyrazi,
tylko "ton", a dlaczego? Bo tak chciałem.

nemoss

Pszczyna

Data: 12.03.2017; 09:14

Mój szef przyjął 3 ukrainców i 3 ex elwo jako ślusarzy. I niestety nie ma problemów poza językowymi z Iwanem Miszą i Dimom. Zarabiają jednakowo ale pracują wydajniej.
- i kto zostanie ?

ton

Niedaleko

Data: 12.03.2017; 09:54

Tu jest Polska.
Dla...?
Nie sprzedawaj jej, ba - nie dawaj za darmo, jak to ta prawica obcym uczyniła - nemos-sprzedawczyku!

ton

Niedaleko

Data: 12.03.2017; 12:46

Traktujcie dobrze tych Ukrainców - braci naszych słowiańskich, jako i Ruscy są, w obliczu zwłaszcza takiej oto dzisiejszej informacji z Interii wziętej, aby do jeszcze czegoś gorszego nie doszło...

"Śmierć Lachom". Zbezczeszczono kolejny pomnik
Świat
42 minuty temu

"Nieznani sprawcy wymazali farbą pomnik zamordowanych przez Niemców w 1941 roku profesorów lwowskich oraz w podobny sposób zniszczyli krzyż i kamienne tablice upamiętniające polskie ofiary zbrodni ukraińskich nacjonalistów we wsi Podkamień w obwodzie lwowskim."

/Z komentarzy tam się pojawiających wybrałem ten oto /ale czytaj już poniżej, bo tu nie udźwignę, z tego wrażenia.../

ton

Niedaleko

Data: 12.03.2017; 12:50

"~Jznusz- 14 min temu
A ja nie słyszałem o bezczeszczeniu pomników polskich w Rosji. To powinno dać powód do zastanowienia się nad dalszą polityką Polski.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-smierc-lachom-zbezczeszczono-kolejny-pomnik,nId,2367561#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox"
----------------

Lepiej byłoby, aby ukraińskie władze udowodniły, ze to czyjaś prowokacja, a nie oni...

ton

Niedaleko

Data: 12.03.2017; 12:53

Ukraińcy, spokojnie sobie u nas pracujcie; my wiemy, że oszołomów nigdzie nie brakuje, u nas także.
No, tylko wielka szkoda, ze to przez tych oszołomów dochodzi do wojen. Dlatego - uspokajajcie TAM tych swoich krewkich braci rodaków, aby Wam tu nie szkodzili.
Wiecie jaki Polak jest? Całkiem jak...wszyscy.

annamok

Tychy

Data: 24.03.2017; 15:09

Ukraińców jest coraz więcej wszędzie prawdziwa plaga

ton

Niedaleko

Data: 24.03.2017; 16:50

Prawica kapitalistyczna, solidarnościowa, najpierw niemal wyprzedała majątek narodowy, dorobek wielu pokoleń pracowitych i utalentowanych patriotów Polaków, lecz z niesłusznej według nich epoki, a teraz chcą chyba sprzedać nasz kraj obcej nacji.
Wielce się nawet starali tam u niej na miejscu, by im to uzmysłowić, a że tamci zdolni są, no to ich tu mamy milionami już prawie.

Opozycję najbardziej jednak interesuje dobrostan Trybunału Konstytucyjnego, a nie Stanu, wespół bowiem musieli by przed nim stanąć, tacy sami, acz inni...
Tak to sobie starszy oborowy myśli, pośród bydła, no to jak może wyjść inaczej?

ton

Niedaleko

Data: 24.03.2017; 16:54

/I kto tu z takim zechce wchodzić w dyskurs, a niech sobie pomonoligizuje.../

Nowi klubowicze

beata76

PSZCZYNA
w klubie od: 2023.01.29

KATDAM

JANKOWICE
w klubie od: 2023.01.25

Lena2012