Forum

Temat: Na chińskiego wirusa O zgonów u nas, a "polską" grypę dzieiąt

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 06.03.2020; 13:54

Nie mogę zrozumieć dlaczego godzinami i dniami rozprawiają politycy jak i lekarze o wielkim zagrożeniu ze strony chińskiego koronawirusa, kiedy jeszcze na szczęście nikt w Polsce na niego nie umarł, a jakby z boku stoi...pardon - leży zupełnie temat zgonów na sezonową "polską" grypę, na którą zmarło już dziesiątki /jedne źródła podają 23, inne 28 zgonów, a setki czy nawet grube tysiące jest zarażonych i również nie wiadomo jak blisko śmierci się oni znajdują, jak tamte ofiary.

Czyżby tym wirusem chińskim chcieli przykryć epidemię sezonowej grypy, tak samo niebezpiecznej a może i bardziej dla nas Polaków, jeśli przyjrzeć się ponurej statystyce zgonów w Polsce na nią właśnie?





ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 06.03.2020; 14:03

No patrzcie: mamy dziesiątki ofiar grypy sezonowej, a zero na chińskiego koronawirusa, no fakt: dzięki profilaktyce i procedurom narzuconym przez rząd PiS, lecz statystyki mówią same za siebie, że mianowicie ten rodzaj zagrożenia tą "polską grypą", kto wie czy dla nas Polaków nie jest o wiele groźniejszy na ten czas.

A mimo tego - słyszał kto o zwoływaniu specjalnej debaty na jej temat, o niezbędnej profilaktyce uchronienia się przed nią, jak np : czy łokciem, nosem czy kciukiem obsługiwać krany publiczne?
Albo jak się witać, jak długo myć ręce, czy też minutę co najmniej?

NIE.

I to mnie dziwi.

Co jest grane?

Na pogrzebach?

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 06.03.2020; 14:09

Sejm także milczy na temat "polskiej grypy", choć śmierć zbiera swoje żniwo dziesiątkami.

Czy to przez szczególną sympatię lub wielki respekt do Chin tego ich wirusa zebrał się na specjalnym posiedzeniu sejm uchwalił w jedna dobę co mamy robić, by się COVina 19 ustrzec, a tymczasem polską grypą olali.

Czy te ofiary śmiertelne na nią, polską grypę, to jaki drugi sort ludzi, obywateli?

Niech mi to kto wytłumaczy, byle nie ABW.




ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 06.03.2020; 14:15

I czy to dlatego Pan minister zdrowia taki czerwony na twarzy jest jak do nas przemawia uspokajająco w sprawie koronawirusa chińskiego, bo uczciwi tak mają, że jak mają skłamać, to się od razu rumienią, tacy są.
I po tym także poznaję, że coś tu śmierdzi z tą polską grypą.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 06.03.2020; 14:24

No, weźmy chociażby na poparcie tej tezy - taki preparat żelowy antybakteryjny do higieny osobistej CarX /?/, jakiego ja np. od lat używam, ale...już niestety nie.

A dlaczego nie?

Bo w sklepach na półkach go po prostu brak.
W TAK WAŻNEJ CHWILI??

/Dotyczy to francuskiego supermarketu, gdzie zawsze wszystko hula, ale obecnie zacięło się, tak jakby.


Ekspedientka sama podejrzewa, że wykupują go jedni za parę złotych, by go sprzedać po cenie o wiele wyższej, ale to tylko jej hipoteza.
W każdym razie, teraz, kiedy najbardziej by się nam przydał - nie ma go i tyle mamy zabezpieczeń i profilaktyki antybakteryjnej i na różne wirusy.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 06.03.2020; 14:31

Wniosek?

Zanim na polską odmianę grypy sezonowej umrze na kolejne dziesiątki, a tysiące się nią zarazi - może niech sejm się zbierze i uchwali jeszcze jedną taką ustawę antywirusową i antygrypową; po co mamy umierać za Chińczyka, bo tylko jego mają przed oczami, aż sami poumierają na polską grypę.

No wiecie, żeby tak pogardliwie podchodzić do tego co polskie, a śmierć sieje dookoła większą niż obecnie ta chińska grypa, to się nawet moi osłom w oborze nie mieści, a pytałem ich o to, także konia, co skończyło się na kopniaku.


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 06.03.2020; 14:37

To mi tak wygląda, że w założeniu na polską odmianę grypy możemy umierać masowo, byle nie na chińczyka.

Choć przecie jednako zmarli pojadą karawanem.

Ktoś tam ma jakiego znajomka w Zakładzie Pogrzebowym i dba by nie padł?
Albo... księdza w rodzinie, co pogrzeby obsługuje?


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 06.03.2020; 14:39

PS: To jest rzecz gustu, czy smaczne czy niesmaczne; jednemu smakuje to, co innemu nie akurat smakuje.


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 06.03.2020; 14:43

/...co innemu akurat nie smakuje./

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 07.03.2020; 10:10

Natomiast w sezonie jesienno-zimowym 2018-19 zmarło na "polską grypę" aż 148 osób.
I sejm się nie zebrał, bo i po co, jak to nie było "obce".

O profilaktyce się wiele mówi, ale nikogo nie obchodzi by zaproponować używanie właśnie owego bardzo praktycznego żelu antybakteryjnego w małych pojemniczkach, w sam raz na drogę po mieście, biurach itd., bo przecież trudno chodzić z mydłem w kieszeni i flaszeczką wody, jak te, no, przydrożne...i po dotknięciu iluś tam klamek - wyciągać z kieszeni dla umycia rąk, natomiast naciśnięcie zaworku z małego pojemniczka antybakteryjnego to już tak, zawsze można go przy sobie mieć.

I takie to jest lanie wody, zamiast żelu antybakteryjnego.




ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 07.03.2020; 10:28

O, a najczęściej to po sklepach chodzimy i sami musimy sobie drzwi otworzyć i za sobą zamknąć, bo na drzwiach stoi jak byk napisane: Pchaj i Ciągnąć, więc same się na nasz widok nie otworzą, trzeba pchać lub ciągnąć... I zabieramy z tych klamek sklepowych setki tych wirusów i bakterii, a tu żelku ze sobą nie mamy, a mydło i woda w domu, ale zanim dojdziemy - mamy już je na ciele.

I to jest dopiero ta profilaktyka w sezonie grypowym, że zawsze jesteśmy zabezpieczeni, pardon - moglibyśmy być, gdyby kto ludziom o tych żelkach bębnił i zawsze one były, no ale sejm się w tym temacie nie zebrał i czas umierać.

Chodzenie w tym czasie do przychodni jedynie pogarsza sprawę, służąc szerzeniu epidemii, ponieważ nie wszyscy tam do lekarza z gorączką i podejrzeniem grypy przychodzą, a są tacy, co ich w kościach strzyka, mają zawroty głowy, jak Wy od czytania "tona", czy po prostu przychodzą z kacem po L4.

I ci się niepotrzebnie zarażają od tych co bez mydła chodzą i bez pojemniczka z antybakteryjny żelem, inaczej by się tu w kolejce nie znaleźli.

Daremni jesteśmy.

Dlatego napiszę jak ten na forach, "co się jedynie on nadaje na prezydenta RP: Tylko JA!
Bo zawsze z żelem antybakteryjnym i przynajmniej nikogo nie zarażę.




ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 14.03.2020; 13:42

Od założenia tego wątku statystyka nieco się zmieniła gdy chodzi o ilość zakażonych na chińskiego wirusa, bowiem jest ich już 58.
Zgonów spowodowanych koronowirusem tez już mamy dwa.

To i tak niewiele w porównaniu do innych krajów, nawet sąsiedzkich z nami.

Jak to się przedstawia z sezonową "polską" grypą - danych brak, ale może kto inny wie coś na ten temat, to może na pewno nas, starym zwyczajem - nie poinformuje.

A to ciekawe jak rozwija się konkurencja między nimi, tym koronowirusem, a sezonową grypą.

Póki co - grypa sezonowa i tak jest na prowadzeniu i nie wiem dlaczego tak się dzieje, a inni na pewno również, bo znów jakby wolą pisać o "tonie", marnując okazję do lepszego tematu; urastam w dumę!

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 14.03.2020; 16:38

No to rośnij w dumę. I nie podawaj wartości liczbowych bo te NIESTETY zmieniają się i to coraz szybciej. A najlepiej by było gdybyś napisał do admina z prośbą o usunięcie tego wątku. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 18.03.2020; 08:04

Jak nie, jak tak...

Wciąż "nasza, "polska" grypa na prowadzeniu:

w kolejnym, drugim tygodniu marca - zmarło następnych 7 zagrypionych na amen, pardon, na nią, Polaków.

PS,: Na "chińskiego" koronawirusa zmarło w Polsce od początku 5 osób. Jest na drugim miejscu.

Mimo tego - z powodu koronawirusa musimy zachować wzajemną odległość co najmniej 1 m /choć słyszałem zalecenia by 4 metry/.

Na "polską sezonową" grypę nie ma żadnych zaleceń i rygorów;
możemy się normalnie nią zakazać i w większej liczbie umierać.
Mamy być do końca patriotami, taka teraz opcja polityczna.

Kiedyś internacjonalistami, a obecnie - patriotami.

Idee, to jednak tyle, co śmierć.





ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 18.03.2020; 08:11

Żeby nie mącić, podsumuję:

na polską, sezonową grypę, od początku marca br zmarło już 15 osób w Polsce.
Na koronawirusa - 5 osób w ogóle.

Dobrze się pilnujemy, wobec obcego wroga, dzięki rygorom narzuconym nam przez władzę. Chwała jej za to.

Niemniej - na polską: 15 już zmarło.

Cieszyć się czy martwić tym wynikiem i tą konkurencją, sam nie wiem.

Myślę jednak, że dla obrony przed tą "naszą", sezonową grypą - zachowajmy tak na wszelki wypadek odległość od siebie: 1 metr i 10 centymetrów, a wynik zejść śmiertelnych będzie tak samo niższy.

I ręce myjmy co najmniej do wysokości łokci.




ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 18.03.2020; 08:49

Nie no, mówię Wam - śmiechem ich, te wirusy, załatwimy!
Pośmieją się, pośmieją i odejdą do smutasów.

Śmiechem je pokonamy!

Tam, gdzie smutek -
tam zły skutek.
Gdzie wesołość często -
tam zwycięstwo

/dla wesołych, nie smutasów/;
smutasów choroba gasi,
u wesołych - zdrowie;
dlatego przeżyjemy, kto wie.

Terapia śmiechem od przedszkola -
każdą chorobę powala;
nawet wirusy humor raja,
śmiech je po prostu rozbraja...

I z korony robi się obroża,
niczym się już nam nie wygraża,
jak najwięcej śmiesznego polotu,
to choroby padną od tego rechotu.

Śmiej się, śmiej, mnie posłuchaj,
nie smuć się i nie strachaj,
jak te wirusy w tym śmiechu konkurują,
to padną: tego śmiechu już nie opanują.



ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 18.03.2020; 09:00

Mimo tego nie podchodźmy do tych chorób lekceważąco, zanim ich na dobre nie rozśmieszymy.
Tym bardziej, że na sezonową "Polską" grypę zakażonych jest coś około 16 tysięcy Polaków.
A to już raczej do śmiechu nie jest. Tym bardziej, że jak widzimy - zgonów jest więcej, niż w przypadku tej obcej z koroną.

Poza tym - strach i sutek, pardon, smutek je przyciąga do nas.

Opowiedzmy im zatem jaki kawał. Zna ktos jaki dobry kawał, by je rozśmieszyć?
Nie? Macie przecież w Pszczynie dobrego /jak na mój gust/ kabarecistę i nie?
To może ja, na początek jaki kawałek chociaż opowiem.
Znacie go już ale wirus go nie zna:

1 metr i dziesięć centymetrów.

Taki kawał-ek.

To teraz Wy; / może być tym atramentem sympatycznym, znikającym.
Zdążą przeczytać, są szybkie./





















Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769