Forum

Temat: Tam Nawalny - nieskutecznie, tu - A. Lepper - skutecznie i co?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.10.2020; 16:18

Jak w tytule, że tylko zapytam, bo mnie to gryzie, że obcym obywatelem się przejmujemy, a bardzo zdolnym posłem Polakiem już jakby nie tak bardzo, a sprawa nie jest chyba tak do końca zbadana, jak w przypadku obcego obywatela, bo także nikt z zagranicy się tą nagłą śmiercią tego zdolnego człowieka nie zainteresował.
I to mnie boli, a gdzie tu teraz się na to leczyć, jak POZ robi kuku?

Nierówna ta polityka i to zainteresowanie, i przykre, że w stosunku do nas samych, obywateli Polski. A tylko obcy nas interesują; nas jak nas, ale wiadomo kogo, nie wiem tylko tak do końca dlaczego i co to Polsce przyniesie, czym się to dziwne zainteresowanie i zachęcanie innych do tego samego dla nas skończy.
OK, macie rację: lepiej już ni słowa i mru mru, bo demokracja też ma swoją demonokrację...
Tak tylko pytam, chyba wolno, nie? Czy lepiej o pewne rzeczy nie pytać, jak za komuny?
Nie no, to temu pytam, bo bardzo szanowałem tego zdolnego samouka i Patriotę Polaka, tym bardziej, że i rolnikiem był.
Nie, naprawdę już o nic więcej nie będę pytał w tej sprawie, dlaczego obcy taki dla nas ważny, a nasz już nie tak bardzo, a tez nie wiadomo jak skończył naprawdę, bo może każdy ma swojego "nowiczoka"...
Naprawdę, tylko tyle, zamykam usta i już o nic nie pytam, milczę, jak gr..., nie lepiej nie jak grrrr...., a Fredrowy Milczek z Zemsty, nomen omen, tak, Zemsty...
Dziwna zbieżność słów, co nie?







ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.10.2020; 16:45

A nieee, bo ldzie to się też czasem głupio zastanawiają, czy to faktycznie było samobójstwo, czy upozorowane, a jeśli tak, to czy za to groziły nam jakie s sankcje polityczne i gospodarcze, finansowe, czy nie groziły, bo chodziło "tylko" o obyweatela i polityka z Polski, a to... itd., no wiecie jak na straktują, nawet swoi, dlatego mam te wątpliwości.

Za to my jesteśmy o wiele bardziej konkretni: było otrucie, choć tak na dobrą sprawę to też nie wiemy przez kogo i czy nie była to czyja prowokacja lub chęć pozbycia się konkurenta, i jak było - to jednoznacznie wiemy kto za tym stoi i sankcje muszą za to być!!

I właśnie bardzo żałuję i smucę się z tego powodu, że za naszym nie wiadomo jak zmarłym politykiem tak NIKT się w podobny sposób nie ujął.
I to jest dla mnie bardzo przykre jak oni nas traktują: lepiej, niż Rosjan.
Nawet my sami, ba - nasi politycy, Pan Premier np., tak samo jakby bardziej się obcym, ich losem interesują, jak swoich - czy też aby go kto nie otruł za... wygarnianie tego co o politykach wiedział...

Tak mnie to boli... Nawet nie wiecie jak. A tu do lekarza nima się jak dostać, tak na dobrą sprawę, z takimi bolączkami, bo albo cię z przychodni wyrzucą, jak w tych Tychach, albo kto to w końcu kiedyś wyjaśni i po chorobie nie będzie śladu, byle nie takiego, jak po Lepperze.
Ach, te wątpliwości!
Po co to ludzie w ogóle od czasu do czasu ruszają ten temat na internecie, potem to się udziela jak ziewanie i jeszcze nam co do gęby wpadnie i pozostawi co, a tu do lekarza...itd itp.




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.10.2020; 16:50

I naprawdę dobrze, że my, Polska, tych sankcji za tę niepewną i diwna śmierć nie mieliśmy.

Naprawdę, to wielkie szczęście, nie takie jak inni mają, że też tak do końca nie wiadomo kto, a jednak je mają.
My to jednak mamy o wiele więcej tego szczęścia.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.10.2020; 17:26

Niemal identycznie jak z tymi wybojami na Białorusi, że też nie mamy w ręku stu procentowej rak naprawdę pewności ni dowodów na ich sfałszowanie, a przynajmniej w takiej skali, aby istotnie władcę zmienić, ale już za sankcjami jesteśmy /Kto?/.

Żadnej powściągliwości ni umiaru.

Czyżbyśmy /kto?/ znów złamali kolejne - 8. Przykazanie /kto?/.

Baardzo nieładnie, baaardzo, zważywszy na wyznawane wiadome "wartości", i co na to św. Jakub, co o pustej wierze nam kazał i ganił takową, karą Bożą groził?

Nie każ nam łamać 8.Przykazania, o wierny...!

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.10.2020; 17:31


Nie każ nam łamać 8.Przykazania, o wierny...!

Jak się obronimy przed nią, jak?
Czy wystarczy nasze modły na przebłaganie?
Kto nas w to wrabia znowu,
uczciwi, czy dranie?

Nie mnie, niziołkowi, to rozsądzać,
czas pokaże kto i co na ten temat wie;
ja co najwyżej wątpliwości mogę mieć,
na wypadek, gdy Bóg osądzi mnie.

A wątpliwości swoje mogę mieć,
to nierównoznaczne z prawdą,
obiektywną, bo swoją także każdy ma,
nie zawsze ona miła, czasem jest zawadą...

dla kogoś, kto albo wie więcej,
lub bywa, że złą wolę;
nienawidzi jakiejś nacji,
wówczas diabła przybiera rolę,

nie zdając sobie sprawy,
a może nawet i to wie,
że prędzej czy później -
naród cały za to odpowie...

Nic nie ujdzie Sprawiedliwości Bożej,
gdyż Kosmos musi dbać o równowagę
jeśli kłamstwo przeważa nad prawdą,
a wszystko do czasu - mamy przykrą drogę...

Pamiątką po tej tragicznej drodze,
mnóstwo pomników i tablic pamięci wszędy,
pamięci naszych bohaterów i męczenników,
nieświadomych, że to za cudze błędy...

Myślę zatem, że lepiej dla nas -
nie wścibiać nigdzie swego nosa,
bo jedynie Bóg/Kosmos zna wszelkie przewiny,
lepiej więc dla nas - nie drażnić Niebiosa !!

/Z cyklu: Czy każdy ma swego "nowiczoka"...?/

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.10.2020; 17:57

A to wszystko o z obawy o los Polski i Polaków, z troski o Waszą przyszłość, Młodzi, by z powodu niepewnej i pełnej wątpliwości stronniczości - nie wplątać się w jaką kolejną wojenną kabałę, jak kiedyś, także tu, ziemia pszczyńska szczególnie to odczuła.

Wystarczy pojechać do samego końca ulicą Owocową w Ćwiklicach, by się o tym przekonać.
Każdy szuka zemsty za doznane upokorzenia lub niesprawiedliwą ocenę skutkującą dotkliwymi sankcjami i poczuciem krzywdy, że nie ma potem "Zmiłuj się", tylko winowajcy upatrzonego i obwinianego winowajcy - pełen martyrologii...

Dlatego ja dla Was wolę dmuchać na zimne, byście mogli tego uniknąć, co się mojemu tacie nie udało,. bo już jako młody chłopak zabrany był na wojnę i to do jakiego wojska...

Nie, takiej drogi Wam nie życzę i to mnie motywuje, a nie chęć politykowania.
Niech Wasza przyszłość będzie bardziej szczęśliwa, niż tych wojennych dzieci i młodzieńców z okresu II wojny światowej.

Niech nikt Was nie napuszcza przeciwko komukolwiek, bo potem każdy wydumany, a stworzony przez lekkomyślnych ludzi - odkładających czy to swoją wiarę czy naczelne wartości, takie jak pokój i sprawiedliwość UDOWODNIONA na sto procent - przeciwnik, zechce się za to odegrać na Was.





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.10.2020; 18:09

widzicie jak było na /kop./ Wujku...?

Ilu młodych ludzi, takich jak Wy, zginęło, bo też dali się napuścić przeciwko drugim Polakom, swoim, choć tylko dlatego, że byli ubrani w mundury i też robili co im rozkazano, tak każdy w mundurze czyni, ma wykonywać rozkazy.
Lepiej się wycofać i dać czasowi rozstrzygnąć problem, a nie śmierci, bo oni nawet nie dowiedzieli potem się o wyniku swego kozactwa, nazywanego bohaterstwem, owszem, ale to zawsze tak napuszczający, co sami nie musieli ginąć - tak twierdzą, tymczasem ŻYCIE każdego jest najważniejsze, a nie idee, które co jakiś czas się zmieniają i nawet Prałat o tym wie. Życie jest świętością, a nie śmierć.
Kto inaczej twierdzi - przeciwko Życiu jest, a tym samym Bogu, bo Bóg daje życie, a człowiek go odbiera, jeśli PRZEDWCZEŚNIE.
Nie grzeszcie i nie dajcie się napuszczać.
Macie żyć, a nie umierać!





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 03.10.2020; 06:20

Można by więcej na ten temat - śmierci niewygodnych dla kogoś osób, jak ten młody dziennikarz, nazywany przez bandytów "pismakiem" i nieważne tak powiem, że to nieraz gdzieś na dołach państwa się dzieje, ważne, że ma w tych czasach miejsce, tak jak gdzie indziej u sąsiada np., ale u nas to już jakby mniej ważne, o czym świadczy, że nikt się, także z zagranicy tym tak nie wzrusza i emocjonuje, jak w przypadku dziwnego i tajemniczego zejścia czy zamachu poza Polską. Czyżby to dla odwrócenia uwagi?

Tak sobie rozmyślając wlazłem do obory /bo do obory to się, dzieci, włazi, a do mieszkania wchodzi/ i tu nagle koza do mnie:

- Hej, ty ton, ty już lepiej nic więcej na ten temat nie pisz, dobrze ci radzę, nic już więcej - nieee-e-e-e-eee,

dobrze ci radzę, posłuchaj mnieeeee-e-e-e-eee.

PS: Hm, szkoda, bo po głowie mi lata jeszcze jedna bardzo fajna rymowanka, wiecie dzieci /do lat 100./, no ale ponoć tylko ryby głosu nie mają /bzdura!/ , a koza ma, no to trzeba jej posłuchać, ona taka rezolutna jest.

- No kończysz już wreszcie czy nieeeeee-e-e-e-eee!

Już kończę, już, natychmiast. Inni niech się wstydzą swej bezczel...nieprzyzwoitości, my nie, prawda, kozo?

-Tak, my nieeee-eeee-eeeee...


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 03.10.2020; 06:31

Ta druga koza, ona już taka rezolutna se nie jest, wiecie.

I ona podpowiedziała mi, że jeden z tych współtwórców tego nowiczoka, Rosjanin z czasów ZSRR, to on se wyjechał do Ameryki, jak ten SS-man Braun, co to był Saturna na Księżyca im potem stworzył, no, a jak se tam wyjechał jak ten Braun, to co ona tam im stworzył lub przeniósł?

- a zamknij się, kozo głupia! Ty już nie jesteś taka rezolutna jak ta twoja siostra.

- No nie, ale chciałam tylko zwrócić uwagę, że z polityką jest jak z tym niegdysiejszym TV teatrem Kobry: że przez cały spektakl wydawało się na mur, ż to TEN zabił, a na sam m koniec okazywało się, ze to nie TEN, a ten drugi. I o tym chciałam jedynie przypomnieć, co nieeee-e-e-eee.

- Oj, kozo, kozo, żebyś ty taka rezolutna była jak ta twoja siostra.

- Jestem taka, nie obrażaj mnieeeee-ee-eeeee.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 03.10.2020; 08:00

/Dla wątku: Tam i tu.../

Politycy, czy łapacze pcheł?

Wdałem się w pogawędkę
z oborowymi kozami...
I co się okazało?
Że politycy czasem są łobuzami.

Szok dla mnie wielki!?
Uciekłem z tej obory,
miałem już dość
tej koziej rozmowy!

Jedna koza tak mi beczy,
druga co innego,
no istna Kobra, mówię Wam,
a u nas wciąż brak winnego...

Jakoś trudno u nas dociec
kto i dlaczego, wątpliwości mnóstwo,
więc najprościej orzec:
- To było samobójstwo!

Tak, u nas bardzo szybko
brudne sprawy zamiata się pod dywan,
lecz jeśli to samo u sąsiada /ze wschodu/,
o, to już nie taki z tym bałagan !

Sprawa z nimi jest prosta:
"- On to sprawił !",
co do tego nie ma wątpliwości!
taka tam tradycja, więc zabił...".

Wielka szkoda, że są tacy młodzi,
bo gdyby "Kobrę" kiedyś oglądali,
nie tak łatwo do nie/prawdy
wraz ze swymi fobiami by podążali...

To tak ku roztropności i rozwadze,
bowiem żaden sąd, a nawet gliny -
nie wydadzą skazującego wyroku,
zanim nie zgromadzą 100 proc. dowodów winy.

No, chyba, że tacy sami, jak ci politycy:
raptusowate, bo mają spraw całą masę,
więc nie poczekają, aż dowody będą,
tylko ferują wyroki przed czasem.

A ja właśnie chyba to samo widzę
że politycy mają podobne wyskoki,
równie raptusowaci lub stronniczy,
i podobnie nierozważnie ferują wyroki...

Być może mają rację,
bo tak też być może,
lecz żal, że tego pierwej
obiektywny sąd potwierdzić nie może.

Poczekaj, nie śpiesz się tak, polityku,
pośpiechem zaszkodzić nam możesz...
Niechaj sprawy pierwej wyjaśnią sądy,
a nie ty, poczekaj, a prawdy dożyjesz.

A my wraz z tobą,
bez widoku zemsty obwinianego,
jeśli jednak takim się okaże,
o, wtedy to co innego...

Działa wytoczyć możemy,
o ile je mamy, "karwa kawka!",
nie wystarczy nam bowiem -
sojusznika nogawka.

A jak nie wystarczy, co nam pozostaje?
Opluć drania, zwyzywać...? Tyle sojuszy...
Lecz dla niego to tyle znaczy,
że się nawet nie obruszy..

Wniosek z tego taki, że jeśli masz
z niedźwiedzicą do czynienia, nawet małą,
to lepiej do niej z miodem,
aniżeli z pszczołą.

/Z cyklu: Wierszokleceniowe zabawy.../


- Trzymajcie mnieeeee-eee-eeee-eeee....

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769