Forum

Temat: Rządząca partia PiS każe nas karać za niepopełnione wykroczenia?

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 22.03.2021; 08:58

Tę sprawę opisałem dostatecznie szeroko w wątku pt. "Czy to może być aby Remondis karał nas za swoje bałaganiarstwo?", dlatego zainteresowanych tematem tego wątku tamże odsyłam.

Tutaj jedynie dodam, iż w związku z powyższym działaniem organów państwa za obecnych czasów sprawowania rządów tej partii - tj. nakładaniem kar na obywateli za niepopełnione wykroczenia - partia PiS, czyli: "Prawa i Sprawiedliwości", no faktycznie, raz, że powinno się podawać w cudzysłowie, a dwa - że powinna zmienić sobie nazwę na odwrotność, tj: "Prawda, iż Niesprawiedliwości".

A to z powodu pisma, jakie wielu mieszkańców, obywateli tego państwa, otrzymało w Tychach od urzędników.
Tak ono brzmi, by nie było, że opowiadam banialuki, bo teatry pozamykane z powodu ogólnego Zamknięcia /a nie żadnego tam jakiegoś lokomotywnego dołu, czy jakoś tak/:

"ZU-H /......./, Sp. z oo"
/Po prawej nazwisko niewinnego! mieszkańca; (proszę zwrócić uwagę na to słowo: niewinnego, ponieważ ten lokator akurat selekcjonuje swoje odpady!)/

"Zawiadamiamy, że na podstawie Decyzji Prezydenta Miasta Tychy w sprawie określenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami

komunalnymi, w związku z niedopełnieniem obowiązku selektywnego
----------------------------------------------------------------
zbierania odpadów w okresie /..../ (nr pisma /.../ /chyba o UM Tychy chodzi?/ określono miesięczny wymiar /.../ w wysokości /.../ na osobę. /krotność normalnej -dopisek mój/"
Koniec cytatu.

Niby nic takiego, dla wielu, ale nie dla ludzi uczciwych i wypełniających swoje obowiązki.
Niby DLACZEGO oni mają być za ten wspaniały przymiot karani?

Już śpieszę donieść, poniżej.





ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 22.03.2021; 09:15

Dlaczego? A dlatego urzędnicy się na nas wyżywają, ponieważ to właśnie pisowski rząd dał im podobno, tak się tłumaczą - takie prawo i możliwość, czy kłamania jak w tym piśmie, tego nie wiem, ale na pewno nakładania swoistych kar, w postaci podwyższonej opłaty za rzekome nawet "niewywiązywanie się z obowiązku dokonywania selekcji odpadów" - wobec całkowicie nawet niewinnych obywatelach bloków mieszkalnych!

A na podstawie to się dzieje, proszę Państwa, obowiązującej u nas od jakiegoś czasu "odpowiedzialności zbiorowej"...

I ta to odpowiedzialność zbiorowa (w przepisach być może inaczej nazwana, na przykład "solidarnie, solidarnościowo?) - daje urzędnikom ubzdurane prawo do krzywdzenia uczciwych ludzi, wciskania im kitu o rzekomym "niewywiązywaniu się", choć akurat oni znakomicie się wywiązują, i takie tam kłamstwa - nie tylko że bez dowodu, no bo jak można takiemu selekcjonującemu swoje odpady coś przeciwnego udowodnić, tym bardziej, że to on czy inny mógłby być przykładem solidności w tej mierze, ale co tam nomen omen: prawda, prawo i sprawiedliwość - liczy się pomiatanie ludźmi, pokazanie, że choć się starasz, obywatelu, i tak zostaniesz ukarany, na pośmiewisko otoczenia chociażby - "BOM JA URZĘDNIK NA STOLCU!!! I KUMPEL TEGO I OWEGO"..., a ty, niziołku co mi zrobisz? Płacz i płać. Mamy rząd za sobą, to spadaj z tym swoim umoralnianiem nas!!!



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 22.03.2021; 09:30

W tamtym pokrewnym wątku o bałaganiarstwie wywoziciela odpadów - Remondis, na kupę po opróżnieniu /się jakby/ wpychającego do komory kubły, że dostać się do właściwych za skarby słabemu nie idzie - nawiązałem, tak jak PiS zresztą - do straszliwej tradycji historycznej owej "odpowiedzialności zbiorowej", którą także wschodni sąsiad wtedy różnie sobie nazywał, stosownie do swoich potrzeb w zakresie rasowego czyszczenia np., a która narobiła wiele zła i tragedii także niewinnym ludziom.
I co to dało, jak tu teraz u nas w Polsce też na tej samej zasadzie wspólnej, zbiorowej odpowiedzialności, a niechby i nawet dla zmyłki zwanej: solidarnością - krzywdzi się ludzi, szydzi z powodu nałożonych kar za czyny NIEPOPEŁNIONE, a PRZYPISANE IM KŁAMLIWIE!!

Wstydźcie się, panowie władza!

I oddajcie ludziom ukradzione im w ten sposób pieniądze!
To zwykłe wyłudzanie!

Konstytucja swoje, a władza i tak swoje, czyli czyje - niesłusznie bierze.

KU CZEMU WRACAMY? WRACACIE?
I do czego nas zachęcacie?
Do wyjścia na ulice?
Teraz, jak z epidemią walczycie?!






ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 22.03.2021; 10:32

"Odpowiedzialność zbiorowa" już u nas!

KU CZEMU WRACAMY? WRACACIE?
I do czego nas zachęcacie?
Do wyjścia na ulice?
Teraz, jak z epidemią walczycie?!

Do bicia się pomiędzy sobą?
z sąsiadami si e bić?
O selekcję odpadów mamy
A co urzędnicy - nic?

Nic wobec winnych,
za to wiele wobec niewinnych,
najprościej im wszystkich za jednego,
a co tam wysiłek szukania winnych?

Niech płacą jelenie i barany,
jak się dają równo strzyc,
i niech w złości wyją do księżyca
jak ten wilk...

Niech się sami pozagryzają,
a ci co się uratują -
patrzeć na siebie nie będą mogli,
czy to wedle "wartości", co się na nie powołują?

To napuszczanie? Konfliktowanie sąsiadów...
E, panie...! Ja pana widzę co pan tam wrzucasz...!
Ej, hola, hola!! Ratunkuuuuu!!
Dlaczego mnie pan przez plecy przerzucasz?!

A w tym czasie urzędnik się cieszy i zaciera ręce:
O, znów mu dołożyli, kapusiowi jednemu!
Ja mu dam kamerkę, monitoring jakiś!
Nie prościej skubnąć emerytowi biednemu?

Ok., nie monitoring, to ja mam tam iść
i popytać czyje to lub po remoncie kogo?
A chce mi się to wywiad jaki przeprowadzać?
O wiele prościej emeryta potraktować nogą...?

No nie wiem, nie wiem, tak mi się nie chce,
a tam taka kupa, oby nie moja, tych śmieci,
i byle gdzie, do byle jakiego kubła!
I jaki tam bałagan i jak tam śmierdzi!

Miejcież litość nad leniwym urzędnikiem!
Zmiłowania za grosz nie macie!
No przecież było mi tak dobrze:
to dalej selekcjonujcie i kary płaćcie!

A że tam jakiś tyski urzędniczyna
karze was i źle sobie poczyna,
to co ja mogie? Nc nie mogie!
Że wywiadów zero i to jest ta przyczyna?

Oj nie, nie tylko. Rząd PiS-u -
dał nam, urzędnikom, takie prawo,
że bez namierzania winnego -
możemy każdego ukarać, brawo!

Czujemy się przez to niczym bogowie,
niczym "Pany" jak na Ukrainie,
że możemy nad każdym panować
i dokopywać, dopóki PiS nie mienie!

A tak serio, to czy ty ton wiesz w ogóle,
co to "odpowiedzialność zbiorowa"?
Tak, wiem, to solidarność w głupocie
i bezczelność dyktatora.

To temu jego urzędnik z tyskiego magistratu
prawdy o twojej krzywdzie nie chce wysłuchać
tylko peroruje ci, uczniaku, co masz robić,
a najlepiej to mu głowy nie zawracać.

Ale jaki Pan, taki kram,
to stamtąd poszedł cynk
o zablokowaniu internauty...?
No to krzycz, aż odpadnie tam tynk.

A teraz ta "Decyzja: stamtąd o ukaraniu
was podwyższoną opłatą - co za niesława!
krotnością tej normalnej,
za oszczercze oskarżenie "z mocy "prawa"...?

Czy w tym /.../ jest jeszcze kto normalny?
I sprawiedliwy nie tylko w nazwie?
Chyba tylko wiejski głupi Jasiu,
to niech się tak od teraz każdy zwie.

Jeśli już tak pragniecie tej odpowiedzialności
zbiorowej, odmieniać jej nie mam już chęci,
byle w jej ramach uczciwych okraść pod pozorem prawa,
to wiedźcie, że też tak będziecie wszyscy do niej pociągnięci.

/Z cyklu: Zarządca Was, blokowicze, nie wybronił...?/


ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 23.03.2021; 12:20

/...Nie wschodni, a zachodni sąsiad.../

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 23.03.2021; 17:07

Tak to jest, bo ponoć ryba psuje się od głowy;
tylko że tyle w tym prawdy, że ta głowa,
to na waszych nogach stoi.
To o czym tu mowa!


ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.03.2021; 05:36

No i patrzcie, ludkowie, kto by pomyślał, ę ten PiS taki obłudny: jedną ręką daje - drugą odbiera.

I jeszcze te resentymenty jakby do neonazistowskich metod i tradycji: najpierw, niedawno - do Biura Politycznego czy jak się tam ten IPN zwie - wybrali sobie na dyrektora człowieka heilującego po hitlerowsku /na szczęście, po podniesieniu się wrzawy wycofali go, ale tylko dzięki tej społecznej wrzawie/, teraz ta niesławem okryta "odpowiedzialność zbiorowa", w postaci ukrytej, a jakże, pod nazwą np. "solidarnościowo" itd., jak kiedyś, gdy także było komuś to hasło potrzebne do rozprawienia się ze słabszymi.

No, kto by pomyślał, patrzcie no, a taka dobra mi się ta partia i ten rz ad wydawała: dają emerytom, rodzinom, a tu pod byle pretekstem i oszustwem, o bo jak inaczej nazwać to kłamstwo pod adresem indywidualnych obywateli i rodzin - wywiązujących się znakomicie z obowiązku selekcjonowania odpadów? A że jeden lub nawet kilku łamie ten nakaz, to nie znaczy, że trzeba od razu wszystkich w tym bloku rozstrzelać lub ukarać.

Są o wiele bardziej ludzkie sposoby na poradzenie sobie z selekcją odpadów, a chociażby takie, jakie kiedyś Polacy mieli: sortownie, a obecnie monitoring.
I w związku z tym - jakie to przestępstwo, zbrodnia - odkryć tych kilka ziemniaków czy czego innego tam w niewłaściwym kuble, żeby aż rodziny całe, i to wieloosobowe nieraz - karać tak wysokimi karami?

Dzięki temu..., e tam dzięki - za sprawą tego przepisu o odpowiedzialności zbiorowej, że mianowicie w razie gdy nadgorliwy urzędniczyna, największy zawsze w takich czasach - znajdzie w kuble dwie kromki chleba wrzucone do papierów - to po pierwsze:

1. Nie skłoni go to by pogadać z firmą dysponującą SRTOWNIĄ odpadów, by nie robiła cyrku, a rozdzieliła je tam po prostu, a -
2. Jak jaki lokator zechce się zemścić na innych, bo mu się powiedzmy za nisko nie kłaniają i z daleka - to ot, wrzuci parę o bierek do niewłaściwego kubła, nadgorliwy urzędniczyna przyjedzie, popatrzy, zdjęć do albumu narobi i już leci pismo z UM lub tp. o nałożonej NA W WSZYSTKICH lokatorów karze; i na emerytów i rodziny wieloosobowe i inwalidów i obłożnie chorych w tych czasach pandemii i kwarantann, że na kilometr słychać ich płacz i zgrzytanie zębów!

OK, róbcie tak dalej, a wylądujecie jak te odpady na nomen omen - śmietniku, historii.

Dla paru ziemniaków niecelnie wrzuconych do kubła, nie wiadomo przez kogo - taka heca i zbrodnia na narodzie!!

Skąd my to znamy? Nie wszyscy wprawdzie, bo za młodzi, ale zapoznają się z tym zjawiskiem z lektur na historii powszechnej.

Jeśli urzędnikowi BRAK WYOBRAŹNI co tym swoim działaniem i nadgorliwością może narobić - to niech raczej do Remondisa się przyjmie. ZA dobrymi acz pokrętnymi hasłami zawsze stało zło.

I kto by pomyślał, że spełni się znów to porzekadło:

Kto daje i odbiera w piekle się poniewiera."






ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.03.2021; 05:49

A, jeszcze raz to podkreślę - i tak głównym powodem złego czasem selekcjonowania odpadów jest to remondisowe bałaganiarstwo w powrotnym wstawieniu kubłów po ich opróżnieniu do komory, że zamiast tak jak przed - stoją w kupie tuż pod drzwiami, iŻ pozostałe pojemniki są zasłonięte bez dojścia do nich i nikogo z urzędasów to nie wzrusza, pomimo apeli do nich o interwencję, która jak już jest - he he, to ale pod adresem "wiecznie do czegoś się wtrącającego" lokatora, a nie żeby mieszkańcy bloku mieli swobodny znów dostęp do WSZYSKICH kubłów!
Teraz się nie wtrąca i rezultaty od razu są. Tylko że jeśli już, to karę urzędnicy powinni zapłacić, a nie mieszkańcy, no, ale to nie w tym kraju, pomyliłem się przepraszam, trochę dalej w Japonii by tak mogło być, ale cóż - Wałęsa Lech pomimo obietnic nam jej nie zbudował, drugi taki kłamca, poza tymi urzędnikami - naciągaczami i nieudacznikami, "popaprańcami", mówić językiem Lecha W., jak już go tu przywołaliśmy.







ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.03.2021; 06:01

Tak, że widzimy: wszystko to nadaje się do filmu pt.: "Czarne chmury" Nad Polską.

Taka rodzina wieloosobowa, o którą tak dzielnie, a jak widać obłudnie, walczy PiS - zapłaci tej kary za parę ziemniaków być może w niewłaściwym kuble - dobrych wiele dziesiąt złotych polskich!

I to jest ta: "RODZINA"... pisowska...

Nie lepiej to przyglądnąć się pracy sortowni czy jest dobrze wykorzystana, jeśli jest i dlaczego z takim oporem, bo nie chcę tu o lenistwie mówić - unika odrzucenie tych niewłaściwych frakcji od reszty?
Na kopalniach jak by tak na sortowniach leniuchowali - to byśmy też węgiel gruby z miałem wraz otrzymywali.
Jakimś cudem tak nie jest.

Oby taki cud stał się w Remondisie.

PiS nie będzie musiał wtedy sięgać do hańbiących metod niesławnej historii.

A wybory się zbliżają, a Tychy nie mają kilkanaście mieszkańców wyborców, a 150 tysięcy sztuk!

Nie warto ich stracić.

/ Z cyklu: Kto jedną ręką daje, a drugą odbiera - w piekle się poniewiera, obłudnik jeden./







ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.03.2021; 06:11

Panie pośle Gaża - weź Pan sobie to do serca, tak jak tych nienarodzonych!

A być może to się dobrze skończy, ta cała heca z okłamywaniem ludzi i zdzieraniem z nich, z rodzin polskich, pieniędzy pod byle pretekstem, jakiejś obcej i niesławnej "odpowiedzialności zbiorowej", którą też sobie ktoś kiedyś różnie nazywał, np. "solidarnościowo musimy tych /.../ ukarać, a nawet... wytępić!!!

A nic tak temu nie służy, jak zbytnie zdzierstwo za pomocą kłamliwych posądzeń i zarzutów.
Ratuj Pan nie tylko ludzi, ale i siebie, swoją partię, a historia wszystko zanotuje i przechowa następnym pokoleniom i pokaże /a może i pokarze...?/ - jak kto z narodem postępował, obłudnie i nieudacznie, że go niemal wytępił, biedą.






ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.03.2021; 06:26

I jeszcze raz zwracam uwagę, iż od nakładania kar są sądy polskie, tak stanowi KONSTYTUCJA.



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.03.2021; 06:49

Wkleję tu dla wygody czytelników apel jaki wystosowałem w imieniu poszkodowanych mieszkańców do Pana posła Gaży, z Pszczyny co prawda, ale z PiSu, który tego knota wymyślił zapewne i wciela w życie, za pomocą kłamstw i niepopełnionych przez obywateli zarzutów pod ich adresem, a jeszcze skłaniającym ich przez to do bójek pomiędzy sobą, co zatem w prostej linii wygląda mi na podżeganie do tego ze strony prawodawcy:

"Apel do posła rządzącej partii PiS, Pana Gaży, oraz pozostałych posłów:

Panie pośle, ma Pan niebywałą okazję zająć się wreszcie narodzonymi i oszukanymi przez niemądre i w dodatku niesławne przepisy o odpowiedzialności zbiorowej - dla zmyłki nazywanej tu opłatą solidarnościową./.../

Rzecz dotyczy przepisów, które skłaniają społeczeństwo do samosądów pomiędzy sąsiadami z tego samego bloku, jak to opisane jest tutaj powyżej na tyskim przykładzie.
No bo jeśli państwo każe karać wszystkich lokatorów z powodu winy jednego na przykład, to ukarani mają być na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej - WSZYSCY zamieszkujący w tym bloku mieszkalnym, a to zrodzi konflikty pomiędzy nimi, z siłowymi włącznie.
Uważam tę zasadę i ten przepis za wielkie przegięcie prawne i konstytucyjne, ponieważ Konstytucja dopuszcza karanie jedynie tych osób, którym SĄD udowodni winę, a nie inaczej, jak to akt niższej wagi - Ustawa - nakazuje w tym wypadku, ze solidarnościowo.
Zatem przepis ten należy zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego.

Przepis ten ponadto, o odpowiedzialności zbiorowej, jak zwał tak zwał - jest jakby żywcem przejęty z innej niesławnej i okrytej hańbą epoki, od której m.in. Polska bardzo ucierpiała.

DO DZIEŁA - pro publico bono!!

Powodzenia."

Dla PiS-owskich wyborców spróbuj Pan to przynajmniej naprawić ten błąd. By nie stracić sympatyków, którzy nie znoszą kłamstw, obłudy i naciągania na pieniądze pod byle pretekstem. Za cenę zdzierania z ludzi, z rodzin polskich, pokaźnych kwot pod pozorem niesłusznej kary, bo nie chce się urzędnikom i politykom pomyśleć, jak SPRAWIESLIEJ do problemu podejść, np. karząc leniwych urzędników lub lepiej wykorzystując sortownie odpadów, wzorem kopalni.







ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.03.2021; 08:12

I koniecznie trzeba to sprawdzić, Panie pośle, bo któż by inny jak nie Pan mógłby - czy ten Remondis doniósł na samego siebie i wystąpil o karę za to, iż ładuje za jednym kursem do śmieciary od razu dwa kubły z różnymi frakcjami, co ludzie ze swych okiem widzieli parę razy?!

Oraz, czy ten gorliwy urzędnik z tyskiego magistratu i komunalki też o tym wie i ukarał go, czy "przeoczył ten fakt i na otarcie łez niewinni w większości mieszkańcy bloku mu tylko pozostali, jak i winni - lecz z tego powodu, który opisałem powyżej na temat braku dojścia do kubłów z tyłu z powodu chaotycznego wpychania ich do komory przez Remondis, zamiast ustawić je tak jak były.
No i jak z tym podwójnym załadunkiem różnych frakcji w końcu będzie?

Oczywiiiiiście - im ujdzie, tylko cichym ludziom dowali się karę, cwaniaki mogą spać spokojnie!

Państwo, he he, Prawa i Sprawiedliwości, a może tylko prawa i niesprawiedliwości?
W każdym reżimie i totalitaryzmie robiono przepisy pod ich twórców, a nie dla ludzi.

Tyle potrafi narobić urzędnik co nie chce w porę wsłuchać co do niego obywatel mówi, choć na służbie jemu jest, a nie sobie i prezydentowi miasta li tylko.











ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.03.2021; 08:21

Hy hy hy... Gdzieś tam urzędnik na podstawie donosu wywoziciela odpadów zobaczył w jednym innym kuble może kilka kromek chleba lub ziemniaków parę /bo źle kubły ustawili j.w./ i od razu kara, a że wywoziciel odpadów ładuje czasem CAŁE KUBŁY z różnymi frakcjami do tego samego auta - o, to już się nie liczy, bo co - kumpel to jaki? Czy może jak CAŁE kubły to już żadna tam szkoda dla selekcji?

Durnowate lub cwane toto, że aż strach.

Zwolnić niemyślaków i szkodników, oraz leni, bo jeszcze z tego rewolucja jaka, przy urnach na pewno.
A miałem tyle sympatii do PiS...
I taki jeden drugi i trzeci wszystko zniszczył!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 25.03.2021; 18:49

Poza tym:
1.Kto wpadł na taki idiotyczny pomysł, by na firmę wywozową scedować donoszenie /zgłaszanie/ na lokatorów, a właściwie: CAŁY BLOK! - niedopełnianie obowiązku segregacji odpadów, jeśli z góry można było przewidzieć taką możliwość WYSSANIA tego zarzutu z palca, byle odkuć się, powiedzmy, za takie czy inne pretensje pod jej adresem, jak te opisane powyżej, z zablokowaniem wręcz dostępu do wnętrza komory i braku w ten sposób dostępu do poszczególnych pojemników?!

I to BEZ ŚWIADKÓW, nie KOMISYJNIE, ZATEM Z MOŻLIWOŚCIĄ SPRWPAROWANIA TAKICH "DOWODÓW", BO ŁATWO PRZERZUCIĆ COS Z JEDNEGO KUBŁSA DO DRUGIEGO, BYLE ZRZUT BYŁ.

2. Jak bardzo to jest sabotażowe niech świadczy taki przykład:

- otrzymali tam WSZYSCY karę dwukrotności i tak niemałej stawki na podstawie zgłoszenia Remondisa/firmy wywozowej, iż dnia 18 I 20121r. stwierdziła ona to "wykroczenie" niesegregowania odpadów.
JEDEN dzień... ZA JEDEN TYLKO DZIEŃ LUB JEDEN WYWÓZ ta kara!

A gdyby stwierdziła to firma to samo na drugi dzień, i trzeci i czwarty, aż do 31 dni, to kara dwukrotności wynosiła by tyle samo, prawda?

To KOMU SIĘ OPŁACI SEGREGOWAĆ, ZAWALAC KUCHNIE, POWIEDZMY LICZNYMI WORKAMI oddzielnymi na każda frakcję, jak i tak zapłacić może w każdym kolejnym miesiącu karę za niesegregowanie, teraz już prawdziwe?

Co bogatszy tak postąpi, ale cierpieć za tę sprowokowaną przez rząd/PiS logikę będzie tylko biedny i BIEDNE RODZINY!!!

pROSTE: SEFREGOWAŁEM SUMIENNIE PRZEZ CAŁY MIESIĄC I UKARANY ZOSTAŁEM, to teraz nie będę, bom nie idiota i też tyle samo zapłacę, a kuchnię będę miał luźniejszą i mniej śmierdzącą.

Czy i, za sprawą tego debilnego przepisu wracamy do punktu wyjścia - NIESEGREGOWANIA odpadów!!

Oj, prawica, prawica, tylko wam bitwy pod Grunwaldem w głowie i akie tam, a państwo pogrążacie w totalnej głupocie, więcej jeszcze - totalitaryzmie.

"Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego!" wy Aramisy jedne, wiadomo jakie...

Patrzcie to jak najszybciej zmienić, poprawić, bo jak nie, to - "dymy na wodzie!"

Jak nie wiecie jak, to tych z "Rolników" zapytajcie, oni wam doradzą.

I tak totalitaryzm nam wraca.
Po płaszczykiem podwyższonej karnie opłaty śmieciowej, bo sobie tak wywoziciel ubzdurał lub spreparował, albo z jego winy wręcz, bo komorę zablokował.

Tak, co mi odbudujecie moje zaufanie do Was, pardon - do was, na razie zapłacę tę idiotyczną niekonstytucyjną karę, nie mam wyjścia bo liczę, że mi kiedyś mi ją zwrócicie wraz z odsetkami i zadośćuczynienie za robienie ze mnie idioty i przestępcy.

Do tego czasu pamiętajcie: DOWODY MUSZĄ BYĆ!!!!
A nie według widzimisię wywoziciela, że w każdy jeden dzień, jak się mu nie spodobam, to LUUU - i donos leci i kara tuz za nim...

Totalitaryzm kołem się toczy, GDZIE?!!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 25.03.2021; 18:52


Totalitaryzm kołem się toczy, GDZIE?!!

Mądrzy wy tam jesteście?
Myślicie to aby?
Czy piórka nie przeszkadzają?
Jak za fest odrosły
i pysznicie się jak baby...

Oddajcie ludziom i mi
wycyganione pieniądze!
Kłamstwo nie popłaca
informuję o tym władze!

a kłamstwem jest, że -
nie segregowałem jakoby,
i dlatego wpadłem, bo chcą na mnie
na mnie zarobić nieroby!

Kombinatorzy i cwaniaki,
co bez dowodu karzą niewinnych,
zastępując sądy, a nie jak -
konstytucja stanowi o "winnych"...

Co budujecie?
Nie totalitaryzm kolejny, jak w owej
krainie reżimowej? Tam także karani są wszyscy,
na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej...

/z Cyklu: Dmuchaj Jasiu..., Jarku, na zimne, jak nie chcesz, żeby było gorąco.../













ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 25.03.2021; 20:03

Modły błagalne do bóstw wszelakich

O wielki PiSie i Remondisie -
błagamy Was -
zlitujcie się nad ludem swym,
ubogim w roz...weselający gaz,
Aby udać się do Was
i psiknąć wam nim, o Wielcy!
wele waszego nosa i ślipia,
abyście nie robili hecy,

z paroma kartoflami
wrzuconymi z winy waszej,
byle gdzie, boś, o Wielki Remondisie! -
dojście zablokować raczył, gdzie wrzuca się kasze...
I z tego powodu karzecie nas srodze,
jeden i drugi podobnie, za ten czyn niegodny,
bo ziemniak nie do ziemniaka, gdzie kasza,
a do pojemnika, gdzie papier dorodny...

Zdejmijcież zatem, za sprawą blokady owej,
a z woli Waszej, o Wielcy - pojemników rozmaitych,
wymierzoną nam niesprawiedliwie karę,
wynikłą z przepisów debilnych...
Bo jeszcze kto inny rządzący jaki umyśli sobie,
iż jeśli kto jeden z bloku czynu jakiego szpetnego dokona
kradzieży lub zabójstwa, to też za sprawą tejże
"odpowiedzialności zbiorowej" - każdy za karę niech skona.


ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 25.03.2021; 20:15

A tak na podsumowanie, to pracy i wydajności sortowni się przyjrzeć, ażeby zamiast karać niewinnych ludzi -
to one z łatwością wychwyciły niewłaściwy sortyment.

Przecież to takie proste.

A nie od razu wojnę polsko-polską z powodu paru ziemniaków wywoływać.
I to jeszcze z winy, jak widać, samego wywoziciela odpadów, blokującego sumiennym, przynajmniej dotąd, mieszkańcom pierwotne dojście do pojemników na poszczególne frakcje.

Przecież to takie oczywiste.

To taka oczywista oczywistość, sami rozumiecie.








ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 25.03.2021; 20:19

A, i jeszcze jedno: jak chcą niektórzy zarobić i pieniędzy szukają, to niech się nie uciekają w tym do kłamstw i oszczerstw, jak te o rzekomym "niewywiązywaniu się", jak się Obywatel nie tylko wywiązuje, ale i solidnie worki zawiązuje!

To hańbiące traktowanie narodu jest!

Ach, ta komuna, wiecznie żywa!

Zombi jakie czy co?



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 26.03.2021; 06:26

W ten to sposób PiS stworzyło nowy podział Polski. /Ale o tym już starszy oborowy, "ton", tak dla rozrywki napisze w oddzielnym wątku, aby nie mieszać za bardzo tematów, zapraszam na forum i do tego wątku, by dowiedzieć się co tym razem moje osły oborowe mi o Polsce opowiedziały, co o niej sądzą, albowiem w mojej oborze Wigilia trwa przez cały rok.



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 06.04.2021; 15:48

I to mają być te "wartości", którymi nam próbujecie zamydlić oczy, tak?
W dodatku "chrześcijańskimi, katolickimi" je nazywacie, tak? Co za BLUŹNIERSTWO!!

Karać obywateli swych za NIEPOPEŁNIONE indywidualnie czyny, w afekcie czego nazwać by to wypadało okradaniem ich/!/, toż tego nawet kiedyś nie było! /Wiecie dobrze kiedy.../

Prawo niesprawiedliwe, w dodatku wychodzi na to, że niekonstytucyjne, w świetle artykułu 42 Konstytucji, który stanowi o karaniu obywatela jedynie przez sąd, a nie przypadkowego urzędnika, pod byle pretekstem, wspartym przez niesprawiedliwe prawo j.w. o odpowiedzialności zbiorowej, tym bardziej, że takowe kompromituje nasze państwo.
Tak upada zaufanie do państwa i rządzących.
Coś tu jest nie tak,
Należy tę krzywdę i niesprawiedliwość wobec obywateli naprawić.








ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 06.04.2021; 15:58

Powierzenie tej zastępowalności w nakładaniu kar na pojedynczych obywateli za sądy polskie poszczególnym totumfackim władzy, nazywanych urzędnikami tylko pogrąża ten system, za którym opowiedziało się także wielu z poprzednich pokoleń, teraz zrobionych za frajerów.

Przykre. Ale, myślę, że wszystko da się naprawić, jeśli obiektywnie spojrzy się na swój - władzy błąd.

ODBUDOWUJĄC W TEN SPOSÓB UTRACONE ZAUFANIE SKRZYWDZONYCH OBYWATELI, KTÓRZY TEJ WŁADZY ZAUFAli, dopóki nie zostali przez nią niesprawiedliwie potraktowani. Tu nawet nie chodzi o utracone pieniądze, aczkolwiek również, ale przede wszystkim o uczciwe zasady.


ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.04.2021; 08:27

Tak, przez sąd może być jedynie obywatel karany, w świetle konstytucji, napisałem powyżej, jak "na Berdyczów" lub "sobie a Muzom", zdaje się, ale to jeszcze nie wszystko, bowiem "przez sąd", ale - PO UDOWODNIENIU WINY;

- art. 43.: "Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu".

I nic dalej nie stanowi ten najwyższy akt prawny o karaniu przez sanepid czy innych samozwańczych urzędników sądowych. Być może są gdzie indziej jakieś delegacje, lecz w tym miejscu akurat nie, a to obywatelowi mającemu poczucie niewinności wystarczy, by mógł się czuć oszukany przez czyjeś nadużycie, tymi słowami: za niedopełnienie obowiązku selektywnej zbiórki odpadów - podnosi się stawkę dwukrotnie czy podobnie.
Policja przy nakładaniu mandatu, to przynajmniej daje nam wybór: płacisz na miejscu czy sprawę kierujemy do sadu właśnie, bo zna bardzo dobrze Konstytucję, z tego wychodzi, nie tak jak inni, że zdają się ją naciągać, by oszukać Obywatela o jego indywidualnej winie, a to chyba nadużycie kompetencji jest.







ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.04.2021; 08:47

I nieważne, czy opisujący to zwykły obywatel ma w tym do końca rację, czy nie - wystarczy, że tak odczuwa swoją i CZYJĄŚ krzywdę - z powodu niesprawiedliwego, a nawet być może - NIEKONSTYTUCYJNEGO potraktowania, ważne, iż jest ta możliwość wypowiedzenia się na ten temat po swojemu, jak uważa, i że potraktowany został po demokratycznemu tak jak mu to obiecano na temat wolności i swobody wypowiedzenie się, a nie tak, jak to znowu kiedyś w tych Tychach obecny poseł Gramatyka /dziś w PO/ - zbanował był /zablokował/ wraz z innym dyktatorkiem z tamtego tyskiego forum "tychydobremiejsce" /he he/ niejakim kotlarskim bez przerwy wtrącającym się i pouczającym obywatela jak jakiego uczniaka z IIIb., a dziś chciałby nas uczyć w TV demokracji, hi hi hi, co za bezczelność, ale telewizji także.

I w tym PSZCZYNA i jej portal Pless.pl prześcigają Tychy o całe mile, gdy chodzi o dochowanie zasad budowy tzw. społeczeństwa obywatelskiego, oraz nieskrępowanej komunikacji społecznej, do czego wtedy przynajmniej Tychy nie dorosły przez te głownie dwie osoby.

I to temu być może historia obdarzyła Pszczynę prawem Państwa Stanowego, któremu takie nierozwinięte Tychy podlegać musiaŁY, ZA KARĘ JAK NIC.

/Z cyklu: Pamięć społeczna wiecznie żywa; do rozliczenia konieczna./

Co do tematu - swoje i tak wiemy
i pamiętać będziemy -
w odpowiednim czasie,
gdy przy urnach staniemy.






ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.04.2021; 09:59

Młodzi, macie tu kolejny wytwór artystyczny moich oborowych osłów, możecie to śpiewać na discopolową nutę...


Wartości bez wartości ?

Co do tematu - swoje i tak wiemy
i pamiętać będziemy -
w odpowiednim czasie,
gdy przy urnach staniemy.

Przywołamy wówczas
jak nas traktowano,
czy bez udowodnienia winy -
mimo wszystko nas karano,

za pomocą stworzonego prawa,
z nieumiejętności lub niezaradności swej
by problem racjonalniej rozwiązać,
dla obywateli sprawiedliwiej.

A nie karać go hurtem na ślepo,
za pomocą odpowiedzialności zbiorowej,
jak w jakim Kwakostanie, a nie -
państwie sprawiedliwości społecznej.

jak to nam obiecywano
zaraz na początku,
ale nie jest teraz i zawsze,
gęgano zatem, jak jakiemu kaczątku.

A nie dorosłym ludziom,
co potrafią jeszcze czytać i pisać,
choć nie wszystkim to się podoba,
bowiem w Tychach, to umieli jeno blokować.

Dlatego mieszkańcy tego miasta,
z musu korzystają z cudzej gościnności,
a dokładnie z tego plessa.pl, - forum,
bo Ortografia i imć Kotlarski czyjąś kreatywność tłamsił.

Teraz wielkiego demokratę zgrywa
bo mu w telewizji na to pozwalają,
widocznie onej telewizji też to gra
i ten przeszły zamordyzm chwalą...

Tak to potem jest w tym mieście,
że uczciwości jakby ubywa
i dla podniesienia odpadowej stawki -
ucieczka w matactwa, co z nauk wypływa,

a i z chorego prawa, jako się rzekło,
co łacno wykorzystują nieuczciwi,
chwytając się kiepskich sposobów,
cwaniaki na niegodziwy zysk chciwi.

Patrzcie mi to naprawić,
byście jak te śmieci, lecz w glorii
zdrowego już prawa - nie wylądowali na,
nomen omen - śmietniku historii.

Boście, rządzący, wierności nie dochowali
wartościom, któreście narodowi wpajali,
jako te "tradycyjne i chrześcijańskie",
gdyście konstytucję i sprawiedliwość olali,

Obywatela karząc za czyny
przez niego samego niepopełnione,
wymyślając prawo konfliktogenne,
przez co stosunki międzysąsiedzkie zaognione,

a to w prostej linii prowadzi do wojny
pomiędzy nimi i czynów zabronionych,
kto zaś do tego podżega, tak jakby -
sam wpisuje się do rządów straconych.

Czy już tu nie masz widoku, Polaku,
na rządy, gdzie żadna tam hucpa,
co by same uderzyły się w piersi
i zawołały: mea culpa, mea culpa....!?

"Lecz poprawimy to i naprawimy!,
I nikt już niewinny nie będzie karany -
za cudze czyny, w tym zbiorowe!
Inaczej, niech nas do Afryki wyniosą bociany!


/Z cyklu: Oborowe rozmowy "tona" z osłami./

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.04.2021; 13:39

Celowo posłużyłem się przykładem banowania- blokowania kreatywności obywatela przez wymienionego moderatora dyktatora Kotlarskiego i dorównującego mu kroku administratora tyskiego forum, dziś posła z PO, Michała Gramatyki, bowiem to mogłoby częściowo tłumaczyć nam tamtejsze zwyczaje podobnego traktowania przez urzędników magistratu tyskiego reszty mieszkańców, w tym przypadku bloków mieszkalnych, w zakresie chętnego sięgania po hańbiące przepisy wprowadzone przez rządzących, w kwestii karania zbiorowego w przypadku rzekomego, bo nieudowodnionego ani bezstronnym świadkiem, ani nagraniem z monitoringu "niedopełnienia obowiązku selektywnej zbiórki odpadów komunalnych" przez mieszkańców bloku.

Wśród uczciwych ludzi, w tym urzędników, nie nawykłych lub nie zachęconych złym przykładem swych /niegdysiejszych być może/ włodarzy, np. vice prezydenta miasta, jest bowiem tak, iż nie sięgają oni wcale do ich złych przykładów totalitaryzmu i dyktatury swych zwierzchników, a raczej starają się oni w sposób ludzki i nieantagonistyczny problemy rozwiązywać, by nie wymierzać niesprawiedliwej kary.
Niestety, tam się tak nie stało, i stąd te elaboraty z goryczy społecznej powstałe i poczucia wielkie krzywdy, jaką im ci urzędnicy tamtejsi wyrządzili, wraz z pszczyńskim Remondisem, plus niedbałością zarządcy, jak również szkodliwej pracy administracji bloku /vide: przypadek z zakrywaniem kartonami pustych pojemników, za co ochrzan dostał nie postępujący tak lokator na gorącym uczynku złapany, a zgłaszający ten fakt.../.

Siłą rzeczy przełożyć się to musi na rządzących, tym bardziej, że urzędnicy nimi, ich przepisami, tłumaczą swoje antyspołeczne działania.

Taka jest ta Polska, jakie są te "wartości" wyżej opisane.

Młodzi, nie załamujcie się, jest światełko w tunelu:

to opisanie tutaj na tym plessowym forum jest tego pierwszym przykładem, albowiem PRAWDA lubi być rozgłaszana, by o nią walczono i by zawsze wygrała.
Bez tego - kłamstwo zwycięży i znów być może pogrąży nas na kolejne 123 lata w ciemnościach niewoli.
Widząc jednakże nasz wspólny wysiłek walki o nią - ominie Was to nieszczęście, tak, za sprawą pless.pl, nie inaczej.

I tego Was chciałem nauczyć, byście nie leniuchowali, bo kłamstwo pracowite jest i mogłoby was pokonać.

"Alelluja i do przodu!"... Dobrze mówi."


ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.04.2021; 14:09

Tak, "podwyżki wszędzie są i dlatego my też musimy"...
Tylko że:
1. Bzdura, są, bo się na nie godzimy, a nie zawsze bywają one uzasadnione.
2. Jeśli już, to po co wprowadzać je idąc drogą krętactwa i niesprawiedliwości ludzkiej, za pośrednictwem takich samych, antyspołecznych przepisów?
3. Są, z powodu niezaradności lub pójściem drogą na skróty, bo nie chce się na przykład usprawnić pracy SORTOWNI, mogącej zapobiec takim drobnym incydentom nie wartym tej społecznej wojny i przegranej nawet w wyborach, przez tworzenie antagonistycznych i konfliktogennych przepisów, z powodu paru kromek chleba lub paru ziemniaków wrzuconych nie zawsze z winy lokatora do niewłaściwego kubła, co skutkuje ogólną i niesłuszną dla pojedynczego i sumiennego lokatora karą.
4. Wreszcie, pogonić by należało leniwych i wygodnisich urzędników: zarządcę i administrację bloku, magistratu, bo nie umie tonująco rozmawiać z obywatelem, no i tych, co tworzą na szczeblu rządowym tego typu antyspołeczne przepisy, szkodzące samemu rządowi.
5 Ma być podwyżka, to lepiej uczciwie ją społeczności uzasadnić, a nie uciekać się do podżegania wręcz do wzajemnej przemocy;
za krewkim narodem jesteśmy, by tak się obyło się w tej sytuacji bez o-bijatyki, o czym przekonać się już zdołał opisujący mi to lokator, bo nie chce być dalej bity, z winy czyjejś, czyli j.w.

PS: Jeśli do tego miejsca doczytałeś - pogratuluj sobie i o podwyżkę do szefa wystąp, za cierpliwość i wytrzymałość.
Brawo! Brawo MY!



Nowi klubowicze

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21866

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2424

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769