Forum

Temat: PiS pcha Polskę w stronę Iranu, dobrze to czy źle i dla kogo?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 06:56

Media informują nas o zamiarze zaostrzenia przepisów chroniących stronę chrześcijańską przed wolnomyślicielskimi i racjonalnymi poglądami i ich publicznym wypowiadaniem /tak tego w projekcie nie ujęto, ale na to mi to wyjdzie/ osób chcących swobodnie się wypowiadać na dowolny temat, ale nie taki, jak religia w Polsce.

"Warchoł podkreślił, że orężem prokuratury jest prawo i ten oręż nie może być tępy, musi być skuteczny. "Dlatego Ministerstwo Sprawiedliwości zmienia przepisy po to żeby dać jeszcze silniejszą ochronę konstytucyjną tej podstawowej gwarancji, o której mówimy, czyli prawie do wyznawania religii, swobodzie publicznego głoszenia poglądów" - zapowiedział." /Fragment wypowiedzi ministra z Niezależnej i Onetu/.
Tylko o "komuchach" i "lewakach" można będzie dalej byle jak i byle co, taka dyskryminacja rasowa jakby.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 06:58

Coś mi tu wchodem wieje.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 07:11

Może wojny religijnej i światopoglądowej, wolnomyślicielskiej w Polsce chcą?
Pozazdrościli wojny tym jeszcze bardziej na wschód?

Tak jak satyra ujmuje tematy na sposób ZGRYŹLIWY i PRZERYSOWANY, tak i SWOBODA WYPOWIEDZI podobnie nieraz czyni, iz ktoś nazwany np. "kacapskim trollem" wcale się już nie obraża, bo dobrze wie jak nabrzmiała złość nieraz z człowieka uchodzi, a lepiej tak, niż się bić. No, pewnych granic się nie przekracza, to jasne, tylko kto je wyznacza? Chyba nerwy wypowiadających się, byle nie przekroczyły one granicy FIZYCZNEJ, czyli - zamieniać słowa na kije, jak gdzie indziej to czynią, w Polsce póki co jeszcze nie, dzięki Bogu i partii, lecz po czymś takim jak w Tytule - nie wiem jak będzie można głupotę okiełznywać, gdy więzić poczną na szeroką skale za ubzdurane byle jaką obrazę, a zawszeć to kwestia SUBIEKTYWNA I KAŻDY INACZEJ CZYJEŚ SŁOWA WAŻY.
Też jestem wierzący, ale NA SWÓJ SPOSÓB i miałem nadzieję, że innym mogę co nieco podpowiedzieć, tak jak oni mnie - jak się wyzwolić z okowów przesady.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 08:14

Każdy reżim, by ukryć swoją tożsamość - wymyśla przeróżne sposoby na ukrócenie wolności i swobody wypowiedzi obywateli państwa, by ukrócić wolność i powsadzać ich za kraty.
I a to łatwo znajduje "swoich", co ich w tym poprą, są bowiem ludzie, jak na Wschodzie, co od urodzenia wolą się czuć zniewolonymi przez cara.

/Dzieci i Młodzi - macie tu bajkowy obrazek tego, co wam się szykuje, w tzw. "wolnej Polsce", wolnej, ale od racjonalności i swobody wypowiedzi i krytyki wobec nadwrażliwych, co jest zawsze kwestią subiektywną oraz zdolności do poczucia humoru./

Przez czyjąś płytką wiarę -
za kraty krytykantów chcą wsadzać ?

Obrażają się mało religijni,
bo za mało pokory w sobie mają,
co religia nam zaleca, jako oręż
na tych, co nas "obrażają".

Jezus na krzyżu nie takie katusze wycierpiał,
i każe nam się z Niego brać przykład,
tymczasem byle czyjaś cierpka "prawda",
złośliwością też zwana - i już religijny padł...

Bo pokory mu zbrakło i Jezusowej cierpliwości,
stąd ta odwetowa u niego pokusa,
bo za mało lub wcale nie czyta
czyta "O na naśladowaniu Chrystusa"...

A tam by znalazł wytchnienie
i moc przebaczenia, ponadto -
nie obrażałby się o byle co,
byłby bowiem PONAD TO...

I takim to słabym w swej wierze,
co pustą ona mi się wydaje, jak wierzę,
niż bogatą w pożądane przymioty,
państwo wychodzi naprzeciw ze swym orężem,

karzącym ludzi o otwartych umysłach
acz zgoda, bywa, że jego sąd jest złośliwy,
lecz wolność i na tym polega, by móc powiedzieć
co się o kim i o czymś myśli, w sposób kąśliwy.

Może z czasem i chłostanie
w użycie w Polsce wejdzie?
Lub - kamieniowanie grzeszników?
Coś od tej ściany wschodniej mocno wieje,

Wieje dziecinnością, infantylizmem,
nie śpijcie za blisko niej, postępowi Polacy,
bo nabawicie się umysłowej grypy,
czy na to co poradzimy, jak oni są tacy?

Niewiele chyba, bowiem -
kot z natury wody nie znosi
żaba i ryba mokrą zawsze będzie, to tylko -
przy wyborach na zmianę się zanosi.

By nam nie zawiewało od wschodu,
skąd napływ umysłowej płycizny,
jeśli chcemy płynąć łódką ku przyszłości
to przez nią - nie ominiemy mielizny.

Reżim do kicia was powsadza,
pod przykrywką obrony wiary,
lecz tych najsłabszych w niej, bowiem oni -
nie czytają: "O naśladowaniu", nie do wiary!


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 08:25

Małe uzupełnienie, kto zacz ten Warchoł: no, niestety - wice mini ster sprawiedliwości właśnie.
A taki inteligentny i do przodu mi się zawsze wydawał, pozory mylą, piękny głos nie zawsze to oznaka tego, czego byśmy sobie życzyli.
Czyny świadczą o każdym.
I jego otoczenie.






ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 08:41

Ale - nie zamartwiajcie się za bardzo, Młodzi, tym Iranem w Polsce, bo już nawet tam, w onym rzeczonym Iranie - wiele nie-całkiem wolnym w myśleniu ludziom odpuszczają i chcą iść do przodu, czyli ku racjonalności i zdroworozsądkowi. I religia ma stać się z czasem osobistą sprawą, nie publiczną i państwową.
Trochę to potrwa, cierpliwości też muszą się uczyć, bo nawet drożdżowe ciasto też tak od razu nie urośnie.

Póki co - u nas, w Polsce, zakalec nam się funduje. I to "dzięki" komu? Trudno uwierzyć, ale tym, co mają być najlepsi, czyli piekarzom.
A dlaczego tak ma być? Proste: za najlepszych chcą uchodzić, lecz niekoniecznie w oczach Boga, jeśli chcą swych bliźnich karać za swoją, nie ich - płytką, bo nie pokorną wiarę, jak ich Nauczyciel nauczał.
I pewne ważne z punktu widzenia wiary - lektury j.w. pomijają, ale to już z winy ich obecnych "nauczycieli" wiary, co "aby aby" i do przodu, znaczy: do zadku lub: prrrrr...!



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 08:54

/A to było z cyklu Stanisława Leszczyńskiego pt.: "Głos wolny wolność ubezpieczający", rok 1743.

Tak, już wtedy: 300 lat temu, tu w Polsce!!

A, to temu się cofają...? Czyli wszystko jest OK...?



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 10:00

To już potem coś takiego albo nie ujrzy światła dziennego, albo jeśli już - to zapłaci za tę opinię swoją obywatel internauta z 5 000zł, ewentualnie na 3 - 5 lat pójdzie do kicia; tj. wpis na podstr. główną pless.pl pod artykułem o Drodze Krzyżowej w Pszczynie, ulicami miasta /naprawdę, to nie ja, ton!/:

"Keram:
"I po co to komu? Tylko żeby korków w mieście narobić. To jest ingerowanie w życie ludzi innego wyznania lub ateistów. Dlaczego muszą grzęznąć w jeszcze większych korkach przez grupę fanatyków (bez obrazy, ale obiektywnie tak to wygląda). I to jeszcze w piątek, jak najwięcej ludzi "zakupy na weekend" robi. Nikogo nie chcę obrazić ale chyba żyjemy w kraju, w którym jest wolność wyznaniowa i nie powinno się nikomu nic narzucać ani utrudniać funkcjonowania innym. Nie popieram takich akcji. OK. Droga Krzyżowa niech jest. Ale wokół kościoła jest tyle miejsca, że można tam sporo km nawalić.".

7 kwietnia 2022r."

--------------------

No to jest właśnie owo pokorne nie wychodzenie religii poza prywatność - a wchodzenie w sferę publiczną, co wielu się nie podoba, gdyż mają do tego prawo.
Tymczasem za taki wpis, jak się on też komu nie spodoba lub komentator się nie spodoba /okazja do odegrania się/ - to będzie można w przyszłości, jak projekt przejdzie - ukarać go wysoką grzywną lub wsadzić za kraty, jak nie będzie miał czym kary zapłacić.
Brzydko mi to pachnie ten religijny reżim państwowy.
Komu oni chcą się podlizać, ci rządzący?
Na pewno nie tym, co by chcieli państwo do przodu pchnąć, ku nowoczesności i racjonalności.
Swój swego wspiera?


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 10:07

I jak tak czytam te komentarze tam, to jakby już kroi nam się wojna religijna.
Na pewno rządzący na niej nie zyskają.
Już i tak wiele stracili na skutek poprawki antyaborcyjnej, a jeśli nawet nie oni - to na pewno niektóre rodzące i płody, dziećmi nienarodzonymi zwane.
"Dobrymi chęciami piekło wybrukowane", do którego nas, was, Młodzi, chcą ludzie o dziwnych i poglądach i zakusach na wolność wpakować.

Reżimy są jednak zaraźliwe.
A im większy "ulepszony" -
tym bardziej nim zakażony.




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 10:14

Mowa tu o Pis, bo akurat rządzą i takie rzeczy wymyślają i Polskę skłócają, ale czy będący naprzeciw nich są cokolwiek pod tym względem lepsi, znaczy bardziej do przodu?
Śmiem mocno w to wątpić.

Skąd zatem ratunek?

Od mądrych portali i ich forum, jak toto np., macie szczęście, na jak długo - "no przecie ja tego nie wiem, jak będzie!", mówiąc słowami Pana Heńka z "Chłopaków..."."Dziś jest tak, a jutro może być inaczej!."




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 12:56

Mam tylko nadzieję, że jak zwykle przesadziłem, bo wiosna nadeszła i przesadzać co nieco nam trzeba, poza tym jak mawiają nasze babcie - na zimne dmuchaj, a się nie sparzysz i oby to była prawda.

Albowiem taka dalsza ta zapowiedź rządu wzbudziła moje poruszenie w kwestii, no właśnie - owej "wolności wypowiadania poglądów", byle nie jedynie dla jednych zarezerwowana ona była ta wolność, czyli osób religijnych.

Tak ona brzmi:

"Rząd zaostrzy przepisy o obrazie uczuć religijnych. /.../
Obecne przepisy dotyczące obrazy uczuć religijnych są zbyt ogólnikowe — stwierdził wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, zapowiadając, że zyskają one "nowe brzmienie". Według jego słów, ma to służyć silniejszej ochronie wyznawania religii i swobodzie publicznego głoszenia poglądów osób wierzących."

I znowu: "Kowal zawinił - Cygana /nas/ powiesili.".

Zobaczymy jak ostatecznie będzie, może Cygan ocaleje.

Dmuchajcie! Byle znowu nie za fest, by was nie zmroziło.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 13:17

Niemniej, czujecie, jak Iran się zbliża?

Przyjaźń między narodami, to dobra rzecz, tylko że nie każdemu może się dobrze przysłużyć.

Jak ta wojna religijno-światopoglądowo- wolnościowa na tym tle powstała.

Już lepiej, jak się z siebie pośmiejemy, jakie z nas poniektórych są dudki krasnoludki lub inne baśnioludki, niż rzucać w siebie kamieniami, czym nas straszą po ewentualnej wojnie atomowej.

Ostatecznie - nawet za PRL-u, co zwie się "komuną", jak pisałem - wolno było z nich się z niej śmiać, co udowodnili nam wtedy Laskowik i Smoleń, kabareciści, i żaden z nich karany za to nie był. A przecież komuna, to dla wielu też jakby religią była! Co, fakt, skończyło się to dla niej, komuny i PRL-u - tragicznie i możliwe, że tego samego się obecnie rządzący boją, tego śmiechu i kpin z kogoś, bo humor ma ogromną siłę, bywa, że destruktywną również, gdy się komu swobodę wypowiedzi ogranicza karami i więzieniem.
Miejmy wszak nadzieję, że mimo wszystko Cygan ocaleje i postępu w racjonalnym myśleniu nam nie ograniczą, tak jak i tym, co chcą tkwić w swoich baśniach.
Jeden drugiemu nie może niczego zakazywać, o ile nie wchodzi na jego terem=n, a tym terenem jest - strefa publiczna, gdzie jesteśmy wszyscy, tacy i owacy.
W Iranie, jak wiemy - jeszcze tak nie jest. Nie bierzmy z niego przykładu, co nie przeszkadza nam kochać ich jako swych bliźnich, na bezpieczną kulturową i obyczajową odległość, albowiem:

TU JEST POLSKA!!

Jasne, panie Ferdku.











ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 19:35

I też dziwne, ale skojarzyły mi się słowa dawnego I -komucha Bieruta lub innego ze szczytu ówczesnej władzy, mianowicie takie:

"Utniemy każdą rękę podniesioną na socjalizm!!" ,

- z tymi powyższymi w pierwszym akapicie, wypowiedziane przez obecnego ministra j.w., iż:

- "orężem prokuratury jest prawo i ten oręż nie może być tępy /.../"

Prawda, że dziwne?

Albowiem boję się już wkraczać na chodnik na rowerze, nawet podczas silnego wiatru, deszczu, oślepiania słońcem, osłabiającego gorąca, a wiekowy już jestem , itd., bo "oręż prawa, to oręż i tępy nie może być!", tak jak ci, co takie prawo przeciwko bezpieczeństwu rowerzystów, dajmy tylko na to, wymyślają.
Tymczasem ten " oręż" jakoś nie ma nic przeciwko zagrożeniom wobec dzieci, jakie stwarzają np. odkryte piaskownice, choć prawo /przepraszam - jego tępy oręż/ nakazuje je przykrywać, kiedy nikogo w niej nie ma.. Ale co tam zdrowie dzieci, ważniejsze, aby przeczulony na punkcie swej religii jakiś obrażalski poczuł się wesołą krytyką jego religii urażony - i już ostry oręż prawa występuje przeciwko tobie, Polaku. I co na to dziś Pan Laskowik powie?
Nie oręż, a - "o rzesz!!"?













ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 19:44

A gdy mi chodzi o tych rowerzystów, to oni ZAWSZE, w każdych warunkach powinni mieć prawo do swojego "nie tępego oręża"", czyli prawa do /warunkowej/ jazdy po chodniku!!

Nie ma co zawracać kijem Wisły,
Mości Panowie wadza;
ona i tak popłynie naprzód,
wraz z Wami, tak to jest
jak ktoś z "orężem" przesadza.











ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.04.2022; 19:47

OK, wracam do kurnika, przynajmniej te moje kury mądrzej mi gdakają.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 28.07.2022; 07:23

A dziś, tj. 28 VII br., może w sieci przeczytać:

"Misją kapłanów powinno być jednak apelowanie do ludzkich sumień, a nie domaganie się zaostrzenia kar dla ludzi, którzy dali się uwieść atmosferze nienawiści wobec Kościoła" - podkreśla lubelska kuria.

To reakcja na propozycję Solidarnej Polski, aby podpisy pod projektem zaostrzającym kary za obrazę uczuć religijnych zbierać koło kościołów.
W poniedziałek politycy Solidarnej Polski ogłosili, że chcą zmian z prawie, aby "bronić chrześcijan". Ich zdaniem obecne przepisy dotyczące obrazy tzw. uczuć religijnych są niewystarczające. Projekt zakłada m.in. kary do dwóch lat więzienia za zakłócanie nabożeństw, lżenie lub wyszydzanie Kościoła - w tym jego dogmatów i obrzędów, a także publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej."

Tak to jest, widzicie Państwo, kto chce być bardziej papieski, niż sam papież; od niego samego dostanie po podniesionych łapach, hi hi hi. No i dobrze. Brawo Kuria lubelska!
Zaostrzenie kar j.w. spowodować może jeszcze większą nagonkę i nienawiść do Kościoła, jako wolnomyśliciel to wiem.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 28.07.2022; 07:41

Na zakłócających mszę lub atakujących kapłana - kościelnego wyposażyć w gaz pieprzowy, a wiernych pouczyć jak mają wobec takich zareagować i tyle, bo za tyle jest wiernych na mszach, by sobie z jednym nietrzeźwym lub na haju poradzić.
A nie jakieś ogólniki karne wymyślać wobec kulturalnych wolnomyślicieli, co ograniczałoby wolność słowa i refleksyjnej krytyki, kto się chce czuć byle czym obrażony, to i tak będzie i na takich nadwrażliwców także powinien być paragraf w takim razie, bo tylko rozbudowują nienawiść w narodzie.
Właściwa zatem jest postawa Kurii lubelskiej, prawdziwe chrześcijaństwo, że tak z boku to ocenię. Jezus może być z Was dumny.

Reżimy jakieś chciałby ktoś budować w Polsce, już i tak ten dotychczasowy paragraf o karaniu j.w. jest jest wątpliwy pod względem prawdziwej wolności. Jeśli uprawiasz alpinistykę, to z góry musisz założyć pewne ryzyko i niedogodności, narażanie się życiu.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 28.07.2022; 07:57

Ludzie w Kościele pracujący, zwani kapłanami, księżmi, są tak samo tylko ludźmi, o czym po wielu aferach z nimi doskonale wiemy i złość na to ich zbłądzenie i słabości charakteru/ducha skrupia się czasem na całkiem niewinnych, ale trudno, jak ma się takich kolegów po fachu, trzeba to jakoś znieść, a nie burzących się na to sadzać do więzienia.

Oczywiście, używających przemocy fizycznej wobec wiernych czy kapłana, to normalne chuligaństwo i na to są już odpowiednie paragrafy w kodeksie karnym, nie trzeba niczego dodatkowego wymyślać, co rozciągałoby się na budującą prawdę krytykę, ocenę i opinię, bo to brzydko pachnie reżimem i totalitaryzmem.
Słusznie zauważyła Kuria, że w tym wypadku należy apelować do sumień ludzkich, jeśli się wie, że każdy ma SWOJĄ PRAWDĘ, ale mimo to - do do mojej i tak kogo chciałbym przekonać, no to przekonujmy się, kulturalnie, a nie karzmy za to.
A najlepiej puszczać mimo uszu niechcianą krytykę, wtedy będzie miłość i zgoda.
Capito, dalecy od Jezusa? On kazał wybaczać, a nie karać.
Przypowieści o celniku, Magdalenie rozpustnicy /?/, którą wierni też chcieli kamienować, a On nie pozwolił na to, znacie chyba, co?






Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769