Forum

Temat: Susza: nie wylewaj wody po kąpieli !

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 23.07.2022; 14:48

Poza tym, panie alchemiku pszczyński - muszę ci powiedzieć smutną prawdę, że się uśmiejesz, taki paradoks z alchemikami jest: sam się w tym swoim scholastycznym wywodzie o wodzie i moczu zapętliłeś i zapędziłeś w kozi róg.
Tak, albowiem jeśli stale wspominasz o nim, tym moczu, to wiedz, że ten ma u większości odczyn kwaśny, albowiem Polacy to raczej mięsem się zajadają i wegetarianami nie są.
A więc BĘC! - jeśli nawet w tej mojej wodzie pokąpielowej znajdzie się nieco mydlin, a te mają odczyn po mydle alkaliczny, zasadowy, bo takie jest mydło, to w sam raz neutralizuje ona ów mocz i większość kwiatków i roślin znakomicie się czuje. /Chociaż też nie wszystkie, bo niektóre wolą odczyn lekko kwaśny, ale widocznie on takich nie ma./.

Strażak - jesteś gotów?! To CEL! W TONa!!!

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 23.07.2022; 15:23

/Dla tego wątku: Susza, podlewaj kwiatki wodą kąpielową./

Ogródkowe kwasy i zasady wg "tona".

Od razu też widać, TON,
że za dużo mięsiwa żresz,
boś kwaśny jak zakichany...,
zakiszony ogórek, wiesz!

Więcej jarzyn zatem,
mniej kofeiny, co do szału doprowadza,
nawet słodkie tak nie szkodzi,
niejeden lekarz się ze mną zgadza.

Także ten prysznic,
z samego ranka brany,
uspokoi twoje nerwy
i twój stan rozkołatany.

Wodę wybierz co do litra
i przeznacz do podlewania
swojego warzywnika lub rabatki,
będzie tego po tobie cała bania.

Woda po tobie nader kwaśna,
może z nią być problem jaki,
lecz będzie dobra,
jeśli masz iglaki.

Bowiem to co kłuje tak jak ty -
zsynchronizowane jest ze sobą,
iglaki i parzące pokrzywy -
obraz cały zgrany z twoją osobą...

To co do poranka,
lecz i w ciągu dnia możesz to samo,
bo upały obecne dają nam popalić,
zatem gromadź wodę w to lato.

I podlewaj nią rośliny,
spragnione wody jak ty piwa,
lub może czego innego, nie wiem,
a matka Ziemia będzie ci spolegliwa.

/Ja za to zabawiam się
w układanie słówek w stylu retro,
bo retro w poezji,
to najwyższe jej piętro.../

Dąż do odczynu alkalicznego w sobie,
abyś nie był takim kwasem,
byś nie zamienił się w iglaka
lub w kwaśnego ogórka czasem.

A jeśli jest tak, że nie masz rabatki
lub warzywnika koło swego domu,
to czym prędzej taki załóż i podlewaj,
nawet swoim moczem, tylko nie mów nikomu.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 23.07.2022; 16:01

Nieee, o nieee, tak dobrze nie ma, albo nie jest...! Jest jeszcze ciąg dalszy...! Wiecie, dzieci?


/Dla wątku o suszy i podlewaniu.../

Urynoterapia odpada...

TON trafiony, zatopiony!
A my płyniemy dalej;
nie marudź "ton"-owi,
tylko idź i ogródek podlej!

Byle nie moczem, boś nie pies,
o czym żeście tu czytali,
od pszczyńskiego alchemika,
a po prostu wodą po kąpieli.

Podlewanie moczem,
to nie wskazana urynoterapia,
po niej rośliny padają,
i wyglądają jak pijaka kopia.

Tymczasem, ktoś tu ma chyba
na tym punkcie niemałego hopla,
nic tylko o tym moczu, jakby na stare lata -
wpadała mu do gaci niejedna kropla...

Jeszcze raz tedy napominam wszystkich
stanowczo i bez ogródek:
podlewajcie swoje kwiatki wodą po kąpieli,
a będziecie mieć naprawdę piękny ogródek!

/23 VII 2022r., ton/

T0N

kobior

Postów: 390

Data: 23.07.2022; 16:50

Szkoda mi cię chłopie, skoro nie rozumiesz, co to są związki powierzchniowo czynne i jak działają hydrfoby.
Nie będę ci, robił wykładu, bo i tak nie skumasz.
Powiem ci tylko, że niektóre składowe tzw.płynów do kąpieli, mydeł zapachowych itp. powodują to, że korzenie pokryte takim filmem, nie są w stanie ssać skutecznie wody i kwasów humusowych. Przy okazji załatwione w ten sam sposób bakterie w glebie nie mogą działać prawidłowo.
A mocz? Wszystkie iglaki rosną dobrze w glebach kwaśnych. To dlaczego młode, ze słabo rozwiniętym systemem korzeniowym obumierają, gdy je np.psy podsikują. A w ich moczu amoniaku nie brakuje.
O twoim durnym wpisie że komary Covid roznoszą nawet nie wspominam.
Jeśli uważasz, że w chemii, fizyce i innych naukach ścisłych jesteś tak mądry jak ja głupi, to się ciesz tykwo.
A na koniec: tą super wodę z tuszu to z miski chłepczesz i do tej 5l butli z marketu wypluwasz, czy może stosujesz system pompowy ssąco - tłoczący?
I nie opowiadaj, że ktoś coś, tylko sam zrób eksperymenty.
Sprawdź pH wody przed i po myciu i wyciągnij wnioski.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 24.07.2022; 08:20

/Dla wątku: Susza - podlewaj wodą pokąpielową./ Nie może przecież tak pożyteczna idea oszczędzania wody upaść przez jakiegoś uwalacza TONa...
TON - komuszy uwalacz wszystkiego co pożytecznym jest, w rozwinięciu:

TeZeroNiemądre - T0N,
czyli jak chemik zrobił z forum chlewik.

To temu PRL padł,
Ojczyzna zbiedniała,
co było nasze -
TON-banda wyprzedała.

Bo: "A po co to nam?
Zachód ma lepsze"
"Nie kimasz, tykwo?
To cię opieprzę!!"

Tak działa inteligencja szpagatowa,
tak postępują przemądrzalcy,
byle tytuł przed nazwiskiem
i Polacy jak ci pogorzelcy...

Masz pomysł -
szpagat ci go upupi,
on wie, że naród jak swoje utraci -
szpagat mu nowe kupi,

byle zachodnie,
byle snoba zaspokoić,
jakby to nasi inżynierowie
nie umieli tworzyć.

To dlatego pozostała nam coś
co zachodnie przed nią się chowa,
nie potrzebuje doktora historyka,
bo jest to muzyka discopolowa.

Wszystko inne odsunięte na bok,
bo krajowe, bo nasze, polskie,
byle zachodnie i amerykańskie
z akcentem "a a a a..." - dla nich boskie.

I te pozostałe wykształciuchy,
co wszystkie rozumy pozjadały,
prócz mądrego, wolą małpi,
ci mięsożercy w kość Polsce dały.

Dlatego teraz zimą się straszymy,
bo węgiel tani za tani widać im był,
do tego doszły ich historyczne zmory
i szpagat węgla dla nas się pozbył.

I ta drożyzna obecna,
która także wywołali,
przypisują ją innym, owszem,
podpuścili zachodnich drani,

by poprzeć wraz -
niedemokratyczne działania,
mają to we krwi, popierają
wszak te różne 'eliminowania",

miast nazwać rzecz po imieniu:
a to były zabójstwa i podpalenia
w odwecie za ideolo swych ofiar -
Polaków - do "wyeliminowania".

Dziś się uświęca tych zabójców,
czyni z nich bohaterów,
acz za złe mają Ukraińcom,
że to samo czynią z grona Banderów.

Nie chcą oni widzieć wspaniałych
pamiątek, jakie nam nie do końca jeszcze
ci "nie wyeliminowani" pozostawili:
osiedli, fabryk, wszystkiego nie pomieszczę...

Lecz nie mów im tego,
nawet nie wspominaj,
lepiej głuchego i ślepego, tak jak oni -
na te ich pohukiwania na przeszłość udaj.

Teraz wykształciuch z tytyułem przed /.../ -
pyszałkiem wielkim się staje;
a nie wie, że szpagatową inteligencją jest,
z której cała Polska się śmieje.

Jakieś: Te Zero Nic /T0N/
byle być wyższym, niż "ton"
tak, prawdziwym Zerem jest on,
ten T0N, największy w Polsce bufon.

Najprawdziwszy przedstawiciel
szpagatowej inteligencji,
co uwala Polskę od pradziejów,
nie wstydząc się swej głupoty i demencji.

Chemik, co więcej alchemikiem jesty,
wciska się ze swoją ignorancją wszędzie,
jak ci histeorycy, co Polskę gubią,
tylko im pozwól, a Polski ubędzie.

Miesza wodę do podlewania ogródka
ze scholastycznym wywodem,
szkodząc anty suszowym działaniom,
a to może być braku rozumu powodem.

U takich samych jak on, T0N:
TeZerokompletneidNo,
ogródki padną, gdy deszczu za mało,
lecz takim to wszystko jedno.

Miast wody mydliny mu oczy zalewają,
szamponów pewnie na spirytusie używa,
stąd te odloty w stronę scholastyki: puste -
jak tykwa, ale tak ze szpagatowcami bywa.

A że są bezczelni, chamscy i głupi -
potrafią wypchać mądrzejszych Polaków,
stąd to zamieszanie z inflacją i węglem,
uczynią też w dodatku z Polaków biedaków.

Odwalcie się, puste tykwy: Te Zeraprawdziwe Niemądre -
od naszych ogródków! Aby tyle nam jeszcze pozostało,
byśmy mogli bez was uprawiać, co polskie, nasze,
bez waszego "a-a-a-a" , bo nic nam ono nie dało!

Wy tylko uwalać i obśmiać
każdy dobry pomysł potraficie,
bufonadą swą i pychą pseudonaukową,
jazda z wami - bo Polskę zgubicie!!

A my - nuże do podlewania
warzywnika i rabatek -
wodą spod prysznica po kąpieli,
a będzie Polska, jak ten kwiatek!

Na pohybel Zerom i szpagaciarzom,
co udają mądrych, bo mają tytuł,
tak, ale do bycia głupcem i szkodnikiem,
dobrze wiemy, co on tak naprawdę wykuł:

głupca i pyszałka!
Bufonada z niego bije,
szpagaciarza jednego,
taki wodą pokąpielową nie podleje...

/24 VII 2022r., ton., z cyklu: "TeZeromNiemądrym /T0N/ - wodą pokąpielową prosto w oczy!/

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 24.07.2022; 08:28

/T

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 24.07.2022; 08:39

Tak w sumie, to należałoby mu podziękować za te scholastyczne wygłupy jego na temat mydlin, szamponów itd., bo dzięki temu mogłem znowu, z samego ranka, pogimnastykować swój umysł, mam nadzieję, że i wkrótce także i jego.
A tego nam, seniorom trzeba, jak kwiatom wody spod prysznica, odzyskanej po do podlewania.
To podziękujcie mu, mnie nie wypada; po takim "szpagacie" będzie miał mokre gacie. Tej wody z ich prania do podlewania raczej niech nie używa.

Miłej niedzieli wszystkim, co mnie nie czytają, ci co tak - już mają tym samym przechlapane...

:))

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 24.07.2022; 12:07

To pewnie przez takich jak TON został uwalony pszczyński wynalazek wytwornicy wodoru: prosty i nieskomplikowany, dlatego gościu miał nawet na niego okresowy patent, był tez pokazywany w katowickiej telewizji, co tak zadziwił dział naukowy śląskiej telewizji, ale cóż - pseudouczeni scholastycy ze swoimi wykształciuchowatymi wy-kopaczkami ten epokowy projekt upupili, że zmuszony był gościu szukać zainteresowania nim za granicą, lecz z braku eci peci - wielkie trudności były, nie tylko finansowe...

Teraz, po 30. latach - świat pędzi ku wodorowi, gdzie by Polska obecnie była, gdyby OD RAZU zaistniała przyjacielska pomoc, miast popisywanie się wynajdywaniem źle postawionego przecinka czy pomyłkowej liczby, bowiem działo przecież na oczach naukowców, niestety bez cetyfikatów i projekt musiał /?/ upaść, tak jak upadło wiele przez tych samych "przecinkowych popisywaczy".

Tu, w tym wątku - również mamy banalnie prostą sprawę: jak zaoszczędzić wodę do podlewania ogródka i za nią nie płacić, bo zamiast do gulika zabieramy ją do podlewania. Ale i w tym przypadku mamy oto wielką pseudonaukowe popisywanie się na miarę scholastycznych wywodów, że czytelnik już nie wie na końcu o co tu tak naprawdę chodzi, czy o darmowe podlewanie wodą z odzysku po kąpieli, czy o mocz, albo szampon jakiś ewentualnie mydło...

I po co nam takie uczelnie i instytuty, z których tylko szkodę mamy?


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 24.07.2022; 12:49

Podlał? Nie? To ma tu jeszcze trochę wody:

Oszczędzaj na podlewaniu...

Jak tu prosty człowiek, bez tytułu wszakże,
a to jego gwóźdź do powodzeniowej trumny był -
sam wymyśla epokowe wynalazki, lecz wykształciuch -
scholastyk - z zazdrości aż zawył...

Zara ja ci dam wynalazki, poczekaj no ty,
albo tam będę obok, albo nie będzie go wcale!
Wynajdę ci zara tysiąc błędów, a nie pomogę nic!
Jak chcesz inaczej - to ci go uwalę!

Nawet "giskany" wodą pokąpielową -
nie napełnisz darmo!
Truć będę natychmiast o "ssaniu korzeni",
"mydlanym filmie" i bakteriach, że zawołasz: MAMO!

A Mama już dawno w grobie leży,
pyta Duch jej: czemu mnie budzisz, synku?
Czyżbyś nie wiedział, że to Polska właśnie?
Nawet niebo wie o tym zawistnym młynku!

Radź sobie sam, wszak mówiłeś,
że w niebo nie wierzysz,
a teraz, jakeś w biedzie -
to Polskę z wykształciuchów wietrzysz?

I udajesz się do nas po pomoc..?
Nie musisz, do piekła idź ty -
synku, po pociechę, a nie do nas,
tam szykują podpadniętych listy.

Już raz inteligencja dostała od losu,
za swą pychę, butę i wyniosłość,
wobec maluczkich, a mądrych,
sobie tym robią na złość.

Każdy przypadek braku pomocy tu znamy,
o każdym wiele wiemy od podszewki,
będzie wielka nagroda dla upodlanych,
a sroga kara dla każdej piekielnej zagrywki...

Zatem nie martw się, synku, o zwycięstwo,
przyjdzie ono na koniec meczu,
póki gra się toczy na ziemi jest remis,
na gwizdek będzie sporo łez od płaczu.

Zapłaczą wyniośli i egoiści,
ich buta zostanie ukarana,
dlatego co dzień, mój synku -
wyglądaj zwycięstwa z rana.

Noc należy do pyszałków,
co obrażają poczciwych,
mających pomysły do rozwinięcia,
w tej to nocy - zostaną uznani za winnych.

A winni... Hej, biada im -
nie chciałabym być w ich skórze!
Nie zaznają litości ni przebłagania!
Surowi są sędzia Tam na górze...

Ok, żegnaj Mamo,
idę podlać ogródek,
woda, co ją mam po kąpieli,
będzie jeszcze lepsza, przy tej niedzieli.


/24 VII 2022r., ton, z cyklu: Rozprawiamy się z uwalaczami dobrych pomysłów./

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 24.07.2022; 12:50

/Masz tu, bambusie, od "tykwy", tylko za dużo nie lej, bo zgniją./

T0N

kobior

Postów: 390

Data: 24.07.2022; 16:12


Niedaleko

Postów: 20310

Data: 24.07.2022; 12:07

To pewnie przez takich jak TON został uwalony pszczyński wynalazek wytwornicy wodoru: prosty i nieskomplikowany, dlatego gościu miał nawet na niego okresowy patent, był tez pokazywany w katowickiej telewizji, co tak zadziwił dział naukowy śląskiej telewizji, ale cóż - pseudouczeni scholastycy ze swoimi wykształciuchowatymi wy-kopaczkami ten epokowy projekt upupili, że zmuszony był gościu szukać zainteresowania nim za granicą, lecz z braku eci peci - wielkie trudności były, nie tylko finansowe

Czy ty wiesz co piszesz? Od kiedy to patenty są nieokresowe?
A może podasz ten nr albo chociaż nazwisko, tego co go promujesz, jak niegdyś tego z kociołkiem. Że ma patent itd. Udowodniłem wyciągiem z akt Urzędu Patentowego, że kłamałeś, bo UP RP odrzucił wniosek, a na dodatek info że ma badania były fałszywką.
A ty wogóle wiesz, jak wygląda procedura patentowa? To ci wyoślę, bo staryś już ponoć jesteś, kiedyś zejdziesz, a nie będziesz wiedział.
1. Pełna wypełniona dokumentacja wraz z dowodem wpłaty w wys.550 zł należy przesłać pocztą lub elektronicznie do UP RP. W ciągu ok. 2 tygodni UP RP przysyła pocztą za potwierdzeniem zwrotnym informację, że to o to dnia tego i tego wpłynęło i zostało zarejestrowane pod numerem P.xxxxx
Co takie tłuczki gdy się dowiedzą: o oo ma patent bo to P myślą, że to jest to. A zgłaszający często powołują się na ten numer jako na prawdopodobne pierwszeństwo. Po 18 miesiącach w Biuletynie UP dokonuje publikacji i rozpoczyna badanie czystości patentowej w bazach patentowych całego świata. Trwa to od 3 do nawet 5 lat. Jeśli uzna pierwszeństwo to wydaje dokument patentowy. Ważny 5 lat. Brak kolejnych opłat za okresy ochronny powoduje wygaśnięcie patentu.

Skoro twierdzisz, że to był wynalazek, tani w produkcji i dotychczas nieznany, to co? Był taką dupą czy dziadem, że go nie było stać na 550 zł? Ani nie znalazł nikogo, kto by się na świecie zainteresował?
To, że ktoś coś bełkocze, nie znaczy że to prawda, bo trzeba sprawdzić prawdziwość.

Jeśli tego nie wiesz, to nie moja wina.
A ja coś na ten temat wiem, bo mam 4 patenty aktualne i wdrożone. Z czegoś żyć muszę. Dwa kolejne w UP czekają na rozpatrzeniw.

Więc gościu albo dawaj info, to sprawdzę w bazach, bo mam do nich dostęp (nie tylko krajowych) czy mówisz prawdę.

Jak znam życie to zaraz na to co napisałem zaczniesz goowno w sreberko ubierać i kota ogonem obracać.
Wiem, że ziejesz nienawiścią do wszystkich co coś wiedzą, potrafią, bo tobie nie wyszło. Trzeba się było uczyć, a nie ojczyźnie ludowej wspomaganie dawać.

T0N

kobior

Postów: 390

Data: 24.07.2022; 16:23

A jeśli dalej chcesz kpić z informacji, że większość popłuczyn po myciu szamponami, mydłami zapachowymi i tymi w płynie, to dowiedz się co to są parabeny i jakie wywołują skutki w glebie.
Zresztą nie tylko bo nawet w bio szambach potrafią narobić zamieszania i potrzeby uzupełniania nowymi szczepami bakterii.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 25.07.2022; 05:21

Skutki w glebie, a w organizmie xzłowieka zażywającego ką;pieli, to już nie?
Dlatego tak mocno zalecam wyrzucenie wanien i zastąpienie ich kabiną prysznicem. Raz, że kąpiel pod nim jest higieniczniejsza, a dwa - oszczędniejsza, o czym nadmieniam powyżej. Oczywiście dla około 300 milionerów i ich rodzin pszczyńsko-tyskich to nie ma najmniejszego znaczenia taka oszczędność gazu i wody, ale już upadek na zdrowiu z powodu wchłaniania chemii zawartej w tych różnych jakże pachnących płynach kąpielowych, szamponach i mydłach - to już nie powinno być, bo to wszystko ukryta bomba zegarowa i wybuchnie chorobami prędzej czy później, niemniej zdrowia wszystkim życzę, ale czy to coś da?

O wiele rozsądniej jest przerwać to permanentne nasycanie się podczas kąpieli wannowych tymi różnymi wcale nie obojętnymi dla zdrowia negatywnymi chemikaliami, zastępując kąpiel pod prysznicem, bo to i higieniczniejsze i oszczędniejsze przynajmniej dla wszystkich odbiorców wody, jeśli by miało jej z tego powodu zabraknąć lub być w poborze ograniczoną dla reszty pospólstwa. Tak jak krem i maści stosujemy na skórę by nam pomogły wchłaniając lecznicze substancje - tak i chemia acz pięknie pachnąca w tych płynach kąpielowych, szamponach i mydłach zawarta może zadziałać w drugą stronę. Nie znaczy to wcale, że namawiam do rezygnacji z nich, a jedynie do ograniczonego czasowo kontaktu z nimi, a ile przebywamy w wannie a ile pod prysznicem? Tam kilkanaście do ...dziesiąt minut, gdy w drugim przypadku kilkadziesiąt sekund zaledwie, to chyba jest jakaś różnica. Groźna chemia jest e nich owszem, obok różnych i naturalnych dodatków: rumiankowych, szałwiowych itd., ale nie czarujmy się - i co z tego, jeśli obok zajączka jest wilk?





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 25.07.2022; 05:34

Co do pierwszej części twojej wypowiedzi, TON, to powiem tak: szkoda gadać i pisać, jak widać dla normalnego człowieka to nie są schody do nieba, a do piekła i to z tego zapewne powodu w rankingu ilości zgłaszanych patentów w świecie jesteśmy na końcu listy, bo to wszystko co napisałeś bardzo zniechęca, i te pieniądze i tn czas i brak tej pomocy przy skutecznym rozwinięciu czyjegoś pomysłu, przez co on w końcu upada.
U mnie na zakładzie inżynierowie z komórki tzw. postępu technicznego mieli za zadanie UDZIELAĆ POMOCY przy skutecznym wdrożeniu czyjegoś wniosku, no ale człowiek jest tylko człowiekiem i różnie to bywało.
Albowiem sam miałem kilka pożytecznych dla ratowania zdrowia i życia zgłaszanych pomysłów, lecz przez ich marne potraktowanie - ofiary w ludziach przez to wciąż się zdarzały i podejrzewam, że do dziś są, czemu moje pomysły mogły skutecznie zapobiec, aczkolwiek słyszałem też, że po kilku latach cichcem niektóre z nich zostały wdrożone.
I na tym koniec dyskusji spoza tematu wątku, bo zdewastowany już dostatecznie mam ten wątek.
Wracajmy do tematu oszczędzania wody na naszej planecie, a na początek w naszym kraju, jeszcze dokładniej - w domostwach naszych powiatów.
Jasne, że globalnie to może mieć niewielkie znacznie, lecz w kosmosie nasze INTENCJE też się liczą, o ile nie są nazbyt spóźnione, a to nas może uratować przed pustynnieniem kraju.
Zatem na sam przód powracamy do podlewanie ogródków zebraną z miski spod prysznica wodą pokąpielową, w sposób podany przeze mnie w drugim poście powyżej.
Powodzenia.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 25.07.2022; 05:47

Precyzyjniej, to w trzecim poście wątku od początku, czyli na stronie 1. tego tematu.
Czyńcie tak, gdy macie co podlewać.
Jeśli nie macie - zbierajcie taką wodę do wspólnych na ten cel zbiorników międzysąsiedzkich, to pozornie tylko brednia, ale może kiedyś, oby nie, może się upowszechnić, jeśli wspólne, osiedlowe, międzyblokowe lub przyblokowe ogródki i rabaty kwiatowe mają trwać w okresach wielkie suszy, a wszystko k temu zmierza, więc uczmy się tego, przygotujmy się przynajmniej mentalnie na to i zlikwidujmy ten głupawy uśmieszek ze swej twarzy podczas czytanie tego tekstu, to już będzie pierwszy krok ku dobremu, jesteście obserwowani prze OKO BOŻE tzw., a to nic innego jak "boski", kosmiczny monitoring i każdy będzie miał za swoje.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 25.07.2022; 06:01

To na razie tyle lania wody, na ogródki, z jej kąpielowego zaoszczędzenia.

Pomysł tyskiej radnej - Pani Anity Skapczyk /pozdro dla Heńka/ - czytaj w wątku poniżej: "Tyskie nowinki" - może tu być wielką pomocą we wdrożeniu naszego tutaj pomysłu, bowiem do takich to właśnie m.in. zbiorników na wodę deszczową, o które w tyskim UM wnioskuje - może też być i wlewana ta nasza przyoszczędzona woda pokąpielowa od sąsiadów, o czym wyżej.

Nie zawsze przecież deszcz pada, nawet przez dłuższy okres, przeżywaliśmy to już, prawda, że przeżywaliśmy i taką suszę ubiegłymi laty, że nawet o bobrach tu pisałem kiedyś dla podratowania sytuacji klimatyczno-hydrologicznej w naszych powiatach, więc napełnianie wspomnianą wodą tych zbiorników może dodatkowow wspomóc trwanie naszych kwietnych rabat, ogródków czy innych zielników domowych wiejsko-miejskich, osiedlowych i przyblokowych.
Powodzenia w realizacji pomysłu dla ratowania naszej planety i lokalnych spraw j.w.

T0N

kobior

Postów: 390

Data: 25.07.2022; 06:56

Czy ty nie kumasz, że przepisy patentowe są jednakowe we wszystkich państwach?
Wiedziałem, że zmienisz zaraz ton gdy poprosiłem o jakieś dane, które by pomogły zlokalizować tego jakże "poszkodowanego". Przy okazji to nie "dział naukowy"🤣🤣🤣🤣 telewizji katowickiej jest od badania czystości patentowej, ale cały sztab anonimowych recenzentów z UP, gdzie każde zdanie jest uzasadniane, bo informacja idzie w świat, a zgłoszenie tak czy tak jest publikowane najpierw w Biuletynie UP, a później na wieki zostaje w bazach, które są jawne i dostępne dla umiejących czytać.
Jeśli nie potrafisz sobie sam dać rady z papierkami, to możesz się posiłkować pomocą odpłatną rzecznika patentowego. Takie prowadzenie to wydatek obecnie ok.3.000 zł więc też nie majątek i płatne najczęściej po. Zatem dobrze, że przestałeś bajdurzyć o jakimś super hiper, któremu jacyś... kłody pod nogi, pewnie z zazdrości.
A pamiętaj, że nie ilość ale jakość. I patentem każdym objęte jest to, co zawarte w zastrzeżeniu. Tak jest na całym świecie. A gdybyś pokukał w bazy to byś zobaczył ile w innych krajach zgłoszonych przechodzi. Bo wystarczy, że gdzieś w świecie ktoś kiedyś złożył wniosek o podobnej treści i twój późniejszy idzie na szczaw. Dlatego tak długo to trwa, bo oceniający muszą się przekopać przez stosy z całego świata, a szukają nie tylko po tytule, ale znacznie głębiej. I to papiery w wielu językach. Więc jeśli nie wiesz, nie rozumiesz, to nie oskarżaj, nie wyrokuj a co najwyżej pytaj szukając odpowiedzi.
Żyj długo i szczęśliwie.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 25.07.2022; 07:52

Dzięki, ale i tak wiem kiedy umrę, Cyganka mi to powiedziała. :I

Ok, ale mnie by raczej interesował twój patent na gromadzenie wody dla celów podlewania mojej marchewki, no, może bardziej rzodkiewki już.

O tym jest ten wątek i oszczędzajmy wodę, a nie róbmy ludziom wody z mózgu, bo rośliny z miejsca padną, od takich rozwodnionych mózgów.

Patrz, Tychy o tym myślą, Pszczyna dzięki temu forum i zasługę w Niebie także przez to ma, Ziemia na tym skorzysta, ale to potrwa, zanim wszyscy pomyślą i wcielą to w życie, byle potopu nie narobili.
Pod każdą rynną mógłby być taki zbiornik, o którym Pani Anita tyska radna prawi, nawet u boku bloku, z możliwością dolewania do nich wody zaoszczędzonej po kąpieli j.w.
Taki patent zrób, a nie pisz mi o osobistych korzyściach jakie patentów daje, kiedy biednego na nie i tak nie stać, po przeczytaniu twojej cennej informacji, zniechęcającej nas, a przynajmniej mnie - do składania jakichkolwiek wniosków patentowych, jako że do grona milionerów nie należę i biedę klepię jak większość, bo kury mi jakoś złotych jaj nie chcą znosić.
Ot co.
Zdrówka ci życzę do składania nowych wniosków patentowych, a trzeba je mieć końskie, jak widać.

Idę podlać ogródek, bo jeszcze jaki patent złoży na mnie, bym wcześniej przychodził, a ja najpierw muszę do obory bydło nakarmić, kury pomacać i koguta podrażnić, bo coś jakby zachrypiał przy pianiu i straszy, bo jakby kto stare drzwi otwierał.
A, kąpiel pod prysznicem już wziąłem i wodę z miski wybrałem, czysta jest, bez jednego oczka.






ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 25.07.2022; 09:19

Zdążyłem go podlać przed nadchodzącym upałem.

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769