Forum

Temat: "Każdy orze jak może", czy... naciąga swoich klientów?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 02.09.2022; 07:45

Tu możemy sobie umieszczać incydenty związane z zakupami artykułów, przy których nawiedzają nas przeróżne wątpliwości i zastrzeżenia.

Na przykład takie, jakie stały się moim udziałem po sprawie z wydłużonym o miesiąc zakupem dekodera przez mojego znajomego w markecie przy Bilskiej w Tycach. /Czytaj wątek: Nowinki tyskie./
Postanowiłem otóż sam się przekonać co do tego i wybrałem się na rekonesans po marketach, by bliżej przyjrzeć się temu.
Pszczynianom również polecam, kto użytkuje jeszcze starszy telewizor i stoi przed zakupem dekodera do TV naziemnej.

Otóż takie spostrzeżenie mi się nasunęło kolejne, o czym poniżej.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 02.09.2022; 07:51

Niektóre z dekoderów poszczególnych producentów, a właściwie to wszystkich - mają naklejoną na opakowaniu tegoż sprzętu naklejkę z informacją, iż:

dekoder jest już "SKONFIGUROWANY" i w związku z tym cena jego jest wyższa o cirka 30 do 40, a nawet 50 zł.

Zapytałem o co chodzi z tym skonfigurowaniem i otrzymałem odpowiedź, że jest to ułatwienie dla mniej sprawnych /czytaj: kumatych, gramotnych/ klientów w obsłudze tego rodzaju sprzętu i są więc już z nastrojonymi kanałami polskimi.

Z tym, że...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 02.09.2022; 08:27

/Uleciał gdzieś automatycznie napisany tu tekst, ale niech tam jeszcze raz.../

1.Niemal wszystkie 3 różne dekodery "nieskonfigurowane" i tak same AUTOMATYCZNIE skanują kanały/robią same strojenie/ - tuż po załączeniu i nic nie trzeba robić: wszystkie kanały nabija sam dekoder i jest gotowa lista.

Na tym też polega owo: jest już "skonfigurowany" i dlatego kosztuje te kilkadziesiąt złotych drożej od nieskonfigurowanego takiego samego dekodera, a przy tym tańszego. W strojeniu natomiast żadna różnica - same to robią.
Jedynie Manta wymaga samemu wykonanie strojenia/skanowania kanałów, o ile nie jest to dekoder "skonfigurowany". W pozostałych be z różnicy! Trzeba tylko więcej zapłacić...

2. Ale i tak nie całkiem do końca z tą gotową konfiguracją jest.
Albowiem to co w nich bodaj najtrudniejsze, czyli ułożenie listy ULUBIONYCH kanałów - nawet w tych skonfigurowanych i tym samym droższych - trzeba sobie samemu wykonać. A to już nie jest takie proste, zapewniam.
To gdzie ta kompletna konfiguracja, jeśli klient, to co najtrudniejsze i tak sam sobie musi wykonać?
Powtarzam więc:
- nawet nieskonfigurowany dekoder i tak tuż po jego załączeniu konfiguruje się sam automatycznie! /Wyjątek: Manta, ale to i tak w niej bardzo proste/.
Samemu trzeba tylko listę swoich ulubionych kanałów jeszcze zrobić, co i w tych skonfigurowanych też samemu trzeba wykonać.
A kilkadziesiąt złotych w kieszeni zostaje, no chyba, że masz go z zapisu na poczcie.





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 02.09.2022; 08:41

3. Jest jeszcze jedna uwaga, mianowicie ta, że jeśli masz swoją antenę telewizji naziemnej, to podłączając nowy dekoder już SKONFIGIGUROWANY, czyli ten droższy/ - masz je już z gotową listą kanałów, lecz tylko POLSKICH kanałów/programów. Nie wiem po co oni to robią, jak po załączeniu i tak dekoder taki jeszcze raz skanuje kanały i nabić może ich nawet o wiele więcej, bowiem dojść ci mogą również czeskie kanały, w tym bardzo fajny Prima ZOOM, Ślager, CZY "2" itd. coś około 20 dodatkowych czeskich!

I za ten minus chcą od klienta dodatkowo 30 - 50 zł więcej...

I tak to nabije ten "skonfigurowany już dekoder i tak, likwidując poprzednią swoją już skonfigurowaną" listę, więc po co ten kabaret z naciąganiem klienta?



Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769