Forum

Temat: Wysłałem zdjęcia stanu "drogi wodociągowej/technologicznej"

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 03.09.2022; 19:44

Wysłałem na ples.pl - "Wyślij foto" - najświeższe zdjęcie z tzw. drogi wodociągowej/technologicznej przed Promnicami, ale jeszcze w gminie Kobiór.

I drugie zdjęcie - z pobliskiego miejsca, lecz już na terenie tyskim - równie zdegradowana i zaniedbana, że wkrótce żaden rowerzysta nią nie przejedzie, jak tamtym odcinkiem pszczyńsko-kobiórskim przez te rozlewiska po drugiej stronie poprzecznej drogi asfaltowej w stronę Promnic, że trzeba robić dalekie objazdy, chcąc dojechać do celu albo na Promnice, albo na Pszczynę.
Może uda mi się z czasem wkleić również filmik, jeśli się po drodze nie utopię podczas jej filmowania...
Zobaczycie dzięki temu nie/gospodarność ślązaków i obecnych włodarzy tej śląskiej ziemi, do jakiego stanu potrafili doprowadzić to, co nasi przodkowie dla nas zbudowali pięknie, bowiem cała droga od Pszczyny - Goczałkowic aż po Tychy /i dalej - wykonana była pięknie w kostce brukowej, której dziś na wskazanym odcinku spod grubej warstwy gliny i bażoła kompletnie już nie widać.
PS>: Może jeszcze jedno Postanie sobie zrobimy, co?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 03.09.2022; 19:57

Powstało tu już na ten temat kilka nawet wątków - bez najmniejszego echa, choć pierwsze powstały jakieś dwadzieścia lat temu chyba.
Pisałem w nich o tym, co widziałem jadąc jadąc tą drogą, właściwie to uciekając przed burzą i w czasie niej:
- liczni turyści rowerowi chcąc uciec przed burzą, a wśród nich także bardzo młode osoby, no, dzieci można by powiedzieć - z impetem pokonywały trasę i ze strachem przed piorunami - wjeżdżając wprost wcale nie takie płytkie te rozlewiska!
Gdyby tak które wpadło w poślizg na swym rowerku - niewątpliwie wodą mogłyby się na śmierć zachłysnąć i nieszczęście gotowe.
Tak, pisałem tu o tym już jakieś kilkanaście lat temu i co? I NIC, proszę Państwa Ślązaków /ślązaków/ - no kompletnie Nic!
Nikogo to od tego czasu nie wzruszyła ta potencjalna tragedia, a już o odwodnieniu tego niebezpiecznego odcinka zapomnij, Panie Włochu i Ukraińcu, takie są te Wasze dawne "Pany"!.
Dlatego zdjęcia te zatytułowałem j.n.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 03.09.2022; 19:59

"Bezwstyd, lenistwo czy sabotaż wręcz Ślązaków to?"

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 03.09.2022; 20:10

Wzburzenia dodaje fakt, iż poniżej tych rozlewisk znajduje się rów, do którego można by jedną rurą odwodnić te rozległe nieprzejezdne kałuże! Teraz to już przy każdej z nich, na docinku obecnie jakieś 0,5 km, choć jeszcze kilkanascie lat temu było to zaledwie około 50 metrów!
O ile zatem wzrosły koszty odwodnienia i doprowadzenia tej drogi, he he - "technologicznej", jak na ironię, do stanu używalności, jak kiedyś pięknie, bo obecnie to naprawdę na sabotaż mi wygląda.

Wszyscy urzęnicy, także praworządności - udają strusi, choć uważam, że dawno już z urzędu powinni sabotażowi przeciwdziałać.

Jak to było, Panie Ferdku Kiepski? A, że w takimi razie, panie prokuratorze oświadczam, że:
WSZYSCY SĄ TEMU WINNI!".
/Prócz naszych miłych gości z Włoch i Ukrainy, oczywiście./

PS.:
"kONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA...!!!




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 03.09.2022; 20:19

dOSŁOWNIE JEDNA GODZINA ROBOTY, KIEDYŚ, OCZYWSITA, I PO TEMACIE.

aLE NIE TU, NA śLĄSKU!

tU MUSI SIĘ NAJPIERW KTO UTOPIĆ, O, TO WTEDY I PAN PROKURATOR SIĘ ZNAJDZIE, I POLICJA, I NAWET sTRAŻ pOŻARNA, A BYĆ MOŻE I PAN LEŚNICZY, KTÓREMU TEŻ TO KIEDYŚ ZGŁASZAŁEM, PO TYM, JAK WIDZIAŁEM PRZEJEŻDZAJĄCY TĄ ZALANĄ DROGĄ ICH CIĘŻKI SPRZĘT - OGROMNY TYRAKTOR TO BYŁ CHYBA.../ hE - TO BYŁA WOWCZA WILEKA OBRAZA, ŻE SIĘ OŚMIELIŁEM O TO PROSIĆ! pSÓW SIĘ BAŁEM, BO BY M MU POWIEDZIAŁ JAK TRAKTUJE MUNDUR POLAKIEGO LEŚNIKA.
tAK, WZBURZENIE NOMEN OMEN - OLANEGO - OBYWATELA JEST OGROMNE, JAK TO WIDAĆ PO CZCIONKACH...



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 05.09.2022; 13:29

Ale się wygłupiłem: wysłałem zdjęcia, a nawet chciałem filmik - do tego wątku, ale się chyba nie udało, bo nigdzie ich nie widzę.
Przepraszam czytelników forum za ten zawód /głupca/.
Już więcej nie będę tego robił.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 07.09.2022; 06:54

Jest tu jakaś Galeria z tymi zdjęciami i filmikami, nie wiecie może?
Pardon, nie wiesz, ściano?

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769