Forum

Temat: Tyskie nowinki - cz.II

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.09.2022; 10:07

Mam wielką prośbę do znawców wszystkiego i dyletantów: wejdźcie, proszę, na tychy-info /odnoga pless.pl, - przez PORTALE u góry/ i spójrzcie na zamieszczone tam zdjęcie zatytułowane:

"Tychy i okolice dziennikarzy tychy.info",
to z tęczą i czarną chmurą, w której jest coś, co mi przypomina bardziej UFO, niż samolot lub satelitę, albo rakietę nawet...


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.09.2022; 10:37

Spojrzeliście? I co to jest Waszym zdaniem na tym zdjęciu na tyskim niebie?

E tam latawiec... Dzieci mają lepszą wyobraźnie, to im sprezentuję tę składankę, na okoliczność niedoboru węgla w Polsce i stąd jego importowania na wielką skalę:

UFO czy Polski nawęglanie?

Jadą po nas?
przyglądają się nam?
OK, ale komu tak dokładnie,
nie wiecie czasem?

Może to i sam śp. Książę Bolko,
zmierza w kierunku Pszczyny,
by "swemu" zamkowi się przyjrzeć,
z wysokości, czy tego to są przyczyny?

A może i browar odwiedzi tyski,
by napić się piwa,
za życia mu nie wypadało,
a teraz być może, co za dziwa...

Ewentualnie zabłądzona rakieta to jakaś
od strony Moskwy leci,
ktoś o tym wiedział i zawczasu dal PSP
jodek potasu, by uratować dzieci?...

Satelita też nie wiadomo jaki, czyj
i co może nam spuścić na głowy...
Że to balon meteo lub latarnia -
o czymś takim nie ma mowy!

Gdyby się jednak okazało,
że to wszystko nie to -
najpewniej może to być węgiel,
rzucany nam z Kolumbii prosto !

/22 IX 2022r., ton/

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.09.2022; 11:11

/Oczywiście pod napisem: Tychy i okolice okiem dziennikarzy tychy.info; że też zawsze mi ten zasłany komp coś przekręci! Sam się niedługo przekręci.(Nie, ja dopiero za nim.)/

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.09.2022; 14:13

O, tak! Ty Tomku jesteś chyba najbliżej, bo to faktycznie jest do ptaka podobne, tyle że dron też jest podobny do niego i może nawet wystrzelić coś tam niezbyt zdrowego w naszym kierunku, a już ten UFO, to takie kształty potrafi przybierać, że ptak, to tylko prawdziwy mógłby ostatecznie być.
To w końcu co to tam lata w tej czarnej chmurze, czyli - używając biblijnego języka - "Chwale"?

Ja jestem pewny, że to tylko udaje wronę.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.09.2022; 16:00

/Dla wątku: Tyskie nowinki - cz. II; pless.pl.tychy info - umieścił swoje zdjęcie ze słabo zidentyfikowanym obiektem na niebie, a właściwie - chmurze, prócz znaku szczególnego, jakim tęcza na nim, co "Przymierzem między człowiekiem, a Bogiem jest".../

Ale grzecznym człowiekiem, a nie rozrabiaką, co wojny wywołuje, podsyca je, doprowadzając do prawdopodobnego zniszczenia nie tylko swego kraju, narodu, ale planety wręcz. Mam nadzieję, że wy, dzieci i Młodzi - takimi nie jesteście, ale być możecie - dla Was wiec ta s-rymowanka, niczym ponura bajka z gatunku Braci Grimm...

Dziś tak dalece się technika posunęła, że nawet szerszeniowi nie można do końca zaufać, czy to on nas chce zabić, czy może KTOŚ inny.

Dlatego każde takie widziadło na zdjęciu należy dokładnie przeanalizować, by móc w porę odeprzeć atak, zwłaszcza, jeśli Odry nie mamy, tylko Wisłę, a ta jest chyba ważniejsza od tamtej, co nie? Że o jeziorze nie wspomnę, a rzece Pszczynce już całkiem zapomnę!

Bajka o ludzkim Zoo...

Słowem - róbmy zdjęcia,
a nuż wykryjemy wroga
i damy mu odpór należyty,
że zdejmie go trwoga!

A nam to uratuje życie,
nawet UFO nagle zniknie,
gdy spostrzeże jacy my to czujni,
on taki szybki, że tylko koziołka fiknie.

I już go nie ma, rozpłynie się w chmurze,
którą sam stworzył, by go zamaskowała,
on nas stamtąd dalej widzi, tylko my nie,
bo to ta biblijna "Chwała"...

W której niejeden "święty" się ukrył,
gdy odwiedzał naszą Ziemię, patrz -
by ze zwierzęcia uczynić człowieka,
"podobnego sobie", lecz tylko z zewnątrz...

Albowiem wewnątrz nadal jest dziki,
jak ten zwierz napada, jak pies
kradnie jak sroka, kłamie jak z nut i lis,
taki prawdziwy z niego diabeł, czyli bies.

Dla pokonania innego "zwierza" -
ucieknie się do kłamstwa, co jest dlań regułą,
byle dać upust swym wrogim obsesjom
byle być nad nim górą.

Mało tego - w tym celu zawyje,
by mieć do pomocy inne wilki,
one rade, bo gdy niedźwiedzia rozszarpią -
na jego teren wejdą ich zyskowne kliki...

Nie musiałoby tak być, gdyby w porę
"król zwierząt" - ONZ - panie Lucku -
jako ten lew - przyjrzał się sprawie
i rozsądził sprawiedliwie, czyli PO LUDZKU.

Tam by dojrzał przegięcie tych reguł,
jakie sobie zwierzęta ustaliły, by s-Pokój był,
po jednej ze stron przegięcie, z niecierpliwości swej,
lecz nikt nie chce o tym mówić tylko by dalej wył.

Nie zdają sobie sprawy, co dla mnie
wieje grozą i jest jak straceńcza farsa,
że tak postępując po zwierzęcemu-
zgotują nam oni los Marsa...

Nie będą już musieli wybierać się nań
w daleką podróż, mogąc go "podziwiać"
tu na Ziemi, takie magiki z nich są,
co mi pozostaje - a na Tamtą Stronę wiać.

Czyli ku "Chwale" jak najszybciej,
gdzie ukryci "bogowie" na swym statku,
przyjmą być może mą duszę, czyli moje Ja,
a pseudo ludzie umierać będą w niedostatku.

I dwa "Marsy" odtąd być mogą,
jeden , co przed eony lat zniszczyliśmy,
drugi nie tak dawno, bo tak jak wtedy -
tak - nienawiść w sobie hodowaliśmy.

A ten i ci - co lekko przeszli nad faktem
złamania świętych reguł demokracji,
w tym największy jej "policjant" -
wskazani będą do niebiańskiej banicji.

To oni rozpętali tę wojnę, co może się skończyć
zażyciem anty-promiennego jodku potasu,
lecz ilu nie zdąży?... Lepiej nam o tym pisać
i ostrzegać, szukając prawdy zawczasu!

Może ten ptak, co lata nam nad głowami,
na tym plessowym.pl zdjęciu go tam mamy -
chce nam to uświadomić, że i my wkrótce też tak
możemy latać, jeśli się w porę nie opamiętamy -

i nie przestaniecie judzić i napuszczać,
czyli wyć, jak ten dziki zwierz - wilk,
bo przyszłego MARSA bis nie będzie to już
obchodzić tylko to, żeś nie ustąpił i nie zamilkł.

Kto ma kły i pazury - ten ich na pewno użyje,
a kto ma atom - ten /.../ i po nas i po was,
JEDYNIE ci zza oceanu przeżyją, gra im to?
I to jest naczelna prawda i podejrzenie dla nas.

/22 IX 2022r., ton, Nikifor połezji./

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.09.2022; 16:16

Widzicie? To jest dopiero Rozrywka i sztuka! Z niczego zrobić sensację, czyli COŚ!
Wcale nie jesteśmy gorsi od pozostałych mediów - TEŻ POTRAFIMY!

Potrafimy blefować!

Tylko jeszcze wojen nie umiemy wywoływać, bo napuszczane innych jest nam obce, nazywajcie to sobie, podpoli-tycy, jak chcecie: cywilizacją Życia, a nie śmierci, czyli - na medal, wartościami prawdziwymi, a nie deklarowanymi jeno - jakimiś itd. Jesteśmy zatem LUDŹMI, bo WYCHDZIMY na takich!
I z tą powyższą bajką tona nie mamy zatem nic wspólnego!

Gratulacje!


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.09.2022; 16:51

Niemniej, należy się Szanownym Czytelnikom, o ile takowi są, wyjaśnienie; otóż ten akurat wątek pomieszczony jest w dziale Rozrywka, a zatem bajki tona należy uznać tu za zwykłe bajdurzenie, takie swoiste s-f.
Oczywiście, czy za takie uzna to ta nasza Baza Pola Morficznego, do której to również zawsze posyłam, no to już jest inna sprawa, do rozliczenia w każdym razie na pewno...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 25.09.2022; 09:32

OK, to może było nazbyt rozrywkowe, dlatego mam tu coś na zdj ecie uśmiechu z Waszej twarzy:
- info. tychy podaje, iż do naszej Straży Pożarnej /PSP/ - trafił jodek potasu, służący ochronie radiacyjnej, w razie....BUUUUMMMMM!!! Gdzieś tam, a być może, że i u nas z czasem... No co, jak rozdają takie coś, to po co? Na razie rząd ustami Państwowej Agencji Ato mistyki informuje, iż zagrożenia takowego nie ma, no tak, ale to w takim razie po co by to rozdawali. Ludzie jakby to zrozumieli i tak to niektórzy komentują tam:

"igor:
Proszę doprecyzować. Co straż ma robić z tym jodem? A my obywatele co mamy zrobić z tą informacją?"
20 września 2022, 16:56 • Odpowiedz •

"Tęskny z Peerel:
Mamy sobie uświadomić, iż z powodu przeoczenia pewnej niegdyś "niedoskonałości demokratycznej" u naszego sąsiada i naszych polityków w niej poparcia - jesteśmy w stanie atomowego zagrożenia!"
22 września 2022r."
------------------
Dość, bo ja też już mam dość! Tego balamuctwa.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 27.09.2022; 10:22

Na terenie miasta Tychy otwarty zostal tzw. "tani sklep", czyli sklep tanią żywnością - dla ludności uboższej materianie.
Osobami uprawnionymi do zakupów w sklepie społecznym są:

mieszkańcy Tychów, w tym obywatele Ukrainy znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej, posiadający stosowne skierowanie z MOPS,
seniorzy w wieku 60 plus bez względu na wysokość dochodów.

Dodatkowo, w każdą sobotę, zakupy będą mogli zrobić wszyscy chętni mieszkańcy Tychów - bez konieczności posiadania skierowania.
Na terenie Tyskich Hal Targowych przy al. Józefa Piłsudskiego 8 działa także klubokawiarnia, która ma być miejscem spotkań i integracji mieszkańców, w szczególności osób samotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Sklep społeczny w Tychach będzie prowadziła Fundacja Wolne Miejsce. Z budżetu miasta na ten cel otrzymała dotację w wysokości ponad 76 tysięcy złotych.

Źródło: https://www.tychy.info. Zapoznaj się z pełną treścią artykułu: https://www.tychy.info/wiadomosci/16094-jaki-dochod-zeby-moc-skorzystac-ze-sklepu-spolecznego-tychy
------------------
Jak nigdy na tychy.info- tym razem pojawiło się kilka komentarzy w związku z tą inicjatywą włodarzy miasta Tychy, tak pozytywne jak i negatywne, np. taki, że go tutaj powtórzymy, ku pamięci, czyli na dłużej /tam ta ważna wiadomość za niedługo zniknie/ - tym razem taki pochwalny, bowiem te narzekające zawsze są, zaś pozytywy rzadko kiedy się dostrzega/:
DODAJ KOMENTARZ.

"Dziękczynny Jan:
A nikt dotąd nie pochwalił włodarzy miasta: UM i Radę M. za tę jakże cenną inicjatywę. Podoba mi się w tym artykule szerokie uzasadnienie powstania tego taniego sklepu dla seniorów, dokonane przez wice prezydenta miasta Tychy - Macieja Gramatykę /nie mylić z Michałem, bratem/.
A także - nikt tutaj publicznie nie podziękował również "sieciom sklepowym i producentom" /ich szefostwu/ żywności za regularne dostarczanie artykułów, którym kończy się okres ważności".../Też uważajcie na to./
No to: DZIĘKUJEMY! Tyszanie."

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 27.09.2022; 10:59

Tychy, info umieściło zdjęcia Policji z podobiznami potencjalnych bandytów, którzy na ul. Sikorskiego, w pobliżu Parku Wodnego dotkliwie pobili opierającego się im przypadkowego przechodnia, któremu chcieli ukraść telefon komorkwy.
Obywatelska reakcja na to także przypadkowego internauty jest oczywista:
"DODAJ KOENTARZ.

"Miłościwy Zenon
Dla takich, to nie powinny obowiązywać helsińskie "prawa człowieka", a dzikich zwierząt, bo tak się zachowują, więc podobnie ich należy traktować, gdyż gatunkowi ludzkiemu tylko wstyd przynoszą! Wygląd człowieka tu nie ma nic do rzeczy, to zmyłka."

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 27.09.2022; 11:09

Heh, takiego o tym, iż tolerancja wobec bandytów jest coraz mniejsza i ciekawe, czy również sądy takie będą, nie dając w zawiasach, a surowe wyroki dla takich, którzy zagrażają naszemu zdrowiu i życiu, bo już tam mniejsza o mienie, poczytajmy:

"• Odpowiedz .

"Hammurabi młodszy:
Po złapaniu ich - zastosować Kodeks Hammurabiego /poucinać ręce/, na podstawie wyroku sądu, oczywiście.
Niektórzy to na siłę chcą się załapać do więzienia, gdzie mają wszystko darmowe i mnóstwo kumpli do pogaduszek, siłownie, świetlice itd., niczym w sanatorium jakim, a płacone to jest tym bandytom z podatków społeczeństwa.
Za stosowanie przemocy, czyli za czyny bandyckie tylko tak należy karać, aby z tym skończyć, inaczej braknie nam pieniędzy na tych
więźniów, no zdrowia i obu=y nic więcej!".

Też byłbym za tym i tylko za "niebandyckie czyny karałbym łagodniej, no bo jeśli ktoś nie potrafi sobie dopilnować swojego...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 27.09.2022; 11:20

O tej imprezie w dn. 4 X br. także wspomnę, czyli o spotkaniu integracyjnym seniorów tyskich seniorów w Miejskim Domu Kultury, bowiem jest tam coś o moim ulubieńcu - Remigiuszu Rączce, znanym śląskim kucharzu, a komentarz współgra z tym:

DODAJ KOMENTARZ

"Polak patriota:
Tego Rączki śląska godka jest do strawienia i nawet mi się podoba, jak i tego Marka Szołtysika."

Prawda to, prócz jednego: Chyba nie Marka Szołtysika, a Szołtyska, co nie?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 03.10.2022; 13:45

Tyski Uniwersytet Trzeciego Wieku /chodzi o wiek studentów-seniorów, a nie o datę/ obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia. Fajną informacją w tym artykule pless/tychy.info jest to, iż najstarszą studentką jest 91-latka.
A pod artykułem taki komentarz się tam mieści:

"Seniorita:
"Tak, bardzo dobra to była inicjatywa władz tyskich.
Jedyna szkoda, to że ten, było nie było uniwersytet - ogranicza edukację do sprawności w zasadzie jedynie fizycznej seniorów, z pominięciem intelektualnej sprawności, czego wyrazem jest nieudzielanie się ze swoimi komentarzami na tym np. portalu, a także plessowym forum.
A TAM /po "drugiej stronie"/ - przede wszystkim jedynie intelekt ze sobą zabierzemy. Słowem - tej edukacji sprawności jakby seniorom brak. Ale to tylko moja taka opinia, na szczęście lub nie, każdy sam się kiedyś o tym przekona.
Warto też pamiętać o tym naukowym fakcie, iż sprawność intelektualna w niemałym stopniu rzutuje na zdrowie i przedłużenie życia. Mimo tego braku i tak to jest fajna sprawa z tym uniwerkiem. Gratuluję tyszanom dobrego pomysłu."
• Odpowiedz •

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 03.10.2022; 13:53

Albo taka ciekawostka faunistyczna, która za niedługo tam zniknie, a tu dłużej pobędzie, a warto chyba ją tu upamiętnić, ponieważ chodzi o nasze "milusińskie", czyli psy i koty, które jednak nie dla każdego takimi miłymi się wydają, a o czym świadczyć może ten komentarz pod nim, czyli artykułem tychy.info/pless.pl, informujące mieszkańców o akcji zachęcającej do adopcji zwierzaków ze schroniska tyskiego dla zwierząt:

"Boa Leszek
"Żadnych zwierząt w miejskich mieszkaniach! Za to takie schroniska aż do naturalnej śmierci ostatniego zwierzęcia powinny być dofinansowane. Psy, bo szczekają i brudzą, koty bo mordują ptaki śpiewające w mieście i roznoszą groźną chorobę psychiczną, w dodatku wypuszczane - dodatkowo zarażają dzieci na skutek niezakrywania - zgodnie z wymogami przepisów - piaskownic osiedlowych, a tymczasem Główny Inspektor Sanitarny olewa to, podobnie jak sanepid, który raz nawet w Tychach ukarał emeryta za postawienie zakrywanej piaskownicy, takie no - państwo bezprawia lub pozoranctwa!!"
30 września 2022, 10:2

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 03.10.2022; 13:56

A i z tym komentarzem do powyższego tematu mógłbym się nawet zgodzić, dlatego macie go tutaj:
Twój podpis...
KOMENTARZ
"Żaba Piotr
"Te psy pozostawione na czas pracy i nauki domowników są pozostawione same i zdarza się, że szczekają i wyją w niebogłosy! Po co Wam one? Akwarium sobie kupcie lub muchy niech wystarczą, jak tak kochasz zwierzęta."
30 września 2022"


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 03.10.2022; 14:03

A chociażby z tego poniższego powodu zgodziłbym się z tymi, co uważają, że psy, to tylko na wsi mogą być, do pilnowania gospodarstwa, przed drapieżnikami, ale też nie wypuszczane nocą samodzielnie:

"Wilk Benedykt:
U mnie w bloku klatka schodowa zaśmierdzona psim moczem, bo właściciel ułatwia sobie obowiązek wyprowadzania psa, wypuszczając go nocą na klatkę. A powiedz co takiemu, to masz limę pod oczami lub rozwalony nos, gorszy jak ten pies, co nam sika pod drzwiami. Dlatego zero tolerancji dla posiadaczy psów w blokach! Ale to już zależy od Samorządu...".
30 września 2022, 10:34 "

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2022; 12:34

Tychy.info opublikowało artykuł dotyczący braku miajs parkingowych pod jedną ze szkół oraz przedszkola w Tychach, co skomentowali mieszkańcy krótko:

"Flaku":
Jeśli przy większosci szkół jest ten sam problem, to może problem jest w tym, że zbyt wielu rodziców dowozi dzieci do szkoły samochodem? Rozumiem, że na Urbanowicach gdzie faktycznie jest kiepska komunikacja miejska, inaczej się nie da. Ale szkoły w środku miasta mają komunikację świetną."
----------------
"
"Mick":
"Każda szkoła ma ten sam problem. Może więcej dzieci powinno skorzystać z transportu zbiorowego?"
3 października 2022, .Odpowiedz.

:Świadek koronny bez korony":
"Raczej nikt w tych czasach wiecznego pośpiechu /zwłaszcza kobiet to się tyczy, bo tu dziecko, tam zakupy , obiad itd./ mając samochód nie zamieni go na komunikację autobusową związaną ze szkolnym dzieckiem. Jedyne wyjście to powiększanie parkingów w szkolnych. Taka np. szkoła p. nr 22 na os. H ma zaledwie kilka swoich miejsc parkingowych i gdyby nie zbudowany staraniem emeryta dwa parkingi dla mieszkańców - rodzice musieli by pewnie stawać kilometr od szkoły. A miejsca na powiększenie także tam jest, ale "nie, bo to, bo tamto", byle z czyjejś pracy korzystać kosztem mieszkańców, którzy...itd.
A potem jeszcze do jego naprawy, jak i drogi do niego i pod szkołę - przystąpić także musi sam emeryt, korzystając z podwiezionego przez MZUiM materiału sypkiego, bo inaczej.. szkoda aut. Nie wystarczy, Szkoło, jedynie BOISKA budować, kiedy brak jest miejsc parkingowych - a należy więcej miejsca zarezerwować na parkingi właśnie, ale kto ma o tym myśleć i działać? Radny? Emeryt? Oświata?"
3 października 2022."
------------------------------------
Koniec cytatów na wiecznie palący temat braku lub niedostatku miejsc parkingowych w mieście, zwłaszcza pod szkołami.
Radni nieporadni czy ważniejsza dla nich wojna w Ukrainie, o czym świadczą niedawne ich wypowiedzi na ten temat, obcego państwa!



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.10.2022; 10:25

Policja przeprowadza akcje wobec niesfornych hulajnogowiczów, ale tyle one dają, niestety, co ta czupryna na głowie opisanego poniżej 15-latka z Tychów. Nie dość, że mkną za szybko chodnikami, to jeszcze podobnie przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, jak się okazuje, i to w trójkę, jak to tu mamy opis takiego zdarzenia z tego miasta:

,08 X 2022r.5 godz. temu • Odpowiedz •
"Bez czupryny, ale za to z rozumem"
"Szkoda, bo umknął mi ten temat, ale spróbuję opisać pewne wydarzenie dziś jeszcze, z ulicy Żwakowskiej.
Byliśmy wraz z sąsiadem świadkami jazdy na hulajnodze... aż trzech młodych ludzików: dwie rosłe dziewczyny oraz młodzieniec - wielce czupurny jak się potem okazało, nie tylko na głowie, ale i z charakteru.
Oczywiście skomentowaliśmy to głośno pomiędzy sobą , tym bardziej, że ta cała trójka na tej hulajnodze przejechała przez przejście dla pieszych w wielkim pędzie, nie bacząc, iż pod takim ciężarem urwać mogą baterię pod spodem, parę centymetrów od nawierzchni - przejeżdżając przez niski nawet krawężnik wysepki na przejściu.
Ale to nie koniec przygód z nimi, bo ten młodzian /ok 15 lat/- czupurny jak piszę - potem podszedł do mnie niczym Batman jaki, stawiając się jak kogut - "coś mi się nie podoba?...!!
Pobliski przystanek ma monitoring, to może... /tak przed 17-tą to było/. Jak by tak urwali akumulator, to by pewnie było na kolejnego użytkownika, bo - "Nieeee, ja nieee!". To tyle widziałem.".
08 X 2022r.15• Odpowiedz •"

Smark jeden.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 18.10.2022; 07:15

Tychy-info donosi..., nie, nie donosi, bo to w PRL-u się tylko donosiło, podobno, a więc informuje nas o AKCJI 41, jaką Policja Polska przeprowadza w ramach protestu o lepsze warunki pracy dla nich, w tym wynagrodzenia. Polegać ma ten protest na zbliżonym do strajku włoskiego, kiedy to wszystko robi się zgodnie z przepisami, co bokiem ma wychodzić działalności państwa... A tu - na odstąpieniu w większości od karania Obywateli mandatami na rzecz jedynie POUCZEN, co mi bardzo humanitarnie brzmi, za co im brawo!

No ale jak to bywa - pod tymże artykułem pojawił się obolały /:)/ komentarz czytelnika, któremu widocznie zdarzają się niezamierzone wpadki co zaskutkowało najpewniej wysokim mandatem - ponad jego poczucie winy, a tak rodzi się społeczny bunt i niezgoda na karanie jakby na ślepo jak leci. Taki on, ten komentarz tam:

"Obolały":
"Podobno "pouczenia się nie da", bo przepis i widełki, to przepis i widełki", tak mi powiedział kiedyś pan policjant. A teraz nagle się da, wg art 41, że da się, to w takim razie kto zmiękczy zapalczywość i bezduszność policjantów? Obecnie ubrać komuś z budżetu rodziny nawet 1 500zł i więcej za zwykłe czasem zagapienie się - to naprawdę wielka społeczna sprawa, a to u nas już normalką się staje takie bezlitosne traktowanie ludzi, zapamiętamy to przy wyborach.
Rozumiem jeśli ktoś świadomie łamie przepis nadmierną prędkością lub brakiem bezpiecznego odstępu za poprzedzającym pojazdem przez co tyle stłuczek, ale bywa, że kierowca popełni drobny błąd i nie ma zmiłuj się dla całej rodziny."
---------------------------

No tak, taka jazda z jednym zagapieniem się, zwanym tu błędem może okazać się dla nas bardzo droga i to nieraz na krótkim dystansie, że ubrać nam może z budżetu rodzinnego pokaźną kwotę, zbliżoną nieraz do miesięcznej wypłaty, a to chyba przesada, która wpędza w depresję o ogromny żal do władzy wszelakiej, na czym ta władza traci - tak ostro karząc gapowiczów, wrzucanych przez policjantów do jednego wora z drogowymi cwaniakami i piratami świadomie łamiącymi przepisy, a to nieuczciwe też mi się wydaje.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.10.2022; 16:13

Prezydent Tychów Pan A, Dziuba, pobiadolił nieco nad utratą przez samorządy ratunkowych pieniędzy unijnych - winiąc za to głównie politykę rządzącej partii PiS - przedstawił to pless.pl/tychy.info.

Czytelnicy jednak chyba nie do końca się z nim zgodzili, skoro komentarze sa tam i takie /kto chce moze sobie umieścić tu "swoje" - inne/:

"Pole Janusz":
"I czym się tu martwić? Nadmiar ludności to kryzys dla planety, miast i wsi. Tym bardziej, że po upadku PRL budownictwo w Polsce, w tym w Tychach, stało się mocno nieprzyjazne dla otaczającej nas przyrody - wypieranej przez przyszywanych "wieśniaków" z miasta. Resztki wolnych jeszcze obrzeży miasta zajmowanych jest przez budownictwo indywidualne dla kilkuset ludzi, zamiast dla tysięcy na tej samej powierzchni w nowoczesnych blokach, co jest marnotrawstwem i skandalem, tym bardziej, że z domków najbardziej się kopci trujący smog, czego bloki do atmosfery, jaką oddychamy - nie emitują.
Może też to temu aż tylu mieszkańców Tychów zmarło na niby oficjalnie i formalnie na "covid", bo osłabieni tym smogiem?
I może tu jest powód do zmiany tej "polityki"?
Nikt się nie przyzna, bo sami w domkach mieszkają i nas trują, a to ciągle wzrasta, bo wciąż obrzeża miasta są nimi zabudowywane, marnotrawstwo ziemi i tyle tej zbrodni, i przyczyn ujemnej, na szczęście - populacji tyskiej, bo mniej pojedynczych domków będzie, może bociany i czajki do Tych powrócą dzięki temu, marnotrawcy?"
15 października 2022"

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.10.2022; 16:18

Ha! Na tym jeszcze nie koniec pastwienia się internautów na współczesnej polityce mieszkaniowo-budowlanej w tym nowym ustroju! Czytajcie:

"Wartościowiec współczesny":
"Rządy po 1989roku okazały się o wiele sprytniejsze, wolały obowiązek zapewnienia Polakom dachu nad głową zwalić na barki "samobudujących się, dlatego na tej samej przestrzeni zamiast kilku tysięcy zamieszkuje zaledwie kilkadziesiąt ludzi i to jest dopiero marnotrawstwo ziemi! Tymczasem normy bezpiecznego oddalenia drażliwych inwestycji, acz niezbędnych - udaremniają je często lub nie obywa się bez społecznych protestów. Takie to są wygodnisie w tych czasach, ci rządzący, ale o tamtych jak najgorzej, osz wy... Niemoralne toto jakieś czy jak?"
19 października 2022r."

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.10.2022; 16:38

I jeszcze taki komentarz, pomieszany z informacją pless.pl nt. podpisania przez Prezydenta Tychów - A. Dziubę - zaniepokojenia samorządowców, jakim też z woli mieszkańców Tychów jest - utratą onych pieniędzy z Unii Europejskiej, co negatywnie ma się odbić na pracy Samorządów zgrupowanych w "TAK DLA POLSKI", winą za to barcza się rządząca partię i koalicję z PiS:


"Świadek koronny}:
"To nie tak do końca. Moim zdaniem WSZYSCY są temu wonni co dziś mamy, ale tylko pod względem polityki zagranicznej i jej KONSEKWENCOM., bo jednacy są w tym Polacy...
Co do praworządności, to co nieco trzeba tu faktycznie naprawić, o czym przekonują mnie co rusz telewizyjne programy typu: Interwencja np. - dokumentujące niesprawiedliwe wyroki i że konieczna byłaby nieraz interwencja rządu, by sprawiedliwości stało się za dość /z wyjątkiem spraw politycznych/.
Poza tym nie wie lewica /o rękę mi chodzi/co podPiSuje prawica - w stu procentach godząc się na "Traktat Lizboński", w którym W PEŁNI PODDAJEMY SIĘ Z WŁASNEJ WOLI RZOPORZĄDZENIOM I WYROKOM Unii Europejskiej, więc o czym tu gadać, jeśli żadnego wtedy protestu przeciwko nowemu PODDAŃSTWU i ograniczeniu naszej SUWERENNOŚCI nie było, gdy Pan ś.p. prezydent Lech Kaczyński go od A do Zet podpisał. Dziś jedynie /też SPÓŹNIONY/ Pan minister Ziobro się buntuje, ale to musztarda po obiedzie. A teraz Pan Prezydent Tychów też jakby się po tylu latach obudził, trochę za późno, bo jednak tu i ówdzie naprawy w praworządności się należą, by programy typu Interwencja nie miału już prawa bytu."
Teraz to tylko wypada miasto i Polskę ratować."

------------------------

No tak, szkoda czasu na spory i protesty, bo zima tuż tuż i rozdzieranie szat tylko pogorszy sprawę Polakom, choć trochę się im należy za ŚLEPĄ akceptację wszystkiego co przeciwko nim, to teraz mają za swoje... przedtem na czasie milczenie.
Nauka kosztuje i daje popalić, "byle czym".

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.10.2022; 18:08

/Dla tego wątku: Tyskie nowinki, cz. II, - w związku z protestem prezydentów miast, w tym i naszego, Andrzeja Dziubę, w trosce o upadłość samorządów /w ramach zrzeszenia ich w "Tak dla Polski"/, wskutek niedofinansowania ich z powodu odebrania Polsce unijnych pieniędzy, za co winią głównie politykę rządzącej koalicji z PiS em na czele, bowiem ta rozbiega się z unijnym postrzeganiem naszej, polskiej, reformy praworządności. No i zabawimy się w związku z tym, ale nie w jakimiś związku, bo te się źle spisują ostatnio, kogoś im jakby brakuje, na biało ubranego, a z tej okazji po prostu.../

Panie Nasz, nowy - pozwól nam, Polakom....

Obudź się, śpiochu i wstawaj zawalczyć
o swoją Ojczyznę, bo z czyjejś podłości,
chcą jedni ci ją okraść z resztek jej
suwerenności i niepodległości!

Tak to miałem wtedy napisać,
gdy decydowały się losy Polski -
czy będzie ona w pełni niepodległa
i wolna, suwerenna na wieki,

gdy podpisywano za nas
"Traktat Lizboński",
co więcej rzuca on nas znów -
w obce ramiona, a nie Polski.

Jak to tuż po wojnie też było,
kiedy to zwycięska Koalicja Trzech -
podobnie rzuciła nas w objęcia tego,
co aż zaparło nam w piersiach dech...

To z tego powodu powstało podziemie
bo znowu ktoś był naszym panem,
Polak Polaka zabijał z tej przyczyny,
a winnym temu był hen za oceanem...

Lecz nie tak dalece sięgali niezłomni"",
po najmniejszej linii oporu to załatwili
strzelając do swoich, do niewinnych Polaków,
i jak by mogli, to by ich wszystkich zabili -

Nie bacząc ile pracy przy odbudowie Ojczyzny,
zniszczonej wojenną hekatombą nazistów,
na ślepo strzelali, aczkolwiek wcale nie ślepkami,.
bo "eliminacji" rodaków było tyle, co od faszystów...

Kres temu dali patrioci innego pokroju, którym
bliższy był Pokój i odbudowa, Młody Polaku,
udało się, bo nowy pan jakby spotulniał,
i dało się żyć w tym "najweselszym baraku"...

Obecnie, po wieku już prawie -
nowego pana jak gdyby nam wyznaczyli,
Unię, co znowu żąda od nas klęczkowania,
bośmy podpisali wszystko, jak by się wystraszyli...

Że nas nie zechcą, że odrzucą nasze starania,
a my przecież zawsze chcemy mieć jakiegoś pana,
więc chcieliśmy do nich,, jak ten piesek do nogi,
i słychać było nasze beczenie, jak jakiego barana...

Podpisał za nas w ciemno wszystkie
ZOBOWIĄZANIA, co się okazały
tym samym co kiedyś - niewolą
lub zniewoleniem,, a podpisał to Polak mały...

wzrostem, ale czy tylko - Bóg i historia
raczą to wiedzieć, kochana Polko,
ja wiem tylko tyle, że dziś, tak jak kiedyś -
sami nic nie możemy bez nowego pana.

Zamienił zatem Polak siekierkę na kijek,
"ale za to jaki fajny ten kijek, bo jest z kasą!",
nic to, że dostajemy nim po plecach,
"z lubością to przyjmujemy, jak sado-maso...."

"Niech nam nawet zimno będzie!
Niech zmarzniemy, byle razem!
Sztamę we wszystkich nieszczęściach
i głupotach trzymajmy, ujdzie nam to płazem!"

Bo naród taki głupi za tym Zachodem,
jak ten głupi w rozum, byle ma wiarę,
ona my starcza za wszelkie niedole, ba -
ona jemu je sprowadza, jakby za karę.

Nie ma się już kogo uczepić za białą szatę,
ukryć się za nią, jak dawniej za białego papę,
oj, nie chce Wytykan znowu na tronie Polaka
oj, działa by się u nas znowu wielka draka!

A tak - osamotnieni się czujemy,
nikt nas nie weźmie w obronę, rzuci dolarem,
cóż nam pozostaje jak nie uległość i podpisywanie
na ślepo, byle se być pod tym zachodnim panem.

Nic to, że Polski już prawie zero,
"A kto by się tym przejmował,
jak z podpoli-tyki kupa szmalu nam wpada
za to, że ludowi o CZYJEJŚ niepodległości się gada.".

Obudź się, śpiochu i wstawaj zawalczyć
o swoją Ojczyznę, bo z czyjejś podłości,
chcą jedni ci ją okraść z resztek jej
suwerenności i niepodległości!

----------------------
Koniec zabawy, dzieci i Młodzi, pora się pouczyć, zadanie odrobić, za nauczycieli popracować nieco i mamie nie przeszkadzać w domowej krzątaninie, an i tacie kiedy siedzi przed telewizorem i ogląda mecz z piwem! Ni, jazda, nie ociągać mi się - misie !


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.10.2022; 18:21

Tradycyjnie wklejamy tu niejako na podsumowanie zwrotkę poprawioną od błędu, jak te kodeksy poprawione być mają:

Mały, ale czy wzrostem tylko - Bóg i historia
raczą to wiedzieć, Polko kochana,
ja wiem tylko tyle, że dziś, tak jak kiedyś -
sami nic nie możemy bez nowego pana.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2022; 06:07

Chciał jeszcze na moment powrócić do wpisu niejakiego FLAKU, z dnia 6 X 2022r.; otóż tym bardziej rodzicom nie będzie się opłacać odprowadzanie dzieci do szkoły korzystając z komunikacji miejskie, z uwagi na bardzo drogie bilety na nie. I tak np. po powrocie do stref czasowych przejazdu autobusem -20 minutowa przejażdżka kosztuje już... 4 zł, w jedną stronę tylko, a co z powrotem, no drugie tyle, czyli jedno odwiezienie dziecka w pobliże szkoły to raptem 8 zł. A co z odebraniem dziecka? No drugie tyle, mamy więc za jeden tylko dzień wydatek 16 złotych!
Czy to Ameryka, Wielka Brytania, Niemcy itd.? Stać kogo na takie wydatki? W Owszem, w Tycach mamy coś około 3000 milionerów, OK, a co z resztą?
Dlatego konieczne są parkingi oraz ich powiększanie.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2022; 06:18

Jasne, że paliwo do samochodów tez drogie, w dodatku odwozy nimi dzieci pod szkołę tłok na ulicach robią i to też prawda, że dylemat jest i żeby go rozwiązać najlepiej byłoby postąpić tak, jak rozwiązały to już dawno niektóre miasta, mianowicie że komunikacja miejska jest... DARMOWA. dARMOWA LUB ZA NIEWIELKĄ OPŁATĄ, A NIE JAK W tYCHACH I GDZIE INDZIEJ, IŻ ZA 20 MINUT JAZDY AUTOBUSEM PŁACI SIĘ 4 ZŁ /ULGOWY POŁOWĘ/, POWRÓCIĆ PRZECIEŻ TEŻ TRZEBA, ZATEM STANOWCZO ZA DROGI JEST TEN AUTOBUSOWY SZPAS. I stąd mamy te zatłoczone parkingi i trawniki czy chodniki, nikt o rozbudowie ich nie myśli, albo mało kto. Przynajmniej napisać coś o tym można i się wyżalić, też coś o dalej się wkur...niku piać.
Darmowa komunikacja - wpadł kto w Tychach na to? Pierwszy ja, znowu? Też sukces!

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2022; 06:22

Acha - DARMOWA, ale być może tylko dla rodziców odwożących swoje dzieci do szkoły i z powrotem.
/Oczywiście ta płatna jazda autobusem na miesięczny bilet też możliwa, ale i tak za droga, więc zatłoczenie ulic i parkingów plus otoczenia nadal będzie spore. Pomyślcie nad tym Radni.

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769