Forum

Temat: piec na ecogroszek

syncmaster

Data: 14.02.2006; 21:03

Ma ktoś może świeże wiadomości na temat dofinansowania przez naszą gminę ekologicznych pieców na węgiel.Niech się pochwalą ci którzy już palą w takim piecach i jaki piec polecacie ?

sitek

ja to moge wiedziec Oczy:Niebieskie

Postów: 468

Data: 14.02.2006; 23:33

osobiscie takiegoz nie posiadam, ale z tego co wiem to gmina refunduje do 7 tys. zl. jesli chodzi o koszt zakupu takiego pieca, ale *wiem takze ze sa wporzadku, podajniczek, pyk pyk, dmuchawa, i sie pali... nie trzeba latac dokladac...ale jak pradu nie ma to troche lipa ;)

*wiem bo musze w pracy dokladac do podajnika itp... ;)

pzdr

Kravat

Rudołtowice - Pszczyna

Postów: 144

Data: 15.02.2006; 11:13

eeeeee z tego co slyszałem to jedynie mieszkancy Goczałkowic maja doplaty do tych piecy, w Pszczynie kiedys była dopalata ale na dzien dzisiejszy nic mi na ten temat nie wiadomo

sitek

ja to moge wiedziec Oczy:Niebieskie

Postów: 468

Data: 15.02.2006; 15:08

bardzo mozliwe... moje info jest ze zrodla niepwnego ;) pzdr

sylwa

Data: 15.02.2006; 18:11

Puki co w gminie Pszczyna dotacji nie ma. Może za rok albo dwa. Co do samych kotłów to szczególną uwagę trzeba zwócić na dwie sprawy jakośc wykonania i serwis.
To często idzie ze sobą w parze. Niestety prawda jest taka że wybó jest strasznie trudny. Każdy producent ma w swoich kotłach zalety i wady. sztuka pole na tym aby proporcje były jaknajkożystniejsze. Uczulam na spradzenie dzialania serwisu. Najlepiej gdy kotły serwisuje osoba bezpośrednio od producenta, tutaj trzeba sprawdzić czas reakcji. Drugi sposub to serwis po stronie instalatora który montuje kocioł. Jeżeli jest to osoba znajoma zaufana i potrafi przedstawić przynajmniej kilka adresow gdzie to dobrze funkcjonyje myśle że można zaryzykować. Jednak UWAGA często są to instlatorzy pierwszego razu którzy nie mają bladego pojęcia jak to ustawić a czasem nawet zamontować! Dobrze wypytwać kilka osób zanim się kupi. Nawet często sprzedawcy w sklepach mają różne opinie w zależności jakoe szkolenia przeszli. Jednak mnie się wydaje że to właśnie sprzedawca potrafi być najbardziej obiektywny. Po pierwsze najwięcej sprzedaje tych urządzeń, po drugie ma kontakt zproducentem i wie jak są rozwiązane problemy z serwisem. Jest jeszcze jeden bardzo ważny problem. To jaość ekogroszku. To jest czysta loteria. Wiem że tera z związku zbrakiem na runki nie tylko ekogroszku ale wogóle węgla jakośc jest na dramatycznym poziomie. Najlepeij kupować na jesień na próbę i jak jest ok to szybko z większym zapasem na cała zimę. Praktycznie nie zależnie od jakości każda zmiana-dostawa wiąze się przesterowniem kotła. Jest to jednak dosyć proste, wystarczy dobrze przeczytać instrukcję obsługi.

Nowi klubowicze

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21866

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2424

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769