Forum

Temat: Rowerem Na Zachodni Kres Europy - Camino De Santiago

Mateusz_Sa...

Piasek

Postów: 1

Data: 07.01.2014; 20:53

Witam wszystkich! Z tej strony Grzegorz Dziędziel, Marek Sajdok i Mateusz Sajdok.

https://www.facebook.com/rowerem.na.zachodni.kres.europy

Strona poświęcona wyprawie rowerowej 3 Ślązaków na zachodni kres Europy.

Pszczyna->Wiedeń->Genewa->Barcelona->Santiago De Compostela->Cabo Finisterre

Jesteśmy przyjaciółmi, którzy postanowili oderwać się od biurek, do których przykuły nas obowiązki studenckie. Wyprawa jest spełnieniem naszych marzeń... Jest naszą ucieczką w stronę wolności od codzienności malującej się w różnych odcieniach szarości. Lubimy gonić za przygodami oraz marzeniami, podziwiając otaczające nas krajobrazy z prędkością około 20 km/h(chyba że jadąc z górki, wtedy gdy licznik dobija do 70-siątki, to nawet rozejrzeć się nie ma czasu...):D
Chcemy przejechać na drugi koniec Europy na rowerach aby pokazać, że świat jest mały i w zasięgu ręki.

https://www.facebook.com/rowerem.na.zachodni.kres.europy


Proszę polubić stronkę (kliknij "lubię to!") - jest ona uzupełniana, będzie pojawiać się relacja z przygotowań i podróży!

nasz cel:

Przejechanie rowerem wzdłuż Europy, sięgając Oceanu Atlantyckiego.
Przeżycie wspaniałych, wspólnych chwil.
Zwiedzenie wielu zabytków kultury Europejskiej, jednego z najważniejszych laboratoriów na świecie - CERN-u;
Pójście śladami Św. Jakuba do Santiago De Compostela, i odwiedzenie grobu Apostoła.


Zapraszamy do polubienia strony! Jako że jesteśmy studentami, chcielbyśmy zebrać troszkę funduszy na tą wyprawę. Wasze facebookowe "lajki" ("lubię to!") pomogą nam w znalezieniu sponsorów!

Z góry dziękujemy!
POZDRower, Mateusz, Marek i Grzegorz!

charger

miasto

Postów: 186

Data: 12.01.2014; 18:42

Podoba mi się wasza inicjatywa! Trzymam kciuki za powodzenie waszej "misji" :)

wolnosc_toja

znana wam_popis

Postów: 829

Data: 13.01.2014; 07:57

Życzę powodzenia i udanej zabawy. Mam kolegę, który w czerwcu rusza na przejazd pd granicą polski, też fajnie po górach. Tacy ludzie to wg mnie pozytywnie zakręcone "świrki" - super.

POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 13.01.2014; 08:09

Brawo chlopaki!

POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 13.01.2014; 08:41

Proponuje rowniez otrzymac oficjalne blogoslawienstwo na ta podroz od:

Fédération de Géo-cyclisme de Biere Individuel.

Mozna tez wciagnac ten rajd na oficjalna liste rajdow piwokolarskich i zebrac sporo punktow:

www.piwokolarstwo.eu

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 13.01.2014; 09:36

Kurde - nie zapomnijcie se tylko o pompce do roweru!!

qr_d_ebalance

Pszczyna

Postów: 2132

Data: 13.01.2014; 11:16

Powodzenia, super inicjatywa!

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 14.01.2014; 20:41

A weżcie se ze sobą /teraz w kapitalizmie i odkąd prawica rządzi mówi się: ze sobom/ więcej Euro; przydadzą się jak osłabniecie - na zakup rowerowego silniczka spalinowego. Podobno jest ich tam od groma. No i na paliwo musi Wam styknąć.

qr_d_ebalance

Pszczyna

Postów: 2132

Data: 15.01.2014; 09:58

Ton daruj se te swoje idiotyzmy. Ty se w rzić ten motorek wsadź.

Yankee

Pszczyna

Postów: 967

Data: 15.01.2014; 10:37

Ile czasu na tę wyprawę przewidujecie? Całe wakacje tzn 2 miesiące? Ja najdalej byłem na rowerze gdzieś 100km za Salzburgiem - świetna inicjatywa. Wykorzystujcie swój czas póki macie go jeszcze tak dużo wolnego. Jak się już wpadnie w wir pracy to raczej nie ma możliwości żeby zrobić sobie 2 miesiące wolnego od pracy - nawet (albo tym bardziej) jak się ma własną działalność.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 15.01.2014; 13:27

O jak też to dobrze, że to ja takiego komentarza jak ten qurdebelanse nie napisałem, bo bym już miał karną kartkę od admina; lepiej mi nie być takim pszczyńskim chamidłem, mam spokój.

Dorada jak dorada, każda dobra albo zła, można ją przyjąć, albo odrzucić.
Jak tak daleko chłopaki jadą, to zawsze może się któremu coś przytrafić, jakaś kontuzja, albo choroba /nie daj Boże/, no a taki mini silniczek wówczas to wieli ratunek, tak sobie myślę, bo już mnie raz tak kolano zabolało, że musiałem rower prowadzić przez 20 km /akurat przed domem ustało... Dzięki temu spacerkowi?/.
Życzę stale z górki!

aniol_stroz

Wyjebanemamnatolandia

Postów: 496

Data: 26.01.2014; 17:56

Ja mam pytanie dotyczące sprzętu.

Jakimi rowerami planujecie wyruszyć w świat, na rowerku pomykam sporo każdego sezonu, jednak z powodu braku wolnego czasu robimy z kolegami wypady najdalej do 150 km w obie strony weekendami i standardowo dojazd do pracy. Mój rowerek jest na 28 calowych kołach i szosowej oponie- 23mm. W tym roku planujemy wyjazd nad morze i zastanawiam się nad zakupem roweru crossowego na szerokim balonie z powodu siedzenia :). W sumie nigdy nie jeździłem na innym rowerze jak szosowym. Chodzi mi po prostu o wygodę. Czy taki zakup ma sens,czy po prostu zostać przy obecnym sprzęcie.


Pozdro.

Yankee

Pszczyna

Postów: 967

Data: 27.01.2014; 14:56

Jak chcesz jechać nad morze z rowerem na bagażniku auta to jak najbardziej crossowy będzie dobry. Jak chcesz tam jechać na rowerze to tylko na szosowym.

qr_d_ebalance

Pszczyna

Postów: 2132

Data: 27.01.2014; 15:51

Yankee - pod względem szybkości niewątpliwie szosowy nie do pobicia. Tylko, gdzie on na szosowym pomieści plecaki, sakwy, bagaż, części itp.?
czy przy oponach 25 mm i takiej konstrukcji wpakowanie na tył sakw ważących z 15 kg lub przejechanie się po bocznej/leśnej/kamienistej drodze ma w ogóle sens? Co z obręczami? Wyobrażasz sobie drogę nad morze z plecakiem/namiotem?

Jak dla mnie w taką trasę crossowy na oponach najbardziej zbliżonych do szosowych. A o ile trasa będzie wiodła szutrami, lasami itp. to standardowe opony crossowe. Ewentualnie jak Cię stać to jakiegoś touringa - np. Evans, tyle że w Polsce ciężko dobrego kupić.

aniol_stroz

Wyjebanemamnatolandia

Postów: 496

Data: 27.01.2014; 17:15

A jaki ma sens jechać z rowerem na bagażniku samochodowym :p.
Trasę planujemy na 3 dni, tylko asfalt. Noclegi rezerwowane w konkretnych miejscach, więc będzie trzeba dojechać.
Co do bagażu, będzie minimalny. Nie obciążamy rowerów sakwami. Zabieramy plecaki i to co się do nich zmieści- ubrania na trasę, świeża bielizna i coś do spania.
Pytam o rower bo nigdy nie byłem na kilkudniowej wycieczce. Chodzi o wygodę bo plan jest taki aby na rowerach również wrócić.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 27.01.2014; 17:45

W zależności od charakteru wycieczki - można też rozważyć doczepienie przyczepki rowerowej i pomieścić co się chce.

POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 28.01.2014; 12:40

Ja pierdziele ton? Zdrowyś aby?

Dało się zrobić wpis o jednym zdaniu i jeszcze w nim nie umieścić żadnej bredni ani obrazić nikogo?

Yankee

Pszczyna

Postów: 967

Data: 28.01.2014; 17:43

qr_d_ebalance:

ja z sakwami na rowerze szosowym jechałem do Salzburga i z powrotem. Nie wiem w czym problem. Na szerszych oponach są większe opory toczenia nie mówiąc o mniejszych kołach.
Oczywiście jak ktoś chce ćwiczyć mięśnie to i na składaku można jechać :-) ale ja polecam jednak mimo wszystko szosowy.
Wcześniej sprawdzić centrowanie kół i naciągi szprych - to podstawa.

aniol_stroz

Wyjebanemamnatolandia

Postów: 496

Data: 29.01.2014; 08:52

Yankee dużo jeździsz na rowerze??

Yankee

Pszczyna

Postów: 967

Data: 29.01.2014; 09:04

Kiedyś dużo a teraz z braku czasu niestety już znacznie mniej. Ciężko też zgrać się ze znajomymi (praca, rodziny etc.). Póki się jest młodym a najlepiej uczniem lub studentem to trzeba korzystać z tego wolnego czasu. Takie wyjazdy są wbrew pozorom bardzo tanie.

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769