Forum

Temat: W kontekście zderzenia auta z jeleniem

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 11:37

Pless.pl na stronie głównej podaje informację na temat tragicznego zdarzenia drogowego, a ja przy tej okazji dopisuję swoje mądrości...

"Jeleń wyskoczył na drogę, kierowca wylądował w szpitalu
Dzisiaj około godziny 5.15 przed jadącego przez Studzionkę Volkswagena Golfa wyskoczył jeleń, który próbował przebiec na drugą stronę jezdni. Kierowcy nie udało się go ominąć.

Zwierzę uderzyło w lewy bok samochodu i odskoczyło na sąsiedni pas. Z przeciwnego kierunku nadjechał Volkswagen Lupo. Kierowca również nie zdążył zareagować i uderzył w jelenia, który przez przednią szybę wpadł do samochodu. Ostatecznie, w wyniku hamowania, zwierzę wylądowało w rowie." Koniec cytatu.

No i teraz moje przy tej okazji madrości, jak najbardziej słuszne, jak zwykle, prawda:

- Przypierniczali, pomimo trójkątnego żółtego znaku oszegawczego: "Uwaga na zwierzynę leśną",

no bo inaczej mogli by być ukarani przez nadgorliwego policmajstra za to, że są "maruderami" na drodze i "blokują normalną jazdę", o czym wielokroć gadał nam w TV ten niepoważny policjant telewizyjny i przez to są te wypadki, bo autorytet Policja ma.

Tego znaku ostrzegawczego to nie tylko kierowcy nie respektują, ale nawet dzika zwierzyna,jak się okazuje, a przecież to dla niej te znaki tam z pewnością postawiono...

Nie chcieli być "maruderami", nie narażać się na trąbienie ze strony "normalnych" kierowców, no to teraz sobie leżą w szpitalu i dochodzą do siebie i tak mieli szczęście, szkoda mi jelenia, musiał widzieć ten znak i zaufał ludziom, że normalni są.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 11:55

Jechał kiedyś obok mnie, czyli wyprzedzał, Kobiórską, i przez dłuższą chwilę przyglądał mi się taki jakby asp.Sokołowski, bo nie za szybko sobie jechałem;
- zamiast dozwoloną /a nie nakazaną! co często sobie kierowcy mylą/ 90. - ze 70. sobie jechałem, a to musiało mu się nie spodobać, bo sznur aut spory był za mną.

Cóż, kiedy wcześniej mijałem ten znak ostrzegawczy: "uwaga na zwierzynę leśną" a również dostosowałem prędkość do panujących na drodze warunków jazdy /liczne pęknięcia i in. uszkodzenia i zagrożenia na jezdni, kiepskie samopoczucie po wypiciu...soku warzywnego - zgaga!/, jak również wyprzedzania nikomu również żadnym gestem nie zabraniałem - w efekcie jazda moja była nad wyraz BEZPIECZNA, acz z pewnością dzięki temu nie bezmyślna i piracka, dzięki czemu w szpitalu wtedy nikt nie leżał, ani w kostnicy też.


Życzę każdemu takiej rozwagi i by sobie raczej te 10 minut wcześniej wyjechał, bo a nuż spotka na drodze tona, a Sokołowskim się nie przejmujcie, jak każdym takim, co Was namawia do nierozważnej jazdy i tym samym pozbawienia się i kogoś, nawet tego jelenia choćby - cennego życia, nawet jeśli jest on wieczne, to tym bardziej mamy czasu sporo.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 12:14

Też niezbitym faktem jest, iż sam miałem już parę razy kontakt, nie bezpośredni, dzięki mojej rozważnej jeździe, ale wzrokowy dzięki temu, na szczęście, kontakt na drodze ze zwierzyną leśną: raz z watahą dzików, jakieś 60 m przede mną, a drugi - z sarnami - też jakieś 50 m przed autem mi wyskoczyły.
No, ale że dziadek w kapeluszu i z laską /drewnianą, nie gadaj!/ jechał sobie zamiast te dopuszczone 90, to 70/80, no to skończyło się na lekkim hamowaniu.

Na pełne dozwolone /a nie NAKAZANE, niektóre osły!/ 90km/h, to sobie pozwalam na OTWARTEJ drodze i przestrzeni, nie zasłoniętej drzewami i krzewami. Ani też z licznymi łukami, pęknięciami itd., panowie Sokołowscy.



mort

Madagaskar

Postów: 71

Data: 06.10.2017; 12:52

Myślałeś kiedyś o swoim blogu, taki kącik tona gdzie mógłbyś pisać sam dla siebie ?
Nie spotkałem jeszcze forum na którym jeden użytkownik stręczy innych swoimi wypocinami :D
Popracuj troszkę nad higieną forum.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 13:19

W przeciwieństwie do ciebie myślałem i zawsze myślę.

Nie spotkałeś, to wstyd dla takich jak ty pustaków, a nie forum.
Dla nałogowca takiego jak ty każdy inny napój będzie stręczycielstwem witaminami.
Popracuj nie tylko troszkę, ale sporo nad higieną swoich nóg, to forum samo się oczyści z twojego smrodu.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 13:30

Ćśśśś....

A kto to, co to tak wrzeszczy, drze się:?

- MAMOOOO, TATOOOO, ADMIIIIINNN!!!!

Brońcie mnie przed tooneeemmm!!!

On pisze sobie na forum, SAM sobie pisze, bo nam pustka nie pozwalaaaa!!!
To musimy /ja muszę/ pisać o nim bzdety, ze wstydu przed samym sobąąąąą!!!
A mógłbym chociaż napisać o czymś ciekawszym, ale JAK, O CZYM?!! Nie mam żadnego pomysłu i jak Redakcja tematu nie podsunie na stronie głównej - to ja ZERO!! PUSTKA w łepetynie!!
Mamooo, tatooooo!!!

I z tego wychodzi, ze tylko ton ma pomysły i dlatego stale o czyms ciekawym tu pisze, a ja nic, zero, a nawet mniej niż zero, bo do zadku jestem, chłolera!!!!
Mamoo, tatooo - coście za udoopa urodzili!!!!



PS: Oto piękny wkład morta w jakże pożyteczny wątek tona o bezpieczeństwie jazdy...
Pszczyna to jeszcze miasto aby, czy już wiocha?
A, pardon - to tylko mort z wiochy tu pisze.
Pardon wszystkich pozostałych. W końcu to moi nauczyciele na Wszystkich Świętych leżą i na dobrą pamięć zasługują, choć ten mort i ten no - ją kala, postraszą go, to się ze strachu zesła.










zolaw

Pszczyna

Postów: 12

Data: 06.10.2017; 13:33

w otchłani internetu nikt by na niego nie zwrócił uwagi, tu jest kimś (przynajmniej tak mu się wydaje)

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 13:35

Ciekawe czy jak by tak jeleniom prawko dali, to czy też tyle wypadków na drogach by było?
Oczywiście wtedy zamiast jelenia wrysowanego w żółty trójkąt figurowałby człowiek, z butelką najlepiej, ażeby mógł się rozpędzić do maxa.../?/ Tak by to działało.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 13:41

Nic mi się nie wydaje, tak sobie myślę i kropka.

PS:
Nie moja to wina, że tak muszę uważać, sytuacja mnie do tego zmusza i druga kropka, albo nie - przecinek, bo jeszcze dodam, iż jak na tylu ludzi, to ja jeden byłbym /powinienem być/ tu zaledwie jednym z wielu, a dlaczego tak nie jest?

Umiałeś się jeden z drugim tu dopisać?

A nawet wątki pozakładać, swoje?

Czyli, że jednak da się, formalnie, tylko... nie...intelektualnie?

Przykro mi barzo, ale o so wam choci???...Hep...





zolaw

Pszczyna

Postów: 12

Data: 06.10.2017; 13:46

Jesteś jak te menele parkowe, niby nic takiego nie robisz. Wysrasz się czasem pod drzewem, odlejesz, flaszkę na ścieżce rozbijesz. Nikt cię jednak za to nie karci. Ludzie unikają parku, wolą pogadać gdzie indziej. I tak to się kręci. Aha, róznica jest taka że im się nie wydaje że są zajebiści.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 13:47

Czy w końcu mieszkańcy tego grodu doczekają się z waszej strony jakiegoś KONKRETNEGO komentarza NA TEMAT?

Czy dalej tylko będziecie zajmować się babskim plotkowaniem? Macie aby wszystko dobrze w gaciach uporządkowane?

Jak nie, to lekarza ludzkiego się czepiać, a nie mnie, zwierzęcego /być może/...

I tematem mi się tu konkretnym zająć natychmiast, i najlepiej jakim swoim, jak wam ton nie odpowiada - społecznym jakimś, politycznym etc.
I Regulaminu mi się tu trzymać, proszę! a nie spamować tylko!!!!



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 13:51

O, patrzcie się ino: zalewek jednak umie coś wydukać z siebie, naprawdę on umie!!!


TO CZEMU NIE ZAŁOŻY POWAŻNEGO WĄTKU JAKIEGO, TYLKO SŁA POD DRZEWEM TONA?... I Z FLASZKI POCIĄGA JAK TEN MENEL W PARKU?! I SMRÓD TAM ROBI?! JEDEN Z DRUGIM?!






ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 13:54

...zolówka - pewnieś se do buta pod tym drzewem tona nasłał i zolawke masz za śliską, dlatego z tego wątku zejść nie umiesz, prawda?



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 13:59

I widzicie, pszczynianie, to jest poziom, który tym menelom forumowym: mortowi i zolawowi odpowiada - po prostu KONWERSUJĄ ze mną!!

Jak tylko jest o piciu, menelach, o kupie, o słaniu, tak, to oni natychmiast tu przy tonie są!!

Tak ich nie ma, bęben zamiast głowy.

/Może się urwał zespołowi jakiemu?
Muzykanty - sprawdźcie no, czy wszystkie instrumenty macie, a zwłaszcza bęben pusty!/


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 14:01

Nie no, ja Wam powiem, to na mus muszą być ci ranni po wypadku też jakim i w szoku są, jak nic!!

Tak by nikt nie pieprzył jak ci dwaj, na normalnie i na trzeźwo.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 14:05

...Z drugiej strony..., no konwersują, ak potrafią, ale jednak, choć twierdzą, że się nie da, jakoby, a po nich widać, ze jednak DA SIĘ!!

To dlaczego kłamią? Dlaczego?

Bo taką aurę w Polsce mamy? /do kłamania?/

No tak, to by mi się nawet zgadzało z tym co ja tu od dłuższego czasu opisuję: kłamstwo na kłamstwie stoi! Jak w tej Unii, zresztą i po to chyba żeśmy tam wstąpili, bo swój przyciąga swego; ja też chyba kłamię...?





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 14:08

Nieee, ja już wiem chyba czemu oni tak...

Im się z tego opilstwa ten tytuł watku pomylił i czytają go tak:

W kontekście jeleni.
Czyli siebie.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 14:18

No popatrzcie sami: tak sobie spoko zacząłem interesujący temat: o bezpieczeństwie jazdy.


A tu masz, co mi z tego wyszło, dzięki tym, nomen omen jeleniom forumowym: zamiast NA TEMAT, to oni tona się ZNOWU czepiają, jakbym to ja ten wypadek spowodował.

I jak nas potem mają w tej Europie traktować?

Zawiść, złośliwość, prostactwo, wstecznictwo, chamstwo, ....., ....., ......, itd.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 14:25

Tak samo wiem już chyba dlaczego kierowcy nie są skłonni zważać a te znak ostrzegawczy: "uwaga na zwierzynę";

sądzą oni zapewne, że na tym znaku, w przebraniu, są ci dwaj jelenie /jeden za drugim/ ...a nie prawdziwy jeleń.

I dlatego prują dalej.

Zapytam o to drogowców i jeśli się okaże, że faktycznie do tego rysunku jelenia na znaku pozowali ci dwaj /co najmniej/, to też tak będę pruł!


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 14:30

Fraszka na morta i zolawa

Wyskoczył jeleń a drogę,
a za nim drugi z leśnego zakątku,
lecz to wcale nie były jelenie,
a tylko ci dwaj z mojego wątku.


He he he he... Dobre, co? Dobreeee!!

PS: Jest jeszcze pytanie do tego:

czy hamować czy nie?





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 14:32

Tak tak, czytajcie raz jeszcze, to o was:

Fraszka na morta i zolawa

Wyskoczył jeleń na drogę,
a za nim drugi z leśnego zakątku,
lecz to wcale nie były jelenie,
a ci dwaj z mojego wątku.


PS: Jest pytanie:

hamować czy nie?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 14:34

Łatwo odpowiedzieć; jak się ma takich na swej drodze, to żadne hamulce nie działają, co widać po tym wątku.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 14:36

Ok, wracam do obory; to bydło już lepsze.

I nie wiem kiedy wrócę, Halincia.

Zważaj na jelenie, w przebraniu.






ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 19:18

Tak, uciekając w końcu od tych osłów - wracam do meritum, czyli tematu wątku.
Na stronie głównej Pless.pl są różne różniste komentarze, mnie lub bardziej rozważne, jak zawsze, ale tak dla głębszej refleksji ten akurat bym tu wkleił, ot /może więcej do Bazy Pola Morfogenetycznego, niż pyskatych ludzi poniektórych..., aby pomyślnie do nas to wróciło, znaczy bez tych wypadków/:
-------------------------
Gość: świadek
do ton: żal mi cię chłopaczku, pewnie nigdy w życiu nie byłeś w takiej sytuacji, która de facto nie jest zależna od nas, samochody jechały dopuszczalną prędkością, nie ma żadnych szans ominąć zwierzynę, która nagle wybiega na jezdnie. Na całe szczęście nic poważnego nikomu się nie stało oprócz rozbitych samochodów. Swoją drogą w tym miejscu nie ma żadnego oznakowania informującego o dzikiej zwierzynie. Winny w tym miejscu jest zarzadca drogi.
4 godz. temu • Odpowiedz • Wyróżnij • Naruszenie regulaminu
0 / 0
-----------
ton, do świadka:
--->świadek - chłopaczku: to co piszę nie ma na celu winić poszkodowanych w tym wypadku, a zapobiegać im MAKSYMALNIE.

1. "Z dopuszczalną prędkością"? - powiadasz?
He, czyli z 90. np.?
Ty jesteś też tym uczestnikiem gry/wojny hybrydowej przeciwko Polakom?

2. To, że brak znaku ostrzegawczego "uwaga na zwierzęta" na drodze przebiegającej przez las...he, po raz drugi.
Naprawdę nim jesteś?

No to faktycznie broni nawet Polakom do ręki nie trzeba dawać, wyginą w tej wojnie hybrydowej /przez kogo wywoływanej stale?.../

3. To nieprawda, że nie da się w większości takich sytuacji uniknąć nieszczęśliwych wypadków jeśli jadzie się przez las nie za szybko i ostrożnie - jest duża szansa, że wyhamujesz, niż gdy jedziesz z "dopuszczalną prędkością", czyli te 90km/h ,, w dodatku nocą, bez barierek i bez ogrodzenia lasu, bo to głupota, żeby nie powiedzieć dosadniej
.
Jesteśmy znani, my Polacy, z braku wyobraźni, z kozactwa takiego jakie ty opisujesz, kiepski świadku.

Miejmy nadzieję, że w tym przypadku poszkodowani dochowali tych zasad bezpiecznej rozważnej jazdy inaczej by tego kontaktu raczej nie przeżyli. Niech wraca do zdrowia. A jeleń... no cóż, też żył i cieszył się jak każdy domem swym - lasem. W cudzym domu trzeba się zachować jak gość, anie szarżować gospodarzowi po placu.
Miejmy nadzieję, ze w onej Bazie morfo... - ta informacja wywoła właściwy rezonans u wszystkich uczestnikach dróg, w tym leśnych, nawet bez znaku o zwierzętach, bo każde dziecko wie, że w lesie one żyją, a nie u łowczego na placu.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 19:36

Ba, niektórym to trzeba jeszcze bardziej wyłożyć kawę na ławę i też to zrobię.

Otóż - nawet niekoniecznie jadąc przez sam las drogą asfaltową publiczną - można natrafić na takie zwierzę; dzika, sarnę itd., a poza lasem również, jeśli znajduje się on w okolicy pól, otwartych przestrzeni, ponieważ teren żerowiska jest dla nich nieraz bardzo rozległy i wracając już z niego lub na odwrót - do lasu - no, resztę już sobie sami dopowiedzcie, bo jeszcze Wam kawę na dzież nieopatrznie rozleję.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2017; 20:25

Bajka o Jeleniu Rogaczu

Wracał se mój brat, Rogaty,
z pola w żer bogaty,
wracał do lasu, domu swego,
by wreszcie wyspać się ranka tego.

Zadowolony był i szczęśliwy,
żerowisko było obfite w rośliny,
smaczne i konserwantów nie mają,
co tak ludzi ponoć wykańczają...

Oni o swe zdrowie chyba nie dbają,
te chemie rozum im zaciemniają,
zachowują się potem jak jakie oszołomy,
na drogach uprawiają hazard karkołomny!

Ileż to razy ja tak miałem,
brat Rogacza, nieraz zdębiałem:
już miałem wyskoczyć, ja, jeleń dorodny
a tu auto za autem, a ja bardzo głodny ,

Cóż było począć: wyskoczyłem!
Szczęście miałem i dobrze skończyłem;
jechał akurat ton, wiecie, ten "oszołom",
nikt go nie lubi, wszystkich obsmarowuje on...

Z daleka już hamował, inni nań trąbili,
bo trąby to jakieś były, jeszcze by go pobili...
Jedni, to nawet kółka na czole se rysowali,
pewnie geometry.lub po prostu ludzie mali.

W każdym razie dzięki tonowi przeżyłem,
do domu, do lasu szczęśliwie wróciłem.
Nie udało się to dziś memu bratu, Rogaczowi,
musiał pokonać skarpę, nie dał rady samochodowi...

Cześć jego pamięci, piękna był wcieleniem,
pięknym i dorodnym w tym lesie jeleniem;
niestety, już go więcej nie zobaczymy,
konsumentom - smacznego życzymy...





mort

Madagaskar

Postów: 71

Data: 07.10.2017; 09:04

W tym temacie są 23 twoje wypowiedzi na 26 a ty dalej uważasz że to normalne. I to się ma do wszystkich tematów na forum. Nikt tego nie czyta każdy przewija by przeczytać ostatni komentarz yellow "farmazony"

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769