Forum

Temat: Znów historycy konfliktują; chcieli udowodnić, żeśmy nie wielbłądy by

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 29.01.2018; 13:27

...i nie Kuby rozpruwacze byli, tylko niemiecki nazizm i ich obozy koncentracyjne, a nie "polskie" i w efekcie znów doprowadzono do konfliktu międzynarodowego.

Jeśli napiszę, że to Krzyżacy wygrali bitwę pod Grunwaldem - będzie miało dla nas negatywne skutki?

A wygrali!
Widziałem to na jednym z odcinków świata wg Kiepskich.









ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 29.01.2018; 13:53

Po co niedouczonego lub formującego swe wypowiedzi wyedukowanemu nawet lecz PO SWOJEMU - i BEZ ZŁYCH ZAMIARÓW, jak to temu b. prezydentowi USA Obamie się zdarzyło, że na spotkaniu z Polakami wypsnęło mu się nieopatrznie "polskie obozy śmierci", zamiast nazistowskie/niemieckie, co na pewno miał przecież na myśli i w głowie, ale tak palnął no niezręczne - po co takich karać i wiezieniem grozić?

Każdy to dziś w całym świecie wie, bo telewizja wszędzie dociera i ludzie filmy o hitlerowcach też znają i wiedzą - co oni robili, że wojnę wywołali, a nie Polacy i oni, naziści Żydów w obozach mordowali, a nie Polacy - ofiary niemieckiego nazizmu.

Po co komu udowadaniać, żeśmy nie wielbłądy ani Kuby rozpruwacze, jak to złośliwca i człowieka o złej woli i tak nie przekona lub nawet on tez to wie, ale po prostu Polaków nie lubi, albo siebie - potomka ich chce wybielić, może ze wstydu a może z wyrzutów sumienia na kogo innego te zbrodnie zwalić niech tam mu będzie - choremu tak czy tak.

A tak - znów mamy konflikt międzynarodowy i wywołany a przez kogo to znów?

A PRZEZ HISTOPRYKÓW I HISTORIĘ, O KTÓREJ PISZĘ, że za wiele jej bo konflikty sprowadza, ożywia, a to się może dla nas i dla innych źle skończyć.

Za dużo-śmy tych histeoryków naprodukowali i chcą być ważni, jak ta maga w mlecznej oopie...zoopie. I nawet ustawy restrykcyjne sobie wymyślają i polityków do konfliktów i niezgody podpuszczają, jak to nie tak dawno jeszcze niejakie Biuro Polityczne jakieś a wiadomo jakie.

A tu pszczynianie swoje i tak wiedzą i nie trza im grożenia więzieniem za palnięcie bez nabijania, jak się też czasem pomylą - przejęzyczą, jak ten prezydent Obama, a donosiciel usłyszy, jak tam usłyszał...

Więcej wyrozumiałości wobec ludzkich słabosci, niegroxnych w końcu, bo TO JUŻ BYŁO i jest ZA NAMI, a nie przed - jak kto PRZED SIEBIE PATRZY, a nie wciąż ZA, jak ci historycy, co rany wciąż rozdrapują.
Do archiwów z nimi - histoerykami!!!

Bo nam jeszcze jaka wojnę zgotują.

A Izraelczycy, wiadomo - świetne drony mają. Bojowe, w dodatku.



ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 29.01.2018; 13:59

Znów płotki pójdą siedzieć za to palnięcie, a tacy jak ten prezydent Obama - uśmiechną się tylko z politowaniem: jak można tego do końca nie wiedzieć, jak było.

A pomylić się każdy może, nawet w sposób zamierzony, ale nas i mądrego i dobrego i tak NIE ZMYLI.

Z kolei jak tak przyjdzie na myśl np. Rosjanom wymyślić sobie coś podobnego, że my Polacy też tam kiedyś tez względem nich zaraz po wojnie polsko-rosyjskiej...e, lepiej nie podsuwać im, bo jeszcze telepatia zadziała.

Faktem jest, że jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.

I lepiej już cicho nad tymi trumnami.
Bo się jeszcze... same otworzą, brrrr...

/Z cyklu: Tutejsi, z TEJ ZIEMI, jeszcze myślą./






ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 29.01.2018; 14:13

A najlepiej by było, tak uważam, niestety, albo stety - byle mi tu jaki drona nad głowę nie nadleciał - że można by te poniemieckie, w najwyższym stopniu barbarzyńskie "obozowe pamiątki - obozy na tej naszej polskiej ziemi przez nich zbudowane - zlikwidować lub przenieść, jak chcą - do Izraela....

Po co nam tu one, jak nie nasze są?

Tylko odżywają złe wspomnienia i łzy wyciskają.

Na miejscu postawić pomnik lub tablicę ku czci ofiar, a nawet jakieś małe muzeum, ale nie aż tyle materialnych "wspomnień y tej strasznej i bestialskiej tragedii nazistwosko- niemiecko+autriackiego /Hitler austriakiem był wszak/nam pozostawiac.






ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 29.01.2018; 19:14

To tak samo jak bym ja chciał karać za to, że mają mnie tu za trolla, a przecież wszyscy dobrze wiedzą, że nim nie jestem.

Albowiem - jestem - super trollem!!

A to nie to samo, no przecież.

I po o się spierać/
I tak każdy wie swoje. I przy tym pozostanie. A choćby nam na złość.
Ważne, co Bóg o nas wie i sadzi, reszta do lamusa, czyli - archiwum.

Bądźmy nadal tylko sobą, a nie kim innym, bo on tak chce.

Nie po to przyszliśmy na świat, aby nie wypełniać przypisanej nam roli i życiowej niszy.

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 29.01.2018; 22:02

Ja to nawet uważam za skandal utrzymywanie tego obozowego miasteczka.


Bo to istotnie jakby "ku chwale i triumfie" /jak by tak powtórzyć dzisiejsze słowa, acz w innym kontekście wypowiedziane - przez panią ambasador Izraela/ - nazizmu niemieckiego tam jeszcze stoi, Po to chyba, aby pokazywać światu jak wielki był geniusz nazistów niemieckich w budowani tego typu obiektów.

A są one znakomicie przez nas utrzymywane, dachówki wymienione, napis który jest kpiną z więźniów i ofiar ich - pielęgnowany i remontowany, wszystko to jakby odświeżane, ech, straszna to kpina z tych ofiar pomordowanych w tych budynkach
Utrzymywać tę kaźnie, to jakby wymierzony im policzek jeszcze po ich straszliwie zadanej śmierci.

Naprawdę, to ze to jeszcze tam stoi takie całe to osiedle obozowe to trium i pochwała nazizmu niemieckiego i zakpienie z ich ofiar bestialsko tam zamordowanych i traktowanych.
Należy się tego jak najprędzej pozbyć by nie być posadzonym o oddawanie chwały nazizmowi niemieckiemu, gdyż to naprawdę swoisty triumf jego.

Jak tak widzi jaki Afrykańczyk lub Azjata migawkę z tego wielkiego osiedla obozu - znakomicie utrzymanego, z "pięknymi" budynkami i ich dachami po remoncie, ceglastymi pięknymi murami, no to sobie ma prawo tak pomyśleć, że nic tylko niemiecki geniusz /że śmierci - już nie doda?/ i triumf nazizmu to osiedle.

Toż Pałac Kultury chcieli by wyburzyć, w którym ani nikogo przecież nie mordowano, ani nie gazowano ani tez nie wieziono nawet, a tu taka pamiątkę bestialstwa nazistowskiego pozostawiają jakby na uragowisko ofiarom jego.

Skandal i nic więcej. I wstyd i hańba.




ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 30.01.2018; 07:27

Uczmy się myślenia...

Powiada się,. że lepiej w politykę nie wchodzić jeśli nie chcesz sobie napytać biedy.

Z drugiej strony, jak nie będziemy świadomi tego co się wokół nas za sprawą polityków dzieje - to też się bez tej biedy nie obejdziemy.
No, powróćmy do tej ustawy IPN-u na temat karania więzieniem każdego...
e, przytoczmy sobie dosłowny cytat z niej, a przekonamy się gdzie kryć się może dla nas, dla "każdego" niebezpieczeństwo, jeśli w nieświadomości i niewiedzy palniemy coś nie tak:

"Zgodnie z ustawą, każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką
lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości,

POKOJOWI /!!!!!!! - wykrzykniki tona//

i zbrodnie wojenne - będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za "rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni.

Jeśli sprawca działałby NIEUMYŚLNIE -

podlegałby karze grzywny lub ograniczeniu wolności. Nie byłoby przestępstwem popełnienie tych czynów "w ramach działalności artystycznej lub naukowej". Nowy przepis ma się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca - "niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu".

Przeciwko pokojowi także, czyli jeśli Ty podważysz np. sens naszego, Polski, udziału w ukraińskim Majdanie, skutkiem czego jest tam wojna, albo podważysz TAK SAMO legalność naszego "współudziału" w popieraniu zamiaru obalenia legalnego "reżimu Assada" w Syrii - to również możesz podpaść tej ustawie? I w następstwie iść dowiezienia?
Warto się chyba nad tym zastanowić i się o tym uświadamiać, dla naszego i "każdego" - dobra.

Dlatego to izraelskie MSZ nam wyjaśnia:
/czyt. poniżej/


ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 30.01.2018; 07:29


"Rzecznik izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych Emmanuel Najszon napisał w poniedziałek na Twitterze, zwracając się do Polaków, że stronie izraelskiej krytykującej nową ustawę o IPN nie chodzi o "polskie obozy śmierci". "Oczywiście, że nie były polskie" - dodał.

"Drodzy polscy internauci - problemem nie są obozy śmierci. Oczywiście, że nie były polskie. To były obozy niemieckie. Problemem jest prawnie dozwolona, fundamentalna wolność mówienia o zaangażowaniu Polaków w mordowanie Żydów bez obawy o groźbę kary. To proste" - napisał Najszon, zwracając się do osób śledzących jego wpisy.

W niedzielę Najszon zapowiedział, że jego resort skontaktuje się w sprawie nowej ustawy o IPN z polskim rządem, "wysyłając bardzo jasny przekaz".

"Nikt nie może zmieniać prawdy historycznej i nie ma tu miejsca na edukowanie rodzin osób, które przeżyły Holokaust" - dodał.


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-rzecznik-izraelskiego-msz-nie-chodzi-o-polskie-obozy-smierci,nId,2515691#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 30.01.2018; 07:34

Chcieli dobrze, a wyszło nie najlepiej.

Za wiele ci nasi historycy z IPN-u powrzucali do jednego worka i stąd to nieporozumienie i całe zamieszanie..

No i zagrożenie dla nas, lubiących czasem palnąć bez zastanowienia to i owo, będąc nieświadomym, że ktoś tu na nas zastawił sprytną, a może wredną pułapkę.

Szkoda, że to nie my, a obcy nam to dopiero, jak się wstępnie wydaje, uświadomili, mianowicie - Żydzi właśnie.

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 30.01.2018; 07:53

Tak mi się wdaje, nie wiem, mogę się mylić, jak zawsze.


Ale jeśli ja na przykład gdzieś tu napisałem, a może Ty, albo "każdy" inny z nas - napisałeś,
że to m.in. przez nasz, Polski, udział w tym czy owym konflikcie wewnętrznym jakiegoś kraju - doprowadziliśmy do wojny, bośmy tam kogoś poparli, byli z nim w koalicji, przeciwko powiedzmy legalnie wybranemu rządowi i jego przywódcy, demokratycznie wybranego, jak u nas, dajmy na to rząd PiS-u i Prezydent nasz, i skutkiem tego jest tam wojna, czy exodus migracyjny, powstały właśnie przez zakłócenie w ten sposób istniejącego pokoju, do którego zburzenia żeśmy się przyczynili - to jak będzie taki pogląd nasz przez to Biuro Poliycz... pardon - IPN oceniony? No jak, takie oskarżenie Polski o współodpowiedzialność Polski w zaburzeniu pokoju, a dokładniej, to tak, jak w proponowanej ustawie:

"lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi/.../

- będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za "rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni".

Czy nie ma ten Izrael aby trochę racji w tym podważeniu całości ustawy w tym kontekście - myśleć w dodatku ZA NAS I DLA NAS? Abyśmy ie poszli siedzieć?
A my tak paplać jak ten troll ton jeszcze lubimy?

To kryje się w tym pułapka na takich jak my/ja, czy nie?




ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 30.01.2018; 08:18

... A ta kwestia?:

"taka sama kara grozi za pomniejszenie rzeczywistych sprawców zbrodni" ...


Wielu Polaków będzie uważać np, iż do zburzenia "tam i ówdzie" POKOJU, a w efekcie wybuchu wojny domowej czy powstałego także w zw. z tym exodusu ludności cywilnej - przyczynili się nie ci, co by naszemu Biuru Polit...pardon znowu - IPN-owi nie pasowali, /no np. m.in. MY, Polska, poprzez naszych polityków,
czy jakaś tam "koalicja",
a wręcz zupełnie ktoś inny, ten trzeci, kogo bardzo ale to bardzo nie lubią, bo fobie sobie taką np. mają i co na to poradzisz/my, jak nie odpowiedzieć za tę niewiedzę karnie - "demokratycznym" więzieniem?

Myślę, ze warto się nad tym zastanowić.
I kto wie, może i podziękować nawet komu za to uświadomienie nam kryjących się za tą projektowaną ustawą przeróżnych pułapek także na nas, paplających czasem trzy po trzy?

Jak w tej chwili chociażby./?/

PS:
To po to, aby pokazać światu i sobie, że też MYŚLIMY, ba - że mamy jeszcze odwagę nie tylko myśleć, ale i wyrażać te swoje poglądy, w sferze niepublicznej, bo tylko na forum.

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 30.01.2018; 08:37

A wystarczyło tylko odnieść się do zasadniczego problemu i ująć to w jednym krótkim zadaniu, jak już chcą karać, np, gdy królowa Wielkiej Brytanii się pomyli, niczym ten Prezydent USA już były:

kto błędnie i kłamliwie przypisuje nam odpowiedzialność za zbrodnie nazizmu niemieckiego - przeinaczając nazwę "nazistowskie niemieckie obozy śmierci na "polskie obozy śmierci" - ten podlega...itd. /ale jak tę królową czy innego ważnego polityka tu ściągną do wiezienia?

Im to nie wystarczyło i nawkładali do tego wora co IM/IPN -owi pasowało, włącznie z pomniejszeniem winy innym, i nie przypisywaniem nam Polsce współodpowiedzialności za zakłócenie gdzieś na świecie pokoju.

Bo co - bo mamy, ma "ktoś" coś na sumieniu?...

I tak zamyka się ludziom ich parszywe, pardon - niewyparzone gęby, w tym demokratycznym i wolnym kraju wolności słowa.

Z religii to zaczerpnęli?
W tym wypadku też nie wolno źle o niej mówić, pod groźbą kary, a oni wielce religijni są, nie tak jak te lewaki zasłane!
/ Biedny Papież Franciszek przy nich: tyle nieraz złego/krytycznego o niej mówi i poprawia na dobre, czy on się wiezienia naszego nie boi?/

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 30.01.2018; 08:44

Słowem: nasi przedobrzyli, albo...


małą dyktaturkę chcą nam

tylnymi drzwiami wprowadzić?...

Bądźmy czujni, jak te Żydy czujne są /pardon: som/.




ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 30.01.2018; 08:55

A już najbardziej wredne wydaje mi się "karanie więzieniem nawet jeśli palniesz to lub kto inny - NIEUMYŚLNIE!


IPN do... archiwum!!!



ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 30.01.2018; 09:22

Albo to:

"kto wbrew faktom"...

Znów będzie to zależeć od tego kto te fakty układa, opracowuje, co bierze pod uwagę, a co nie itd. /Tak jak historię kto układa, pisze.../

Procesy mogą się ciągnąć latami, a stres już tam swoje spustoszenie w stanie zdrowotnym oskarżonego zrobi i kto za to odpowie? A kto, w razie wygranej wypłaci mu odszkodowanie za straty moralne i na zdrowiu?
Warte to tego?

Co to, qrna, za doktory i profesory układają te przepisy?

Odwołać.

Po co dodawali ten akapit tak niepewny?







ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 30.01.2018; 09:32

Nie no, spoko, mówi się, że Pszczyna była kiedyś w połowie niemal żydowskim miastem, bożnicę tu swoją mieli /niedawne kino Wenus/, liczne sklepy, no i cmentarz żydowski duży z tego względu tu jest, Oświęcim i były nazistowski obóz śmierci też niedaleko Pszczyny się mieści, mamy nie brać w tym temacie udziału w toczącej się dyskusji? Jak jeszcze nam więzienie grozi, w razie pomyłki "nieświadomej"?
Na przykład, Młodzi, na klasówce z histy coś nie tak napiszecie i co wtedy z Wami be?
Ja Wam paczek nie będę posyłał, bom biedny /krowa mi się nie ocieliła/.

Aleście się rozpisali...




ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 30.01.2018; 10:27

/Mają się liczyć fakty - czyje...?/

Tak ogólnie...

Fakty przeciwko faktom,
słowo przeciwko słowu będą mieć,
jedni swoje na górze,
inni też tak będą chcieć.

Prawda subiektywna
stanie się obiektywną
na życzenie silniejszego -
prawdą kłamliwą...

czyli albo prawdą,
albo półprawdą,
albo g. nie prawdą,
byle cię pasiaki dopadną...

Cichy dyktatorek
tworzy lisie preteksty
przemyca swoje prawa,
dodając totalitarne teksty...

Czujny obserwator,
sprytniejszy od niego,
demaskuje jego grę
broniąc słowa wolnego...

Nie uda mu się ta zagrywka,
dyktatorek cofnąć się musi,
już w przyszłości
na takie coś się nie skusi...

Wygra na tym i prawda
obiektywna i wolność,
wygramy my wszyscy
jedynie dyktatorka ogarnie złość...

I być może uderzy znów
gdzie indziej i w kogo innego,
wszak zawsze musi on sobie
poszukać jakiegoś winnego.

wszak dowód na potrzebę istnienia
zawsze on sobie poszuka,
jak nie lewaka, czy komucha wrednego,
to czym inszym prawdę znów oszuka.

A rządzący bić mu będą brawo,
dla nich wszak istnieje i ich wzmacnia,
nic to, że straci na tym obiektywna prawda
i że zło i kłamstwo przez to się umacnia.

Dostaną za to rozgrzeszenie,
i dyspensę na zakłamywanie,
wszyscy idą ręka w rękę,
chcą rządów sprawowanie;

jedni dusz,
inni narodu,
liczy się co ich,
a nie co podoba się Bogu.

Bogu podoba się prawda,
lecz nie ich, się nie dziw,
a Jego, czyli obiektywna,
co bierze wszelkie za i przeciw.

Dlatego nie kombinuj więcej,
mały dyktatorku,
i nie sprzedawaj nam
swego kota w worku.



ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 31.01.2018; 11:05

Ciekawe, że nikt jak dotąd nie zwrócił uwagi na to istotne rozszerzenie, niemal z gatunku głębokiej cenzury, pod zupełnie innym tematem dotycz. obozów:


"Zgodnie z ustawą, każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie /.../


lub inne zbrodnie przeciwko /.../ pokojowi


- będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za "rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni.

Jeśli sprawca działałby NIEUMYŚLNIE -

podlegałby karze grzywny lub ograniczeniu wolności."



ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 31.01.2018; 11:26


To: "lub o inne zbrodnie przeciwko pokojowi" Polskę oskarży,
"nieumyślnie" nawet,
patrzcie, jacy oni okrutni w tej cenzurze są...

Ja nie wiem, ale mam co do tego niejakie obawy, czy na przykład jeśli obywatel, internauta, wyrazi swoje wątpliwości co do naszej współodpowiedzialności za naruszenie pokoju tu i ówdzie, oraz ofiar i bardzo negatywnych skutków z tym związanych, to czy prokuratorowi z IPN-u nie przyjdzie na myśl, iż to akurat podpada pod te ustawę i postawi takiemu obywatelowi/internaucie zarzut oskarżenia Polski o zbrodnię przeciwko pokojowi? Za co grożą trzy lata kicia?

Nie wiem po co dodali /przemycili/ ten akapit w temacie obrony prawdy zupełnie z czym innym związanej?

Z nadzieją, że ktoś nie doczyta, nie zauważy?

Teraz to już żadna krytyka po adresem jakiegokolwiek rządu naszego kraju o naruszenie pokoju nie przejdzie bezkarnie, bowiem dyspozycyjni prokuratorzy zawsze chyba będą mogli nazwać ją "oskarżeniem Polski o współudział w zbrodni przeciwko pokojowi"

i rządy odtąd hulaj dusza piekła nie ma - będą mogły wtrącać się i wywoływać wojny wespół z innymi "koalicjantami i sojusznikami", bez narażania się na pacyfistyczną krytykę swoich obywateli.Na pewno, jak zawsze, się mylę, ale błądzić, to rzecz ludzka, zwłaszcza jeśli "nieumyślnie", czyli bez...p nie, już nie bezkarnie.

Czy ktoś podziela te moje obawy?

Nie widzę, nie słyszę, przegłosowane.





ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 31.01.2018; 11:37


I z tym "pomniejszeniem odpowiedzialności innych krajów za ww. zbrodnie, przeciwko pokojowi np." - takie same mam obawy.

No bo jeśli się gdzieś zapomnę, zagalopuję /Ty też, Ty sobie nie myśl, że Ciebie to nie dotyczy.../ i napiszę,

iż uważam, że taki a taki kraj-państwo /o nie, nie wymienię! nie namówisz mnie już!/ uważam za mniej odpowiedzialną, pardon - odpowiedzialny, w tej wojnie, niż... itd., no to tak samo mamy u IPN-u przesmolone.

I tak właśnie historia kołem nam się toczy, ósemką więcej, niż kołem.
Niby to o o obozy chodzi, a tu patrzcie, jakiego kreta nam podłożyli.

Mili goście, nie ma co.






ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 31.01.2018; 11:43

Oddolna cenzura /czerwone kartki od admina - sterowanego m.in. przez tych, co uważają, iż tylko oni mają rację i inni nie mają do niej prawa/ - im już widać nie wystarcza.


Och, komuno...



wredna!!

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 31.01.2018; 12:00

I tak - ciągle mam rację z tą histerią, e pardon, historią, czyli oglądaniem się wstecz, ba - zawracaniem wstecz, co przynosi nam jak nie katastrofy, konflikty, niechęć do nas, to inne zadry.

I to nawet ze swoimi, WŁASNYMI obywatelami, co mieli pecha urodzić się nie w tych czasach, kiedy prawica rządzi, od jakichś 30 lat, a wcześniej, i są za to stawiani pod pręgierz, pod muszkę, choć zawsze uważali, że Ojczyzna jest tylko jedna i pracować dla niej trzeba, a nie strzelać do swoich, inaczej myślących, czy budujących swój kraj, pod dyktando, owszem, wygranych w wojnie przeciwko nazistowskiemu nazizmowi, co nam się niestety to nie udało, i trza się było podporządkować, a nie mącić, sabotować i przeszkadzać i zabijać budowniczych patriotów razem wziętych.

Bóg to widzi i nie grzmi!
A, bo zima jest. Ale przyjdą burze, oj, przyjdą i zagrzmi na pewno!!!

/Z cyklu: Jak zabić, ale nudę./

ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 02.02.2018; 14:31

No dobrze, przykrywają to i przykrywają ten drugi akapit nazistowskimi nazistowskimi obozami i zbrodniami, ale mnie naprawdę dziwi, że żaden z dziennikarzy i naukowców występujących w TV, ani nikt inny, z organizacji wolnościowych - nie zwróci uwagi na tę drugą część akapitu, zaczynających się od:

"lub przeciwko pokojowi" - kto oskarży naród Polski o tę zbrodnie przeciwko pokojowi, a ja chciałbym to wiedzieć, co to oznacza i do czego to się odnosi.

Czy Polak może być pewien tego, iż jeśli wyrazi swe wątpliwości co do naszego zaangażowania się w jakiś zewnętrzny konflikt, w wyniku czego skończy się to wojną, co oznacza ni mniej ni więcej jak nasz udział" w zbrodni przeciwko pokojowi", jak dla mnie, starszego oborowego, nieuka i ignoranta, to czy taki internauta itd. będzie miał z tego tytułu kłopoty, a nawet grozi więzienie?

Czy to nie jest aby jakaś pułapka na tych dociekliwych obywateli, o pokroju pacyfistycznym?
Oraz - ochrona własnych pup polityków, mających ten fakt na sumieniu i obciążonych zarówno ofiarami jak i innymi skutkami tego udziału i konfliktu, a nawet wojny?

A tym samym obrona przed pociągnięciem ich kiedyś za to do odpowiedzialności, tak jak oni chcą tychże obywateli pociagn.
Koniec, klawiatura wzsiada



ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 02.02.2018; 16:28

Dopóki tego nie będę wiedział, że nie o to tej części zdania ustawy chodzi, tak długo nie będę pewny tego czy to nie kaganiec na niewyparzone języki co poniektórych, za bardzo dociekliwych i obruszających się na stwarzane nam zagrożenie/a, no bo zawsze konflikt, wojna, czy inne negatywne skutki wtrącania się lub niewłaściwie pojętej pomocy - może się rozciągnąć i na nasze terytorium, bądź inne dokuczliwe, z sankcjami lub innymi retorsjami włącznie.
Tak, że od dziś nie można już oskarżać naszego narodu /całego znaczy się, to znaczy, że polityków, historyków, itd., już można?.../

"o zbrodnie przeciwko pokojowi", cokolwiek to znaczy, o co pytam.

Póki co - do Bazy Pola Morfogenetycznego to zapytanie kieruję, skąd być może wróci już z właściwą odpowiedzią - o co tu chodzi, z tym oskarżeniem Polski "o zbrodnie przeciwko pokojowi."

Byle nie była ona o 3,00 czy 4,00 nad ranem, czy nawet o 6,00, bo jeszcze co poniektórzy smacznie sobie śpią.



ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 02.02.2018; 16:35

Niejasne, zbyt rozciągliwe sformułowanie, przynajmniej jak na zdolności intelektualne starszego oborowego, a też bym się chciał pokojowi przydać, a nie wojnie, którą mnie ktoś może moralnie obciążyć, jak tych Niemców i potem bulić za to niemało muszą /jak ich zmuszą./

/Z cyklu: Niech to służy pokojowi./



ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 02.02.2018; 16:42

I nie chcę przez to sugerować, żeśmy dotąd jaką taką "zbrodnię przeciwko pokojowi" gdziekolwiek popełnili, ja się na tym nie znam, lecz jeśli inni bardziej obeznani nam to zarzucą, bo się na tym znają, o, to już bym się bał.

Dlatego lepiej to wiedzieć o co tu biega z tą "zbrodnią przeciwko pokojowi". Kogo to dotyczy i kiedy?

No, po co się przed IPN-em tłumaczyć, za kogoś.







ton

Niedaleko

Postów: 21788

Data: 03.02.2018; 13:36

Allle ście się rozpisali... I wszyscy mają ten sam nick, podoba się? Okey...

To jeszcze uzupełnię, co nieco,
temat ten, dla atrakcji;
zamiast w szachy zagrać
rymowankę kleić warto,
lub też głupa sklejać...

A wiec tak: szach i mat!!


---------------------------


Paragrafy na gafy

Gdzie wasza pokora,
gdzie wasz religijny sposób bycia:
cierpliwe znoszenie przeciwności losu
miłości bliźniego i cichego życia?!

coście ze swej wiary cnoty te wyniesli,
wszak od małego religia tego was uczy
gdzież one się podziały,
gdy tylko jakiś człowieczek dokuczy

nie wzrostem, a marnyymi zasadami,
obraża i dmucha nam w kaszę,
przypisze winy cudze, a nawet swoje,
większe może, niż te...nasze?

Wy, co z wiarą na ustach,
przed "lewactwem" nią chełpliwi,
"wiara, ojczyzna i honor" zawołaniem
a tu tacy bojowi i niecierpliwi?

Bo gdzieś ktoś, coś i na wyrost
źle o nas powiedział,
nieprawdę, w zasadzie,
dobre zasługi nasze gdzieś podział...

A chociażby z wdzięczności samej
za ocalałe zycia tysięcy uratowanych
przez dzielnych ziomków naszych
pod groźbą utraty życia lub zakatowanych,

przez oszalalych pod wplywem ideologii,
z nienawiści rasowej i etnicznej,
wykreowanej przez nazistowkich siepaczy,
co nie poddali się kuracji leczniczej...

Padła im tragicznie ta choroba
na ich zdegenerowane mózgi,
naiwny, bądź sterroryzowany strachem naród
wiwatował, miast użyć na nich rózgi!!

Przez ten ich ślepy entuzjazm,
hańbą u Boga okryli swe narody,
wszak degeneraci otrzymywali ich wsparcie
licząc na sowite łupy i nagrody.

Dziś u sprawiedliwego nie budzi to wątpliwości,
niestety, są i tacy, co w myśleniu zgubni -
nieliczne zło nasze, niczym kropla
w oceanie zła - stawiaja je na równi...

Chwasty i szkodniki zdarzaja się
i w najlepszym ogrodzie,
tak i zdarzyło się ono i nam,
w naszym narodzie...

Ubolewamy nad tym gorzko,
dla nikogo nie jest to powód do dumy,
podnoszą nas z kolan chwalebne czyny
rodaków, co ratowali, to byliśmy MY!

Chcą nam wmówić, niewdzięczni,
co nasze ryzyko dla nich gdzieś im lata,
że to nasze nieliczne zło przeważa nad dobrem,
i z nas, też ofiary, chcieli by uczynić kata

A kat prawdziwy śmieje się zza grobu,
cieszy z czczonych jego "pamiątek" każdego lata,
jakoby ku pamięci pomordowanych te mury,
lecz de facto - ku triumfie i chwale prawdziwego kata.

Tak to wygląda, a choćbyś zaprzeczał,
kto normalny pozostawia u siebie
narzędzie zbrodni, czyjejś nawet?
Masochista, co ma pomordowanych nim, w niebie?

A Ty, polityku, co tworzysz swoją,
"politykę historyczną" i własną,
jak zawsze, gdy nowi zmieniaja ustrój,
i są, dopóki ich swiatła jak tamtym nie zgasną...

po cóż, na cóż, nękać lud
pieśniami przebrzmiałymi,
boś zapatrzony wciąż za siebie,
karmisz go historiami krwawymi...?

Masz upodobanie do krwi?
Może i coś z Tobą nie tak;
ciągle tylko o niej, o tej "krwi przelanej",
Czlek nie nietoperz wszak..
.
Ojczyzna Radosną Przyszłością ma być,
a nie smutną i takież msze,
i pamięć bolesna, gdyż tragiczna często,
obfita w przegrane nasze,

Tak rajcuje cię ta "polityka historyczna",
co więcej ona histeryczna, niż wyważona?
Widzimy, ile w niej ożywianej złej namiętności,
co gorsza - takie same u "wroga" rozbudza ona....

I tworzysz potem odwetowe paragrafy i ustawy
przeciwko temu, co sam nawarzyłeś,
a w gruncie rzeczy - przeciwko sobie i ludowi,
bo w swoja moc niemal świętego uwierzyłeś...

I przez to tłumaczyć się musisz z uczynków,
co nie były naszym przewinieniem,
bowiem z ofiary naszej uczynili z nas kata,
boś niepotrzebnie postraszył ich więzieniem...

A nawet, zamknął ich oskarżycielskie usta
wobec winnych naszej "zbrodni przeciwko pokojowi",
jakby coś takiego kiedykolwiek się stało
i paragraf ten ma dać pewność czyjemuś spokojowi...




Nowi klubowicze

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

poca12

Oświęcim
w klubie od: 2024.03.07

zurawina

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

mcnba

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

KrzysztofKasiaPiasek

Piasek
w klubie od: 2024.03.06

Belzebub112

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.06

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21788

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2404

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769