Forum

Temat: Parking aldi

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 15.04.2018; 10:58

Polecam uwadze wszystkich tych którym zdarza się parkować na parkingu przy sklepie aldi w Pszczynie. Parking został oddany w opiekę firmie park expert (brzmi dumnie) Firma to dwuosobowa spółka zoo o kapitale zakładowym 5000 tyś zł.z Będzina. Prokurentem (najważniejszą personą w firmie) jest pan który osobiście wypełnia żółte druczki o nazwie "formularz nałożenia opłaty parkingowej" (parking jest bezpłatny)
W uzasadnieniu
"Zarządca terenu miejsc postojowych stwierdził konieczność obciążenia Pana/Pani opłatą parkingową zgodnie z regulaminem miejsc parkingowych z dnia 02 marca 2018 roku w wysokości 70 zł"

Pachnie szfindlem na odległość, ale... No właśnie. Zakładam, że pan którego osobiście nie miałem przyjemności spotkać jest w posiadaniu zdjęć zaparkowanego samochodu oraz jasnego uzasadnienia wystawienia formularza.
Wszystkim jednak doradzam albo parkowanie na parkingu przy kauflandzie lub omijanie aldika dalekim łukiem by nie narażać się na niepotrzebny stres.

wiciu

pless

Postów: 392

Data: 15.04.2018; 11:31

nie jestem pewien czy jest tam podobna tablica która jest w linku , jeśli jest coś takiego to nic nie zrobisz

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/51,84749,21026171.html?i=3&disableRedirects=true

djhooligan

Pszczyna

Postów: 462

Data: 16.04.2018; 01:40

Aldi tak samo jak i Kaufland zabezpieczyl sie jesli chodzi o miejsca parkingowe,a wszystko to dlatego iz gro osob jeszcze zanim w kauflandzie wprowadzili oplaty,zostawialo swoj samochod na parkingu,na kilka godzin i jechali do pracy sluzbowym. Nie wspomne co bylo w Niedziele jak odbywala sie gielda ,ze w markecie 5 ludzi na krzyz a parking przed marketem prawie pelny. Kaufland wprowadzil oplaty to ludzie przeniesli sie pod Aldika ale tam bardzo szybko sie zorientowali co i jak i oto efekty

Investor

Blisko,coraz bliżej!.Saga Śląska.

Postów: 7024

Data: 16.04.2018; 12:25

Pod Wieżą,też zrobił porządek a pod Tesco,PKO,nie klienci a turyści lub zakupowicze na mieście!.

pless1

Pszczyna

Postów: 10306

Data: 16.04.2018; 14:23

Wlasciciel parkingu ma prawo ustalic w jakim czasie jest parking za darmo ( czas zakupu w sklepie), a po uplywie tego czasu ma prawo pobierania oplaty parkingowej. Jakie to z punktu widzenia wlasciela parkingu oczywiste i zrozumiale. :-)

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 16.04.2018; 23:00

W istocie rzeczy byłem w rossmannie. Jaki dowód dzierżawca parkingu ma na to że nie byłem w sklepie? Na jakiej podstawie "właściciel park expert sp.z o o. z kapitałem 5000 zł wystawia formularz nałożenia opłaty parkingowej? Wreszcie na jakiej podstawie pan, (celowo z małej litery) buda, (celowo z małej litery)cytat: "stwierdził konieczność obciążenia Pana/Pani opłatą parkingową"?
Moim zdaniem podstawą jest tu tylko i wyłącznie chęć zysku, chęć ominięcia prawa i wykiwania w sposób cwaniacki wszystkich. To nieuczciwe! Trafił się kolejny cwaniaczek, który w sposób nieuczciwy chce zbić majątek i tyle.

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 16.04.2018; 23:03

No tak dodam, że w sklepie rossmann byłem po żarcie dla kotów co zajęło mi nie więcej niż 15 minut.

djhooligan

Pszczyna

Postów: 462

Data: 17.04.2018; 00:26

Prosta sprawa,parking nalezy do Aldi a nie do Rosmana wiec mial prawo takowy kwit wystawic. Nie jestes klientem Aldi to plac za parking sprawa prosta i oczywista. A jak juz tak bardzo chciasles zaparkowac to trzeba bylo wjechac na parking od Kauflandu i nie bylo by klopotu

pless1

Pszczyna

Postów: 10306

Data: 17.04.2018; 08:10

Mogles wejsc takze na zakupy do ALDI, wtedy bylbys klienten, oplata bylaby bezpodtstawna i odwolanie mialoby szanse powodzenia. W tym wypadku wlasciciel parkingu mial prawo pobrac oplate. Nie wiem jaki szyld jest umiejscowiony przy wjezdzie na ten parking, ale jesli informuje ze parking jest bezplatny wylacznie dla klientow tego (ALDI) sklepu - to sprawa jest wyjasniona dla wszystkich.

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 18.04.2018; 07:59

Jasna sprawa, było trzeba zrobić tak a nie tak, stanąć tam a nie tu. Już w pierwszym wpisie napisałem
"Wszystkim jednak doradzam albo parkowanie na parkingu przy kauflandzie lub omijanie aldika dalekim łukiem by nie narażać się na niepotrzebny stres.
Więc daruj swoje rady.
Dodatkowo wejście do sklepu rossmann znajduje jest od strony parkingu przy aldi nie od strony kaufandu.
Rozumiem ,że gdyby przydarzyła się ta sytuacja tobie przemilczałbyś ją zupełnie. Czy raczej kwiczałbyś, ale spoko może też tobie coś takiego się przytrafi.

pless1

Pszczyna

Postów: 10306

Data: 18.04.2018; 10:35

@czarnykotek - Mnie nie potrzebujesz rady dawac ani sie o mnie martwic. Ja wjezdzam tam gdzie wolno lub place i sie nie uzalam. Moze w odroznieniu od Ciebie patrze jakie szyldy sa ustawione i rozumiem tekst na nich napisany. Jako kierowca jest kazdy zobowiazany do stosowania sie do szyldow i innych znakow postawionych przy drodze. Dlatego dziekuje za zainteresowanie sie moja skromna osoba, ale Twoja troska o mnie jest bezpodstawna- mnie sie taka "nieuwaga" nie przytrafila przez ostatnie kilkadziesiat lat za kolkiem. Miej oczy otwarte i czytaj ze zrozumieniem - myslenie naprawde nie boli! pozrawiam serdecznie i do spotkania na platnym parkingu obok aldi :-)

czornykotek

Pszczyna

Postów: 102

Data: 20.04.2018; 08:30

To zabawne, ale mocno się pessie przeceniasz pisałem raczej do forumowicza djhooligan. Tobie pozostawiłbym raczej polemizowanie z forumowiczen tonn-em
Pozdrawiam

pless1

Pszczyna

Postów: 10306

Data: 20.04.2018; 08:52

Hi,czarnykotku: Twoje mysli wpisales po mojej odpowiedzi a wiec odnosily sie do mojego wpisu. Jesli chcesz do poprzednich (innych) osob sie ustosunkowac to powinienes to napisac.Dzieki za Twoje dobre rady - milego dnia Tobie zycze ale uwazaj na slonce :-)

djhooligan

Pszczyna

Postów: 462

Data: 22.04.2018; 21:04

czarnykotek reguly parkowania na Aldiku sa jasne, teren prywatny a wiec wlasciciel terenu moze dyktowac regulamin jaki chce. A jesli chcesz podyskutowac na temat tej sensacji to idz do tona. Pozdrawiam

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769