Forum

Temat: Jest wielki postęp: pojawiła się szczepionka jednorazowa/dawkowa.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 11.01.2021; 14:14

Nie chciałbym być znowu zarozumialcem, za jakiego mnie tu macie, ale nic nie da to moje chcenie lub nie - i tak w sposób wielce zarozumiały powiem, że cieszę się z tego, iż jest już szczepionka

jednorazowa/jednodawkowa na Covid 19!




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 11.01.2021; 14:19

Wydaje mi się, że może być ona lepsza od dwudawkowej.
Z tej chociażby racji, że zadziała ona niemal OD RAZU, po tej jednej dawce, ponieważ no, takie jest jej założenie.

Nie trzeba po niej czekać aż trzech tygodni, jak zadziała dwudawkowa, po drugiej dawce, a po tej pierwszej można jeszcze zostać nawet zakażonym, chyba?

Nie powiem z jakiego kraju ona pochodzi ta szczepionka, ale nasza telewizja o tym informowała, stąd o tym wiem.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 11.01.2021; 14:39

Nie chcę się za bardzo wtrącać do działań rządu, bo tak jak wypowiedział się dyrektor pszczyńskiego szpitala, dr med. Leśniewski - kto się na tym nie zna lepiej niech milczy.

Niemniej, ja chciałbym pochwalić tu działania PiS-owskiego rządu za te szybkie zadziałania i to dalekosiężne, bo zakupił zawczasu dwudawkowej szczepionki dla 30 milionów obywateli do zaszczepienia i oby się nic nie zmarnowało, o co starał się już zatroszczyć uniwersytecki szpital WUM, z czego nie wiem dlaczego, ale dostało mu się za to po nosie.

Najpierw jeden raz zostanie tylu zaszczepionych, a za parę tygodni drugi raz tyle samo i dopiero potem mogą oni być pewni zwalczenia koronawirusa.
Ja, gdybym był ministrem zdrowia - być może nie zakupywałbym od razu tyle dla całej populacji, a poczekał na... tę drugą, jednodawkową.

Ale któż to mógł wiedzieć, plazmy TV też długo produkowali, aż za jakiś czas dały się wyprzedzić jeszcze lepszym i tak jest ze wszystkim.
Nie mnie to oceniać zatem, a każdy sam musi zdecydować.
W każdym razie ci z WUM to jakby wyczuli, że trzeba się z tym szczepieniem bardzo śpieszyć, a nie kolejkować.





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 11.01.2021; 16:11

Mało tego!

Oto na dzisiejszym portalu pewnym możemy przeczytać, że jest także w klinicznych badaniach skuteczny przeciwko COVIDOWI 19 w 99,9 % kanadyjski tym razem - spray do nosa, oparty na tlenku azotu !!

Badania przechodzą także w Wielkiej Brytanii. W planach dystrybucji sprayu są także kraje Unii Europejskiej.

Taka ciekawostka na marginesie, ale czy prawdziwa, to tyko mógłby taki jeden się tu wypowiedzieć, ale ma mnie z tyłu, to się nie dowiecie czy faktycznie jest to taka ciekawostka czy raczej zagwozdka. Oto ona.

Kiedyś na wsi polskiej modne było gromadzenie gnoju /obornika/ pod oknami domu mieszkalnego, chaty w skrócie.
Nie tylko ze względu na wygodę w czyszczeniu obory, lecz także ze względów zdrowotnych.
Mianowicie, ma ten gnój zawierać spore ilości właśnie tych tlenków azotu jakoby i działać z tego względu pozytywnie na płuca, nie dopuszczając do ich chorób.
To może dzięki temu instynktownie wolę godzinami przebywać w oborze?

W każdym razie nawet gdyby o okazało się prawdą, nie namawiam ikogo do noszenia porcji gnoju w kieszeniach lub torebce.
Chociaż...? Tu o nasze życie chodzi. Coś czuję, że teraz gnój podrożeje.
I w marketach nawet będzie.

A podobny spray, to w try miga wyprodukują nasi byzmeni.









ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 11.01.2021; 16:21

Mimo tych wszystkich nadziei i postępu - problem ich tkwi w czym innym..
Jak długo mianowicie będą one działać, czy po takiej zarówno podwójnej dawce lub pojedynczej szczepionce, czy też sprayowym dmuchnięciu do nosa.
Jak to zbadać?
Kierować się będziemy samopoczuciem?

Że jak się źle poczuję lub podskoczy mi temperatura np., to czy wtedy mam sobie psiknąć do nosa lub udać się po zastrzyk, a już na pewno wtedy nie po podwójny...?

Jeśli ten spray działa NATYCHMOASTOWO - to owszem - nie ma się czego bać, ale jeśli dopiero jak umrę...?

Mam nadzieję, że do tego czasu jeszcze nie.




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 11.01.2021; 16:26

Póki co mamy tę szczepionkę co mamy i kto chce niechaj nie czeka, tylko się szczepi, bo i tak te jednorazowe jaki sprayowe nie prędzej do nas dotrą jak w przyszłym roku.

A to sobie była tylko taka ciekawostka prosto z zaazotowanej tonowej obory.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 11.01.2021; 16:31

...By nie było, że coś wiedziałem, a ukrywałem, przez co ktoś przeze mnie umarł.
Powtarzam: to nie są do końca wiarygodne informacje, od takich jest nasz rząd i jego agendy i tym się głownie kierujcie.

PS; Ale z tym obornikiem u pra-babci, to ciekawa sprawa, co nie?



Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769