Forum

Temat: om będą rozdawane szafy na odzież i meble na te dary?

ton

Niedaleko

Postów: 21809

Data: 06.03.2022; 05:08

Tak się zastanawiam, bo to naprawdę warto, zanim podejmie się jakąś słuszną decyzję, czy na te wszystkie dary w ramach organizowanych szmateksowych zbiorek dla uchodźców - czy na pomieszczenie przez nich tego wszystkiego będą również rozdawane im jakieś szafy, szafki, inne meble, w tym lustra, półki, półeczki, dodatkowe walizy i torby etc. ?

Gdzieś to wszystko co im wystawiono, a czego się z domu pozbyto - pochować, pozawieszać sobie muszą, a o ile wiem, to bez szaf do nas przybyli.

Mieli/mają jedynie ze sobą wielkie torby, zapewne z odzieżą właśnie, jakieś ręczniki itd./.




ton

Niedaleko

Postów: 21809

Data: 06.03.2022; 05:17

Ci z Państwa, dobrzi ludzie, którzy ich przyjmą do siebie - no, zapewne oddają im na ten cel swoje szafy itd., no, ale czy ich nie zabraknie, gdy ci goście nabiorą tego wszystkiego na tych organizowanych dla nich przeróżnych szmateksach miejsca aby?

Bardzo martwię się o to, że ta odzież może się w związku z tym zmarnować, a przynajmniej może zalegać wyrzucona potem w różnych różnistych dzikich miejscach.
Pytam z troską, bowiem widziałem już nie raz takie dzikie wysypiska po rozdaniu podobnych niepotrzebnych nam już rzeczy proszącym u naszych drzwi różnym domokrążcom - cyganom np.: najpierw to od nas wzięli, co dostali, a potem - byle gdzie się tego pozbyli, bo woleli raczej pieniądze otrzymać. I czy obecnie podobnie nie będzie?


ton

Niedaleko

Postów: 21809

Data: 06.03.2022; 05:29

Uważam stąd, że tego typu szmateksy do których przynosi się przeróżne niepotrzebne nam rzeczy, w tym te szmaty odzieżą zwane - wielce szkodliwe są z wielu względów.
Raz, że są to głównie stare rzeczy, na pewno NIE ZDEZYNFEKOWANE, tak jak w prawdziwych szmateksach to jest, iż pewni być możemy przy nabywaniu ich, że nie zakazimy się od rzeczy po chorym zmarłym np. jakąś szpetną chorobą. Co na to sanepid - znów przesypia, jak z tymi niezakrywanymi piaskownicami dla dzieci, do których wypuszczane koty, psy i ptaki opróżniają się?

Leży to tam w tych miejscach zbiórki, ludzie to dotykają, czasem zabierają, jak mają jeszcze coś miejsca w wielkiej torbie, ale ileż udźwignąć można, prawda!? No, chyba że usłużni nasi posiadacze samochodów transportowych, a zawsze się tacy znajdą, bo serca mamy wielkie, cóż, kiedy głowy też czasem za wielkie - podrzucą im to co nabyli pod dom, tylko że który, jak dopiero co przybyli i jeszcze nie wiedzą czy gospodarz im to wszystko gdzieś ulokuje.







ton

Niedaleko

Postów: 21809

Data: 06.03.2022; 05:40

Toż takie niby przepisy sanitarne mamy w kraju, że przedsiębiorców "szmateksowych" zmusza się do przestrzegania ich, by epidemia jakaś się nie zalęgła i nie szerzyła, a u nagle się tysiącom ludzi odpuszcza?

Ja uważam, że PKMAGAĆ trzeba i należy, ale z głową, nawet niekoniecznie wielką, byle rozumu pełną. Czyli -

1. Najpierw jakieś schornienie, lokum im zabezpieczyć, potem:

2. zapytać ich co potrzebują i -

3. czy będą mieć miejsce na pomieszczenie otrzymanych/zabranychy darów ze szmateksowych miejsc.

W ogóle uważam to za urągające ich godności, aby w ten sposób im pomagać, poprzez tego typu "szmateksy", acz, owszem, niewątpliwie szlachetne bardzo, lecz o czego potrzebują - powinni otrzymywać nie w taki sposób, że proponuje im się rzeczy nie zawsze nowe, a stare, których się wyzbywamy, a chociażby z tych sanitarnych powodów.





ton

Niedaleko

Postów: 21809

Data: 06.03.2022; 05:48

Tak, że spodziewam się wkrótce mnóstwa wystawionych szaf dla nich: w Tychach pod stadionem np., a w Pszczynie na Rynku.
Gdzieś pochować to muszą, do jasnej cholewy!
Na razie, póki nie są gdzieś u kogoś ulokowani - niech te szafy z tymi ciuchami i mnóstwem butów - stoją sobie wzdłuż ulic, byle opisane były od kogo one.

I to by było na tyle, bo na dysku mi się już więcej nie pomieści, tak ja temu tu w wątku obok, TON-owi, że także resztę tu musiał sobie dopisać, z braku miejsca na własnym dysku.

Niemniej co prawda, to prawda, co powyżej napisane.

PS.: Jeszcze dotąd nie widziałem aby jednego przybysza z szafą na plecach, co najwyżej plecaki i toboły mają, bo mądrzejsi są od nich.



ton

Niedaleko

Postów: 21809

Data: 06.03.2022; 06:41

Możliwe też, że najmą sobie w tym celu tragarzy, ale pytanie zasadnicze - skąd?

Dlatego mam kolejnego pomysła:

NIECH CHĘTNI DO WYNAJĘCIA SIĘ JAKO TRAGARZE - ZGŁASZAJĄ SIĘ DO NASZYCH GOŚCI, STOJĄC TUŻ ZA ICH PLECAMI W MIEJSCY SZMAREKSOYM.

Będzie można zarobić, bo państwo/rząd przyobiecali, że tym naszym obatelom, co udzielają uchodźcom pomocy - da wynagrodzenie, coś na razie 40 zł za jednego.

ton

Niedaleko

Postów: 21809

Data: 06.03.2022; 06:49

/O, i dla was mam coś, dzieci i Młodzi, abyście uczyli na błędach swych ojców i kogo tam chcecie, byle nie własnych, bo się na tym głupio potem wychodzi./

Uchodźcze dylematy,
jak te szmateksowe szmaty...

Czy jadą już armaty,
czy wytaczane są działa,
przeciwko "tonowi", co nie kwapi się
śpiewać uchodźcom: "chwała!"?

Bo ma w zanadrzu lepsze słowo,
jako to ta: SŁAWA",
bo to ono celniej i na dłużej
bohaterstwo czyjeś utrwala.

Teraz znowu na nowy pomysł
wpadł ten "ton" i to też nie gafa,
pyta on bowiem, czy na te wszystkie
dary i szmaty - nie przyda im się szafa.

Ponuracy pewnie znowu w czoło
palcem będą się stukać,
lecz nie ton, on woli dla nich -
TRAGARZY im poszukać.

Sami wszak nie dadzą rady
nosić tego wszystkiego
co im mieszkańcy podarowali,
no, nie dadzą rady udźwignąć tego!

Nic to, że nikt jeszcze nie wie
lub ma lo kto -
dokąd to wszystko zaniosą
i w czym pomieszczą to.

Najważniejsze, żeby świat dostrzegł,
jacy my to hojni i miłosierni,
a że bez głowy i sensu toto -
nich się wstydzą Węgrzy bierni.

Na szczęście, naprawić da się wszystko,
i stąd ten pomysł "tona",
by każdemu jeszcze jakąś szafę,
a bezsensowne szmateksy znikną, do pierona!

Hej, czy już harmaty i działa
przeciwko "tonowi" buchają ogniem?!
I postraszym go znowu smutnymi panami !!
Tyle, że oni też się śmiać potrafią, tyle wiem.

I jak to każdemu powiem,
tak im, swoją mową,
że jak komu pomagamy,
to byle z głową.


ton

Niedaleko

Postów: 21809

Data: 06.03.2022; 07:11

A wszystko to się dzieje w czasie trwającej jeszcze pandemii koronawirusa Covid19 - śmiertelnie groźnej choroby, z powodu której maseczki /zamiast przyłbic lub półprzyłbic/ nosić musimy.
Niewyobrażalna lekkomyślność, a może i głupota.

Po następne - stare rzeczy im się oferuje, zamiast pieniędzy do ręki, za które mogli by sobie kupić, co się im tam żywnie spodoba.
W ten sposób mogli by jeszcze wzbogacić nie tylko siebie taką pomocą, ale i nasz handel, a co za tym idzie - budżet państwa, bo pieniądz robi pieniądz.

Nie chodzi o to, że na czyimś nieszczęściu chcę nas wzbogacić, ale trzeba mieć na uwadze, że MĄDRA pomoc - da im więcej, niż ta bezsensowna i szkodliwa dla zdrowia, albowiem za więcej pieniędzy powracających do budżetu państwa - można im jeszcze więcej pomóc, dając im to czy owo, a to wszystko kosztuje i na pewno nie zmarnuje się i nie zostanie na końcu wyrzucone, jak te szmaty na rynku.

Oczywiście - dotyczy to całego kraju, a nie tylko Pszczyny czy Tych-ów, lecz jak zwykle pozostanie bez echa, prócz śmiechu, dlatego starym zwyczajem pisze to do Bazy Pola Morficznego, by się dokonało.

A naszym gościom życzę Miłego Pobytu.

PS.: Tych szaf raczej nie targajcie na swoich plecach, nasi tragarze na pewno pomogą.
Zdrowia wszystkim życzę, nie tylko cielesnego.








ton

Niedaleko

Postów: 21809

Data: 06.03.2022; 08:02

Czy to z tego m.in. powodu Pan premier Wielkiej Brytanii, przemawiający u nas w Polsce nie mógł za Chiny Ludowe ukryć uśmieszku na swej twarzy?
Czyżby miał nas za pożytecznych idiotów, wbrew wypowiadanym na głos słowom o naszym bohaterstwie i przewodniej roli w tym, do czego doszło i co w wyniku tego się teraz dzieje?

Ja tam wolę nie wierzyć takiej twarzy, na której podczas gdy do mnie mówi - nie potrafi ukryć kpiącego uśmieszku, jak by mi chciał powiedzieć:

Dziękujemy Ci, Polsko!

"- A brnij sobie dalej
w te swoje tamtarady,
jam i tak daleko,
a tyś blisko zagłady,

jak by tak nie tak
i jak by co
nie za dobrze
Europie poszło.

Dlatego nie mogę ukryć swego
szelmowskiego uśmieszku,
podpuszczam cię, bracie - tyś zawsze
bohaterski i twoje ma być na wierzchu...".

Takiś był zawsze: "to nic,
że Warszawa będzie zburzona" -
powiadałeś, ale za to jak bardzo
nasza odwaga będzie chwalona!".

Potem było z tym kupa,
nie tylko gruzu, ale i roboty,
a kto chciał odbudowy -
ścieliły się trupy....

Polak Polaka zabijał,
byle utrwalić swe bohaterstwo,
co z góry skazane na wyklęcie,
bo naród głodny i najważniejsze murarstwo.

Ale co tam - MY BOHATERY!
Kto nie z nami - ten przeciwko nam
i tak jest do dziś. "Dlatego, kochani Polacy -
ja wam znów do tego okazję dam".

Tako rzecze premier j.w.,
walcząc bezsilnie z uśmieszkiem na twarzy,
lecz ja go przejrzałem, teraz, gdy znowu
nasz los na szali rozsądku się waży.

Lecz nie jest tak źle,
bo my za te błędy POMOC oferujemy,
nieważne, że bezsensowną, a to - by świat
nam powiedział: "Dziękujemy ci, Polsko!"



ton

Niedaleko

Postów: 21809

Data: 06.03.2022; 08:34

Wniosek na podsumowanie:

POSPRZĄTAJCIE TO, A IM DAJCIE PIENIĄDZE, oraz:

SOLIDDNE LOKUM publiczne /patrz wątek n.t temat./

A teraz dziękuję za uwagę, idę za czyjąś radą - naprawić sobie dysk, w kręgosłupie. Wszystko inne mam w porządku, od razu wyprzedzam ewentualne troski.
Miłej niedzieli, bez alkoholu.







ton

Niedaleko

Postów: 21809

Data: 06.03.2022; 09:51

I równie starym zwyczajem, jako że u nas tradycja jest ważna - końcowa tym razem zwrotka, po korekcie:


Lecz nie jest tak źle, my za te błędy
dajemy im POMOC wcale niewąską
nieważne, że bezsensowną, byle świat
nam powiedział: "Dziękujemy ci, Polsko!"



ton

Niedaleko

Postów: 21809

Data: 06.03.2022; 09:57


A teraz, ton, kierunek - POD ŁÓŻKO !!!





Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769