Forum

Temat: Dlaczego płacimy za urządzenie RTV, a nie za słuchanie?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.09.2022; 11:23

Nie rozumiem dla czego musimy płacić abonament za POSIADANIE sprzętu, a nie korzystanie z NADAWANIA AUDYCJI?

Przecież jeśli mamy opłacony abonament, to znaczy, że mamy prawo słuchać i oglądać RTV w każdym miejscu, bowiem mamy go opłacony na każdy dzień, za każdą godzinę czy minutę takiego słuchania i oglądania - GDZIEKOLWIEK JESTEM I Z JAKIEGOKOLWIEK ODBIORNIKA.

Tymczasem, jak się okazuje, proszę Państwa - tak nie jest, że w każdym miejscu i z każdego odbiornika.

Owszem, w domu tak, na plaży czy na ławce w parku - tego już nie powiem, jeśli wziąć pod uwagę przepis o obowiązku opłacania abonamentu dla kierowcy, co ma go opłacony, owszem, lecz korzysta z ze słuchanie radia np. w samochodzie służbowym...

W domu se może, bo opłacił, ale już w innym samochodzie to nie...

Nawet u fryzjera, zdaje się, też tak jest, bo chyba zakłada się, a raczej PODEJRZEWA!, iż nie każdy klient go opłacił...

To jakiś kolejny absurdus debilirus.






ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.09.2022; 11:30

Acha, bo fiskus zaplanował sobie takie zdzierstwo za POSIADANIE sprzętu, a nie korzystanie z niego, z audycji i programów przez kogoś opracowanych czy wyprodukowanych, co by miało dla mnie większy sens.

Bowiem z tego wygląda, ze powinniśmy też placić za korzystanie z ... szafy, np. z lodówki, z butów itd., etc.!

Już raz zapłaciliśmy za radio czy telewizor, gotówką nawet, to dla czego z tego wynikają raty?
No bo w tym układzie pobieranie dodatkowych opłat w postaci abonamentu za posiadanie sprzętu, to nic innego jak przedłużony, ratalny zakup jego.
Co o tym sądzisz, ściano?



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.09.2022; 11:37

A czy wobec tego na tej podstawie, że jeśli jadę autem firmy i słucham opłaconego przeze mnie radia non stop przez dzień cały gdziekolwiek jestem, jako wynajęty kierowca, bom za to zapłacił, a jednak jak się okazuje nie mogę, jeśli samochodem cudzym jadę, to czy mogę słuchać gdy jestem w łazience?

A czy z samochodu swojego mogę korzystać, jeślim jakiegoś z tego tytułu abonamentu do korzystania z niego nie opłacił? /nie mylić z ubezpieczeniem/.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.09.2022; 11:42

Wnioski na podsumowanie:

- pobieranie opłaty za RTV w samochodzie służbowym oraz w lokalach jest moim zdaniem nadużyciem i złodziejstwem w glorii prawa.

Dlaczego zatem NIK tu nic nie działa?

Bo co, bo w nim zasiada-ł były prezes RiTV...?

Czy co? Dlaczego?

Jeśli za cudzą pracę w radio i TV zapłaciłem, to wynika z tego, że mogę WSZĘDZIE z niej korzystać, prawda?
E tam, g. prawda -
bo to jest.../...../.





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.09.2022; 11:45

/Tu: dla czego, znaczy tyle samo co dlaczego.../

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.09.2022; 11:52

Z tą łazienką we własnym domu, to oczywiście przesadziłem, ale gdybym chciał korzystać z łazienki firmy, to czy mogę?
On za wodę płaci, tak jak ja za słuchanie RTV WSZĘDZIE zapłaciłem, bo płacę za cudzą pracę w tych instytucjach. Tak to brzmi o wiele lepiej. I nie przypomina złodziejstwa.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.09.2022; 12:04

Tymczasem opłacamy abonament za POSIADANIE, a nie korzystanie ze sprzętu - z tytułu, w tym przypadku - cudzej pracy w RTV, że raz jeszcze przypomnę.

Znowu to jakieś szpagatowe wydanie, czy z pełną świadomością oszukanie - zdzierstwo z przedsiębiorców?
I taka SOLIDARNOŚĆ w ujęciu się za nimi, przeciwko temu absurdowi, to ja rozumiem, a nie solidarność /odpowiedzialność/ WSZYSTKICH - w płaceniu kar za jednego, co wyrzucił swoje śmieci do niewłaściwego kubła, a nawet czasem i możliwe, że to sam wywoziciel tego dokonał, by się odkuć na "pyskatym" lokatorze, któremu się coś u niego nie spodobało, np., że wrzuca do śmieciary dwie frakcje, a nie jedną lub pominął jeden - kilka dni w ich opróżnieniu, skutkiem czego wysypują się one do innego...
Także pracujące w bloku firmy pozbywają się swoich odpadów niefrasobliwie, o czym lokatorzy bloku mogą nawet nie wiedzieć, a tu: PSTRYK o "dokumentacja do SOLIDARNEGO ukarania lokatorów gotowa!

Same przewały, z powodu czy to złej woli ustawodawcy, czy braku wyobraźni albo też jego nieudolności, szpagatową zwanej.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.09.2022; 12:18

Och nie, dzieci, tu rymowanki nie będzie;
na tyle złości zbyt wiele pamięci plessowi ubędzie!
To tak tylko w ramach rozrywki i zabicia czasu "tona"
te wybryki szpagaciarzy opisuję, niech każdy /taki przepis/ skona!

Idźcie lepiej do piaskownicy się pobawić,
tam się mniej tą Polską szpagatową przerazicie,
zresztą - rok szkolny się wam rozpoczął,
uczcie się: jak szpagat drutem zastąpić, by "ton" odpoczął.

A także, byście mogli mu tu kiedy mądrze odpowiedzieć,
i kulturalnie, nawiązując do tematu - a musicie to wiedzieć -
nie, jak wasi Rodzice, że nie tylko zero odpowiedzi,
lecz dodatkowo, jak już, to jakby w każdym diabeł siedzi....

Lubo jakiś swój wątek chociażby,
nie potrafią pisać, czyżby?,
by nie podpinać się pod "tona",
bo jego i tak nikt nie pokona...
:)



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.09.2022; 12:27

No to kto mi odpowie - dlaczego?

Ściano - odpowiesz mi znowu ?
OK.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.09.2022; 12:59

Nawiązując jeszcze do tych kar za odpady i firm pracujących na bloku, to z nimi szczególnie musicie uważać, by nie wrzucili wam do komory śmieciowej jakiego gorącego kartofla po cięciu rur np., co by mogło śmieci zapalić, bo z tego, to tylko kupa dzieci będzie mieć zabawę kiedy co najmniej ze trzy straże przyjadą, by blok ratować.
A tak już gdzieś było.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.09.2022; 13:03

To ostatnie to napisałem, byście z radia nie musieli o tym, bo jeszcze Wam każą jaki dodatkowy abonament opłacić za te wiadomości od tona.

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769